Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Obsługa posprzedażowa
Autor Wiadomość
marta123

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Essential
Napęd: 4x2
Rocznik: 2020
Wiek: 38
Dołączyła: 04 Lut 2021
Posty: 62
Skąd: ELW
Wysłany: 2021-04-22, 11:39   Obsługa posprzedażowa

Auto zakupiłam w Renault Pietrzak w Świętochłowicach, gdzie diler dolożył mi aluminiową nakładkę ochronną na tylni zderzak. I oto robię wiosenne porządki 09.04.2021 sprzątanie i pucowanie i co widzę. Odstająca z jednej strony( źle czy krzywo czy jakkolwiek by nazwał) listwa aluminiowa porysowała skutecznie rant klapy na jakieś 5 cm zdzierając lakier. No to na szybko dzwonię do swojego najbliższego dilera (Jaszpol w Łodzi) i mówię o co kaman, a pan na infolinii ogólnej, a potem pracownik działu blacharksko-lakierniczego mówi mi, że reklamację akcesoriów to ja sobie mogę u dilera gdzie to było montowane składać(!) Oni to mi mogą wycenić co najwyżej naprawę na mój koszt. Siedziałam sobie wtedy na przymusowej przerwie z moim przedszkolakiem w domu i chyba przymulona calodzienną zabawą lalkami łyknęłam ten kit. No, ale wieczorem wkurzyłam się i przez stronę Dacii złożyłam reklamację wraz z opisem, że podobno mam z tym do Świętochłowic zaginać (w moim przypadku 250km). Po kilku dniach oddzwoniono do mnie, że no jakiś pech mnie spotkał, pomyłka i oczywiście tak nie jest bo reklamować sobie mogę wszystko u każdego dilera Daćki. No to 16.04.2021 podjechałam do Łodzi, gdzie mam najbliżej. Wykonano tysiąc zdjęć i mam teraz czekać na info z centerali Reno czy i w jakim zakresie zostanie wykonana naprawa w ramach gwarancji. We wtorek 20.04 z nudów zadzwoniłam zapytać co jest grane i kierownik serwisu odpowiedział, że nadal czekają na odpowiedź i że nawet wysłali ponaglenie w tej sprawie. Dziś mamy 22.04 i cisza.
_________________
Another one drives the Duster!
 
     
JS
JS


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Dołączył: 25 Sie 2017
Posty: 237
Skąd: CRY
Wysłany: 2021-04-22, 16:43   

Mam wrażenie, że czasy szybko reagujących central i infolinii odchodzą w niepamięć. Kiedy dwa lata temu reklamowałem elektrozawór LPG, to reakcja (po trzeciej mojej aktywności!) była rzeczowa i dość skuteczna, bo wymienili i elektrozawór, i listwę LPG - aż się bałem, że i silnik dostanę nowy. Teraz po ostatnim przeglądzie, kiedy zgłaszałem znowu to samo, to nawet i centrala reklamacyjna już się nauczyła wspaniałych "biznesowych" odpowiedzi, że: "skoro ASO nie stwierdziło usterki, to nie jest zobowiązane do uwzględnienia usterki w ramach gwarancji, mimo że klient ją zgłasza i nalega". Zabawne tło historii jest takie, że wspomniany elektrozawór ma problemy na zimnym silniku, a kiedy dojeżdżam do ASO, to silnik jest zawsze ciepły i "pracownik ASO w żaden sposób nie stwierdzi usterki" - chociaż wszyscy serwisanci, dusterowcy i gazownicy wiedzą, że trzeba go co 10.000 km otworzyć, spuścić syfek i przeczyścić.
I co, biedny kliencie? Absolutnie nie masz racji...
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2021-04-22, 21:49   

Mają czternaście dni.
Bez względu co odpowiedzą, dla nich lepiej aby klient był "zmiększony" oczekiwaniem.
 
     
marta123

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Essential
Napęd: 4x2
Rocznik: 2020
Wiek: 38
Dołączyła: 04 Lut 2021
Posty: 62
Skąd: ELW
Wysłany: 2021-04-23, 11:24   

Póki co 1:0 dla Reno.

Dołożenie dodatkowych akcesoriów i powstałe w związku z tym uszkodzenie nie obejmuje gwarancja producenta, a jedynie gwarancja wykonawcy, w tym wypadku konkretnego dilera. Tak czy siak musiałam naskrobać maila do dilera gdzie odbierałam auto. I jedyne pocieszenie że jak w ogóle uznają swoją winę to naprawę będzie można scedować na innego dilera i nie będę musiała dymać 250 km.

Akcesoriów mi się zachciało. A właśnie myślałam, że ciepło się robi to w sam raz dołożyć te listwy na drzwi i nadkola.
Masz babo placek... :-( :-( :-(

Żeby nie było, że oleję te listwy i dam do lakiernika we własnym zakresie :-?

Stan postępu sprawy na dziś -reklamacja trafiła do Szefa sprzedaży w Pietrzaku/Świętochłowice

XxY_Easy-Resize.com.jpg
A oto cały problem...
Plik ściągnięto 93 raz(y) 470,26 KB

 
     
JS
JS


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Dołączył: 25 Sie 2017
Posty: 237
Skąd: CRY
Wysłany: 2021-04-23, 14:05   

Do klazow: Tak, tylko że wcześniej te 14 dni oczekiwania skutkowały jakimś pozytywnym efektem, teraz kończy się tylko na wyczekiwaniu i uzyskaniu odpowiedzi z gatunku tych, które cytowałem.
 
     
Kapitan Shinobi
Predator

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Dołączył: 10 Gru 2019
Posty: 392
Wysłany: 2021-04-23, 22:08   

Trochę offtopic, ale w temacie po sprzedażowym.
Jest filmik na Youtubie, pod tytułem bodajże "nabity w Sorento", gdzied gościu opisuje problemy z serwisem Sorento (duży SUV Kia, cena dobija do 200.000 PLN, i oczywiście - a jakże - 7 lat gwarancji ;-) .
Samo auto super, a co zawodzi?
- szklany dach (cieknie, świszczy, itp)
- aktywne zawieszenie tyłu (zwane Nivomat).

Obsługa gwarancyjna wg respondenta:
ad 1) panie, to jest SUV, tym się nie jeździ szybko
ad 2) panie, to nie BMW, to się panu nie wypoziomuje samo przy załadowaniu samochodu, tylko trochę usztywnia.

Moje uwagi:
ad 1) serio? prędkości rzędu 120-140 km/h przekraczają możliwości współczesnego, nowoczesnego SUVa? Bez urazy, ale 20 letnie Discovery pojedzie (na szosowych kołach) 120-140 na godzinę (i zrobi to przyzwoicie). A zresztą, wystarczy wspomnieć, że paleta silników Sorento obejmuje jednostki 185 - 200 koni, więc o co kaman?

ad 2) serio? No to Kia kłamie w reklamach, gościu pokazuje prospekty, gdzie ten zawias jest opisany jako samopoziomujący. W Stanach takie coś byłoby podstawą zwrotu kasy za auto.

Moje spostrzeżenia. Gdyby gościu nie dokupywał "zbędnych" gadżetów, a skupił się na aucie, to byłby z niego zadowolony. Zresztą w rzeczonym filmiku pada nawet hasło typu, że jak szukacie auta, które przewiezie was z puntu A do punku B to Kia zrobi to doskonale. Ale Dacia Duster zrobi to samo za 1/3 ceny.

Puenta jest niestety smutna - serwis gwarancyjny ma (przeważnie) gdzieś roszczenia klienta, i to nie zależnie od ceny wyjściowej/marki pojazdu. Pytanie tylko powstaje, czy to specyfika polskiego rynku, czy ogólnoświatowy trend.
 
     
JS
JS


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Dołączył: 25 Sie 2017
Posty: 237
Skąd: CRY
Wysłany: 2021-04-23, 22:45   

Ta historia z Sorrento to rzeczywiście dramat, podobnie jak opowieść właściciela usportowionej Hondy Civic(?), o której wszyscy wiedzą, że ma walniętą fabrycznie skrzynię biegów z powodu jakiejś pierdołki, a serwis odpowiada, że kierowca naruszył zasady użytkowania auta, jeżdżąc... sportowo, czyli za ostro. Błędne koło albo kwadratura koła. Zresztą o mercedesach też można znaleźć niemało.
Dlatego czasami mniejsza kwota wydana na auto mniej boli mentalnie - i złotówkowo. Tylko że dzisiaj ta "mniejsza kwota za nowe auto" wcale nie jest mała, zresztą w zasadzie nigdy nie jest mała dla kupującego. Pomijam może sytuacje, że pan X kupując salonowe Audi A6 weźmie w promocji dla żony jakieś mniejsze autko, nie myśląc, czy konto udźwignie wydatek...
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2021-04-24, 00:06   

Cóż serwis podobnie jak jakość/trwałość aut podlega "optymalizacji". Producenci optymalizują swoje koszty rzecz jasna. Z ich punktu widzenia ma się opłacać. Zasada, że na rynku wszystko co bardzo dobre ustępuje ledwie akceptowalnemu działa w najlepsze. I u nas i w markach premium.

Pozostaje mieć nadzieję, że w wypadku źle zamontowanej listwy ASO zachowa się fair. Czego zainteresowanej życzę.

Ps.
do JS: Jak pisałem... nie o sam "werdykt" chodzi lecz o chęć ustawienia się przez ASO w roli arbitra. Zwyczajowo uznaje się za ważniejszego tego, na którego się czeka. To ma działać (i zwykle działa) na tego, który czeka.
 
     
marta123

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Essential
Napęd: 4x2
Rocznik: 2020
Wiek: 38
Dołączyła: 04 Lut 2021
Posty: 62
Skąd: ELW
Wysłany: 2021-04-26, 09:43   

Zadzwoniłam dziś do tych cholernych Świętochłowic. Szef sprzedaży i szef serwisu ustosunkują się do tego w ciągu 14 dni. Nie wiem czemu coś nie mam dobrego przeczucia :-? Pewnie przyjdzie mi to lakierować we własnym zakresie :-/ Jak to tak ma wyglądać to aż się boje te listwy na drzwi i nadkola zakładać :-? :-? A mąż mi mówił, na cholere Ci ta dodatkowa listwa potrzebna :cry:
_________________
Another one drives the Duster!
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2021-04-27, 17:01   

Jeśli bardzo wymagająca jesteś i oczekujesz idealnego przystawania, to nadkola i boczki odpuść. Po co Ci kolejne skoki ciśnienia. Jednak jeśli (jak w moim przypadku) szparka na żyletkę czy dwie nie zrobi złego wrażenia… to nie karz siebie za to, że ktoś spartolił robotę w bagażniku.
Podobają się czy nie?
Wszystko może pójść źle dobrze lub wcale. Z tego najgorsze jest wcale. Więc ryzykować trzeba.
Nie zawsze trafia się mechanik-partacz. Może nawet teraz nie trafiło się ASO zapatrzone w Piłata (no wiesz...umywanie rąk).
 
     
robercik
robert

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Wiek: 52
Dołączył: 25 Lis 2019
Posty: 131
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2021-04-27, 19:29   

Dacia to nie dzieło sztuki. Ja swoją zacząłem traktować jako konia roboczego. Sprawdza się idealnie. Nadal mi się trochę podoba ale najlepszą jej stroną jest to że dobrze służy. Z togo co poczytałem to Marta wyposażyła na bogato swoje auto. Pozwolę sobie zauważyć, że w takiej sytuacji wymagania co do jakości obsługi rosną. Z informacji jakie udało mi się trafić i sieci to serwis Dacja raczej traci w rankingach.
 
     
marta123

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Essential
Napęd: 4x2
Rocznik: 2020
Wiek: 38
Dołączyła: 04 Lut 2021
Posty: 62
Skąd: ELW
Wysłany: 2021-04-28, 13:15   

Czy na bogato - to poprostu essential wzięty z placu :-) Za darmo kasa mi nie leci to minimum jakichś wymagań mam, a przyklejenie listwy chyba nie wymaga pięciu fakultetów ze ścisłych nauk. Czekam na odpowiedź od tych super monterów. Mają 14 dni. Z tego co się też zorientowałam jest opcja zgłoszenia tego jako szkodę z AC. Tak czy siak - listwę usunę. Pies drapał te listewki, wole spokojnie żyć :lol:
_________________
Another one drives the Duster!
 
     
Tur

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Essential
Napęd: 4x2
Rocznik: 2020
Dołączył: 23 Lut 2021
Posty: 67
Wysłany: 2021-05-04, 11:44   

marta123 napisał/a:
Tak czy siak - listwę usunę. Pies drapał te listewki, wole spokojnie żyć :lol:

A masz/planujesz ochronę nadkoli i chlapacze? Bo chciałem założyć, ale teraz to trochę zwątpiłem
 
     
robercik
robert

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Wiek: 52
Dołączył: 25 Lis 2019
Posty: 131
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2021-05-04, 17:55   

Ja założyłem blachę aluminiową pod spód. Taką która chroni od dołu zderzak i spód silnika. Miała iść jako nakładana na tę która tam już jest tj taką stalową. W efekcie miałem mieć samochód z dwiema blachami bo tak te akcesoria się zakłada. Coś poszło nie tak, i po powrocie do domu ze zdziwieniem stwierdziłem w bagażniku samochodu jedną z blach. Bez gadania ze mną sami podjęli decyzję. Taki serwis w Białymstoku Panie. Ze zleconych rzeczy jedyne co im się udało to wymiany oleju (Filtra powierza za Chiny nie chcieli wymienić) i naprawa klamki.
 
     
marta123

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Essential
Napęd: 4x2
Rocznik: 2020
Wiek: 38
Dołączyła: 04 Lut 2021
Posty: 62
Skąd: ELW
Wysłany: 2021-05-05, 07:25   

Tą aluminiową blachę na spód tez chciałam, ale chwilowy brak był na magazynie i jedynie tą posmarkaną listwę na zderzak dorzuciłam.
Chlapacze mam przód i tył. Z listewek na nadkola i drzwi zrezygnowałam.

Ps. Nadal czekam na odpowiedź w sprawie reklamacji. Już sama się pogubiłam. Reklamacja z 23.04.21. Czy to 14 dni pod rząd czy tylko robocze. Masakra

Dla porównania:

Kolega z pracy ma Skodę Octavię z 2017r. Przebieg 57 700km, a przy 60 000 zakończy mu się gwarancja. Pękła od wewnątrz lampa z przodu, prawdopodobnie po uderzeniu od dołu w dużą dziurę (tak zeznaje kolega). Pojechał do ASO Skody w Łodzi celem bardziej rozeznania jakie to byłby koszta. Po oględzinach pan z ASO stwierdził, że zamawiają na gwarancji nowy reflektor bo doszło do samoistnego rozszczelnienia (kolega dalej uważa, ze wina jest jego). Zastępczym samochodem nie zdążył dojechać 4 km do domu a auto było gotowe. W ramach ciekawostki powiedzieli, że taka zabawa po gwarancji czyli lampa plus robocizna to 3500 PLN
_________________
Another one drives the Duster!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
zabudowa busa
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 12