Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Mocowanie telefonu/nawigacji
Autor Wiadomość
Misiek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 82
Skąd: Breslau
Wysłany: 2013-03-13, 10:14   Mocowanie telefonu/nawigacji

Niby na każdym kroku można kupić przeróżne uchwyty uniwersalne, ale ja osobiście nie mam przekonania do systemów przysysanych. Szukałem rozwiązania pewnego, stabilnego i bezinwazyjnego. Natknąłem się na dwa: pierwsze szwedzkiej firmy Brodit nie przypadło do gustu ze względu na "plastikowość". Drugie - Kuda - moim skromnym zdaniem zasługuje na uwagę, ponieważ jakość wykonania jest bardzo dobra. Istnieje nawet możliwość powleczenia konsoli skórą.

Konsole są dwie: teoretycznie jedna dedykowana do telefonu, druga do nawigacji. Tak naprawdę różni je jedynie miejsce mocowania na desce, więc tu można po prostu dać upust własnym preferencjom. Do konsolki montujemy głowicę a do niej uchwyt. W moim przypadku głowica jest obrotowa, a uchwyt uniwersalny co potęguje wielozadaniowość całości. Montaż jest banalny i jedyna trudność to delikatne wypięcie zatrzasków centralnego panelu.

Na razie załączam fotki samych konsol. W najbliższym czasie pokażę jak to wygląda u mnie w aucie. Moja wersja to ta montowana przy nawiewach, czyli według producenta - konsola pod nawigację. Komplet (konsola, głowica, uchwyt Motorola, kurier) - 199 PLN. Wiem, że można taniej, ale przynajmniej mam pewność, że urządzenie za kilka stówek siedzi pewnie w uchwycie i nagle się nie odessie wpadając pod nogi.

navi.jpg
Plik ściągnięto 491 raz(y) 11,89 KB

phone.jpg
Plik ściągnięto 607 raz(y) 12,04 KB

 
     
Andrzej Zajczuk
AjZ

Marka: Dacia
Model: DUSTER
Wersja: Delsey
Napęd: 4x4
Wiek: 68
Dołączył: 04 Mar 2013
Posty: 86
Skąd: Białystok
Wysłany: 2013-03-13, 14:29   

Podstawa prezentuje się bardzo ładnie.
Czy da się zamontować uchwyty do telefonu i nawigacji razem, bo mała powierzchnia do przykręcenia.
Ja aktualnie używam dwóch przyssawek. Zimą w czasie jazdy szyby były lekko wilgotne i nawigacja poleciała mi pod nogi. Na szczęście katastrofy nie było.

Panel centralny zdejmuje się bardzo łatwo. Zaczyna się od dolnej krawędzi. Ja zdejmuję go samymi palcami. Dolna krawędź jest dość ostra (waga na palce) , dla bezpieczeństwa można użyć dwóch haczyków wygiętych z twardej blaszki lub drutu.
Daj fotki jak wygląda zamocowanie podstawy do ramki panelu, śruby czy łapki.
_________________
Dotychczas ujeżdżone: Wołga M-21, Syrena 102, f126p, Tawria, Nexia 1,5GL , Astra H 1,6
 
     
Misiek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 82
Skąd: Breslau
Wysłany: 2013-03-13, 14:42   

Za mała powierzchnia do zamocowania dwóch głowic. W moim przypadku musiałem nawet lekko przycinać stopkę głowicy. Niemniej jednak taśma dwustronna jest na całej powierzchni, w komplecie są dwa wkręty, a sama konsola jest z grubaśnego plastiku, więc fundament jest konkretny. Według sprzedawcy dobrze zmontowana całość powinna spokojnie udźwignąć 0,5 kg. Sam używam palmtopa MIO P560, a czasem Della X51v, które na pewno lekkie nie są i nie obserwuję żadnych niepokojących objawów.

Tak jak wspominałem wcześniej - montaż jest bezinwazyjny. Z tyłu konsoli, na górnej krawędzi są dwie metalowe łapki, które trzymają się na górnej krawędzi panelu. Na dole jest jedna łapka z nieco bardziej miękkiego metalu i ją należy podgiąć aby ustabilizować całość. I tym właśnie sposobem mocowania Kuda wygrywa z Broditem, bo tam konsola jest po prostu zatrzaskiwana na krawędzi panelu.

back.jpg
Plik ściągnięto 25451 raz(y) 34,85 KB

 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2013-03-13, 21:20   

Bardzo ciekawe rozwiązanie, podoba mi się bardzo. Nie lubię jak mi uchwyt przyssany do szyby zasłania powierzchnie ale wole to niż ma mi się telefon walać w drzwiach.
Móglbyś podesłać linki sklepu.
Z góry dzięki
 
     
Misiek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 82
Skąd: Breslau
Wysłany: 2013-03-14, 00:42   

Ta konsolka to naprawdę fajna sprawa. Odrobinę przysłania górną część radia, ale nie jeżdżę z nawigacją na codzień, telefon noszę w kieszeni, więc uchwyt leży w schowku i nie przeszkadza. ;-) Postaram się w miarę szybko zrobić fotki ze swojego auta i wtedy sami zobaczycie jak to wygląda na gotowo.

Dystrybutor na Polskę ma stronkę tutaj:

http://www.kuda.com.pl/index2.php?lng=pl&cid=5

Można poszukać w swojej okolicy, ale ja kupiłem w drugim końcu Polski i z czystym sumieniem mogę polecić tego człowieka:

http://autotel.pl/

I dla porównania jeszcze fotka systemu Brodit. Moim skromnym zdaniem wizualnie trąci tandetą, zatrzaski mnie nie bardzo przekonują, a cena bardzo podobna... Podoba mi się jedynie pomysł z mocowaniem do słupka. Jest jeszcze system z LZ Parts, ale tu już kłania się albo wiercenie dziur, albo trzeba zaufać taśmie dwustronnej. Dla mnie dyskwalifikacja, choć wspomnieć należy.

854399-4.jpg
Plik ściągnięto 240 raz(y) 17,31 KB

804400-4.jpg
Plik ściągnięto 265 raz(y) 20,61 KB

minihalter09.jpg
Plik ściągnięto 941 raz(y) 125,88 KB

 
     
Misiek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 82
Skąd: Breslau
Wysłany: 2013-03-14, 09:55   

Wybaczcie dwa posty pod rząd, ale nie chciałem robić bałaganu w zdjęciach.
Ewentualnie zainteresowanych od razu wyczulam, że na mocowaniu głowica - uchwyt jest bardzo delikatny luz. To nie jest wada, tylko rodzaj amortyzacji. Teraz już obiecane fotki z mojego auta:

głowica 2.jpg
Plik ściągnięto 236 raz(y) 85,29 KB

głowica 1.jpg
Plik ściągnięto 635 raz(y) 125,67 KB

uchwyt.jpg
Plik ściągnięto 246 raz(y) 104,71 KB

pion.jpg
Plik ściągnięto 380 raz(y) 76,08 KB

poziom.jpg
Plik ściągnięto 316 raz(y) 96,19 KB

 
     
rottweiler

Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Wiek: 51
Dołączył: 28 Gru 2014
Posty: 6
Skąd: wrocław
Wysłany: 2015-01-03, 11:43   

osobiście polecam drogi uchwyt na tel. bo chyba 79,99zł. cellularline, ale za to pasuje idealnie.
Niestety Limit na wszystkie załączniki na tym forum został przekroczony.
 
     
Janzet
janzet

Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2010
Wiek: 52
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 196
Skąd: Gliwice/Szałsza
Wysłany: 2015-01-11, 16:41   

na nawigację mam przyssawkę do szyby - ale zasilanie jest puszczone przy szybie, kable nie wiszą - i jest z tego uchwyt na okulary.

Załączyłbym zdjęcia ale forum wywala taki komunikat:

:Niestety Limit na wszystkie załączniki na tym forum został przekroczony. Prosze skontaktować się z administratorem forum."

:-(
_________________
janzet
 
     
malgo898

Marka: Dacia
Model: Duster
Dołączyła: 06 Lis 2018
Posty: 1
Wysłany: 2018-11-08, 13:06   

Jeśli ktoś nadal szuka fajnego mocowania do telefonu to polecam te: https://roundmount.pl/pl/13-dacia
Sama je posiadam i jestem zadowolona, do wyboru macie kilka uchwytów do telefonu.
Moim zdaniem fajny patent :)
 
     
jammo


Marka: Opel , Hyundai, Dacia
Model: Astra, i30, Duster2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Wiek: 61
Dołączył: 26 Lip 2017
Posty: 226
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-11-24, 18:01   

Ale coś mi się wydaje, że do nowego Dustera raczej nie podejdzie ta ramka
 
     
krzysiek_k1

Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Dołączył: 16 Gru 2017
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-12-07, 21:44   

Do modeli w wersji z 2017 r idealnie na górną półeczkę pasuje poniższy uchwyt.
Mały i dobrze pasuje :)
Koszt kilkanaście zł. Dostępne w sieci różne kolory.
Kris

Uchwyt.JPG
Plik ściągnięto 194 raz(y) 31,03 KB

_________________
Kris
www.kijanowski.pl
www.galeria.kijanowski.pl
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15