Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Arctic Fox
Autor Wiadomość
kakalud

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Wiek: 48
Dołączył: 27 Kwi 2021
Posty: 37
Skąd: PCH
Wysłany: 2021-09-18, 21:47   Arctic Fox

Cześć, przedstawiam mojego Dustera o imieniu Arctic Fox.

Ale zacznę od początku. W kwietniu moja żona dostała służbowego Dustera 1.3 130KM i był to mój pierwszy kontakt z tą marką i tym modelem. Pierwsze wrażenie było pozytywne, a że myślałem o zmianie samochodu, dlatego zacząłem się rozglądać za Dusterem. W międzyczasie zmieniały się koncepcje i temat Dustera upadł, jednak nadal śledziłem ogłoszenia. Brałem też pod uwagę 1.0 LPG, ale po jeździe próbnej ta koncepcja upadła.
Po powrocie z wakacji pojawiło się ogłoszenie z moim Dusterem. Wykonałem szybki telefon, wpłaciłem zadatek i pojechałem go obejrzeć, a w zasadzie potwierdzić zakup. Tydzień później stał już przed domem. On, czyli Arctic Fox 1.3 130KM z przebiegiem 24523km.
Miał jakąś drobną przygodę, gdyż na tylnym zderzaku są ślady malowania (zarówno poprzedni właściciel, jak i serwis wypierają się tego malowania), a lampka przeciwmgielna świeci na biało...
Póki co jazda nim sprawia mi dużą przyjemność i szukam pretekstu, żeby gdzieś pojechać.
Pierwsze spalanie 7,2 wg dystrybutora - 6,1 wg komputera. CDN...
_________________
Ostatnio zmieniony przez kakalud 2021-10-28, 17:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2021-09-19, 11:28   

No tak... żony mają duży wpływ na zakup autka.
Znam nawet przypadki ludzi, którzy DD kupić chcieli ale pod presją małżonek musieli nabyć coś z bardziej efekciarskim logo. :evil:

U Ciebie zupełnie inna sprawa. Być może wręcz swej "lepszej połówce" wybór zawdzięczasz. ;-)

Ja aż tak dobrze nie miałem ale teraz już ten (jak kiedyś powiedziała) "czołg" akceptuje a nawet lubi. :shock:
 
     
tomkasz
1.4T!LPG!


Marka: Opel
Model: Astra
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 14 Sie 2021
Posty: 124
Wysłany: 2021-09-19, 20:04   

Jeździć, obserwować i cieszyć się życiem w drodze! ;)
_________________
Jeździć, tankować,
Nie żałować!
Zmieniać olej i filtry,
Bo twój samochód jest za..bisty!
 
     
Kapitan Shinobi
Predator

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Dołączył: 10 Gru 2019
Posty: 392
Wysłany: 2021-09-19, 22:24   

Z tym zderzakiem to mogło być coś w stylu, ze ktoś na serwisie "dał ciała" (czytaj obcierka) i trzeba było na szybko to "przykryć" bez śladu w papierach, bo przecież kupujący nówkę nie odbierze auta "bitego". Także pierwszy właściciel mógł o tym nawet nie wiedzieć, a kiedy zdał sobie sprawę - to robi tkz. dobrą minę do złej gry. Serwis też się nie przyzna, bo robione to było poza oficjalnym kanałem (góra albo nie wie, albo nie chce wiedzieć, czytaj "przymyka oko").


Z drugiej strony to jest drobnostka, ja natomiast bym się zastanawiał, czemu ktoś sprzedaje auto
o tak niskim przebiegu, i czy nie jest to czasem jakaś pułapka.
Czego oczywiście nie życzę nikomu, oby Daćka fajnie jeździła i nie huczała :-)
 
     
kakalud

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Wiek: 48
Dołączył: 27 Kwi 2021
Posty: 37
Skąd: PCH
Wysłany: 2021-09-20, 10:50   

Kapitan Shinobi napisał/a:
Z tym zderzakiem to mogło być coś w stylu, ze ktoś na serwisie "dał ciała" (czytaj obcierka) i trzeba było na szybko to "przykryć" bez śladu w papierach, bo przecież kupujący nówkę nie odbierze auta "bitego". Także pierwszy właściciel mógł o tym nawet nie wiedzieć, a kiedy zdał sobie sprawę - to robi tkz. dobrą minę do złej gry. Serwis też się nie przyzna, bo robione to było poza oficjalnym kanałem (góra albo nie wie, albo nie chce wiedzieć, czytaj "przymyka oko").


Też tak przypuszczam i bardziej podejrzewam serwis pomimo braku wpisu w systemie... Zresztą nic dziwnego, że takiego wpisu nie ma.

Kapitan Shinobi napisał/a:
Z drugiej strony to jest drobnostka, ja natomiast bym się zastanawiał, czemu ktoś sprzedaje auto
o tak niskim przebiegu, i czy nie jest to czasem jakaś pułapka.
Czego oczywiście nie życzę nikomu, oby Daćka fajnie jeździła i nie huczała :-)


Mam nadzieję, że nie jest to pułapka. Poprzedni właściciel wymienił Dustera na Arkanę. Swoją drogą salon nieźle na tym zarobił.

Porównując Arctic Foxa do Dustera żony to w moim jest zdecydowanie ciszej, mniej słychać plastiki. W jednym i drugim skrzynię podobnie słychać, ale nie jest to jakiś głośny dźwięk. W mojej starej skodzie było podobnie więc aż tak mi to nie przeszkadza. Choć wolałbym, żeby tego dźwięku nie było.

Rdzawe miejsca zgłaszam na serwis w grudniu. Podobnie jak odstający schowek i źle ustawioną tylną wycieraczkę...
_________________
Ostatnio zmieniony przez kakalud 2021-10-28, 17:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2021-09-20, 23:30   

Kiedyś przeczytałem artykuł o tym, że w niektórych portach gdzie rozładowywane są sprowadzane auta stoją profesjonalne lakiernie aby przygody transportowe korygować. Ponoć to w pełni legalne. W przeciwnym razie przecenione lekko uszkodzone auta powszechnym zjawiskiem w salonach by być musiały.
Nasze Dusterki morzem nie przybyły ale też mogły być podmalowane nie w salonie skąd był odbiór. Drogę mojego (z pomocą pracownika salonu) śledziłem. Najpierw była trasa Rumunia-Katowice. Tam rozładunek, organizowanie transportu do Lubina i dopiero ostatni etap. Spokojnie mieli by czas na malowanko. Jeśli było to profesjonalne. Nie wypatrzyłem.
 
     
Kapitan Shinobi
Predator

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Dołączył: 10 Gru 2019
Posty: 392
Wysłany: 2021-09-20, 23:37   

Zwykle pierwszy właściciel jest tak podjarany faktem kupna nowego auta, że nie zauważy czegoś takiego. Zwłaszcza, jeśli tą "obcierkę" zrobią faktycznie profesjonalnie. I stawiam na to, że dotyczy to zarówno kupujących DD za 50-70 tys, jak i BMW za 200-300 tys. Z biegiem czasu, nawet jak coś dojrzy to i tak nic nie wskóra. Serwis powie, że auto tak wyjechało z fabryki i tyle.
 
     
kakalud

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Wiek: 48
Dołączył: 27 Kwi 2021
Posty: 37
Skąd: PCH
Wysłany: 2021-09-21, 05:53   

Ja tego na oględzinach też nie zauważyłem, dopiero jak końcówkę wydechu zakładałem to położyłem się pod autem. I najpierw rdzę zobaczyłem, a potem zderzak.
Drobne poprawki lakiernicze są nawet wykonywane na terenie fabryki, aczkolwiek ta powstała niewątpliwie później.
Najważniejsze, że fajnie jeździ. Kolejne tankowanie - 6,6l/100km z dystrybutora (tego samego co poprzednio).
_________________
 
     
olo
olo

Marka: Dacia Duster
Model: 4x2 Laureate,4x4 Urban Explorer,4x4 Prestige
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 07 Kwi 2015
Posty: 380
Wysłany: 2021-09-21, 19:01   

Gratuluję nabytku. Lampę masz zapewne cofania od anglika,coś musiało być na rzeczy. Jeśli tyle to wymień lampę i ciesz się autkiem.
 
     
kakalud

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Wiek: 48
Dołączył: 27 Kwi 2021
Posty: 37
Skąd: PCH
Wysłany: 2021-10-03, 12:51   

olo napisał/a:
Gratuluję nabytku. Lampę masz zapewne cofania od anglika,coś musiało być na rzeczy. Jeśli tyle to wymień lampę i ciesz się autkiem.


Dzięki.
Kupiłem czerwoną żarówkę 21W i wstawię ją zamiast białej. W sumie podobają mi się dwie białe lampki :)

Wczoraj wpadła KUK oraz podstopnica, ponieważ na dywaniku już było widać ślady wskazujące na przetarcie...


CDN
_________________
Ostatnio zmieniony przez kakalud 2021-10-28, 17:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Bogdan Misiek

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 04 Cze 2019
Posty: 303
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2021-10-03, 17:26   

Gdyby się uszczelka odkleiła, to polecam taką na krawędź grila.
https://www.fotosik.pl/zdjecie/f0de574b47d7d0d1

(drogie te podstopnice, jak za kawałek blaszki, ale też chyba pomyślę o tym)
 
     
kakalud

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Wiek: 48
Dołączył: 27 Kwi 2021
Posty: 37
Skąd: PCH
Wysłany: 2021-10-03, 18:13   

Kupiłem 4 metry tej uszczelki więc mam jeszcze w zapasie. Ale dzięki za info.
Podstopnice tanie nie są, ale szkoda mi wykładziny.
Teraz najbardziej przeszkadzają mi obracające się pasy. Szczególnie po stronie pasażera, bo ciągną na siłę i rysują plastik słupka...
_________________
 
     
tomkasz
1.4T!LPG!


Marka: Opel
Model: Astra
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 14 Sie 2021
Posty: 124
Wysłany: 2021-10-03, 18:49   

Te klamry od pasów pasażera trzeba poprawiać za każdym razem, ale zawsze można sobie wyrobić nawyk. Hałasują zwykle jak są nierówno odłożone.
_________________
Jeździć, tankować,
Nie żałować!
Zmieniać olej i filtry,
Bo twój samochód jest za..bisty!
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2021-10-04, 17:19   

Potwierdzam.
U mnie pas od strony pasażera zawsze "prosi" aby go poprawić. Trudno tę "prośbę" zignorować. Wnerwiająca jest.
Przez pierwsze pół roku problemu nie było. Pewnie pas się mocniej zwijał. Gdy się zaczęło to, nim ogarnąłem w czym rzecz, miałem niemiłe wrażenie, że mi się Duster rozklekotał...

A swoją drogą... pewnie siłę naciągu pasa da się jakoś wyregulować...
 
     
Przemko

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Rocznik: 2021
Wiek: 51
Dołączył: 03 Maj 2019
Posty: 15
Skąd: wielkolpolskie
Wysłany: 2021-10-09, 13:34   

tomkasz napisał/a:
Te klamry od pasów pasażera trzeba poprawiać za każdym razem, ale zawsze można sobie wyrobić nawyk. Hałasują zwykle jak są nierówno odłożone.


Polecam zakupić https://allegro.pl/oferta/spinka-blokada-zabezpieczenie-pas-bezpieczenstwa-9333699686?snapshot=MjAyMS0wOS0xOFQxNzozODo0Mi42NDBaO2J1eWVyOzY2YWY4ZjBjMmU4NmM2MzdhZmIxNWI4NTc2NjliNDZiMTczMGU5OWJhMWI0MDc3ZmU2Mzc2YjI0OTQzNmEzNDY%3D wtedy spinki będą wyżej i nie będą niszczyły plastików w aucie i łatwiej jest też zapiąć pas bezpieczeństwa wtedy. Ja tak mam i sobie chwalę
_________________
Już jest Dacia
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Białko - https://www.centrumsilosow.pl - Białko
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 13