Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Chemia w Dusterze
Autor Wiadomość
Bogdan Misiek

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 04 Cze 2019
Posty: 304
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2023-06-28, 00:00   Chemia w Dusterze

Duster ponad rok temu miał zaaplikowany ceramizer do skrzyni biegów, w tym roku po majowym przeglądzie ceramizator (½ dozy) do oleju silnikowego i płyn czyszczący układ paliwowy, wtryskiwacze K2 DieselGo. Koszt użytych preparatów to 112 zł.

Efekt jest taki. Wcześniej wyjściowo spalał średnio 4,7 – 4,8 L ON/hkm, średnia z ub. roku 4,5. Bardziej gładko włączają się biegi. Po ostatniej interwencji średnie z ostatnich dwu napełnień zbiornika to 4,1 i 4,0 L/hkm . Samochód zauważalnie słabiej hamuje silnikiem. (Przebieg samochodu 63 kkm, przebieg silnika 24 kkm.)

Można powiedzieć, że zwróci się to po około 4 tyś. km.
Trochę chętniej w tym roku sięgam do 5 biegu w stosunku do wcześniej bardziej preferowanego 6 biegu. To jedyna różnica w sposobie eksploatacji.
 
     
ddaria74

Marka: dacia
Model: duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Duster
Napęd: 4x4
Rocznik: 2014
Wiek: 50
Dołączył: 18 Lut 2018
Posty: 58
Skąd: Rogalinek
Wysłany: 2023-07-11, 21:25   

brawo za chemię- ja już od dawna stosuje chemiczne specyfiki i jestem nadal zadowolony...
pozdrawiam
 
     
corrado


Marka: Dacia
Model: Duster 1.5dci 86KM
Napęd: 4x2
Rocznik: 2010
Wiek: 43
Dołączył: 31 Sie 2013
Posty: 232
Skąd: POLSKA / Warszawa
Wysłany: 2023-10-25, 18:53   

To nie żadna chemia tylko lżej operujesz pedałem gazu i jeździsz w obrotach gdzie sprawność silnika największa i jeszcze kilka innych powodów a nie , że nalałeś ceramizatora albo wyczyściłeś wtryski.
Po wieku auta z profilu , że jest dopiero na dotarciu. :-P
_________________

 
     
Bogdan Misiek

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 04 Cze 2019
Posty: 304
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2023-10-26, 00:07   

I poniekąd słuszne jest podejrzenie kolegi corrado, gdyż czynnik ludzki ma zdecydowany wpływ na różne efekty jazdy samochodem.
Nie chciałem wcześniej zanudzać opisywaniem, jak to jeszcze oceniałem.
- Pokonuję od 30 lat tę samą trasę. Od pięciu lat Dusterem. Wjeżdżam na to samo wzniesienie z prędkością 80 km, następnie od wierzchołka hamuję silnikiem, na dole jest ograniczenie prędkości. Miałem setki razy wypróbowane, że obecny samochód w ten sposób wystarczająco zwalniał do ok. 50 km/h. W kolejnym tygodniu po dodaniu specyfika przestało to wystarczać, samchód wyhamowywał do ok. 60 km/h.
Wątpliwe jest, że akurat w tym tygodniu się bardziej dotarł.
Po zgaszeniu silnika motor "stawał od razu", a po interwencji słychać, że wykonuje dodatkowy obrót (obroty). Tego nie mierzyłem w żaden sposób, bo po co?
Test hamowania jest obiektywny o tyle, że wyklucza np. argument, że przedtem wiecej palił, bo się DPF akurat wypalał. Sposób użycia pedału gazu jest ten sam, bo nie naciskam wcale. Zakres obrotów powtarzalny, bo prędkości początkowe są podobne, a bieg ten sam.
Tylko niech koledzy nie wytaczają argumentu o kierunku wiatru.
--------------------------------------------------------------------------------------
Archoil - ostatni nabytek.
Efekt łatwiejszego, dłuższego kręcenia się silnika (np. w trakcie zmiany biegów) nasilił się jeszcze po zastosowaniu produktów Archoil.
Najpierw była płukanka i nastepnie modyfikator tarcia z nanoboranami do świeżego oleju.
To samo zrobiłem z 1,4 T-Jet'em fiata. A ten się już chyba nie dociera, gdyż przekroczył 100 kkm przebiegu. I w ogóle z natury łatwięj wchodzi na obroty. A jednak coś musiało się zmienić, bo żona (będąca laikiem) podziękowała mi, że fiat kręci się jak dziki.
Bardzo subiektywny ten argument?
Co tam, spróbuj Pan, "będziesz Pan zadowolony".
 
     
mikeleft

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 115KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 29 Lip 2019
Posty: 271
Wysłany: 2024-01-10, 12:23   

@Bogdan Misiek

A czy możesz proszę opisać jaki specyfik, w jakiej ilości i gdzie wlałeś?
Strona Archoilu nie jest zbyt czytelna.
 
     
Bogdan Misiek

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 04 Cze 2019
Posty: 304
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2024-01-10, 23:30   

W kolejnym okresie po ceramizatorach dodałem przy wymianie oleju silnikowego (do oleju) modyfikator tarcia AR9100 z nanoboranami. Efekt "chętnego" nabierania obrotów bardzo fajny.
Natomiast płukankę estrową AR2820 do silnika profilaktycznie zastosowałem przed zlaniem starego oleju. Ta formuła estrowa wyróżnia preparat.

W drugim samochodzie (nie Dusterze) jest chyba zablokowany na tłoku pierścień zbierający olej.
Była z tego powodu też płukanka AR2820 z wymianą oleju. Pomogło to przejściowo i zastosowałem płukankę do silnika taką jakby "long life", na której można jeździć - AR2300 (Oilsyn RT). Chyba jedyna dostępna taka "długodziałająca". Dalej, po kilku tys.km znów zrobię "zwykłe" płukanie z AR2820.
Nie wiem jeszcze jaki skutek będzie i czy to trafna diagnoza, bo to jeszcze dość świeża sprawa.

A ilości stosowałem jak rekomendowane na opakowaniach. Nie wdając się w szczegóły każdego preparatu, opakowania 250 ml często starczają na 2 mniejsze silniki czyli np. na około 7 L oleju silnikowego razem.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 11