Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
1.6 SCE_niefabryczne LPG (opinia i problemy po 30k)
Autor Wiadomość
KubaSM
Kuba

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Wiek: 33
Dołączył: 03 Lut 2020
Posty: 17
Wysłany: 2021-11-08, 16:42   1.6 SCE_niefabryczne LPG (opinia i problemy po 30k)

Cześć Panowie,

pomyślałem, że podzielę się z Wami moimi doświadczeniami bo wiem, że temat jest dosyć gorący i jest wiele niejasności w tym obszarze. Sam przekopałem internet wzdłuż i wszerz jeszcze przed zakupem mojego Dustera w 2019 i starałem się być na bieżąco z tym co się pojawia.

Może dla kogoś będą pomocne moje doświadczenia. A może ktoś podzieli się swoją opinią, radą i pomoże mi :)

Więc tak:

1. Kupiłem DD rocznik 2019 z silnikiem 1/6sce
2. Założyłem LPG w jednym z najbardziej renomowanych serwisów lpg na Śląsku (BRC, serwis licencjonowany przez Czakram).
3. Zakupiłem ubezpieczenie na te podzespoły, które utraciły gwarancję z dniem modyfikacji (silnik itd.)
4. Przejechałem na gazie bez problemu +/- 30 tysięcy (samochód na benzynie zrobił około 10, łącznie 40 tysięcy przebiegu).
5. Żadnych większych problemów po drodze nie było. Przy tym przebiegu postanowiłem sprawdzić luzy zaworowe i tu katastrofa. Sprawdzałem w ASO - diagnoza - wypalone gniazda!
*koszt naprawy niecałe 20 tysięcy...

Nie wiem dlaczego tak się stało, w najgorszym przypadku spodziewałem się konieczności regulacji luzów, także opinia ASO mnie ścięła.

Samochód regularne przeglądy ASO, gazownik. Olej regularnie wymieniany co 10-12 tysięcy (wcześniej niż zaleca ASO), wymieniłem w tym czasie również świece - co by już nowe były po tych prawie 3 latach. Samochód nie był żyłowany - jazda spokojna, bez szaleństw, głównie tryb mieszany. Paliwo tankowane tylko na większych stacjach Orlen, BP itp.


Narazie stoi w ASO i serwis czeka na decyzję co dalej robić. Ja czekam na decyzję ubezpieczyciela co dalej robić.

To moja historia przygody 1.6 SCE z założonym gazem.


Może macie pomysły dlaczego tak się stało i dlaczego tak wcześnie? Czy ktoś ma podobne doświadczenia?

Serdeczności Panowie!
_________________
To, że ktoś nic nie mówi nie oznacza, że niema nic do powiedzenia...
 
     
tomkasz
1.4T!LPG!


Marka: Opel
Model: Astra
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 14 Sie 2021
Posty: 124
Wysłany: 2021-11-08, 17:01   

Czyżby prawdą było, że fabryczne instalacje gazowe = inna głowica ... ? Mówimy o obu wersjach 1.6.

Bo dla 1.0 na pewno jest inaczej odlewana - specjalnie pod LPG.
_________________
Jeździć, tankować,
Nie żałować!
Zmieniać olej i filtry,
Bo twój samochód jest za..bisty!
 
     
KubaSM
Kuba

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Wiek: 33
Dołączył: 03 Lut 2020
Posty: 17
Wysłany: 2021-11-08, 17:08   

Nie sadze, rozmawiałem dzisiaj o tym z ASO. Niby inne maja byc głowice ale nikt, nigdy takich nie widział :)
_________________
To, że ktoś nic nie mówi nie oznacza, że niema nic do powiedzenia...
 
     
tomkasz
1.4T!LPG!


Marka: Opel
Model: Astra
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 14 Sie 2021
Posty: 124
Wysłany: 2021-11-08, 17:11   

No to zostaje zbyt uboga mieszanka na gazie = małe spalanie = wysoka temp. Ile Ci palił ten wóz przez te 30 kkm na gazie?
_________________
Jeździć, tankować,
Nie żałować!
Zmieniać olej i filtry,
Bo twój samochód jest za..bisty!
 
     
KubaSM
Kuba

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Wiek: 33
Dołączył: 03 Lut 2020
Posty: 17
Wysłany: 2021-11-08, 17:14   

Praktycznie tyle co na PB, +/- 8 - 9 lita/100km lpg
_________________
To, że ktoś nic nie mówi nie oznacza, że niema nic do powiedzenia...
 
     
tomkasz
1.4T!LPG!


Marka: Opel
Model: Astra
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 14 Sie 2021
Posty: 124
Wysłany: 2021-11-08, 17:18   

No to chyba właśnie to. Tutaj na forum ludzie piszą raczej 10, 11, 12.
_________________
Jeździć, tankować,
Nie żałować!
Zmieniać olej i filtry,
Bo twój samochód jest za..bisty!
 
     
KubaSM
Kuba

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Wiek: 33
Dołączył: 03 Lut 2020
Posty: 17
Wysłany: 2021-11-08, 17:21   

Takie wyniki miałem tylko w trasie przy 130 - 140
Na codzień moja jazda jest o wiele spokojniejsza. Dla mnie to całkiem normalny poziom spalania.

Swoją drogą gaz był regularnie regulowany to gdyby mieszanka była zła, powinno wyjść przy przeglądzie...

Nie znam bezpośredniej przyczyny i teraz chyba nikt nie będzie jej w stanie określić. Ale skutek jest beznadziejny
_________________
To, że ktoś nic nie mówi nie oznacza, że niema nic do powiedzenia...
 
     
tomkasz
1.4T!LPG!


Marka: Opel
Model: Astra
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 14 Sie 2021
Posty: 124
Wysłany: 2021-11-08, 17:28   

Jeżeli tak mówisz, to nie mam powodu nie wierzyć.
A nie sądzisz, że mniej kaloryczny LPG powinien jednak być spalany w większej ilości niż benzyna? To spalanie to w tych samych warunkach było prawie takie samo?
_________________
Jeździć, tankować,
Nie żałować!
Zmieniać olej i filtry,
Bo twój samochód jest za..bisty!
 
     
KubaSM
Kuba

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Wiek: 33
Dołączył: 03 Lut 2020
Posty: 17
Wysłany: 2021-11-08, 17:35   

W tych samych. Może i tak, co do różnicy w spalaniu - idealnej różnicy nie sprawdzałem ile wynosiła na PB a ile na LPG już co najmniej z rok czasu. Może tam z 0,5 litra było więcej LPG...
_________________
To, że ktoś nic nie mówi nie oznacza, że niema nic do powiedzenia...
 
     
Sajmon117

Marka: Dacia
Model: DUSTER 2 LPG
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2021
Dołączył: 09 Cze 2018
Posty: 417
Skąd: pow,wejherowski
Wysłany: 2021-11-08, 18:54   

tomkasz napisał/a:
Bo dla 1.0 na pewno jest inaczej odlewana - specjalnie pod LPG


Głowica nie musi być inaczej odlewana

Na pewno zawory i gniazda są z innego materiału albo inna struktura powierzchniowa pod LPG

A tam ktoś pisze bo się pytał w serwisie

Odpowiadam Ci w serwisie to się znają z instrukcją wymieniać i najlepiej to się znają na wymianie oleju i czyszczeniu chamulców :lol: :lol: :lol:

Najlepiej to się zna tzw garaż-owiec co robi i Busy i wszystko co podjedzie
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2021-11-08, 19:29   Re: 1.6 SCE_niefabryczne LPG (opinia i problemy po 30k)

KubaSM napisał/a:

4. Przejechałem na gazie bez problemu +/- 30 tysięcy (samochód na benzynie zrobił około 10, łącznie 40 tysięcy przebiegu).
5. Żadnych większych problemów po drodze nie było. Przy tym przebiegu postanowiłem sprawdzić luzy zaworowe i tu katastrofa. Sprawdzałem w ASO - diagnoza - wypalone gniazda!
*koszt naprawy niecałe 20 tysięcy...


Mało , moje Suzuki Jimny z silnikiem nienadającym się do gazu przejechało 90 kkkm , wypalone dwa gniazda . Koszt 8 lat temu wyniósł 1500 zł . Te 20 tysi to rozumie że ASO se wymyśliło :evil:
. Normalny mechanik myślę że zrobi ci to za 3-5 tysi .
 
     
KubaSM
Kuba

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Wiek: 33
Dołączył: 03 Lut 2020
Posty: 17
Wysłany: 2021-11-08, 22:07   

Jestem w ciężkim szoku, że przy tej ilości przejechany kilometrów tak się ma sprawa. Bylbym o wiele mniej zdziwiony gdyby to wyszło właśnie blizej 100 tysięcy przebiegu. Tak ASO wyjechało z taka kwotą. Czekam na pełną specyfikację co wg nich kwalifikuje się do wymiany. Podzielę się informacjami jak już będę wiedział więcej.
_________________
To, że ktoś nic nie mówi nie oznacza, że niema nic do powiedzenia...
 
     
wojtek013


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 115KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2020
Dołączył: 01 Wrz 2020
Posty: 45
Skąd: KR
Wysłany: 2021-11-08, 22:49   

No popatrz, a ja mam w Fieście nakulane coś ponad 100 tys, z tego 70 kilka na LPG i luzy niemal fabryczne - sprawdzane w zeszłym roku, przy okazji rozrządu. Zawory też na szklankach, ale pali około 2 litry więcej niż noPB. Może tu jest problem, że zbyt ubogo.

Bez żadnej lubryfikaji oczywiście.
 
     
KubaSM
Kuba

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Wiek: 33
Dołączył: 03 Lut 2020
Posty: 17
Wysłany: 2021-11-08, 23:16   

Co samochód mam wrażenie, że inny przypadek. Niektórzy jeżdżą bez problemów ładnych parę lat (deklaratywnie) nawet bez regulacji luzów. Ja przejeździlem jak dotąd 2 samochody (po około 200 tysięcy) BMWE36 - jak odsprzedawalem miało 500 000 tysięcy na liczniku a Bóg jeden wie ile poprzedni właściciel zrobił - nigdy nawet nie sprawdziłem luzów. Drugi Aveo też z 200 tysięcy zrobiłem na LPG, 100 miał zrobione niecałe na samym PB i też bez żadnych regulacji :-) kupił go facet ,lz Ukrainy i przypuszczam, że dalej jeździ bo silnik pracował elegancko. I to oba te przypadki były na wiele tańszych instalacjach niż teraz to BRC... Wiadomo olej zawsze na czas wymieniany, paliwo zawsze na markowych stacjach itd. A tu masz Ci los 30 tysięcy...
_________________
To, że ktoś nic nie mówi nie oznacza, że niema nic do powiedzenia...
 
     
maugu

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączyła: 16 Gru 2017
Posty: 137
Wysłany: 2021-11-09, 09:37   

A jak serwis stwierdził, że masz wypalone gniazda? Masz foto z wnętrza silnika? Dawno temu w samochodzie "rodzinnym" wypaliły się gniazda i z tego co pamiętam były tego odczuwalne rezultaty, a i tak do czasu przysłania części samochód był jeszcze eksploatowany przez jakiś czas. U Ciebie wystąpił wyczuwalny spadek mocy, miałeś jakiś pomiar sprężania?
_________________
Od f126p do Dustera
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 10