Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyciszenie DD
Autor Wiadomość
Bogdan Misiek

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 04 Cze 2019
Posty: 306
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2020-08-25, 22:23   

CIEKAWOSTKI WYCISZENIA Dustera II.
- trochę odświeżę temat wyciszania. Mimo, że wersja z 2018 roku szczyci się lepszym wyciszeniem, to poddałem swój pojazd kompleksowemu wyklejeniu matami.
Według pomiarów wykonawcy hałas przy prędkości 100km/h zmniejszył się o 3 dB. Po włączeniu radia stwierdziłem, że jest więcej basów (przy niezmienionych ustawieniach equalizera). Nieco zmieniony odgłos zamykania drzwi czy stuku zamków, to mniej ważny szczegół.
Zamontowałem jeszcze uszczelki wokół maski silnika już własnoręcznie.
Oceniam, że komfort podróży podniósł się.
-------------------------
Odkryciem było fabryczne "wygłuszenie" dachu - to jest kawałek kartonu przylepiony na taśmę dwustronną w przedniej części dachu!
To jest w oryginalnym samochodzie:
https://www.fotosik.pl/zdjecie/4ddde9c192b5a41d
https://www.fotosik.pl/zdjecie/000ab961c2382345
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2020-08-28, 13:10   

Bogdan Misiek napisał/a:
poddałem swój pojazd kompleksowemu wyklejeniu matami.
Według pomiarów wykonawcy hałas przy prędkości 100km/h zmniejszył się o 3 dB. Po włączeniu radia stwierdziłem, że jest więcej basów (przy niezmienionych ustawieniach equalizera). Nieco zmieniony odgłos zamykania drzwi czy stuku zamków, to mniej ważny szczegół.
Zamontowałem jeszcze uszczelki wokół maski silnika już własnoręcznie.
Oceniam, że komfort podróży podniósł się.
-------------------------
Odkryciem było fabryczne "wygłuszenie" dachu - to jest kawałek kartonu przylepiony na taśmę dwustronną w przedniej części dachu!


No ta ostatnia informacja (i zdjęcia) jest po byku! W DD 1 na środkowym panelu (dach był podzielony - i usztywniony - profilami zamkniętymi na trzy pola) była naklejona jedna nieduża sztywna mata bitumiczna. Uzupełniłem to alubutylem i warstwą pianki kauczukowej bodaj 6 lub 9 mm. Nastąpiła radykalna poprawa komfortu jazdy.
A teraz prośba: opisz co i jak wykleiłeś/wyklejono w Twoim aucie - zapewne drzwi, skoro piszesz o innym dźwięku zamykania (to odczułem po wytłumieniu DD 1).
Jestem generalnie zadowolony z poziomu głośności DD2, ale zamierzam jednak pojąć się wytłumienia, zwł. dachu, podłogi (bardzo słychać na kiepskich drogach), bagażnika (i nadkoli tylnych) oraz drzwi przednich.
_________________
Piotrek
 
     
Bogdan Misiek

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 04 Cze 2019
Posty: 306
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2020-08-28, 16:15   

- Kompleksowe czyli drzwi, podłoga z bagażnikiem, nadkola, maska, i dach.
Maty bitumiczne - gdzie jaka nazwa poszła teraz nie powiem, bo wykonawca zewnętrzny robił (5,5 tys. zł.). Na nadkola dodatkowo natryśnięto od strony koła Noxizol.
- Od siebie dołożyłem uszczelki na grilu/lampach i w rynienkach pod maską, co jeszcze trochę wytłumiło klekot diesla przez te szpary. Trochę mi kokpit trzeszczał - to jeszcze elementami z nienasiąkliwej pianki porozpierałem niektóre przestrznie. Bez demontażu. Da się rękę włożyć nawet w okolicę tablicy z "zegarami". Również na część ściany grodziowej da się wciągnąć od dołu dodatkową gąbkę.
- Dla fanów wyciszenia jeszcze istotny jest dobór opon. Jest tu taki niuans: opony z etykietą opon cichych wg. producenta są ciche dla przechodniów. Natomiast to co odczuwa/słyszy kierowca jadąc np. po chropowatej jezdni jest oceniane w testach w kategorii komfort.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 10