|
Długie odpalanie |
| Autor |
Wiadomość |
A
Marka: Dacia
Model: Duster (LPG)
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2021
Dołączył: 10 Lut 2022 Posty: 7
|
Wysłany: 2022-02-12, 14:05 Długie odpalanie
|
|
|
| Witam, co jakiś czas (raz na około 20 - 30 odpaleń) rozrusznik kręci się pare ładnych sekund zanim odpali silnik. Nie udało mi się ustalić czym to może być spowodowane, wiem tylko że z reguły dzieje się to po kilkugodzinnym postoju. Czy ktoś ma podobnie lub wie co może być nie tak? A może ten typ tak ma? |
|
|
|
|
tomkasz
Marka: Renault
Model: Rafale
Napęd: 4x4
Rocznik: 2025
Dołączył: 14 Sie 2021 Posty: 136
|
Wysłany: 2022-02-12, 18:48
|
|
|
| TTTM. |
_________________ Jeździć, tankować,
Nie żałować!
Zmieniać olej i filtry,
Bo twój samochód jest za..bisty! |
|
|
|
|
Sajmon117
Marka: Dacia
Model: DUSTER 2 LPG
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2021
Dołączył: 09 Cze 2018 Posty: 477 Skąd: pow,wejherowski
|
Wysłany: 2022-02-13, 11:30
|
|
|
| Prawda |
|
|
|
|
A
Marka: Dacia
Model: Duster (LPG)
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2021
Dołączył: 10 Lut 2022 Posty: 7
|
Wysłany: 2022-02-13, 12:24
|
|
|
| Czyżby sprawa dotyczyła tylko aut z lpg? |
|
|
|
|
Sajmon117
Marka: Dacia
Model: DUSTER 2 LPG
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2021
Dołączył: 09 Cze 2018 Posty: 477 Skąd: pow,wejherowski
|
Wysłany: 2022-02-13, 21:50
|
|
|
Jak gasisz to na lpg
A odpalasz na Pb
Musi się przestawić
Plus obliczyć temp,i rożne tam |
|
|
|
|
A
Marka: Dacia
Model: Duster (LPG)
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2021
Dołączył: 10 Lut 2022 Posty: 7
|
Wysłany: 2022-02-13, 22:44
|
|
|
| Sajmon117 napisał/a: | Jak gasisz to na lpg
A odpalasz na Pb
Musi się przestawić
Plus obliczyć temp,i rożne tam |
Miałem już wcześniej auto z lpg i takie przestawianie lpg/pb nie powodowało podobnych objawów. |
|
|
|
|
Sajmon117
Marka: Dacia
Model: DUSTER 2 LPG
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2021
Dołączył: 09 Cze 2018 Posty: 477 Skąd: pow,wejherowski
|
Wysłany: 2022-02-15, 10:13
|
|
|
Tu tylko mówimy o DD a nie jakiś tam
Powiedz to w serwisie a moje stare BMW to chodziło albo pasek |
|
|
|
|
rajtkezjusz
Marka: Dacia
Model: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2020
Dołączył: 01 Lip 2021 Posty: 38 Skąd: pomorskie
|
Wysłany: 2025-01-19, 22:36
|
|
|
| Dokładnie ten sam silnik , przestawianie na pb przed gaszeniem nic nie daje , robi jak chce . Tylko gdy zimno ,ale gdy postoi np tydzień to nie . Kolega miał w nowszym modelu i wymieniono mu ..reduktor lpg . Dziwne , ale prawdopodobnie po zgaszeniu lpg się rozprężało i powoli wypełniało układ przed zaworami . Gdy minęło dużo czasu to lpg się ulotniło ,gdy tylko np 24 godziny to tam było i ten rozruch był na bardzo złej mieszane . Sprawdzę zlecając gazmenowi temat , bo mnie leczy to kręcenie . Raz na pół obrotu i auto zdziwione że odpaliło i nie wie co dalej :) , częściej kręcenie wiele razy . |
|
|
|
|
MarcinG
Marka: Dacia
Model: Duster 3 Eco-G
Silnik: 1.0 TCe 100
Napęd: 4x2
Rocznik: 2024
Dołączył: 04 Mar 2020 Posty: 15
|
Wysłany: 2025-01-23, 14:43
|
|
|
Z mojego doświadczenia z autami z LPG przypominam sobie 2 przyczyny ciężkiego odpalania:
1. Reduktor puszczający gaz do kolektora,
2. Padająca pompa paliwa. |
|
|
|
|
Bogdan Misiek
Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 04 Cze 2019 Posty: 360 Skąd: Wielkopolska
|
Wysłany: 2025-01-24, 11:52
|
|
|
... jeszcze dodam (niekoniecznie w skojarzeniu LPG)
3. Uszkodzony zawór par paliwa.
Ale problem nasila się im dłużej stoi (nie jak u rajtkzjusza). |
|
|
|
|
Sajmon117
Marka: Dacia
Model: DUSTER 2 LPG
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2021
Dołączył: 09 Cze 2018 Posty: 477 Skąd: pow,wejherowski
|
Wysłany: 2025-01-25, 14:04
|
|
|
| MarcinG napisał/a: | Z mojego doświadczenia z autami z LPG przypominam sobie 2 przyczyny ciężkiego odpalania:
1. Reduktor puszczający gaz do kolektora,
2. Padająca pompa paliwa. |
Niema pompy |
|
|
|
|
MarcinG
Marka: Dacia
Model: Duster 3 Eco-G
Silnik: 1.0 TCe 100
Napęd: 4x2
Rocznik: 2024
Dołączył: 04 Mar 2020 Posty: 15
|
|
|
|
|
jack63
Marka: Dacia
Model: Duster III
Silnik: 1.0 TCe 100
Napęd: 4x2
Rocznik: 2024
Dołączył: 04 Wrz 2024 Posty: 1
|
Wysłany: 2025-01-28, 14:35
|
|
|
| Sajmon117 napisał/a: | | Niema pompy |
| MarcinG napisał/a: | | To dziwne. |
Pewnie, że dziwne, bo nawet przy silnikach z gaźnikiem pompy paliwa były.
Pasowało by pomierzyć ciśnienie paliwa na listwie wtryskiwaczy przed rozruchem. |
|
|
|
|
Lukasz Be
Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2021
Dołączył: 20 Maj 2024 Posty: 8
|
Wysłany: 2025-01-29, 11:06
|
|
|
Mam auto od maja 2024 i o ile dobrze pamiętam, długie odpalanie dopadło mnie 2 razy bieżącej zimy przy temperaturach bliskich lub poniżej 0. Dziwne uczucie z systemem keyless bo po wciśnięciu "start" rozrusznik kręci w opór podczas gdy normalny kierowca cofnął by kluczyk w stacyjce do pozycji wyjściowej. Za drugim razem gdy mnie to spotkało kliknąłem "start" żeby odpuścił, po drugim kliknięciu "start" odpalił bezzwłocznie jak za każdym razem.
Ja to łączę z tematem problemów w pracy na PB przy niskich temperaturach (nie równy przyrost mocy zaraz po odpaleniu). Zaraz po odpaleniu czuć benzynę, najpewniej zbyt bogata mieszanka i przelane świece.
Być może w niskich temperaturach jedna przyczyna powoduje oba te problemy?
ASO poinformuję o tych tematach w wakacje przy okazji standardowego przeglądu. Do końca gwarancji zostały mi tam 2 wizyty obowiązkowe. |
|
|
|
|
Sajmon117
Marka: Dacia
Model: DUSTER 2 LPG
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2021
Dołączył: 09 Cze 2018 Posty: 477 Skąd: pow,wejherowski
|
Wysłany: 2025-01-30, 12:13
|
|
|
Nic nie zrobią
Przerabiałem ten temat
Mam sprawdzone ze przy temp.blisko zero trochę w lewo trochę w prawo to dziwnie nieraz odpala a jak chcesz jechać a ja mam pod górkę to zdycha albo gaśnie
Jak jest duży mróz to problemu niema
Czujniki się słabo ustawiają a tak nie powinno być
Błąd fabryczny i niemogą sobie z tym poradzić
Tak nie powinno być po prostu badziewie i tyle |
|
|
|
|
|
|