Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Długie odpalanie
Autor Wiadomość
A

Marka: Dacia
Model: Duster (LPG)
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2021
Dołączył: 10 Lut 2022
Posty: 7
Wysłany: 2022-02-12, 14:05   Długie odpalanie

Witam, co jakiś czas (raz na około 20 - 30 odpaleń) rozrusznik kręci się pare ładnych sekund zanim odpali silnik. Nie udało mi się ustalić czym to może być spowodowane, wiem tylko że z reguły dzieje się to po kilkugodzinnym postoju. Czy ktoś ma podobnie lub wie co może być nie tak? A może ten typ tak ma?
 
     
tomkasz

Marka: Renault
Model: Rafale
Napęd: 4x4
Rocznik: 2025
Dołączył: 14 Sie 2021
Posty: 136
Wysłany: 2022-02-12, 18:48   

TTTM.
_________________
Jeździć, tankować,
Nie żałować!
Zmieniać olej i filtry,
Bo twój samochód jest za..bisty!
 
     
Sajmon117

Marka: Dacia
Model: DUSTER 2 LPG
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2021
Dołączył: 09 Cze 2018
Posty: 477
Skąd: pow,wejherowski
Wysłany: 2022-02-13, 11:30   

Prawda
 
     
A

Marka: Dacia
Model: Duster (LPG)
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2021
Dołączył: 10 Lut 2022
Posty: 7
Wysłany: 2022-02-13, 12:24   

Czyżby sprawa dotyczyła tylko aut z lpg?
 
     
Sajmon117

Marka: Dacia
Model: DUSTER 2 LPG
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2021
Dołączył: 09 Cze 2018
Posty: 477
Skąd: pow,wejherowski
Wysłany: 2022-02-13, 21:50   

Jak gasisz to na lpg

A odpalasz na Pb

Musi się przestawić

Plus obliczyć temp,i rożne tam
 
     
A

Marka: Dacia
Model: Duster (LPG)
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2021
Dołączył: 10 Lut 2022
Posty: 7
Wysłany: 2022-02-13, 22:44   

Sajmon117 napisał/a:
Jak gasisz to na lpg

A odpalasz na Pb

Musi się przestawić

Plus obliczyć temp,i rożne tam


Miałem już wcześniej auto z lpg i takie przestawianie lpg/pb nie powodowało podobnych objawów.
 
     
Sajmon117

Marka: Dacia
Model: DUSTER 2 LPG
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2021
Dołączył: 09 Cze 2018
Posty: 477
Skąd: pow,wejherowski
Wysłany: 2022-02-15, 10:13   

Tu tylko mówimy o DD a nie jakiś tam

Powiedz to w serwisie a moje stare BMW to chodziło albo pasek
 
     
rajtkezjusz

Marka: Dacia
Model: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2020
Dołączył: 01 Lip 2021
Posty: 38
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2025-01-19, 22:36   

Dokładnie ten sam silnik , przestawianie na pb przed gaszeniem nic nie daje , robi jak chce . Tylko gdy zimno ,ale gdy postoi np tydzień to nie . Kolega miał w nowszym modelu i wymieniono mu ..reduktor lpg . Dziwne , ale prawdopodobnie po zgaszeniu lpg się rozprężało i powoli wypełniało układ przed zaworami . Gdy minęło dużo czasu to lpg się ulotniło ,gdy tylko np 24 godziny to tam było i ten rozruch był na bardzo złej mieszane . Sprawdzę zlecając gazmenowi temat , bo mnie leczy to kręcenie . Raz na pół obrotu i auto zdziwione że odpaliło i nie wie co dalej :) , częściej kręcenie wiele razy .
 
     
MarcinG

Marka: Dacia
Model: Duster 3 Eco-G
Silnik: 1.0 TCe 100
Napęd: 4x2
Rocznik: 2024
Dołączył: 04 Mar 2020
Posty: 15
Wysłany: 2025-01-23, 14:43   

Z mojego doświadczenia z autami z LPG przypominam sobie 2 przyczyny ciężkiego odpalania:
    1. Reduktor puszczający gaz do kolektora,
    2. Padająca pompa paliwa.
 
     
Bogdan Misiek

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 04 Cze 2019
Posty: 360
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2025-01-24, 11:52   

... jeszcze dodam (niekoniecznie w skojarzeniu LPG)
3. Uszkodzony zawór par paliwa.
Ale problem nasila się im dłużej stoi (nie jak u rajtkzjusza).
 
     
Sajmon117

Marka: Dacia
Model: DUSTER 2 LPG
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2021
Dołączył: 09 Cze 2018
Posty: 477
Skąd: pow,wejherowski
Wysłany: 2025-01-25, 14:04   

MarcinG napisał/a:
Z mojego doświadczenia z autami z LPG przypominam sobie 2 przyczyny ciężkiego odpalania:
    1. Reduktor puszczający gaz do kolektora,
    2. Padająca pompa paliwa.


Niema pompy
 
     
MarcinG

Marka: Dacia
Model: Duster 3 Eco-G
Silnik: 1.0 TCe 100
Napęd: 4x2
Rocznik: 2024
Dołączył: 04 Mar 2020
Posty: 15
Wysłany: 2025-01-28, 10:39   

Sajmon117 napisał/a:
MarcinG napisał/a:
Z mojego doświadczenia z autami z LPG przypominam sobie 2 przyczyny ciężkiego odpalania:
    1. Reduktor puszczający gaz do kolektora,
    2. Padająca pompa paliwa.


Niema pompy


To dziwne.

https://eccoparts.eu/pl/pompy-paliwa/37351-pompa-paliwa-172028050r-dacia-duster-ii-hm-10-tce.html
 
     
jack63

Marka: Dacia
Model: Duster III
Silnik: 1.0 TCe 100
Napęd: 4x2
Rocznik: 2024
Dołączył: 04 Wrz 2024
Posty: 1
Wysłany: 2025-01-28, 14:35   

Sajmon117 napisał/a:
Niema pompy


MarcinG napisał/a:
To dziwne.


Pewnie, że dziwne, bo nawet przy silnikach z gaźnikiem pompy paliwa były.

Pasowało by pomierzyć ciśnienie paliwa na listwie wtryskiwaczy przed rozruchem.
 
     
Lukasz Be

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2021
Dołączył: 20 Maj 2024
Posty: 8
Wysłany: 2025-01-29, 11:06   

Mam auto od maja 2024 i o ile dobrze pamiętam, długie odpalanie dopadło mnie 2 razy bieżącej zimy przy temperaturach bliskich lub poniżej 0. Dziwne uczucie z systemem keyless bo po wciśnięciu "start" rozrusznik kręci w opór podczas gdy normalny kierowca cofnął by kluczyk w stacyjce do pozycji wyjściowej. Za drugim razem gdy mnie to spotkało kliknąłem "start" żeby odpuścił, po drugim kliknięciu "start" odpalił bezzwłocznie jak za każdym razem.

Ja to łączę z tematem problemów w pracy na PB przy niskich temperaturach (nie równy przyrost mocy zaraz po odpaleniu). Zaraz po odpaleniu czuć benzynę, najpewniej zbyt bogata mieszanka i przelane świece.

Być może w niskich temperaturach jedna przyczyna powoduje oba te problemy?

ASO poinformuję o tych tematach w wakacje przy okazji standardowego przeglądu. Do końca gwarancji zostały mi tam 2 wizyty obowiązkowe.
 
     
Sajmon117

Marka: Dacia
Model: DUSTER 2 LPG
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2021
Dołączył: 09 Cze 2018
Posty: 477
Skąd: pow,wejherowski
Wysłany: 2025-01-30, 12:13   

Nic nie zrobią
Przerabiałem ten temat
Mam sprawdzone ze przy temp.blisko zero trochę w lewo trochę w prawo to dziwnie nieraz odpala a jak chcesz jechać a ja mam pod górkę to zdycha albo gaśnie
Jak jest duży mróz to problemu niema
Czujniki się słabo ustawiają a tak nie powinno być

Błąd fabryczny i niemogą sobie z tym poradzić
Tak nie powinno być po prostu badziewie i tyle
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 12