Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Renault Dacia Duster Serwis Pomoc Strona etc. etc. etc.
Autor Wiadomość
jawol

Marka: Dacia
Model: Duster comfort SCe 115 LPG MY18
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 16 Lut 2024
Posty: 4
Wysłany: 2024-02-22, 14:17   Renault Dacia Duster Serwis Pomoc Strona etc. etc. etc.

W dniu 26-10-2023r. w P.H.U.P."MOTOZBYT" Sp.z.o.o 15-467 w Białymstoku na ul. Poleska 61 został wykonany przegląd OT z wymianą filtra kabiny oraz filtra gazu, w samochodzie Dacia DUSTER . Samochód odebrałem i udałem się do miejsca zamieszkania. Podczas jazdy skończyło się zasilanie gazem i samochód przeszedł na zasilanie benzyną, w związku z czym postanowiłem zatankować gaz. Czynność wykonałem na stacji Orlen. Podczas tankowania zauważyłem, że czas napełniania zbiornika gazem jest bardzo długi i nie następuje charakterystyczne "odbicie". Po przejechaniu około 20 km ponowiłem próbę dotankowania gazu na innej stacji CPN, dalej nie było "odbicia" a dystrybutor mielił po parę mililitrów. Ponieważ nic takiego wcześniej nie miało miejsca, zdarzyło się to pierwszy raz, powiązałem to z wykonanym wcześniej przeglądem i wymianą filtra gazu. O sytuacji powiadomiłem ASO i zostałem umówiony na 31-10-2023 w Białymstoku. Po ponad 4 godzinnym pobycie w stacji ASO prowadzący Pan nazwisko nieistotne razem ze mną próbował zatankować gaz na stacji CPN w Białymstoku ale bezskutecznie, ponownie pojawiał się ten sam problem. Samochód został mi wydany nienaprawiony i poinformowano mnie abym dalej z niego korzystał obserwował co się dzieje i czekał na wiadomość z ASO odnośnie ewentualnej naprawy. W moim odczuciu pracownicy ASO nie mieli pojęcie co jest przyczyną usterki i jak ją usunąć. Po blisko miesiącu zostałem telefonicznie powiadomiony o możliwości naprawy i umówiony na 04-12-2023. Będąc dość sceptycznie nastawiony wykonałem zdjęcia zbiornika, a raczej osłony zbiornika gazu, który ku mojemu zdziwieniu był mocno skorodowany. Pojazd jest nadal objęty gwarancją na zabezpieczenie antykorozyjne a podczas przeglądów, a więc i oględzin nigdy nie stwierdzono żadnych uwag.
Podczas wizyty w dniu 04-12-2023 po ponownej blisko 4 godzinnej naprawie prowadzący zawiadomił mnie, że w wyniku prac nastąpiło uszkodzenie jakiegoś elementu zbiornika gazu i naprawa nie może być kontynuowana. Zbiornik musi być wymieniony na nowy.
tj, tak w skrucie do tej pory mimo rozmów z ASO skargg na opieszałośc w Reno otrzymuję a ostatnio już nie, taką min. odpowiedź."Szanowny Panie, w nawiązaniu do zgłoszenia dotyczącego pojazdu informujemy, że część jest zamówiona do pilnej dostawy, tym niemniej termin realizacji w magazynie centralnym przesuwa się z przyczyn, od nas i serwisu PHUP MOTOZBYT SP. Z O.O. niezależnych. Magazyn pracuje nad realizacją zamówienia i serwis, jak tylko zostanie dostarczona, powiadomi Pana i zaprosi na montaż. Za zaistniałą sytuację przepraszamy. Dodatkowo informujemy, że z wiadomości uzyskanych z serwisu wynika, że ww. autem można się poruszać. W przypadku dodatkowych pytań, czy wątpliwości rekomendujemy bezpośredni kontakt z Aso." i tyle, mija kolejny miesiąc, macie może jakąś podpowiedź, Bo ASO odpowiada nie wiemy i bardzo przepraszamy>
 
     
Bogdan Misiek

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 04 Cze 2019
Posty: 304
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2024-02-22, 22:23   

Mamy podpowiedź.
1. Dobrym zwyczajom stanie się zadość, gdy uzupełnisz swój profil. Ułatwia to wstepną orientację czytającemu.
2. Nie jesteśmy niewolnikiem niesolidnego serwisu i można było go zmienić jesienią ub. roku, można teraz.
3. Czy samochód jest na gwarancji i czy naprawa ma być bezpłatna? (patrz p. 1, bo wspomniana gwarancja antykorozyjna wiele mi nie mówi w sprawie i zresztą pewnie dotyczy części nadwozia lakierowanych).
-Jeśli nie jest na gwarancji, to zbiornik czy zawór można wymienić w dowolnym warsztacie gazowniczym, jakiemu ufasz, z jakiego korzystał znajomy, w jakim jest dogodny termin itd.
- Jeśli to musi być ASO i gwarancja, to można zrobić tak. Zadzwoń do takiego servisu specjalizującego się w częściach i naprawach tej marki, ale nie będacego przedstawicielem gwaranta ani ASO, ale korzystającego z technologii i części producenta. Jeśli nie ma w Białymstoku, to w Warszawie. Wtedy można ustalić jak przebiegałaby naprawa i jaki jest dostęp do interesujących podzespołów, bez obawy, że jak za darmo to się zbywa klienta. Wówczas, jeśli naprawdę dana część np. nie występuje w Europie albo jest produkowana partiami co pół roku itp., to uczciwie się dowiesz, zorientujesz gdzie konkretnie leży trudność i zdecydujesz co dalej.
 
     
jawol

Marka: Dacia
Model: Duster comfort SCe 115 LPG MY18
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 16 Lut 2024
Posty: 4
Wysłany: 2024-02-23, 12:03   

Cześć. Coś tam uzupełniłem, samochód był na gwarancji 5 lat albo 80 tys. właśnie kończył się przebieg brakowało jakieś 300/500 km do końca jak zaistniała opisana sytuacja, na około miesiąc dostałem samochód zastępczy potem został zabrany, (bo moim można było się poruszać) zbiornik gazu wyprodukowany w Polsce , był dostępny w firmie STAKO, wszystko to przekazałem reno i ASO. A reszta jak w opisie. Co do zorientowania się, to w czym tu się orientować? jak dla mnie to mimo zapewnień, że wszystko będzie ok, to brak podania czasu realizacji, to jakaś paranoja jest zbiornik o koszcie ok 600zł polskich przez dwa prawie trzy miesiące można by na piechotę przytoczyć ze Świnoujścia zahaczając o Gliwice w celu homologacji.
 
     
Bogdan Misiek

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 04 Cze 2019
Posty: 304
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2024-02-23, 16:50   

To nie jest takie oczywiste dla ASO.
(Rozumiem, że zgłoszenie usterki nastąpiło w okresie gwarancji - niecałe 5 lat i 77,5 kkm)
Taki serwis zaopatruje się swoimi ustalonymi łańcuchami dostaw. Każda naprawa gwarancyjna musi być zatwierdzona i części z określonego źródła.
Czy zbiornik w Świnouściu jest w takim magazynie, z którego zaopatruje się ASO?
Jeśli byłby nawet po drugiej stronie ulicy w sklepie, to nic to nie da.
Zorientować się należy w tym (bo masz wątpliwość) czy pracownik ma złą wolę lub zapomniał np. zamówić części, np. był chory, ktoś go zastępował, potem wrócił i zajął się czymś innym, czy też jest obiektywna trudność w dostawie.

Jeśli w Motozbycie masz na pieńku, to spytaj w innym ASO czy możesz mieć zamontowany odpłatnie nowy zbiornik z jakiego kolwiek powodu (zawór zepsuty, homologacja wyszła). Będziesz widział czy pan może to zamówić.
W zależniości od efektu albo rozmawiasz dalej ze swoim ASO i czekasz, albo przenosisz się do innego ASO i masz lub też czekasz.
Najistotniejsze, że jest formalne zgłoszenie usterki w okresie gwarancji.

Jeszcze teoretycznie.
W takich korporacjach, nie zdziwiłbym się, mogłoby być tak, że dacia zaplanowała sobie, że np. w listopadzie wypuści nową serię samochodów z lpg i zamówiła od poddostawcy zbiorniki na październik. I wtedy wydanie 1 tys. zł. dziś na prywatną naprawę zwróci się do tego czasu w tańszym paliwie.
Bo tak naprawdę nie wiesz właściwie nic o biegu swojej sprawy.
Na ten przykład w swojej sprawie wiedziałem, że silnik o takim kodzie jest w magazynie we Francji, że transporty z tego miejsca są co 2 tygodnie, że po tym czasie rozpocznie się naprawa, będzdzie trwała tyle i tyle, i informowano jak jeszcze kilka innych wcześniejszych etapów przebiega. A naprawę miałem już po gwarancji z 75 % partycypacją producenta.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 11