Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Połączenie bezprzewodowe telefonu z Androidem do Media Nav
Autor Wiadomość
Stuk
Stuk

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 115KM
Napęd: 4x2
Dołączył: 04 Mar 2022
Posty: 3
Skąd: 3miasto
Wysłany: 2022-03-06, 21:02   Połączenie bezprzewodowe telefonu z Androidem do Media Nav

Cześć.
Od kilku dni eksploatuję Dustera i przyszedł czas na próbę bezprzewodowego połączenia telefonu z samochodem. I tu pojawia się problem.
W domu używamy 3 różnych telefonów (samsungów) jednak tylko najnowszy s21 bezproblemowo łączy się z autem i po sparowaniu pojawia się ikonka Android Auto na wyświetlaczu auta. Na 2 starszych telefonach A3 i A5 parowanie również przebiega bezproblemowo - jest obsługa telefonu z radia, kontakty, ale ikonka Android nie pojawia się. Co może być przyczyną i ewentualnie jak to obejść?
Czy przyczyną mogą być leciwe telefony, czy też problem leży w funkcjach lub oprogramowaniu?

Teraz mam sparowane wszystkie trzy i mogę wybierać z którym system ma pracować w danej chwili, jednak ten s jest syna...

Będę wdzięczny za jakieś wskazówki

pozdrawiam
 
     
tomkasz
1.4T!LPG!


Marka: Opel
Model: Astra
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 14 Sie 2021
Posty: 124
Wysłany: 2022-03-06, 22:24   

Do działania bezprzewodowego Android Auto potrzebujemy:

Android Auto na wyświetlaczu w samochodzie (bezprzewodowo):
Zgodny telefon z Androidem, aktywnym pakietem danych, obsługą sieci Wi-Fi 5 Ghz i najnowszą wersją aplikacji Android Auto. Projekcja bezprzewodowa jest obsługiwana w tych wersjach Androida:
dowolny telefon z Androidem 11.0;
telefon Google lub Samsung z Androidem 10.0;
Samsung Galaxy S8, Galaxy S8+ lub Note 8 z Androidem 9.0.


źródło: https://support.google.com/androidauto/answer/6348019#wireless&zippy=%2Candroid-auto-na-wy%C5%9Bwietlaczu-w-samochodzie-bezprzewodowo

Jeżeli telefon nie jest kompatybilny to trzeba użyć kabla USB do połączenia z MediaNav (działa już od telefonów z Androidem 6.0 - trzeba doinstalować aplikację Android Auto).

Są jakieś adaptery USB Wifi, ale działają raczej od Androida 9.0 (nie wymagają wifi 5 GHz).
_________________
Jeździć, tankować,
Nie żałować!
Zmieniać olej i filtry,
Bo twój samochód jest za..bisty!
 
     
Stuk
Stuk

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 115KM
Napęd: 4x2
Dołączył: 04 Mar 2022
Posty: 3
Skąd: 3miasto
Wysłany: 2022-03-07, 10:14   

Z tego co piszesz, to bezprzewodowe połączenie w moim przypadku będzie nie możliwe - moja komórka ma Androida w wersji 8 i AA wersja 7.3.620523. No nic pozostaje kabelek.
Dzięki - pozdrawiam
 
     
easydoor

Marka: Dacia
Model: Duster
Dołączył: 28 Maj 2021
Posty: 9
Wysłany: 2022-05-12, 13:34   

kabelek aż tak bardzo nie przeszkadza, ja mam inną zagwozdkę w tym temacie - trzeba zrobić update Media Nav? ja tam nie mam nigdzie ikonki AA na wyświetlaczu :-/ o której pisze @tomkasz a mam dustera z 2021
 
     
tomkasz
1.4T!LPG!


Marka: Opel
Model: Astra
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 14 Sie 2021
Posty: 124
Wysłany: 2022-05-12, 14:21   

easydoor napisał/a:
kabelek aż tak bardzo nie przeszkadza, ja mam inną zagwozdkę w tym temacie - trzeba zrobić update Media Nav? ja tam nie mam nigdzie ikonki AA na wyświetlaczu o której pisze @tomkasz a mam dustera z 2021

Ikonka pokazuje się po podłączeniu kompatybilnego tel. i skonfigurowaniu na tel. (głównie potwierdzanie). Samo połączenie po BT nie pokazuje tej ikonki (w MediaNav tym sprzed FL) pojawia się w prawym dolnym rogu, prostokątny przycisk, niebieski.

PS Ja nic nie aktualizowałem i AA działało od razu. Produkcja mojego Dustera to maj 2021. Z tego co czytałem to każda wersja MediaNav 3 miała od razu AA.
_________________
Jeździć, tankować,
Nie żałować!
Zmieniać olej i filtry,
Bo twój samochód jest za..bisty!
 
     
easydoor

Marka: Dacia
Model: Duster
Dołączył: 28 Maj 2021
Posty: 9
Wysłany: 2022-05-13, 08:31   

a ok - taka ikonka mi się pokazuje po podłączeniu kabla oczywiście ale myślałem, że też tylko po BT można też sugerując się Twoim wpisem :)
Cytat:
Android Auto na wyświetlaczu w samochodzie (bezprzewodowo):
:)
 
     
tomkasz
1.4T!LPG!


Marka: Opel
Model: Astra
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 14 Sie 2021
Posty: 124
Wysłany: 2022-05-13, 21:52   

Bezprzewodowe AA jest realizowane na połączeniu wifi 5 GHz, nie na BT.

Zacytuję sam siebie:
Cytat:
obsługą sieci Wi-Fi 5 Ghz
_________________
Jeździć, tankować,
Nie żałować!
Zmieniać olej i filtry,
Bo twój samochód jest za..bisty!
 
     
easydoor

Marka: Dacia
Model: Duster
Dołączył: 28 Maj 2021
Posty: 9
Wysłany: 2022-05-15, 11:14   

To się nazywa analfabetyzm wtórny - dzięki za przytoczenie jeszcze raz własnego posta :) teraz do mnie dotarło to co jest napisane
 
     
Viktor


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Wiek: 65
Dołączył: 21 Lip 2018
Posty: 170
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2022-05-16, 05:35   

Nie wiem, czy u mnie jest jakaś ikonka 'androida', nie przyglądałem się... Ale w 2018, miałem starszy telefon, bez wifi 5 GHz, lecz 'zwykłym' i bez problemu połączył się z autem. Od ok dwóch lat mam nowy telefon, (ma on wifi 5 GHz). I teraz nie pamiętam, czy musiałem go na nowo parować z autem, czy może został 'zapamiętany' numer telefonu i nie musiałem tego ponownie robić. Nie próbowałem też sparować drugiego telefonu, (żony) i właściwie nie wiem, czy 'system' pozwala na zapamiętanie dwóch, lub więcej numerów w aucie...
 
     
tomkasz
1.4T!LPG!


Marka: Opel
Model: Astra
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 14 Sie 2021
Posty: 124
Wysłany: 2022-05-16, 09:27   

Viktor napisał/a:
Nie wiem, czy u mnie jest jakaś ikonka 'androida', nie przyglądałem się... Ale w 2018, miałem starszy telefon, bez wifi 5 GHz, lecz 'zwykłym' i bez problemu połączył się z autem. Od ok dwóch lat mam nowy telefon, (ma on wifi 5 GHz). I teraz nie pamiętam, czy musiałem go na nowo parować z autem, czy może został 'zapamiętany' numer telefonu i nie musiałem tego ponownie robić. Nie próbowałem też sparować drugiego telefonu, (żony) i właściwie nie wiem, czy 'system' pozwala na zapamiętanie dwóch, lub więcej numerów w aucie...

BT i Wifi parują się po tzw. adresie MAC. Jest to fizyczny adres karty BT/Wifi i nie ma nic wspólnego z numerem telefonu. Jeżeli chodzi o AA to nie wiem czy używa tylko tego w/w czy również IMEI telefonu, ale wątpię aby był to numer tel.
_________________
Jeździć, tankować,
Nie żałować!
Zmieniać olej i filtry,
Bo twój samochód jest za..bisty!
 
     
Viktor


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Wiek: 65
Dołączył: 21 Lip 2018
Posty: 170
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2022-05-20, 05:43   

^^^
Opisałeś to dosyć szczegółowo i pewnie tak to tam działa.
Wczoraj przypomniało mi się, (w aucie), o tym temacie, gdy zadzwonił telefon. Przyglądałem się ekranowi, (temu w aucie) i oprócz pozycji typu 'odbierz', lista połączeń' itp, nie dostrzegłem czegoś w rodzaju ikonki androida. Chyba, że ona jest w jakimś innym menu...
 
     
tomkasz
1.4T!LPG!


Marka: Opel
Model: Astra
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 14 Sie 2021
Posty: 124
Wysłany: 2022-05-20, 06:16   

Bezprzewodowe AA działa dopiero w fazie 2 od połowy 2021 z Media Nav 8". Na naszych 7" jest tylko przewodowe po USB.
_________________
Jeździć, tankować,
Nie żałować!
Zmieniać olej i filtry,
Bo twój samochód jest za..bisty!
 
     
Viktor


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Wiek: 65
Dołączył: 21 Lip 2018
Posty: 170
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2022-05-20, 08:03   

^^^
"Na naszych 7" jest tylko przewodowe po USB" :?: U mnie telefon łączy się bez 'przewodowo'... :oops: O jakie połączenia przewodowe przez USB chodzi? :shock:

Staję się coraz bardziej 'nie kumaty'... " :oops:
 
     
easydoor

Marka: Dacia
Model: Duster
Dołączył: 28 Maj 2021
Posty: 9
Wysłany: 2022-05-20, 08:14   

Viktor napisał/a:
^^^
U mnie telefon łączy się bez 'przewodowo'... :oops:


nam chodzi o Android Auto a nie samo połączenie telefonu do rozmów głosowych
 
     
easydoor

Marka: Dacia
Model: Duster
Dołączył: 28 Maj 2021
Posty: 9
Wysłany: 2022-05-20, 08:14   

tomkasz napisał/a:
Bezprzewodowe AA działa dopiero w fazie 2 od połowy 2021 z Media Nav 8". Na naszych 7" jest tylko przewodowe po USB.


jak to sprawdzić ? auto odebrałem w lipcu 2021 więc mogę jeszcze mieć "7"
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 12