Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kable do wysokotonowych głośników a zwrotnica
Autor Wiadomość
Pawelek_S
Novy

Marka: duster
Model: DD2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 06 Paź 2019
Posty: 75
Wysłany: 2023-02-25, 12:16   Kable do wysokotonowych głośników a zwrotnica

Może ktoś to robił to podpowie. Mianowicie mam zamiar wymienić głośniki z fabrycznych na Audiosystem i wygłuszyć drzwi. Mam jednak dylemat bo o ile w oryginalnych głośnikach wysokich zamiast zwrotnic pewnie są tylko kondensatory przy samym głośniku to w tym zestawie który chciałbym montować są zwrotnice. Jak to zrobić zgodnie ze sztuką żeby w przelotce słupka A szło to na zasadzie innych kabli? Chyba trzeba robić na piny jak jest miejsce bo inaczej to nie wiem będzie rzeźnia. Midbas w drzwiach, wysoki na desce pod szybą a zwrotnica gdzie by nie zamontował i tak trzeba przejść kablami. Jak to wyglądało w głośnikach dedykowanych Fokal wie ktoś. W innyh autach jak sopran jest też w drzwiach to problemu nie ma.
 
     
P_Kos

Marka: Dacia
Model: Duster 2 FL 4x4
Silnik: TCe 150
Rocznik: 2022
Wiek: 49
Dołączył: 20 Lut 2022
Posty: 3
Wysłany: 2023-02-26, 11:59   Re: Kable do wysokotonowych głośników a zwrotnica

Montowałem Focale w zeszłym roku. Cała operacja polegała na wyjęciu starych głośników i podłączeniu nowych. ZTCP Focale miały wbudowany jakiś element elektroniczny przy każdym głośniku. W 2014 do poprzedniego Dustera montowałem zestaw Hertz i tam była całkiem duża zwrotnica, w Focalach to jakaś miniaturowa konstrukcja była. Grają bardzo dobrze.
Gdzieś na forum ktoś już kiedyś opisywał swoją walkę z przeciąganiem kabli do niededykowanych głośników.

Pozdrawiam
PK
 
     
Pawelek_S
Novy

Marka: duster
Model: DD2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 06 Paź 2019
Posty: 75
Wysłany: 2023-02-26, 15:12   

No właśnie " nierówna walka" Jasne że jest to do zrobienia ale mam swoje lata i już mi się nie bardzo chce rysować kaleczyć łapy. W focalach to też niby zwrotnica po prostu odpowiednie kondensatory i nic więcej.
Zastanawiam się też nad focalami ale nie dedykowanymi tylko RSE-165 lub ASE165 ale też trzeba kable ciągnąć. Wygłuszałeś drzwi czy tak na żywca wymiana głośników i tyle.
 
     
P_Kos

Marka: Dacia
Model: Duster 2 FL 4x4
Silnik: TCe 150
Rocznik: 2022
Wiek: 49
Dołączył: 20 Lut 2022
Posty: 3
Wysłany: 2023-02-26, 20:50   

W drugim Dusterze zrobiłem już wygłuszenie, alubutyl +pianka 6mm. Póki co mam zrobione drzwi przednie i cały bagażnik. Drzwi tylne i dach czekają na swoją kolej. I troche jeszcze poczekają bo znalazłem nowe hobby - małą przyczepkę w stylu teardropa. Może przed wakacjami uda się skończyć oba projekty.
Pozdrawiam
PK
 
     
Pawelek_S
Novy

Marka: duster
Model: DD2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 06 Paź 2019
Posty: 75
Wysłany: 2023-02-26, 21:14   

Ostatnie pytanie , Wygłuszyłeś bagażnik i co ciszej ?
 
     
P_Kos

Marka: Dacia
Model: Duster 2 FL 4x4
Silnik: TCe 150
Rocznik: 2022
Wiek: 49
Dołączył: 20 Lut 2022
Posty: 3
Wysłany: 2023-02-27, 21:50   

Nie. Nieodczuwalne w moim przypadku.
Pozdrawiam.
PK
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2023-02-28, 13:08   

Moje doświadczenia z wymianą głośników: w Dusterze 1 (DCI 110 KM, 4x4) wymieniłem oryginały na podstawowe izraelskie głośniczki Morel 135 mm. Zagrały zupełnie dobrze, ale górę musiałem nieco ściąć a dół podnieść. Drzwi zostały wytłumione, reszta auta także (to była jednak bardzo słabo wyciszona wersja). Bardzo pomogło dodatkowe wytłumienie bagażnika i tylnych nadkoli, podobnie dachu. auto było cichsze niż obecna benzyna, miało lepszą, przyjaźniejszą przestrzeń akustyczną (bo nie tylko o głośność chodzi przecież), np. wygodniej się rozmawiało podczas jazdy nawet z dużymi prędkościami (lepiej niż w benzynowej Skodzie Octavii). Te prace opisałem wtedy gdzieś na tym forum.
W Dustrze 2, benzynowym nie zauważyłem potrzeby wymiany głośników, a wytłumić jeszcze nie zdążyłem, bo też nie widzę pilnej potrzeby (ale pewnie zrobię to latem w pewnym zakresie).
Czy stosujecie podkładki/pierścienie z mdf do montażu nowych głośników?
_________________
Piotrek
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 10