Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przeglądy Dustera - Dyskusja
Autor Wiadomość
PIOTR_68
PIOTR_68

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2011
Wiek: 55
Dołączył: 15 Maj 2013
Posty: 30
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-06-14, 17:16   

tomszafa napisał/a:
No i dzisiaj mój dzień nadszedł na przegląd :-)
1. Pierwszy przegląd po 20tyś km
2. Serwis - Renault Rosiak&Syn - Szczecin
3. Standardowy przegląd, wymiana oleju, filtra oleju, uszczelka korka, filtr kabinowy, kontrola auta.
4. Olej Elf Excelium (czy jakoś tak) + reszta filtrow i uszczelek - wszystko materiały ASO
5. Koszt całkowity 730 i tutaj mój zachwyt mija :shock: :-(
7. Nie było wykonywane nic więcej - żadnych usterek nie zgłaszałem o dziwo :-P


Ogólnie skasowali mnie jak za zboże :-x nie wiem czy pojade tam jeszcze raz no może ze swoimi rzeczami to tak.


To ciekawe ... to samo ASO ... ten sam przebieg ... data: 14.03.2013 ... koszt brutto: 665 pln, w tym wymiana żarówki H7 w cenie 25 pln.
:?:
 
     
tomszafa
Admin


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 43
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 766
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-06-14, 22:00   

PIOTR_68 W szczecinie robiles? W dusterze przeglad?
Bo to by bylo ciekawe... :roll:
 
     
PIOTR_68
PIOTR_68

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2011
Wiek: 55
Dołączył: 15 Maj 2013
Posty: 30
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-06-15, 01:01   

tomszafa napisał/a:
PIOTR_68 W szczecinie robiles? W dusterze przeglad?
Bo to by bylo ciekawe... :roll:


Sorry, nie doczytałem ... nie w Szczecinie byłem, tylko w Poznaniu (Rosiak i Syn).
Nie wiedziałem, że mają też serwis w Szczecinie.
 
     
tomszafa
Admin


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 43
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 766
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-06-15, 09:30   

PIOTR_68 napisał/a:


Sorry, nie doczytałem ... nie w Szczecinie byłem, tylko w Poznaniu (Rosiak i Syn).
Nie wiedziałem, że mają też serwis w Szczecinie.


No ale z tego wynika jak zwykle, ze w Szczecinie jest wszytko najdrozsze :evil: :-(
 
     
burkots


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2011
Wiek: 42
Dołączył: 13 Cze 2013
Posty: 49
Skąd: Mielec
Wysłany: 2013-06-25, 21:06   

Co trzeba wykonywać w ASO żeby nie stracić gwarancji na DD. Czeka mnie wymiana oleju + filtry pewnie bo od niedawna posiadam DD. Proszę o informację.
_________________
Pozdrawiam
Sebastian
 
 
     
tomszafa
Admin


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 43
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 766
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-06-25, 22:13   

burkots napisał/a:
Co trzeba wykonywać w ASO żeby nie stracić gwarancji na DD. Czeka mnie wymiana oleju + filtry pewnie bo od niedawna posiadam DD. Proszę o informację.


W tym wątku dzielimy się tylko informacjami na temat wykonanych przeglądów. Pytania proszę zadawać w osobnym temacie.

Jeżeli chodzi o twoje pytanie, to wszystko zgodnie z książką obsługi i zaleceniami przeglądów. Czyli w twoim przypadku co 20tys km lub co rok, zależnie co nastąpi wcześniej. Ale to nie znaczy, że musisz to robić w ASO. Ważne żeby warsztat w którym to robisz spełniał normy Daci/Renault co do wymagań przy przeglądach.
 
     
burkots


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2011
Wiek: 42
Dołączył: 13 Cze 2013
Posty: 49
Skąd: Mielec
Wysłany: 2013-06-30, 21:15   

tomszafa napisał/a:
Ale to nie znaczy, że musisz to robić w ASO. Ważne żeby warsztat w którym to robisz spełniał normy Daci/Renault co do wymagań przy przeglądach.


Czyli mam rozumieć, że większość dobrych zakładów napraw samochodowych może mi takie coś wykonać?? Przy Renault MII robiłem wszystko w jednym sprawdzonym zakładzie i myślę, że jak pojadę na olej i inne sprawdzenia to wymienią wszystko - wbiją pieczątkę w książce (ciut taniej niż w ASO) i GWARANCJA nie przepadnie??
_________________
Pozdrawiam
Sebastian
 
 
     
Dusterklub
Administrator

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Wiek: 44
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 126
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2013-07-31, 16:48   

1. Pierwszy przegląd po 12tyś km i pierwszym roku eksploatacji.
2. Serwis - Jaszpol Zgierz
3. Standardowy przegląd, wymiana oleju, filtra oleju, uszczelka korka, filtr kabinowy, kontrola auta.
4. Olej Elf 5W40
5. Koszt całkowity 572,44 zł
6. Czas trwania przeglądu 3 godziny z naprawami zgłoszonymi:)
7. Regulacja drzwi i usunięcie wycieku z pod kilku śrub obok korka wlewu oleju.

Jedyny minus dla serwisu to że mnie skasowali za cały litr płynu do chłodnicy bo trochę go dolali.
_________________
FAS objawy
 
     
Michał
majster klepka ;)


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Wiek: 43
Dołączył: 30 Sty 2013
Posty: 176
Skąd: południe łódzkiego
Wysłany: 2013-08-01, 15:38   

Sorry że się wtrącę. Widziałeś te wszystkie operacje czy tylko dali ci kawę i posadzili na kanapie i nie dane było zobaczyć co robią serwisanci?
Znam baaaardzo dużo przypadków gdzie np. wymiana oleju polegała na wytarciu szmatką filtra oleju żeby wyglądał jak nowy :evil:
_________________
 
     
Dusterklub
Administrator

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Wiek: 44
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 126
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2013-08-02, 14:05   

Wiesz ja tam im nie zaglądałem na ręce sam wykonuję różne usługi i nie lubię jak mi ktoś patrzy na ręce,
Zrobili co mieli zrobić dostałem FV przegląd gwarancyjny podbity więcej mi nie trzeba:)
Poprzednie auto tak serwisowałem 14 lat i było wszystko ok wiec po co mam komuś się przyglądać?:)
_________________
FAS objawy
 
     
tomszafa
Admin


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 43
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 766
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-08-02, 14:13   

Proszę o dyskusję na temat przeglądów w tym temacie.
Dziękuję :mrgreen:
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2013-10-07, 21:27   

Tomek napisał/a:
Dzisiejszy przegląd:
1. 1-szy przegląd; przebieg 18486 km. (po 1 roku);
2. Renault Warszawa. ul. Puławska 621B;
3. przegląd po 1-szym roku, wymiana filtra kabiny, czyszczenie tapicerki (miałem lekko poplamioną), uzupełnienie płynu chłodzącego (koncentrat).
4. filtr oleju - 29,52 zł, środek czyszczący - 38,97 zł, płyn chłodzący motrio - 20,57 zł, filtr kabiny - 69,18 zł, olej motrio 5W30 RN - 184,87 zł.
5. Całkowity koszt: 481, 58 zł.
6. ok. 2 godz.
7. Regulacja hamulca ręcznego (był trochę luźny ale działał poprawnie) i poprawa mocowania relingu dachowego (lekko odkształcony plastik), mycie i odkurzanie samochodu.

Mój komentarz:
Fachowa i miła obsługa (p. Mariusz S.). Pytał jak się jeździ, czy jestem zadowolony z auta, itp... :-) . TAK TRZYMAĆ!!! Będę tam jeździł, koszty najmniejsze i wzorowe podejście do klienta (KOLEDZY JEŻELI ZROBILIŚCIE PRZEGLĄD TANIEJ TO OPISZCIE).


Ja wykonał przegląd mojego Dustera 1.5dCi 90KM za 402,47zł przy czym materiały: olej, filtry itp zastosowane oryginalne Renault oraz olej zalecany ELF a nie zamienniki jak w Twoim przypadku

Dominus napisał/a:

Ostatnio dokonałem przeglądu mojego Dustera - ON

1. Pierwszy przegląd po roku czasu

2. Serwis Antoni Łyko Kraków Al. Pokoju (choć zakupiłem samochód u Lisowskiego to Łyko zaproponował mniejszą cenę za przegląd)

3. Przegląd obejmował wymianę oleju, filtr oleju, filtr kabinowy (tak jak jest podane w Karcie przeglądów) oraz sprawdzone były wszystkie światła, stan klocków hamulcowych (zużyte w 10%) , stan amortyzatorów, ogumienia, przeglądnięte całe podwozie.
Otrzymałem świadectwo kontroli gdzie mam cały wykaz czynności.

4. Oczywiście materiały zakupiłem sam i Łyko nie miał nic przeciwko.
Olej silnikowy ELF 5W30 5L Solaris FE RN720 - 118,00
Filtr oleju Renault/Dacia nr. 8200768927 - 26,00
Uszczelka korka spustu oleju z gumą 8200641648 - 3,00
Filtr kabinowy 8201153808 - 38,00
+ wysyłka przesyłką od MOTO-DYNAMIC
Części oryginalne Renault , nie zamienniki.

5. Koszt przeglądu - podczas rozmowy telefoniczne ustalona kwota 216,00zł ale zrobiony został rabat przez przesunięcie rozpoczęcia pracy serwisanta i ostatecznie zapłaciłem 201,47zł.

6. Miał być od 9 do 11. Serwisant zaczął o 9:40 a skończył 10:30.

7. Nic nie było wykonywane oprócz przeglądu.

Podsumowując wydałem na przegląd 402,47zł


W porównaniu do moich cen to na materiałach sobie ładnie popodciągali cenę żeby wyszło że tani przegląd robota
 
     
Dar1962
Diabelska Drakula


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Wiek: 62
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 654
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2014-01-07, 18:07   

wybieram się pod koniec stycznia na przegląd swojego DD. Będzie to przegląd po 2 latach eksploatacji (przebieg nadal dość symboliczny - niespełna 14 tys km) w ASO Nazaruk Service w Lublinie. W trakcie telefonicznej rozmowy oświecono mnie,że przegląd obejmie: wymianę oleju, filtra oleju, filtra kabinowego, podkładki pod korek spustowy plus czynności kontrolne (Tylko Europa). Materiały eksploatacyjne można dostarczyć oczywiście własne. (ASO zdaje sobie dobrze sprawę,że to co oferują nie jest cenową konkurencja) Mają tańszą alternatywę do Elfa i oryginalnych filtrów Renault, czyli zestawy Motrio gdzie litr oleju kosztuje ok 20 PLN. A'propos oleju - zdaniem przedstawiciela serwisu Elf Excelium i Elf Evolution (oba syntetyki 5W40)to praktycznie identyczny olej pod innymi nazwami handlowymi i nie ma znaczenia, który zostanie zalany. Nie do końca mnie przekonał tym twierdzeniem. Po sprawdzeniu cen całość materiałów zamówiłem w http://www.renault-czesci...82,433,%29.aspx bo wychodzi tanio (Elf jest tańszy niż Motrio oferowane w aso) Pełne info o kosztach przedstawię po zabiegu ;-)

Post przeniesiony z "Przeglądy Dustera - noPB/LPG" Tam umieszczany tylko "suche fakty" po dokonaniu przeglądu co jak i za ile.
Temat do dyskusji mamy tu ;-)
~ Dominus
Ostatnio zmieniony przez Dominus 2014-01-07, 18:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2014-01-07, 18:45   

Dar1962 napisał/a:
Po sprawdzeniu cen całość materiałów zamówiłem w http://www.renault-czesci...82,433,%29.aspx bo wychodzi tanio (Elf jest tańszy niż Motrio oferowane w aso) Pełne info o kosztach przedstawię po zabiegu ;-)


Widzę że kolega skorzystał z strony którą zamieściłem na DKP ;-)
Osobiście polecam ten sklep na zaopatrzenie się na przegląd
 
     
Dar1962
Diabelska Drakula


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Wiek: 62
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 654
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2014-01-07, 20:54   

już tam kupowałem w ubiegłym roku - jest tam wszystko co potrzebne do Dacii i ceny są spoko ;-)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
pomoc drogowa w Warszawie? zobacz na ich ofertę oni holują auta osobowe i dostawcze w całej Warszawie http://szkolenia-udt.pl http://www.elevatio.pl/
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 12