Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Sterowanie pod kierownicą do niefabrycznego radia
Autor Wiadomość
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2013-01-04, 17:16   Sterowanie pod kierownicą do niefabrycznego radia

Witam.

Przedstawię dziś jak się ma oryginalne sterowanie z manetki pod kierownicą do nie fabrycznego odtwarzacza.
Oczywiście radio musi mieć w danych adnotację typu:
"Możliwość podłączenia fabrycznego sterowania"


I. PILOT

Jeżeli zakupilśmy naszego DD bez radia Daćkowego to oczywiście nie mamy również i pilota.

*** UWAGA *** opis dotyczy pilota prostokątnego o numerze katalogowym 8200009040.
Występują w Dusterze dwa typy pilotów lecz instalacja jest podobna ***


Dzięki "starszemu bratu" czyt. Renault, piloty pasują z kilku modeli takich jak: LAGUNA II, VEL SATIS, CLIO II, MEGANE II
(należy jednak przede wszystkim zwrocic uwagę na wygląd bo są piloty z tych modeli z czerwoną wtyczką nie pasujące dla nas!)

Takie piloty dostępne są bez problemu ma allegro w cenie od 10,00zł

Dokładny numer pilota to 8200009040
A oto dokładne zdjęcia pilota









Pilota montujemy w miejscu gdzie jest zaślepka:



Należy wyciągnąć zaślepke, odkręcić dwie śruby pod kierownicą aby ściągnąć plastik-osłone pod kierownicą, wcisnąć pilota w otwór i przykręcić od góry śrubką

II. ADAPTER

Aby pilot współpracował z radiem potrzebny jest adapter.
Można go zamówić na stronie
http://www.piloty.pl/
lub pisząc maila pod
biuro@izotech.com.pl

Adaptery są robione pod konkretną firmę radia i konkretną manetke, obsługują jednostki 1DIN jak i 2DIN

Koszt pilota na chwilę obecną 129,00 + 10,00 za wysyłkę.

Czas oczekiwania to teoretycznie tydzień lecz w moim przypadku od pierwszego maila z zapytaniem/zamówieniem do otrzymania przesyłki minął miesiac.
Sprzedawca jednak wysłał adapter jako gratis. Choć tyle z jego strony.

Oto zdjęcia adaptera:



III Montaż, wpięcie adaptera.

1. Albo wyciągamy samo radio z kieszeni albo tak jak ja zrobiłem zdemontowałem całą konsole (z przełącznikami) aby jej nie porysować.

2. Przeciągamy 6 kabelków które są zakończone konektorami w stronę kierownicy pod pilota. ( choć jest fabryczny kabel pociągnięty z pod kierownicy pod radio to jest on w naszym przypadku zbędny), i wpinamy odpowiednie kabelki pod odpowiednie styki w pilocie według opisu od producenta adaptera



3. Odpinamy złącze przejściówki ISO (które mamy zamontowane już ze względu z przejścia z fabrycznej instalacji pod radio niefabryczne i wpinamy tutaj adapter, pomiędzy złącze ISO wchodzące do radia , a radio)

4. Kabelek zakończony Jack'iem wpinamy w radio w odpowiednie złącze.

Teraz tylko upchnąć wszystkie kabelki, adapter w środku, włożyć radio i gotowe.
Około pół godzinki montażu.

W razie jakichkolwiek pytań pomogę.
Ostatnio zmieniony przez Dominus 2013-10-01, 17:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
tomszafa
Admin


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 766
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-01-04, 20:48   

Dobra robota. Pewnie gdybym wczesniej wiedzial, ze tak mozna to bym moze nie bral oryginalnego radia. Jednak jedna rzecz jest u mnie inna, moge tez z tego pilota odbierac rozmowy telefoniczne.
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2013-01-04, 22:13   

A widzialem takie piloty z zielona/czerwona sluchawka. Mozliwe ze tez by dzialo, ja takiego nie kupowalem bo radio mam najzwyklejsze, a nie lubie rozmawiac raz ze podczas jazdy a dwa ze wszyscy sluchaja.

Moze jak radio zmieniac bede z opcja glosnomowiaca, to wtedy,manatke kupię, koszt drobny. Teraz nawet nie mam jak sprawdzić
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2013-01-05, 20:52   

tomszafa, czy między tym pilotem co wrzuciłem foto a Twoim jest tylko tyle że masz zieloną i czerwoną słuchawkę narysowaną pod górnym prawym przyciskiem , a po lewej "source audio" a klawisze są takie same.
Jak tak to jest to po prostu "liftowa" wersja pilota , chyba tylko różnica między dorysowaniem słuchaweczki... ale pewien nie jestem
 
     
tomszafa
Admin


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 766
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-01-06, 13:07   

Dominus napisał/a:
tomszafa, czy między tym pilotem co wrzuciłem foto a Twoim jest tylko tyle że masz zieloną i czerwoną słuchawkę narysowaną pod górnym prawym przyciskiem , a po lewej "source audio" a klawisze są takie same.
Jak tak to jest to po prostu "liftowa" wersja pilota , chyba tylko różnica między dorysowaniem słuchaweczki... ale pewien nie jestem


Wygląda bardzo podobnie, na górze są dwie słuchaweczki.
Dokładnie taki:
 
     
kilazz
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-19, 19:51   

Szukalem takiego posta po roznych forach dustera i moze tu sie wyjasni :)

Chcialbym kupic niefabryczne radio (2din), no-name, ktore ma podobno mozliwosc skonfigurowania sie pod fabrycznego pilota przy kierownicy w roznych autach (pilot ma byc analogowy cokolwiek to znaczy). Zastanawiam sie co steruje tym pilotem, cos wbudowane w radiu?

Ten adapter ze zdjecia w ktorym miejscu jest odpowiedzialny za pilota? Jesli zdemontuje fabryczne radio, ktore ma juz podlaczonego pilota to czy zakup tego adaptera jest dalej potrzebny czy moze sygnal z pilota gdzies juz idzie i wchodzi (no wlasnie, nie wiem gdzie, w kostke iso?) i po podlaczeniu nowego radia funkcjonuje od razu?

Dodatkowo od 2012 z tego co wiem radio rozni sie, nie jest kostka ISO tylko jakas FAKRA, wiec potrzebny jest jeszcze adapter z ISO na FAKRA... :-/
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2013-01-20, 10:14   

kilazz napisał/a:
Zastanawiam sie co steruje tym pilotem, cos wbudowane w radiu?
Ten adapter ze zdjecia w ktorym miejscu jest odpowiedzialny za pilota? Jesli zdemontuje fabryczne radio, ktore ma juz podlaczonego pilota to czy zakup tego adaptera jest dalej potrzebny czy moze sygnal z pilota gdzies juz idzie i wchodzi (no wlasnie, nie wiem gdzie, w kostke iso?) i po podlaczeniu nowego radia funkcjonuje od razu?


Pilot z fabrycznym radiem działa dzięki radiu. Jest on podpięty przez kabelek bezpośrednio do złącza w radiu. Nie do wtyczki ISO.
Ja choć kupiłem DD bez fabrycznego radia i głośników , to instalacja jest i wtym kabelek pomiędzy radiem a pilotem.

Bez adaptera pilota nie podepniesz i służy aby radio "wykryło i współpracowało"

Wtyczki ISO od adaptera wpinasz w sposób następujący

INSTALACJA FABRYCZNA -> PRZEJŚCIÓWKA ISO -> ADAPTER -> RADIO

a i z tego adaptera jest jeszcze kabel zakończony wtyczką Jack która się wpina w radio.


kilazz napisał/a:

Dodatkowo od 2012 z tego co wiem radio rozni sie, nie jest kostka ISO tylko jakas FAKRA, wiec potrzebny jest jeszcze adapter z ISO na FAKRA... :-/


Ja zakupiłem Dustera w 2012 i jest złącze ISO.
Oto zdjęcie jaką przejściówke musiałem kupić.




kilazz napisał/a:
Chcialbym kupic niefabryczne radio (2din)

a co konkretnie? jakiegoś kombajna z gps itp.??
też się nad tym zastanawiałem lecz jakiegos Pioneera nie koniecznie z nawigacją bo raz że za nisko może być to do patrzenia w trasie a dwa jak na razie nawigacja zbędna dla mnie.
 
     
kilazz
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-20, 12:03   

Moim typem jest cos takiego:
http://www.ebay.co.uk/itm...984.m1423.l2649

ze wzgledu na mozliwosci androida, 3g, wifi, tuner tv.. wiec full opcja

i niestety nie wiem jak to sie bedzie spisywalo z pilotem fabrycznym i w ogole jak z podlaczeniem

bo jesli chodzi o JVC/Kenwood/Pioneer itp markowe to adaptery bez problemu mozna zakupic ale jednak wydaje mi sie ze mozliwosci duuuzo mniejsze.
 
     
kilazz
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-20, 12:15   

a tutaj inny egzemplarz ze zdjeciami konfiguracji pilota przy kierownicy
http://www.ebay.co.uk/itm...=item3f20f48860
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2013-01-20, 12:27   

kilazz, Rada na przyszłość. Proszę nie pisać posta pod postem tylko użyć opcji 'edytuj'

Tak jak pisałem nawet nie będziesz miał jak wpiać nawet tej wtyczki od pilota w radio bo fabryczna wtyczka jest prostokątna, a w radiach "niefabrycznych" tzn. Pioneer, Sony itp wejscie pod pilota to Jack..., ja nawet tego kabla nie użyłem bo zbędny jest.

Użycie adaptera jest nie uniknione tylko że są one robione pod konkretną markę radia a tu radio jest typu no name więc wątpie czy ktoś adapter zrobi...

Co do możliwości, zależy w jakiej cenie te radia, niestety jeżeli im więcej chcemy wymagać od radia to tym droższe, dużo droższe... :-(
a sprzętów typu no name się troche obawiam, a co do ich możliwości to są spore po przykładzie który podesłałeś lecz powiedz mi radio samochodowe głównie będzie służyć do odtwarzania radia, muzyki, inne dodatki takie jak: wifi - nie wiem po co w samochodzie, każdy teraz praktycznie ma smartfona z wifi/ dostępem do neta, tuner tv, odtwarzanie filmów bedzie wykorzystywane rzadko bo chyba nie będziesz jechał do pracy i oglądał 'kawa czy herbata' :-P
 
     
Sławek

Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2011
Wiek: 42
Dołączył: 28 Mar 2015
Posty: 34
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2016-04-28, 13:10   

Czy "adapter" to cos wiecej niz tylko odpowiednio popodpinane przewody do odpowiednich wtyczek/przejsciowek?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
altany drewniane małopolska
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 11