Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyciszenie uszczelkowe Duster'a - fotoporadnik
Autor Wiadomość
leo

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Dołączył: 28 Gru 2013
Posty: 9
Skąd: Lubelszczyzna
Wysłany: 2014-04-29, 02:53   Re: Wyciszenie uszczelkowe Duster'a - fotoporadnik

Brawo!
A gdzie kupowałeś te uszczelki i po ile, jeśli wolno...?
 
     
Drza

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Ambiance
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Dołączył: 14 Lut 2014
Posty: 28
Skąd: Kłodzko
Wysłany: 2014-04-29, 07:31   

Świetna robota Dominus :-) Na taki tutorial wszyscy czekali bo wszystko jest idealnie opisane i pokazane na zdjęciach. Czekamy jeszcze na długości poszczególnych uszczelek, ale to na spokojnie ;-)
 
     
_dust,er


Marka: dacia
Model: duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 55
Dołączył: 02 Mar 2014
Posty: 7
Skąd: ELA
Wysłany: 2014-04-30, 19:30   

Naprawdę jesteś pozytywnie zakręcony ;-) właśnie na to czekałem, jeżdżę dużo po drogach szutrowych i mam już dosyć zakurzonej tapicerki :-D myślę że te uszczelki trochę uszczelnią moją dralkule
_________________

 
     
corrado


Marka: Dacia
Model: Duster 1.5dci 86KM
Napęd: 4x2
Rocznik: 2010
Wiek: 43
Dołączył: 31 Sie 2013
Posty: 232
Skąd: POLSKA / Warszawa
Wysłany: 2014-05-02, 14:55   

Nowy nabytek - uszczelka wsuwana 8pln/m
_________________

 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2014-05-03, 16:24   

W pierwszym poście zaktualizowałem długości poszczególnych uszczelek i informację gdzie zamówiłem uszczelki ;-)

PS. Przy szybie czołowej tylko zapomniałem 9x7 :-P
 
     
BoloSr
Czarny Zadymiacz


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Wiek: 49
Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 1205
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2014-05-06, 14:27   

Uszczelki zamówione :) w weekend a dwa Dustery będą robione :)
_________________

1.5dCi 90KM (115KM/260Nm)
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2014-05-07, 17:08   

Jak widzicie, mam auto 4x4. A w nim jako oryginały mniej więcej połowę tych uszczelek, które nakleił Dominus. Czego brakuje? 1. tego, co pod maską; 2. wypełnienia uszczelki "przedniej", 3. uszczelka między drzwiami jest tylko do połowy wysokości (od dołu patrząc), 4. nie ma uszczelek pod pokrywą bagażnika.
_________________
Piotrek
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2014-05-07, 17:15   

Na 11 dodatkowych uszczelek które ja nakleiłem Ty masz tylko fabrycznie można powiedzieć tylko 2,5 ;-) (liczę na jedną stronę pojazdu)

Masz fabryczne 4x4 przy przednich drzwiach i tylnych oraz do połowy między drzwiami, reszty u Ciebie brakuje jaką ja nakleiłem
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2014-05-07, 21:49   

Dominus,
jeśli policzyć na metry, pewnie masz rację, boś nakleił, gdzie tylko się dało coś wkleić ;-) Mam jednak wątpliwości co do celowości klejenia w niektórych miejscach. Jeśli wziąć pod uwagę to, co wydaje się jakąś nowością i cennym uzupełnieniem, nie jest tego dużo. Np. raczej nie wypełniałbym tych uszczelek z kanałami. [ po obejrzeniu nowego Dustera zmieniłem zdanie - tam są nie rynienki, ale profil zamknięty] Zastanawiam się też, na ile uszczelnianie maski wpływa na chłodzenie silnika... Ale to drobiazgi. Kto chce, klei. Warto by tylko sprawdzić, jakie są faktyczne skutki akustyczne - zrobić jakiś pomiar hałasu przed i po robocie. Bardzo mnie to ciekawi (bo jak wiecie, problem niepotrzebnego hałasu w Dusterach istnieje).
W sumie to napisałem, żeby jakiś ruch na forum zrobić, bo nikt się nie odzywa ;-)
_________________
Piotrek
Ostatnio zmieniony przez piku 2014-07-05, 12:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2014-05-07, 21:52   

piku napisał/a:
Dominus,
jeśli policzyć na metry, pewnie masz rację, boś nakleił, gdzie tylko się dało coś wkleić


Nie nie liczyłem na metry...
Poniżej masz dokładnie pkt po pkt wyszczególnione

piku napisał/a:
Mam jednak wątpliwości co do celowości klejenia w niektórych miejscach. Jeśli wziąć pod uwagę to, co wydaje się jakąś nowością i cennym uzupełnieniem, nie jest tego dużo. Np. raczej nie wypełniałbym tych uszczelek z kanałami.


A fabryka w celu lepszego wygłuszenia Duster'a ph2 wykonała nową uszczelkę która właśnie zamiast tego rowka ma taki właśnie brzuszek, czyli coś jak ja podobnie wykonałem poprzez wklejenie uszczelki typu D 21x15 ... to Ci łobuzy :->

Uszczelki nie zostały naklejono przysłowiowo "na pałe" tylko celowo i przypadku tu żadnego nie było.

piku napisał/a:
Jeśli wziąć pod uwagę to, co wydaje się jakąś nowością i cennym uzupełnieniem, nie jest tego dużo.


Brak nowości i cenych uzupełnień? Proszę wymienie, które zostały dodane a których u Ciebie brak:
1. Uzupełniona szczelina przy przedniej szybie a pod oryginalną uszczelką
2. Wklejona 21x15 typu D w tą uszczelkę dzięki czemu drzwi dolegają do uszczelki i zamyka to szczelinę redukując szumy. Teraz oprócz zbierania wody to ta uszczelka wycisza kabinę i wiele osób na DKP chwali że jest efekt po takim dołożeniu uszczelki. (a która już w ph2 jest właśnie nowa ulepszona z brzuszkiem)
3. Uszczelka na rancie tylnych drzwi (między przednimi a tylnymi) do samej góry, dzięki czemu szczelina jest zamknięta a jest to na wysokości naszej głowy
4. Uszczelka wzdłuż tylnych drzwi, kolejne uszczelnienie-wyciszenia a dodatkowo progi czyste, niezakurzone
5. Uszczelki wzdłuż klapy tylnej i lamp. Sporo hałasu "idzie od tyłu" gdzie uszczelka wzdłuż klapy bagażnika nie wszystko zamyka zbyt dobrze. (PS.Siądź sobie kiedyś a aucie i sprawdź skąd najbardziej dochodzi dźwięk przejeżdżających obok aut)
6. Uszczelka wzdłuż szyby bagażnika - zobacz jaka tam jest szczelina między blachą a szybą...
7. Uszczelka klapy - niweluje brudzenie komory silnika, nie wiem jak w 4x4 ale u Mnie w 4x2 wlot powietrza jest skierowany gdzieś w okolicach akumulatora i spokojnie podczas jazdy powietrze z dość dużego otworu przy chłodnicy czy ogólnie spod samochodu zassię powietrza.
8. KUK efekt wizualny zakrycia gołej blachy.

a u Ciebie powtarzają się tylko uszczelki w dolnych częściach drzwi w ilości = 4 na 4 drzwi.
Więc czy to jest większość która się powtarza z całego poradnika? nie sądzę.
 
     
BoloSr
Czarny Zadymiacz


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Wiek: 49
Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 1205
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2014-05-11, 14:11   

Coś dodam od siebie :)
Na tylnych drzwiach proponuje dac ta 21x15 na samym dole miedzy odplywem w drzwiach a potem do gory powinna isci 14x12 i juz nie kleic na budzie przy tylnych drzwiach i wtedy bedzie Oki :)
_________________

1.5dCi 90KM (115KM/260Nm)
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2014-05-11, 17:04   

BoloSr, Uzupełnie w poradniku twoją sugestię montażu na drugi sposób.
Dziś sprawdziłem i na mojej uszczelce 9x7 zrobił się ślad od nacisku drzwi więc u Mnie naciska a wiem że na "budzie" tylnych drzwi trzeba w odpowiednim miejscu nakleić aby zamknąć szczelinę.
 
     
corrado


Marka: Dacia
Model: Duster 1.5dci 86KM
Napęd: 4x2
Rocznik: 2010
Wiek: 43
Dołączył: 31 Sie 2013
Posty: 232
Skąd: POLSKA / Warszawa
Wysłany: 2014-05-11, 17:28   

Panowie , główny szum jest od okien,przynajmniej u mnie teraz - opisałem to na DKP. No i wydech też buczy troszkę, mimo że maty w bagażniku. Ale wykleję matą z aluminium te seryjną wygłuszkę nad samym tłumikiem
_________________

 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2014-05-11, 17:37   

corrado napisał/a:
Panowie , główny szum jest od okien,przynajmniej u mnie teraz - opisałem to na DKP. No i wydech też buczy troszkę, mimo że maty w bagażniku. Ale wykleję matą z aluminium te seryjną wygłuszkę nad samym tłumikiem


A co z tą uszczelką szyby czołowej?
Ta co masz jest za mała czy dobra? Bo opisywałeś że się obsuwała chyba
 
     
corrado


Marka: Dacia
Model: Duster 1.5dci 86KM
Napęd: 4x2
Rocznik: 2010
Wiek: 43
Dołączył: 31 Sie 2013
Posty: 232
Skąd: POLSKA / Warszawa
Wysłany: 2014-05-11, 18:18   

Obsłuwała się na klapie. Z przodu dalej trzyma i przez całą zimę nawet.
Chodzi mi o szum z okien drzwii - też na górze szyby przy słupku środkowym, czyli rogu, tam najwięcej szumi > 100km/h :(
_________________

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 11