Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyciszenie uszczelkowe Duster'a - fotoporadnik
Autor Wiadomość
BoloSr
Czarny Zadymiacz


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Wiek: 49
Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 1205
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2014-09-01, 20:14   

ile ???
_________________

1.5dCi 90KM (115KM/260Nm)
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2014-09-01, 20:20   

Nie tanio wyszło, 100zł za 2 uszczelki.
Zapomniałem dodać że po pewnym czasie z jednej strony ta doklejana uszczelka zaczęła się odklejać i niekiedy wyskakiwała przy zamykaniu przy tylnych drzwiach więc wymiana uszczelki w moim przypadku to kwestia czasu była. Chyba że po prostu słabo przykleiłem ją wtedy.
 
     
BoloSr
Czarny Zadymiacz


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Wiek: 49
Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 1205
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2014-09-01, 20:32   

Dominus napisał/a:
Nie tanio wyszło, 100zł za 2 uszczelki.
Zapomniałem dodać że po pewnym czasie z jednej strony ta doklejana uszczelka zaczęła się odklejać i niekiedy wyskakiwała przy zamykaniu przy tylnych drzwiach więc wymiana uszczelki w moim przypadku to kwestia czasu była. Chyba że po prostu słabo przykleiłem ją wtedy.


Mam to samo tez wystaje :(
W ASO kupiona ?
Bo tyle bym dal tak samo jak za te na drzwi z Dustera 2
_________________

1.5dCi 90KM (115KM/260Nm)
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2014-09-01, 20:35   

Przypadkowo natrafiłem na nie na allegro.
Co do uszczelek tych pomiędzy drzwiami to Frank z LZParts pisał że jak na razie nie występują one jako części zamienne (tak jak i ta uszczelka nad drzwi z Dustera II :-/ tak przynajmniej zrozumiałem, pasowało by w ASO o to wypytać )
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2014-11-21, 08:05   

Dominus napisał/a:
Co do uszczelek tych pomiędzy drzwiami to Frank z LZParts pisał że jak na razie nie występują one jako części zamienne (tak jak i ta uszczelka nad drzwi z Dustera II :-/ tak przynajmniej zrozumiałem, pasowało by w ASO o to wypytać )


Już wszystkie występują. Wczoraj sprawdzałem. Można też kupić "parapety", czyli uszczelki zewnętrzne, dolne przy oknach. W nowych Dusterach przylegają one szczelnie do szyby, zbierając wodę podczas otwierania okna i dociskając szybę.
Ceny za uszczelki nie są niskie. Ktoś już podawał za tę górną miedzy drzwiami a dachem (137 zł szt.) i za tę pionową między drzwiami (74 zł szt.). Natomiast "parapety" kosztują 208 zł na jedną stronę auta, czyli 416 za komplet - bardzo drogo. Na dodatek jest problem z większym rabatem, no i trzeba sprawdzić, czy na pewno da się to bezproblemowo zamontować.
Tu jest link do zakładania pionowych uszczelek z DD ph 2 do DD ph 1:
http://www.lzparts.de/ind...roduct&info=967
Jeśli ktoś zna niemiecki, proszę o informację, czy dobrze pasują, bo mam wrażenie, że na filmiku zdjęto starą uszczelkę, ale nowej jednak do końca nie przyklejono i wspominano coś o środkowej części (czyżby jakiś kłopot?).
Obejrzałem tez dokładnie górna uszczelkę w nowym Dusterze. Niestety, nie domyka ona "szczeliny wiatrowej" (jak to ma miejsce np. w Loganie, gdzie uszczelka wypełnia szczelinę całkowicie). A tu filmik z LZP z wymiany:
http://www.lzparts.de/ind...roduct&info=966
Jeśli ktoś rozumie niemiecki, może napisze, co tam o tym mówią (zwł. o kłopotach i rezultacie w kwestii głośności z nowymi uszczelkami).
Dominus, podeślij, zdjęcia, jak wyszło w Twoim aucie po wklejeniu uszczelki z Sandero i napisz czy coś to poprawiło w sensie redukcji szumu wiatru.
_________________
Piotrek
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2014-11-21, 20:13   

Parapety powinny na 100% pasować ponieważ te pełne są już montowane w przedliftowych wersjach z 2013. np. BoloSr je ma seryjnie zamontowane.

Ta Sandero'wa 2 dolega do drzwi lecz przy jeździe powyżej 90km/h już chyba ją zaczyna delikatnie odginać i słychać większy świst powietrza.
Mam zamiar wciągnąć w nią gumowy sznur i mam nadzieje że nie będze uszczelki wyginać. Ale nigdy nie mam na to czasu ;/
Uszczelka Sanderowa 2 w chwili obecnej działa tak jak u Mnie wcześniej te seryjna z wklejoną D 21x15.
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2014-11-21, 21:50   

Dominus napisał/a:
Parapety powinny na 100% pasować ponieważ te pełne są już montowane w przedliftowych wersjach z 2013. (...)
Ta Sandero'wa 2 dolega do drzwi lecz przy jeździe powyżej 90km/h już chyba ją zaczyna delikatnie odginać i słychać większy świst powietrza. (...) działa tak jak (...)seryjna z wklejoną D 21x15.


Czyli parapety będą ok, choć drogo strasznie... Co do uszczelki "głównej" - widzisz poprawę w stosunku do tej z ph1 pod względem wyciszania hałasu wiatru? Jadą DD ph2 miałem wrażenie, że ten hałas jest nieco inni, bardziej "cywilizowany", a przycisnąłem trochę.
_________________
Piotrek
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2014-11-21, 22:05   

W stosunku do ph1 nie modyfikowanej tak, jest różnica.
W stosunku do zmodyfikowanej ph1, jest tak samo.
Wkońcu jak dołożę do niej sznur to będę mógł powiedzieć czy to będzie już lepiej przy większych prędkościach bo wtedy wydaje mi się że uszczelkę wygina, a jak będzie sznur nie sądzę aby tak było
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2014-12-08, 17:12   

Teraz w okresie jesienno-zimowym bardziej odczułem że uszczelka od Sandero II jest jednak za mała i przy większy prędkościach jest delikatny szum.
Powróciłem do fabrycznej uszczelki z wklejonym D 21x15
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2014-12-09, 10:56   

Dominus napisał/a:
Teraz w okresie jesienno-zimowym bardziej odczułem że uszczelka od Sandero II jest jednak za mała i przy większy prędkościach jest delikatny szum.
Powróciłem do fabrycznej uszczelki z wklejonym D 21x15


Oglądałem nową uszczelkę w Dusterze ph2 i widać, że "bąbelek" nie wypełnia całej szczeliny. Zostaje spora rynienka dla wiatru, stąd chyba ten szum. Czy dobrze rozumiem, że stary typ uszczelki wraz z wklejką 21x15 wypełnia szczelinę i nie pozostawia rynienki dla wiatru?
_________________
Piotrek
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2014-12-09, 11:00   

Nie wypełnia szczeliny dlatego aby woda mogła spływać w dół a nie do drzwi
Rynienka się wypełnia do tego stopnia że rozchyla nam tą cześć z welurem (czy co to jest) która dolega do drzwi, ale też zostaje tyle miejsca aby woda mogła spłynąć w dół a nie przelewała się do drzwi.
Chyba jeszcze pokombinuje z doklejeniem pod uszczelki wokół szyb czegoś tak jak to robił kolega corrado bo chyba z nich też szum leci
 
     
czco

Marka: dacia
Model: duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2011
Dołączył: 17 Lut 2014
Posty: 8
Skąd: Polska
Wysłany: 2015-03-14, 07:40   

Pytanie dla tych co wciągali sznur :
1. czy da się wciągnąć sznur fi 6 bez demontażu uszczelki
2. czy po ewentualnym demontażu i wciągnięciu sznura uszczelkę da się łatwo zabudować
3.po zabudowaniu uszczelki mam nadzieję że trzyma i nie luzuje się (obwisa )
 
     
Shadown

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 36
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 118
Skąd: Otwock
Wysłany: 2015-04-03, 13:53   

Ma ktos pomysl aby wplesc ten sznur gumowy w uszczelke?
taki przyziemny :-P
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2015-04-03, 14:40   

Swego czasu próbowałem ale nawet nie mogłem wciągnąć druta na pilota do wciągnięcia sznura.
W wolnym czasie ponownie podejmę próbę i jak coś dam znać ;-)
 
     
waluś71
waluś71

Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Wiek: 52
Dołączył: 22 Mar 2015
Posty: 13
Skąd: Czapury
Wysłany: 2015-12-11, 20:40   

przymierzam się do uszczelki pomiędzy drzwiami bo mocno szumi na trasie, stąd pytanie laika czy coś takiego nie będzie lepsze od przyklejanej uszczelki D
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 11