Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
POMOC W ZNALEZIENIU AUTA, MOŻE KTOŚ WIDZIAŁ.
Autor Wiadomość
luboszyna

Marka: dacia
Model: duster
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x4
Dołączył: 30 Kwi 2014
Posty: 3
Skąd: jelenia góra
Wysłany: 2014-04-30, 11:40   POMOC W ZNALEZIENIU AUTA, MOŻE KTOŚ WIDZIAŁ.

Witam, mam taki problem, w sobotę a portalu oto moto znalazłem fajnego dustera, zadzwoniłem do sprzedającego i płaciłem mu zaliczkę 2500 tyś i w poniedziałek 28.04 pojechałem po auto, jak się okazało nie było ani auta ani sprzedającego, sprawę zgłosiłem na policji. tablice które samochód miał na zdjęciu były fałszywe ale może ktoś widział gdzieś w Polsce podobnego dustera (dlatego pisze na tym forum) bo na pewno zwracacie uwagą na podobne auta które też macie. w Załączniku przesyłam zdjęcia które były w ogłoszeniu, prosze się nie sugerować nr rejestracyjnym bo jest fałszywy. Auto na 99% jest zarejestrowane w polsce bo ma naklejkę na szybie z nr rejestracyjnym. Szara Ducia Duster , silnik 1.6 benzyna, 4x4, skórzana tapicerka. ZNAK SZCZEGÓLNY TO PORYSOWANA TYLNA KLAPA. zdjęcia przesyłam w załączniku. jak by ktoś widział taki samochód, może poznaje parking, może zna kogoś kto by wiedział (znał kogoś w dacia polska) kto by mógł sprawdzić ile i gdzie zostało sprzedanych takich aut w Polsce w identycznym wyposażeniu lub jeśli ktoś ma inny pomysł na pomoc to proszę pisać.

C33025436_9.jpg
Plik ściągnięto 99 raz(y) 31,39 KB

C33025436_8.jpg
Plik ściągnięto 120 raz(y) 43,53 KB

C33025436_7.jpg
Plik ściągnięto 102 raz(y) 63,62 KB

C33025436_6.jpg
Plik ściągnięto 83 raz(y) 53,23 KB

C33025436_5.jpg
Plik ściągnięto 90 raz(y) 54,53 KB

C33025436_4.jpg
Plik ściągnięto 58 raz(y) 45,25 KB

C33025436_3.jpg
Plik ściągnięto 87 raz(y) 59,71 KB

C33025436_2.jpg
Plik ściągnięto 142 raz(y) 53,59 KB

C33025436_1.jpg
Plik ściągnięto 70 raz(y) 53,37 KB

 
     
Dar1962
Diabelska Drakula


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Wiek: 62
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 654
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2014-04-30, 18:48   

wygląda na szary bazalt, wersja Laureate, ma nawet KUK. To może być krajowe auto, choć mało kto zamawia skórzaną tapicerkę. Na zbliżeniu przodu widać,że ktoś pewnie za pomocą Painta wkleił w ramkę tą tablicę rejestracyjną. Nowszy model lusterek. Tyle moich pierwszych obserwacji - to może być nawet auto Bogu ducha winnego właściciela któregoś z forum, którego zdjęcia skopiował i wykorzystał oszust. Fotografie wykonano telefonem komórkowym z marnym aparatem. Data wykonania może być autentyczna - widać świeżą wiosenną zieleń.Warto dać ten anons również w http://www.daciaklub.pl/forum/index.php - tam jest ponad 130 aktywnych właścicieli DD z całego kraju.
 
     
BoloSr
Czarny Zadymiacz


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Wiek: 49
Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 1205
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2014-04-30, 19:35   

Gdzie widzisz KUK ???
_________________

1.5dCi 90KM (115KM/260Nm)
 
     
Dar1962
Diabelska Drakula


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Wiek: 62
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 654
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2014-04-30, 20:39   

ano prawda - zasugerowałem się tym odcinkiem przy podszybiu - a to fabryka. NA pierwszej fotce - tej ze znaczkiem na tylnej klapie widać nieco autora zdjęcia i jeszcze jednego osobnika. Zastanawia mnie ta otwarta klapa - po to żeby ukryć tylną tablicę, czy żeby pochwalić się drugim kompletem kół? Pora (datownik) też pasuje na okres wymiany. Może oszust obfotografował autko kumpla? Te koła w bagażniku wyglądają na zimówki, nie są o w każdym razie Uniroyale MS +66, które użytkuję - inny bieżnik którego nie potrafię na razie zidentyfikować, może Bridgestone Blizzak?
 
     
morfo

Marka: DAcia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Ambiance
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 31 Gru 2013
Posty: 53
Skąd: Poland-eria
Wysłany: 2014-05-01, 10:59   

....ja miałem podobną sytuację na otomoto, koles chciał mnie zrobić na Duńczyka 20tyśPLN. na szkodzine z 2007r. Gdzie allegro miało mi podstawić samochód pod dom. Ehh dobrze,że nie jestem zwolennikiem kupowania kota worku.
 
     
luboszyna

Marka: dacia
Model: duster
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x4
Dołączył: 30 Kwi 2014
Posty: 3
Skąd: jelenia góra
Wysłany: 2014-05-01, 14:38   

a te czujniki parkowania moga być fabryczne czy ktos je dodatkowo dorobił?
 
     
Dar1962
Diabelska Drakula


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Wiek: 62
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 654
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2014-05-01, 14:43   

wyglądają jak te montowane jako dodatkowe wyposażenie w salonie
 
     
johnson

Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2013
Dołączył: 15 Paź 2013
Posty: 59
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-05-01, 18:31   

wiem że to przykra sytuacja, ale kto tak robi nie widząc sprzedającego i auta? 2.5k pln to nie taka duża kwota za nauczkę, dobrze że całości nie wpłaciłes... masakra
Co Cię podkusiło do takiej operacji? Niska cena?
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2014-05-01, 22:17   

Bardzo często zdarzają się podobne oszustwa, policja o nich wie i nie znalazła na to rady. Szukając Dustera natknąłem się na podobne historie kilkakrotnie (w dość krótkim czasie), dlatego uważam, że są powszechne. Oczywiście, nie zapłaciłem żadnych zaliczek. Zgłosiłem na policję. Wydaje się, że nic nie zrobili.
_________________
Piotrek
 
     
Meikyo

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 21 Sty 2014
Posty: 37
Skąd: Grójec
Wysłany: 2014-05-01, 22:48   

I nic nie zrobią. Chociaż z drugiej strony należałoby próbować wymusić działania z oczywistego względu - skoro został dokonany przelew, to jest nr konta. Więc jest znany bank. Czy banki czasem nie maja obecnie obowiązku udostępniania danych w przypadku ewidentnych przestępstw kryminalnych (a z takim mamy do czynienia)?
Tyle, że kwota za mała by policji chciało się za to wziąć, i by warto byłoby brać prawnika, który by to na policji wymusił.
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2014-05-02, 12:42   

Meikyo napisał/a:
I nic nie zrobią. Chociaż z drugiej strony należałoby próbować wymusić działania z oczywistego względu - skoro został dokonany przelew, to jest nr konta. Więc jest znany bank. Czy banki czasem nie maja obecnie obowiązku


Rządowe agencje w razie potrzeby mogą zidentyfikować właścicieli kont, telefonów itp. Jednak nie zrobiły tego, mimo że podałem te informacje w swoim zawiadomieniu. Znajomy policjant z "kryminalnego" uprzedzał mnie, że może nic z tego nie wyjść, bo konta są tworzone na tzw. "słupy", szkodliwość mała. Gdyby to bank został okradziony nawet na jedną tysięczną promila swoich dochodów, prokuratura z policją zadziałałyby szybko i skutecznie, ale gdy obywatel traci wskutek oszustwa swoją miesięczna marną pensję, władza ma to w nosie. Tak to chyba działa.
Mamy przepisy dające korporacjom wiele dziwacznych przywilejów, np. ubezpieczyciel, z którym zawarłeś umowę terminową (czyli kończącą się określonego precyzyjnie dnia) na ubezpieczenie auta, może ją przedłużyć, jeśli nie złożysz odpowiedniego wypowiedzenia i to działa, choć obywatel nie ma obowiązku podwójnego ubezpieczenia samochodu i po końcu umowy terminowej może zawrzeć umowę ubezpieczenia z kim innym; nie powinien mieć obowiązku informowania poprzedniego ubezpieczyciela, ze kończy z nim umowę, bo oa=na jest terminowa! Przecież to absurdalne. Firmy wysyłają informacje o przedłużeniu umowy, nawet, gdy dostaną wypowiedzenie w terminie - może liczą na jakiś fart, że ktoś z głupia frant zapłaci? Wiecie, że takie przywileje daje korporacjom ustawa (czyli akt prawny niezwykle wysokiej rangi). Przecież takiej ustawy nie mogli z własnej woli i inicjatywy wymyślić i uchwalić posłowie reprezentujący obywateli - musiała zostać "wylobbowana" przez środowiska biznesowe, które i tak mają z racji swej wielkości i potencjału organizacyjnego znaczącą przewagę nad klientami. Przepraszam za przydługie uwagi nt. naszego zmordowanego głupotą i korupcją państwa...
_________________
Piotrek
 
     
Meikyo

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 21 Sty 2014
Posty: 37
Skąd: Grójec
Wysłany: 2014-05-02, 21:05   

piku napisał/a:
Rządowe agencje w razie potrzeby mogą zidentyfikować właścicieli kont, telefonów itp. Jednak nie zrobiły tego, .... Gdyby to bank został okradziony nawet na jedną tysięczną promila swoich dochodów, prokuratura z policją zadziałałyby szybko i skutecznie, ale gdy obywatel traci wskutek oszustwa swoją miesięczna marną pensję, władza ma to w nosie. Tak to chyba działa.

niestety, prawo mieliśmy za komuny i mamy obecnie ustawione tak, zeby broniło interesów grup, nie ludzi. Wtedy to była partia i państwowe organizacje, agendy, teraz duze korporacje. Pod tym względem się nic niestety nie zmieniło. Człowiek niczym..

piku napisał/a:
Mamy przepisy dające korporacjom wiele dziwacznych przywilejów, ... Wiecie, że takie przywileje daje korporacjom ustawa (czyli akt prawny niezwykle wysokiej rangi). Przecież takiej ustawy nie mogli z własnej woli i inicjatywy wymyślić i uchwalić posłowie reprezentujący obywateli - musiała zostać "wylobbowana" przez środowiska biznesowe, które i tak mają z racji swej wielkości i potencjału organizacyjnego znaczącą przewagę nad klientami. ...

I niestety, ciągle widać, że takie akty są przeprowadzane nie dla dobra ogółu, lecz by ktoś zarobił. Przykre.
 
     
nikita1589
Nocna Furia :))


Marka: Dacia
Model: Nowy Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2013
Wiek: 34
Dołączyła: 02 Paź 2013
Posty: 440
Skąd: LUBLIN / OKOLICE
Wysłany: 2014-05-02, 21:45   

A kasa przelana na konto? ? Może po nr konta
 
 
     
luboszyna

Marka: dacia
Model: duster
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x4
Dołączył: 30 Kwi 2014
Posty: 3
Skąd: jelenia góra
Wysłany: 2014-05-03, 13:37   

tak pieniądze przelałem przelewem internetowym i może to sprawdzą ale dopiero na prośbę prokuratora bo zwykły szary policjant sam do banku nie może iść. W ogóle jestem zaskoczony praca policji:( składanie zeznań trzech osób w tej sprawie trwało prawie 5 godzin, prawie godzinę czekałem aż się mną zajmą bo najpierw chcieli mnie spławić żebym pojechał i to zgłosił w miejscu swojego zamieszkania 380 kilometrów od miejsca zdarzenia. ( a głównym powodem dla którego nie chcieli mnie przyjąć to był poniedziałkowy mecz szczecina z jakimś zespołem)
Pisałem tez email do renault polska w tej sprawie i na wniosek policji mogą sporządzić listę sprzedanych identycznych aut ale nie wiem czy policja będzie chciała wszystkie auta sprawdzać.
pisałem też do szczecina do dilera dacii w którym to salonie podobno była kupiony pechowy duster ale nie otrzymałem żadnej odpowiedzi, dzwoniłem tez od dyrektora i kierownika sprzedażny ale od środy mają jużc hyba długi weekend.
 
     
BLONDI83


Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Delsey
Napęd: 4x4
Rocznik: 2012
Wiek: 41
Dołączyła: 02 Paź 2013
Posty: 276
Skąd: ok. Częstochowy
Wysłany: 2014-05-10, 07:44   

Witam, podłość ludzka nie zn granic. Wiesz jeżeli to oszust to podejrzewam, że nawet on nie ma tego auta, a zdjęcia pochodzą od "przypadkowego" właściciela. Niestety na tego typu portalach jest dużo oszustów, nie wiem czemu nikt nic z tym nie robi, weryfikuje ogłoszeń itd. Sama wczoraj chciałam kupić motor i pojechałam pod wskazany adres, w którym miał się znajdować sklep i sklepu nie było!
A dane, na które wpłacałeś pieniądze są zweryfikowane? Kiedyś kupiłam dość drogi tel przez a..... zapłaciłam za tel, ale go nie otrzymałam. W końcu po 2 miesiącach, gdy sprawa "ucichła" przejechałam się tam(pod adres, który był podany do konta) i odzyskałam kasę
_________________
Pokonać góry morza, nigdy asfalt zawsze wybieraj bezdroża!
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 12