Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Co nowego w cenniku
Autor Wiadomość
Ajgor

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Wiek: 54
Dołączył: 15 Lis 2014
Posty: 221
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2016-01-03, 17:00   

Gdy w grudniu płaciłem Oc to spotkałem sprzedawcę który mnie obsługiwał przy zakupie Dustera, i na pytanie o ofertę na Sandero odpowiedział że w styczniu będzie nowy cennik.
_________________
Pozdrawiam.Ajgor.
 
     
ken-wawa

Marka: w planach
Model: w planach
Dołączył: 25 Paź 2015
Posty: 127
Skąd: gdzies na polnocy
Wysłany: 2016-01-03, 21:09   

A wiesz od ktorego grudnia? I czy to oznacza w gore czy w dol?
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2016-01-04, 17:32   

Ajgor napisał/a:
Gdy w grudniu płaciłem Oc to spotkałem sprzedawcę który mnie obsługiwał przy zakupie Dustera, i na pytanie o ofertę na Sandero odpowiedział że w styczniu będzie nowy cennik.
O ile nie towarzyszyły temu jeszcze jakieś dodatkowe, obszerniejsze wyjaśnienia, to samo to nie musi oznaczać niczego nadzwyczjanego. Bo właśnie mniej więcej raz na miesiąc pojawiają się nowe cenniki (b. czesto w tym samym terminie dla wielu modeli) i oczywiście w większości przypadków nie zawierają one gremialnie jakichś rewolucyjnych zmian/nowości.
Obecnie wiszące cenniki na dacia.pl obowiązują od 04.12.2015 (dot. nie tylko DD), czyli minął już m-c od tej daty, więc przypuszczam, że nowe powinny pojawić się wkrótce, ale raczej po święcie, czyli 7-8.01.2016, ewentualnie po "łykendzie" ;-) , np. 11.01.2016. Wkrótce wszystko się wyjaśni :-) ...
_________________
pozdrawiam DD
 
     
Ajgor

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Wiek: 54
Dołączył: 15 Lis 2014
Posty: 221
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2016-01-04, 18:34   

ken-wawa napisał/a:
A wiesz od ktorego grudnia? I czy to oznacza w gore czy w dol?

Niestety, ale mówił że w górę. :-(
_________________
Pozdrawiam.Ajgor.
 
     
ken-wawa

Marka: w planach
Model: w planach
Dołączył: 25 Paź 2015
Posty: 127
Skąd: gdzies na polnocy
Wysłany: 2016-01-04, 19:57   

Jesli w gore, to byloby to szokujace. Tyle marek obecnie daje niezle ceny na wyprzedawane modele, a Dacia nie dosc, ze nic nie daje, to jeszcze by podwyzszyla ceny....? Chyba, ze bedzie to jak z podwyzka Jeepow Renegade pare mc temu, ceny poszly niby w gore, a pozniej jak Jeep zaczal dawac rabaty, to na niektore konfiguracje mozna dostac 11 tys. od importera i 2-3 tys. od dealera, co daje razem ogromny rabat i jest duzo taniej niz sprzed podwyzki. Ale oczywiscie tak duzy rabat lepiej wyglada. Ciezko powiedziec, czy i co Renault knuje. Nie wiem czy zamawiac, czy czekac, a moze w najgorszym wypadku zamowie model innego producenta. :-P
 
     
BoloSr
Czarny Zadymiacz


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Wiek: 49
Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 1205
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2016-01-04, 20:08   

ken-wawa napisał/a:
Jesli w gore, to byloby to szokujace. Tyle marek obecnie daje niezle ceny na wyprzedawane modele, a Dacia nie dosc, ze nic nie daje, to jeszcze by podwyzszyla ceny....? Chyba, ze bedzie to jak z podwyzka Jeepow Renegade pare mc temu, ceny poszly niby w gore, a pozniej jak Jeep zaczal dawac rabaty, to na niektore konfiguracje mozna dostac 11 tys. od importera i 2-3 tys. od dealera, co daje razem ogromny rabat i jest duzo taniej niz sprzed podwyzki. Ale oczywiscie tak duzy rabat lepiej wyglada. Ciezko powiedziec, czy i co Renault knuje. Nie wiem czy zamawiac, czy czekac, a moze w najgorszym wypadku zamowie model innego producenta. :-P


nie napalaj sie jak szczerbaty na suchary :)
wyprzedaze beda dotyczyly tylko tych co sa w Polskich salonach :)
cennik moze podskoczyc moze spasc tego nie wie nikt :)
kupujesz albo nie i tyle w temacie :)
_________________

1.5dCi 90KM (115KM/260Nm)
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2016-01-04, 20:39   

ken-wawa napisał/a:
Nie wiem czy zamawiac, czy czekac,
Eee, jakoś nie chce mi się wierzyć w podwyżki DD, a jeśli nawet jakieś bedą, to zwykle nie bywały wielkie. 1 czy 1,5kzł chyba Cię nie zabije ;-) ? Poza tym kol. Ajgor pisal "na pytanie o ofertę na Sandero odpowiedział że w styczniu będzie nowy cennik.".
No, ale ew. możesz wpaść do salonu i próbować zasięgnąć języka ;-) .
A swoją drogą raczej wątpię, żeby przyjęli zamowienie na DD do produkcji, gdyby lada dzień miały ceny bardzo wzrosnać.

ken-wawa napisał/a:
a moze w najgorszym wypadku zamowie model innego producenta. :-P
Jeśli tak się stanie, to mam nadzieję, że nie pod wpływem tego, że ktoś Ci wmówił, że DD ma kiepskie hamulce ;-) .
_________________
pozdrawiam DD
 
     
ken-wawa

Marka: w planach
Model: w planach
Dołączył: 25 Paź 2015
Posty: 127
Skąd: gdzies na polnocy
Wysłany: 2016-01-04, 23:06   

DD napisał/a:
1 czy 1,5kzł chyba Cię nie zabije ;-)


Zabic nie zabije ale bez sensu placic wiecej, tylko za kilka dni odlozenia decyzji. Jesli Dacia podniesie ceny, to chyba wygra Suzuki.
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2016-01-09, 06:30   

Strachy na lachy ;-) ! W nowych cennikach DD obowiązujących od 07.01.2016, jeden dot. egzemplarzy z produkcji 2015, drugi prod. 2016, jakoś nie widzę żadnych podwyżek. Tak samo w przypadku Sandero i Dokkera (i pewnie pozostałych modeli też, chociaż tego już mi się nie chciało sprawdzać).
_________________
pozdrawiam DD
 
     
ken-wawa

Marka: w planach
Model: w planach
Dołączył: 25 Paź 2015
Posty: 127
Skąd: gdzies na polnocy
Wysłany: 2016-01-10, 21:36   

Podpytywalem dealerow, mowili, ze spodziwaja sie jakiejs podwyzki luty/marzec. Ponoc w zeszlym roku byla w podobnym okresie.
 
     
mroczny-kosiarz


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Wersja: Open
Napęd: 4x2
Rocznik: 2016
Wiek: 56
Dołączył: 20 Sty 2016
Posty: 116
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-03-06, 18:47   

4 marca 2016 pojawił się nowy cennik, a w nim nowa wersja wyposażenia - "seria limitowana Open". Jest droższa o 500 zł od dotychczasowej wersji Ambiance. Zawiera to samo, co wcześniej było w wersji Ambiance plus radio w standardzie (w wersji Ambiance było w opcji za dopłatą 900 zł), światła przeciwmgłowe (w wersji Ambiance były dostępne za dopłatą 310 zł) i oświetlenie tylnych foteli.

Za niższą dopłatą można mieć klimatyzację (dopłata wynosi teraz 2000 zł, wcześniej, do wersji Ambiance za klimatyzację trzeba było dopłacić 2500). Tylko 600 zł wynosi dopłata za felgi ze stopu metali lekkich (wcześniej brak było takiej możliwości do wersji Ambiance).

Generalnie zmiana jest korzystna dla nabywców, w wersji wyposażenia Open za mniej pieniędzy otrzymują więcej.

Kod:
ELEMENTY WYPOSAŻENIA SERYJNEGO SERII LIMITOWANEJ OPEN:
= ACCES +

- Relingi dachowe w kolorze czarnym
- Dwukolorowe zderzaki: czarne / w kolorze nadwozia
- Światła przeciwmgłowe
- Centralny zamek drzwi zdalnie sterowany falami radiowymi (współpracujący z 1 kluczykiem)
-  Elektrycznie podnoszone szyby przednie
- Dacia Plug&Radio (radioodtwarzacz z dużym wyświetlaczem, CD MP3, Bluetooth;, wejście USB/jack w panelu radia, pilot do sterowania przy kierownicy)
- Tylna kanapa składana z oparciem dzielonym 1/3-2/3
- Fotel kierowcy z regulacją wysokości
- Kolumna kierownicy regulowana na wysokość
- Tylna lampka sufitowa
- Badge nad lewym tylnym błotnikiem
_________________
Pozdrawiam -
Ostatnio zmieniony przez mroczny-kosiarz 2016-03-06, 19:41, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
ken-wawa

Marka: w planach
Model: w planach
Dołączył: 25 Paź 2015
Posty: 127
Skąd: gdzies na polnocy
Wysłany: 2016-03-06, 19:28   

Dacia coraz bardziej czuje oddech konkurencji na plecach. Ciekawe co bedzie dalej....
 
     
mroczny-kosiarz


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Wersja: Open
Napęd: 4x2
Rocznik: 2016
Wiek: 56
Dołączył: 20 Sty 2016
Posty: 116
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-03-06, 19:38   

ken-wawa napisał/a:
Dacia coraz bardziej czuje oddech konkurencji na plecach. Ciekawe co bedzie dalej....


Sądząc z tego, jak zmienił się Duster ph2 w stosunku do ph1, to zapewne będzie coraz lepiej... :-) W stosunku do pierwszej wersji Dustera widać, że po liftingu zmieniono to, co najbardziej irytowało nabywców, np. położenie przycisków otwierania okien.

Mam wrażenie, że z każdym rokiem wyposażenie standardowe jest coraz bogatsze.

Jedyna zmiana, która mnie zmartwiła to taka, że w drugiej połowie 2015 roku zniknęła fabryczna instalacja LPG z cennika. Silnik SCE 115 KM niestety nie nadaje się do zagazowania. Dlatego zdecydowałem się na zakup Dustera z silnikiem Diesla. Ale podobno w połowie roku 2016 może znów pojawić się w ofercie silnik z fabryczną instalacją LPG.
_________________
Pozdrawiam -
 
     
mroczny-kosiarz


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Wersja: Open
Napęd: 4x2
Rocznik: 2016
Wiek: 56
Dołączył: 20 Sty 2016
Posty: 116
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-03-19, 23:53   

18 marca 2016 znów pojawiła się zmiana w cenniku Dustera. O 1000 zł wzrosły ceny wersji Prestige (niezależnie od wersji silnikowej).

Wzrosły także ceny trzech pakietów:
- pakiet Adventure podrożał o 149 zł
- pakiet Country podrożał o 171 zł
- pakiet Comfort podrożał o 90 zł.

Z kolei cena pakietu Travel 1 spadła o 244 zł.

[ciach]
_________________
Pozdrawiam -
Ostatnio zmieniony przez mroczny-kosiarz 2016-05-07, 17:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Ajgor

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Wiek: 54
Dołączył: 15 Lis 2014
Posty: 221
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2016-03-27, 20:55   

mroczny-kosiarz napisał/a:
Ale podobno w połowie roku 2016 może znów pojawić się w ofercie silnik z fabryczną instalacją LPG.

Jak sprzedaż spadnie to przyspieszą...
_________________
Pozdrawiam.Ajgor.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,4 sekundy. Zapytań do SQL: 13