Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
1.2 tce - czy ktoś może podzielić się wrażeniami?
Autor Wiadomość
metka

Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 18 Lis 2014
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-11-21, 12:29   1.2 tce - czy ktoś może podzielić się wrażeniami?

Przywitałam się, więc od razu przystępuję do zadawania pytań ;-) zresztą pytałam już o to, w wątku przywitaniowym, jednak jak zakładam tam się odpowiedzi nie doczekam, więc teraz już zgodnie z regulaminem i dobrymi obyczajami zapytuje raz jeszcze:

Czy ktoś na forum posiada dustera z nowym silnikiem 1.2 i mógłby podzielić się wrażeniami z jazdy i codziennej eksploatacji?
Ja swojego odbieram za niecały miesiąc i szczerze powiem nie wiem zupełnie, czego się spodziewać: na jeździe próbnej miałam wersję z silnikiem 1.6, która była dla mnie zdecydowanie za słaba, tymczasem 1.2 nie był w ogóle dostępny do testów, więc decyzja zapadła niejako w ciemno (pominąwszy te nieliczne informacje, które udało mi się wykopać z otchłani internetów). Aktualnie poruszam się 13 letnią rakietą, czyli moją ukochaną vectrą b z silnikiem 1.8 125km i mam nadzieję, że 1.2 w dusterze będzie mocniejszy... Dobrze to wykalkulowałam?

pozdrawiam :mrgreen:
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2014-11-21, 12:42   Re: 1.2 tce - czy ktoś może podzielić się wrażeniami?

metka napisał/a:
Czy ktoś na forum posiada dustera z nowym silnikiem 1.2 i mógłby podzielić się wrażeniami z jazdy i codziennej eksploatacji?

Po spojrzeniu tutaj odpowiedż na Twoje powyższe pytanie wychodzi niestety przecząca.


BTW, "km" a "KM" czyni wieeelką rożnicę.
_________________
pozdrawiam DD
 
     
metka

Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 18 Lis 2014
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-11-21, 14:24   Re: 1.2 tce - czy ktoś może podzielić się wrażeniami?

DD napisał/a:
metka napisał/a:
Czy ktoś na forum posiada dustera z nowym silnikiem 1.2 i mógłby podzielić się wrażeniami z jazdy i codziennej eksploatacji?

Po spojrzeniu tutaj odpowiedż na Twoje powyższe pytanie wychodzi niestety przecząca.


BTW, "km" a "KM" czyni wieeelką rożnicę.


jest jeszcze dwóch użytkowników, którzy mają samochód z takim silnikiem, to po pierwsze. Po drugie część użytkowników nie ma wpisanego modelu silnika. Po trzecie, forum jest otwarte i być może czyta je też ktoś, kto taki silnik posiada i będzie może chciał się zarejestrować i podzielić informacjami.

Co do km i KM. Wydaje mi się, że wpisanie "km" zamiast KM przy okazji podawania specyfikacji silnika dosyć jednoznacznie wskazuje na wartość o jaką chodzi i raczej wielkiej to różnicy nie robi.
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2014-11-21, 15:26   Re: 1.2 tce - czy ktoś może podzielić się wrażeniami?

metka napisał/a:
jest jeszcze dwóch użytkowników, którzy mają samochód z takim silnikiem, to po pierwsze.

Tak, z tego jeden (a dokładniej jedna) nie napisał żadnego posta, a zarejestrował się 29.06.2014 i od tego ani razu nie zalogowal.

metka napisał/a:
Po drugie część użytkowników nie ma wpisanego modelu silnika.

Na nich też bym zbytnio nie liczył, bo ogromna wiekszość z nich zarejestrowała się już dawno temu, a mimo to liczba napisanych przez nich postów bliska jest zeru. A ci nieliczni z nich, którzy akurat są w miarę aktywni, to z treści ich postów wynika, że nie mają 1.2TCE.

metka napisał/a:
Po trzecie, forum jest otwarte i być może czyta je też ktoś, kto taki silnik posiada i będzie może chciał się zarejestrować i podzielić informacjami.

To prawda, z czasem na pewno bedzie przybywać na tym forum użytkowników DD 1.2TCE, ale poki co jest z tym bardzo cieniutko. Dlatego niech się koleżanka nie rozczaruje, jeśli relacji z użytkowania 1.2TCE bedzie teraz jak na lekarstwo ;-) . I to właśnie to chciałem wyrazić w moim poprzednim poście, a broń Boże nie np. to, że "nie wolno" ;-) czy nie ma sensu zadać takiego pytania :-) .

metka napisał/a:
Co do km i KM. Wydaje mi się, że wpisanie "km" zamiast KM przy okazji podawania specyfikacji silnika dosyć jednoznacznie wskazuje na wartość o jaką chodzi i raczej wielkiej to różnicy nie robi.

Robi, robi, ale rozumiem, że skoro koleżanka wie, jak jest poprawnie, to tak też postara się pisać w przyszłości :-) ? Bo chyba nie chodzi tu o jakiś bunt przeciwko dużym literom ;-) ;-) ?
_________________
pozdrawiam DD
 
     
HuroN_PL

Marka: Dacia
Model: Duster
Napęd: 4x4
Rocznik: 2011
Dołączył: 29 Lip 2014
Posty: 133
Skąd: Z Zaskoczenia
Wysłany: 2014-11-21, 18:08   

duster 1.2 0-100 km/h - 10,4 s
vectra 1.8 0-100 km/h - 10,5 s
13-to latkowi mogło trochę mustangów uciec spod maski
_________________
Pozdrawiam

 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2014-11-21, 18:43   

dla porównania DD ph2 4x2:
1.6 16V 105KM 0-100 km/h - 11,8 s
1.5dCi 109KM 0-100 km/h - 12,2 s
1.5dCi 90KM 0-100 km/h - 14,2 s
_________________
pozdrawiam DD
 
     
Andzrej02

Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 20 Paź 2014
Posty: 29
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2014-11-22, 17:55   

Ja mam najnowszy silnik.
Co prawda przejechane niecały 1000 kilometrów ale jestem bardo zadowolony. Poza miastem radzi sobie całkiem dobrze. Rozpędziłem go na ekspresówce do Gdańska do 150 bez problemu (jest jeszcze na dotarciu więc nie chciałem przekraczać mocno ponad 3 tysiące obrotów). W mieście jest również nieźle, szczególnie jeżeli chodzi o elastyczność silnika i skrzyni biegów. Reakcja na gaz i przyspieszenie również na najwyższym poziomie. No i 6 bardzo pomaga
Wcześniej miałem 1.6 16 V w vectrze i 1.6 w dieslu w i30 i muszę przyznać iż 1.2 TCE nie odstaje od tych motorów( jedynie pod względem spalania - na pierwszym baku spalanie średnie 9 litrów na drugim baku pokazuje podobnie, ale to sprawa nie tylko silnika).



Jeżeli będziesz miał jakieś bardziej szczegółowe pytanie to proszę śmiało.
 
     
johnson

Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2013
Dołączył: 15 Paź 2013
Posty: 59
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-11-23, 00:55   

Andzrej02 napisał/a:
Ja mam najnowszy silnik.
Co prawda przejechane niecały 1000 kilometrów ale jestem bardo zadowolony. Poza miastem radzi sobie całkiem dobrze. Rozpędziłem go na ekspresówce do Gdańska do 150 bez problemu (jest jeszcze na dotarciu więc nie chciałem przekraczać mocno ponad 3 tysiące obrotów). W mieście jest również nieźle, szczególnie jeżeli chodzi o elastyczność silnika i skrzyni biegów. Reakcja na gaz i przyspieszenie również na najwyższym poziomie. No i 6 bardzo pomaga
Wcześniej miałem 1.6 16 V w vectrze i 1.6 w dieslu w i30 i muszę przyznać iż 1.2 TCE nie odstaje od tych motorów( jedynie pod względem spalania - na pierwszym baku spalanie średnie 9 litrów na drugim baku pokazuje podobnie, ale to sprawa nie tylko silnika).



Jeżeli będziesz miał jakieś bardziej szczegółowe pytanie to proszę śmiało.


duzo pali, 9 to juz duzo a komputer zaniza srednie spalanie, moze po dotarciu troche spadnie
 
     
HuroN_PL

Marka: Dacia
Model: Duster
Napęd: 4x4
Rocznik: 2011
Dołączył: 29 Lip 2014
Posty: 133
Skąd: Z Zaskoczenia
Wysłany: 2014-11-23, 01:34   

BTW. Czy skrzynia 6-cio biegowa w tce to taka jak w 4x4?
_________________
Pozdrawiam

 
     
Andzrej02

Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 20 Paź 2014
Posty: 29
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2014-11-23, 13:29   

Odnośnie spalania to tak już jest że każdy nowy motor dużo pali zanim się "ułoży".
Na pewno więcej będę mógł powiedzieć więcej po przejechaniu paru tysięcy czyli za kilka miesięcy.
Teoretycznie ta jednostka jest najmniej paliwożerna z benzynowych dusterów.

Co do skrzyni biegów to sama skrzynia jest identyczna (mimo iż ten silnik nie występuję w 4x4), natomiast z całą pewnością przełożenia są inaczej zestopniowywane a szczególnie pierwszy bieg ( i może też 2) który podczas napędu 4x4 musi pracować zupełnie inaczej.
 
     
johnson

Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2013
Dołączył: 15 Paź 2013
Posty: 59
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-11-23, 18:22   

Andzrej02 napisał/a:
Odnośnie spalania to tak już jest że każdy nowy motor dużo pali zanim się "ułoży".
Na pewno więcej będę mógł powiedzieć więcej po przejechaniu paru tysięcy czyli za kilka miesięcy.
Teoretycznie ta jednostka jest najmniej paliwożerna z benzynowych dusterów.

w tym nadzieja :-)
 
     
Dar1962
Diabelska Drakula


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Wiek: 62
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 654
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2014-11-23, 18:34   

pomijając już ponad normatywne spalanie w okresie docierania (czyli nawet 5 i więcej tys) ten silnik ma taką specyfikę. Traktowany delikatnie pali umiarkowanie, ostrzej i spalanie drastycznie rośnie.
 
     
johnson

Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2013
Dołączył: 15 Paź 2013
Posty: 59
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-11-23, 19:27   

Dar1962 napisał/a:
pomijając już ponad normatywne spalanie w okresie docierania (czyli nawet 5 i więcej tys) ten silnik ma taką specyfikę. Traktowany delikatnie pali umiarkowanie, ostrzej i spalanie drastycznie rośnie.

turbo zyje, turbo pije ....
 
     
Dar1962
Diabelska Drakula


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Wiek: 62
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 654
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2014-11-23, 19:59   

silnik 1,6 16V jest bardziej "mułowaty" i nie należy do oszczędnych ale nie ma takiego komina między najmniejszym a największym spalaniem.
 
     
metka

Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 18 Lis 2014
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-11-24, 09:00   

Andzrej02 napisał/a:
Ja mam najnowszy silnik.
Co prawda przejechane niecały 1000 kilometrów ale jestem bardo zadowolony. Poza miastem radzi sobie całkiem dobrze. Rozpędziłem go na ekspresówce do Gdańska do 150 bez problemu (jest jeszcze na dotarciu więc nie chciałem przekraczać mocno ponad 3 tysiące obrotów). W mieście jest również nieźle, szczególnie jeżeli chodzi o elastyczność silnika i skrzyni biegów. Reakcja na gaz i przyspieszenie również na najwyższym poziomie. No i 6 bardzo pomaga
Wcześniej miałem 1.6 16 V w vectrze i 1.6 w dieslu w i30 i muszę przyznać iż 1.2 TCE nie odstaje od tych motorów( jedynie pod względem spalania - na pierwszym baku spalanie średnie 9 litrów na drugim baku pokazuje podobnie, ale to sprawa nie tylko silnika).



Jeżeli będziesz miał jakieś bardziej szczegółowe pytanie to proszę śmiało.



dzięki za odzew :mrgreen:
a jak tam sprawa się ma przy ruszaniu spod świateł? Ja w 1.8 mam ten problem, że dopiero na 3 biegu przy przekroczeniu 3tys obrotów dostaje kopa, tak to zawsze zostaje mocno z tyłu. I jak jest z wyprzedzaniem? Mocno trzeba redukować, czy nie ma problemu z przyspieszaniem na wyższych biegach? W vectrze mam tak, że przy prędkości 100-110, żeby wyprzedzić bez nerwów, muszę redukować do 3 biegu...

I może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tym docieraniem silnika? Ja zawsze jeździłam używanymi, to będzie pierwsze auto z salonu. Po odbiorze od razu planuje dłuższą trasę - w sumie około 3tyś km, jakoś specjalnie muszę się z dusterem obchodzić?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 11