Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Czujniki ciśnienia w oponach
Autor Wiadomość
Pan_Jozek

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Blackstorm
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 114
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2015-01-21, 10:20   

DD napisał/a:
Pod warunkiem, że będzie miało odpowiednie ciśnienie i wulkanizator nie uszkodzi czujnika podczas zdejmowania/zakładania opony.


A to się zgadza. W Sandero miałem ostatnio przypadek, że po wymianie kół na zimowe była sygnalizacja błędu czujnika. wizyta w ASO - przyuczenie czujnika - sprawa załatwiona :-)
 
     
driverka

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2014
Wiek: 44
Dołączyła: 31 Paź 2014
Posty: 12
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2015-01-21, 18:02   

Hej,
naprawili opone, zalozyli a czujnik od cisnienia w kolach sie swieci.. chyba wytargam instrukcje :) bona razie uczylam sie tylko kontrolek :)
_________________

 
     
Dar1962
Diabelska Drakula


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Wiek: 62
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 654
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2015-01-21, 18:14   

spotkałem dziś kolegę, który kupił za dość duże pieniądze dość mały samochód, jakim jest opel mocca. W dość dziwnej zresztą konfiguracji 2x4 z 1,6 Pb 115 KM co przy ponad 1450 KG!!! tyłka nie urywa.Autko ładne, starannie wykończone, nafaszerowane elektroniką. No i od pierwszego dnia z czym kolega ma kłopot? Ano z czujnikami ciśnienia, które pokazują cuda, każda wymiana kół skutkuje jazdą do aso (po gwarancji usługa resetu kosztuje 150 PLN) nie dają się ustawić a koszt jednego to podobno w oplu grubo ponad 450 PLN. Co rokuje,że w przyszłości czeka go wiele przygód. Czujniki to ZŁO! :mrgreen:
 
     
Ajgor

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Wiek: 54
Dołączył: 15 Lis 2014
Posty: 221
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2015-01-21, 22:56   

Mam nadzieję że ktoś wymysli jakieś obejście by czujników nie było ,a jakoby były...I to zanim Któremuś z nas pechowych właścicieli aut oczujnikowanych siądą bateryjki w czujnikach.
_________________
Pozdrawiam.Ajgor.
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2015-01-23, 06:40   

driverka napisał/a:
naprawili opone, zalozyli a czujnik od cisnienia w kolach sie swieci..

A ile km już przejechałaś na tym naprawionym kole? Bo kontrolki jeśli mają zgasnąć, to chyba niekoniecznie od razu. Po założeniu zapasowego koła od razu zapaliły Ci się kontrolki?? Domyślam się, że nie.
_________________
pozdrawiam DD
 
     
Reebak
:)

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 10 Gru 2014
Posty: 26
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2015-03-16, 10:11   Czujniki ciśnienia w kołach

Czy mieliście problemy z uszkodzonym czujnikiem ciśnienia powietrza w kole?

Miałem (fabryczną) nieszczelność w wentlu - został wymieniony na gwarancji (siłą rzeczy z czujnikiem)

Czy tzw. " uszkodzenia mechaniczne", których gwarancja nie obejmuje to częsty problem - jest to mój pierwszy samochód z takim "udogodnieniem".

Nie zapuszczam się w dzikie rejony więc zastanawiam się co trzeba zrobić żeby się udało to celowo zepsuć...
_________________
Wybrałem mądrze... Mam nadzieję ;)
 
     
Ajgor

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Wiek: 54
Dołączył: 15 Lis 2014
Posty: 221
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2015-03-16, 10:16   

Nie wiemy jak na to ustrojstwo działa zestaw naprawczy tzn. spray.
_________________
Pozdrawiam.Ajgor.
 
     
Reebak
:)

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 10 Gru 2014
Posty: 26
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2015-03-16, 10:36   

Mnie wulkanizator powiedział że spray wiele nie pomoże i jest konieczna jego wymiana... Najlepszym rozwiązaniem jest dojazdówka... albo Assistance...
_________________
Wybrałem mądrze... Mam nadzieję ;)
 
     
Ajgor

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Wiek: 54
Dołączył: 15 Lis 2014
Posty: 221
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2015-03-16, 11:45   

Właśnie jestem na etapie zakupu dojazdówki. Co do Assistance to musisz mieć duuużo czasu, a pękniętej opony z boku i tak nie naprawią, tylko musisz kupić nową.
_________________
Pozdrawiam.Ajgor.
 
     
Reebak
:)

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 10 Gru 2014
Posty: 26
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2015-03-16, 11:54   

Assistance przetestowałem, czas oczekiwania w granicach normy, z tą dojazdówką w bagażniku... sam nie wiem... Jaką kupiłeś? Chyba nie pełnowymiarówkę?
_________________
Wybrałem mądrze... Mam nadzieję ;)
 
     
Ajgor

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Wiek: 54
Dołączył: 15 Lis 2014
Posty: 221
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2015-03-16, 12:29   

Koledzy z forum doradzili z Nissana QQ 145/90R16. Dużo tego na Alledrogo
_________________
Pozdrawiam.Ajgor.
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2015-03-16, 12:41   Re: Czujniki ciśnienia w kołach

Reebak napisał/a:
Czy mieliście problemy z uszkodzonym czujnikiem ciśnienia powietrza w kole?

Miałem (fabryczną) nieszczelność w wentlu - został wymieniony na gwarancji (siłą rzeczy z czujnikiem)

Czy tzw. " uszkodzenia mechaniczne", których gwarancja nie obejmuje to częsty problem - jest to mój pierwszy samochód z takim "udogodnieniem".

Nie zapuszczam się w dzikie rejony więc zastanawiam się co trzeba zrobić żeby się udało to celowo zepsuć...

Myślę, że byłoby to bardzo trudne, żeby to zrobić w czasie jazdy, choćby i po wertepach. Szukając w zeszłym roku na necie informacji o TPMS nie natrafilem na żadne wzmianki o uszkodzeniach w tego typu sytuacjach. Mowa bywała natomiast o uszkodzeniach przez wulkanizatorów podczas wymiany opon oraz samoistnych z powodu wyczerpania się bateryjek po ok. 2-5 latach. Jednak to dotyczyło samochodów wyposażanych w TPMS już od co najmniej kilku lat, a w Dusterach i innych Daciach występuje inny model czujnika. Więc dopiero z czasem się okaże, jak dlugo wytrzymają bateryjki w tych konkretnych cz. TPMS, które montowane były/są/będą w DD. No i czy nie będą występowały jakieś inne niedomagania czy uszkodzenia tych konkretnych czujników.

Ajgor napisał/a:
Nie wiemy jak na to ustrojstwo działa zestaw naprawczy tzn. spray.

Przypuszczam, że czujnikom TPMS może nie służyć potraktowanie ich kleistym specyfikiem z fabrycznego zestawu naprawczego uszk. opony.


TPMS to ZUO :mrgreen: !


A tak swoją drogą, wątek o prawie takim samym tytule ("Czujniki ciśnienia w oponach") istnieje już na forum:
http://www.dusterklub.pl/viewtopic.php?t=614
_________________
pozdrawiam DD
 
     
Reebak
:)

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 10 Gru 2014
Posty: 26
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2015-03-18, 11:20   

Dzięki DD za wyjaśnienie... to potwierdza moją teorię o incydentalnym charakterze tej usterki...

Powiem tak na marginesie... wczoraj dzwoniła do mnie miła pani z infolinii Dacia, pytała o przebieg, opinię i sugestie co zrobić aby było lepiej usługi Assistance...

Nie jest to pierwszy telefon od Dacii dotyczący stopnia zadowolenia. Naprawdę jestem pod wrażeniem projakościowego podejścia do klienta.

Oczywiście oceniłem celująco :lol:

PS Przeoczyłem ten wątek...
_________________
Wybrałem mądrze... Mam nadzieję ;)
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2015-03-20, 21:49   Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Lechu napisał/a:
Wiem że w serwisie są czujniki po ok 170pln za sztuke .

Wtedy w listopadzie 2014 szukałem w niemieckich sklepach netowych z częściami do Renaultów i najtaniej takie czujniki TPMS jak do DD (nr kat. 407009322R, ew. w formie 40 70 093 22R, ew. 407001628R) były w cenie 34,10 EUR tutaj (trzeba wpisać np. 407009322R i kliknąć "Suche"). Teraz nadał jest ta sama cena 34,10 EUR, czyli po aktualnym kursie (sprz. ok. 4,15zł) to wychodzi ok. 141zł.
Natomiast wtedy ceny na polskim necie byly wyrażnie wyższe (mniej więcej kilkadziesiąt zł wyższe) i w niektorych pl sklepach netowych nadal takie są. Ale dzisiaj zauważyłem w pewnym sklepie netowym związanym z ASO cenę 133,84zl za taki oryg. 407009322R. To nadal spora kwota, ale jednak nieco taniej niż dawniej. Taki 407009322R pasuje do Dustera i w ogóle wszystkich Dacii (wyposażonych w TPMS), także do Renaultów Clio IV, Captur, Kangoo II, Master III, Trafic III, Twingo III, a nawet (najprawdopodobniej) do Smartów Fortwo III, Forfour II.
Swoją drogą jest to w ww sklepie obecnie najtańszy cz. TPMS, do innych modeli Renaulta są na sztuce mniej więcej 30-50zł droższe (zarówno do tych współczesnych, jak i starszych). Więc może to jakieś małe pocieszenie w nieszczęściu ;-) .

Lechu napisał/a:
Znalazłem odpowiednik w Chinach po 25US$ ale nie ma pewności że to będzie działało i czy w ogóle.

A propos chińczyków, to trafiłem na Alibabie w cenie 3-10 USD za sztukę (pewnie zależnie od wielkości zamówienia), minimalne zamówienie 20szt. Ale to bardziej jako ciekawostka, niż żeby się tam zaopatrywać hurtowo ;-) .
_________________
pozdrawiam DD
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2015-11-18, 23:24   

[pyt. z tego wątku o oponach]
ken-wawa napisał/a:
Czy kupujac opony lub felgi musze miec jakies specjalne do czujnikow?
Opony na pewno nie musza być specjalnie do czujników TPMS, felgi też raczej nie, bo akurat te czujniki zastosowane w DD są mocowane do wentyli bardzo podobnych do tych tradycyjnych (wciągane, gumowe na zewnątrz), chociaż oczywiście trochę zmodyfikowanych, żeby dało się do nich przykręcic czujniki.


ken-wawa napisał/a:
Czy same czujniki tez musze dokupic do zimowego kompletu?
Jeśli przebolałbyś zmianę co sezon fabrycznych opon całorocznych na dokupione zimówki i odwrotnie, to nie musiałbyś dokupować czujników TPMS (oczywiście pod warunkiem, ze wulkanizator dochowa należytej staranności podczas wymiany opon i nie uszkodzi cz.). Jeśli natomiast chcesz mieć oddzielny komplet kół zimowych i miałoby to być wszystko zrobione tak, jak oficjalnie ma być, to wtedy oczywiście potrzebne są dodatkowe 4 czujniki.
_________________
pozdrawiam DD
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,3 sekundy. Zapytań do SQL: 10