Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Czujniki ciśnienia w oponach
Autor Wiadomość
ken-wawa

Marka: w planach
Model: w planach
Dołączył: 25 Paź 2015
Posty: 127
Skąd: gdzies na polnocy
Wysłany: 2015-11-19, 00:44   

Podsumowujac najlepiej miec dwa zestawy felg, opon i czujnikow. :(

Juz na koniec, jesli ten czujnik jest w wentylu to jak jest przekazywana informacja do komputera (jak sa umieszczone kabelki)?
 
     
ken-wawa

Marka: w planach
Model: w planach
Dołączył: 25 Paź 2015
Posty: 127
Skąd: gdzies na polnocy
Wysłany: 2015-11-19, 00:51   

Sam sobie odpowiem :P - radiowo. Tu jest fajny opis:

http://www.auto-swiat.pl/...-oponach/xqnemd

Zastanawia mnie jeszcze czy kazda zmiana kol letnich na zimowe i na odwrot wymaga wizyty w serwisie Daci, by przeprogramowac kompa i by zauwazyl nowe czujniki.

Swoja droga jakos srednio podoba mi sie to rozwiazanie.
 
     
Dar1962
Diabelska Drakula


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Wiek: 62
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 654
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2015-11-19, 09:04   

dlatego nie popadajcie w paranoję :mrgreen: - moja córka jeździ DS-4, który ma też 2 komplety kół na alufelgach. Letnie 18-ki mają radiowe czujniki (identyczna konstrukcja jak w Renault), zimowe 17-ki są bez czujników. Przy użytkowaniu tych ostatnich na ekranie kompa okresowo pojawia się komunikat o błędzie pomiaru ciśnienia. I tyle. Żadnych innych konsekwencji. Wystarczy raz na jakiś czas przy okazji tankowania po prostu samemu manualnie sprawdzić czy ciśnienie w kołach jest właściwe - tak jak robią to tysiące kierowców starszych aut pozbawionych tego wątpliwego udogodnienia
 
     
ken-wawa

Marka: w planach
Model: w planach
Dołączył: 25 Paź 2015
Posty: 127
Skąd: gdzies na polnocy
Wysłany: 2016-02-21, 19:10   

Czy komputer pokladowy Dustera jest w stanie zapamietac 8 czujnikow?

I czy kupno tanich chinskich czujnikow moze miec jakikolwiek wplyw na bezpieczenstwo (nie mowie o ewentualnych zlych pomiarach, tylko np. czy moze prowadzic do rozszczelnienia opony?).
 
     
czegebara


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 26 Mar 2016
Posty: 13
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2016-04-10, 14:38   

Mam pytanie związane z wymianą opon w kołach z czujnikami. Jakie są u was ceny tego zabiegu czyli wymiany opon na felgach aluminiowych z zamontowanymi czujnikami ciśnienia. U mnie w ASO zapłaciłem 99,-. W innych serwisach się wahałem bo jak usłyszeli o czujnikach to jakaś niepewność była czy trzeba od początku ustawić wartości ciśnienia w komputerze sam. I jak poczytałem na naszym forum to mogą uszkodzenia tego ustrojstwa przy demontażu lub montażu opony.
_________________
do tej pory: Zastawa 1100, Polonez, Opel vectra I, Fiat Albea, Fiat Linea
 
     
olo
olo

Marka: Dacia Duster
Model: 4x2 Laureate,4x4 Urban Explorer,4x4 Prestige
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 07 Kwi 2015
Posty: 380
Wysłany: 2016-04-10, 15:24   

Jeśli masz alu to zapłaciłeś tanio.U nas ceny są następujące :stalowe -20zł.,alu-od 30zł.,hybrydowe -od 40zł.,run flaty dodatkowo od +10zł.Wymiana zaworka +5zł.Czujniki nie mają wpływu na cenę, ale przed wymianą trzeba uprzedzić o ich obecności, bo mogą urwać.Po wymianie \zmianie ciśnienia sam ustawiasz nowe parametry (funkcja setup). Koła bez czujników dadzą kontrolkę i przy zapłonie sygnał dźwiękowy.Pytanie tylko czy body przetrawi wartość zerową i całkowity brak czujników? Można by wtedy spróbować zapamiętać koła bez czujników symulując jazdę na rolkach na SKP.
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2016-09-25, 15:55   

ken-wawa napisał/a:
Czy komputer pokladowy Dustera jest w stanie zapamietac 8 czujnikow?
Można sobie ile się chce zapamiętać kompletów czujników TPMS ;-) - po prostu dany komplet (4 szt.) akceptuje się za pomocą "SEt tP". Tak się dzieje w ogromnej większości przypadków, przynajmniej gdy zastosowano oryginalne cz. TPMS lub cz. Schradera 3041 (prawdopodobnie te oryginalne cz. produkuje właśnie Schrader). Nie wiadomo, jak w przypadku innych firm, chińskich zamienników itp.

Nie ma co się martwić na zapas ;-) , bo w praktyce diabeł często nie jest aż tak zły, jak go na początku malowali. W QQ2 (choć tam jest inny cz. niż w DD) też się po czasie okazało, że w 95% ;-) przypadków można sobie poradzić z nowymi czyjnikami tylko z kompa pokładowego, ew. + jakieś sztuczki typu np. znaczne upuszczanie powietrza, a tylko niewielka liczba przypadków wymagała wizyty w serwisie i dodatkowych urządzonek (albo może tamci właścicile QQ2 mieli dwie lewe ręce lub zbyt szybko sie poddali). W wracając do DD i TPMS, może w ogóle nie będziesz miał problemu z czujnikami TPMS - jeśli będziesz miał na drzwiach kierowcy taką naklejkę jak poniżej, to będzie znaczyło, że masz pośredni system TPMS, który korzysta z czujników ABS i oczywiście nie ma cz. ciśnienia w kolach.



A tak w ogóle, co u Ciebie słychać, masz już swojego DD, czy jeszcze nie? Bo jakoś tak już dawno się nie odzywałeś na forum - ostatni Twój post i logowanie były aż 5 miesięcy temu.


ken-wawa napisał/a:
I czy kupno tanich chinskich czujnikow moze miec jakikolwiek wplyw na bezpieczenstwo (nie mowie o ewentualnych zlych pomiarach, tylko np. czy moze prowadzic do rozszczelnienia opony?).
Myśle, że to raczej mało prawdopodobne, bo akurat wentyl, do którego przykręcony jest cz. TPMS w DD jest taki na zewnatrz gumowy, jak tradycyjne wentyle, tylko ma przedłużoną tę mosięzną wewnętrzną część, do której na śrubę przykrecą się właściwy cz. TPMS (patrz fotka na poprzedniej stronie). Więc raczej nieszczelności nie powinno być (to już prędzej np. w QQ2, gdzie są o-ringi uszczelniające i skręcanie nakrętką), no chyba, że sam material gumy wentylu okazałby się bardzo kiepskiej jakości. A tak swoją droga, trochę stach pomyśleć, co mogłoby się stać, gdyby z jakiegoś powodu (np. zbyt słabe przykręcenie lub kiepski material, np. w chińskim zamienniku) czujnik TPMS stracił polączenie z wentylem i nagle zaczął sobie latać w oponie w czasie jazdy z przedkością 170km/h...
_________________
pozdrawiam DD
 
     
Xizorr

Marka: niedługo Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Open
Napęd: 4x2
Rocznik: 2016
Wiek: 45
Dołączył: 04 Wrz 2016
Posty: 24
Skąd: Czewa
Wysłany: 2016-09-26, 22:33   

Czyli wychodzi na to , że jedynym problemem p o zmianie na zimówki, bez czujników będzie paląca się kontrolka komputera? Jeżeli źle zrozumiałem to mnie poprawcie :-)
 
     
Leśna

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Urban Explorer
Napęd: 4x4
Rocznik: 2016
Dołączył: 19 Lis 2015
Posty: 12
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2016-11-02, 14:41   

Xizorr napisał/a:
Czyli wychodzi na to , że jedynym problemem p o zmianie na zimówki, bez czujników będzie paląca się kontrolka komputera? Jeżeli źle zrozumiałem to mnie poprawcie :-)

Jestem właśnie po wymianie opon całorocznych na zimówki - zimówki bez cz. TPMS. Tak jak koledzy już wcześniej pisali, po przejechaniu 15-20km zapaliły sie dwie kontolki. Pytanie jak wyżej. Mogę tak jeździć czy trzeba coś z tym zrobić? To coś! to założyć TPMS?

Pytam sie ponieważ nie zostało to wprost powiedziane: można tak jeździć czy nie. Kontrolki mi nie przeszkadzają.
 
     
olo
olo

Marka: Dacia Duster
Model: 4x2 Laureate,4x4 Urban Explorer,4x4 Prestige
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 07 Kwi 2015
Posty: 380
Wysłany: 2016-11-02, 17:50   

Nic się nie stanie.Tylko pamiętaj o sprawdzaniu ciśnienia.Na następny tydzień zmieniam to opiszę co i jak udało się wypłodzić.
 
     
Leśna

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Urban Explorer
Napęd: 4x4
Rocznik: 2016
Dołączył: 19 Lis 2015
Posty: 12
Skąd: wielkopolska
  Wysłany: 2016-11-03, 09:13   

Dzisiaj rozmawiałem z mechanikiem z volkswagena i powiedział, że można jeździć, ze nic się nie stanie, palące kontrolki to tylko błąd w komunikacji komputera z kołami samochodu. Po założeniu oryginalnych kół wszystko wróci do normy. A więc pozostaje tylko jeździć.
 
     
olo
olo

Marka: Dacia Duster
Model: 4x2 Laureate,4x4 Urban Explorer,4x4 Prestige
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 07 Kwi 2015
Posty: 380
Wysłany: 2016-11-12, 17:44   

Dla potomności:po montażu kół bez TPMS zapalą się kontrolki,aby gasły co 20 km trzeba resetować set up- em I kontrolki gasną.Kumaty elektronik zrobi zapewne emulator zdolny radiowo oszukiwać body.
 
     
Mulder1978

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Urban Explorer
Napęd: 4x2
Rocznik: 2016
Wiek: 45
Dołączył: 05 Sie 2016
Posty: 8
Skąd: Libiąż
Wysłany: 2016-12-27, 22:28   

Nie wszystkie Dustery mają TPMS-y w kołach tylko tzw pośrednie wABS-ie więc nie ma najmniejszego problemu z wymianami opon czy zamianami felg ;)
Trochę ich wymieniliśmy i Duster jak narazie nie ma na kołach czujników bezpośrednich.
_________________
 
     
Maniak
Nadworny informatyk

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Open
Napęd: 4x2
Rocznik: 2016
Wiek: 33
Dołączył: 27 Lis 2016
Posty: 33
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-12-28, 13:15   

Potwierdzam słowa Mulder1978, nie wiem jak było kiedyś, ale mój Duster ma już w ABS-ie, sprzedawca podkreślał to kilkukrotnie.
 
     
olo
olo

Marka: Dacia Duster
Model: 4x2 Laureate,4x4 Urban Explorer,4x4 Prestige
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 07 Kwi 2015
Posty: 380
Wysłany: 2017-01-14, 18:36   

W ABS? Czyli czujnik mierzy obroty kół i jeśli zejdzie powietrze to zmieni się średnica,a za razem liczba obrotów koła i wtedy wywali błąd?W Lauretate 4x2 (2015)i Urbanie 4x4(2016) mamy na felgach zwykłe czujniki tpms.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 11