Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zintegrowany rejestrator video kompatybilny z czujnikami des
Autor Wiadomość
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2019-11-23, 00:19   Zintegrowany rejestrator video kompatybilny z czujnikami des

Dustera już mam. Z akcesoriów zdecydowałem się na osłony nadkoli i listwy ochronne drzwi. Myślałem też o rejestratorze video ale wyszło, że był by to zakup „kota w worku”. Na dość proste pytanie: „Co zyskam płacąc w salonie 1090 zł zamiast 300 zł za dobry rejestrator poza salonem ?” odpowiedzi w zasadzie nie uzyskałem. Nic ponad to, co na stronie Dacii napisane usłyszeć nie zdołałem. (O przepraszam dodali, że ładnie wygląda i wizualnie pasuje do lusterka).
Zamierzam w przyszłym tygodniu zmierzyć się z wyborem i montażem rejestratora. Ale może to błąd i do salonu warto wrócić. Może to co Dacia proponuje ma przewagę nad innymi rozwiązaniami i warte jest swojej ceny.
Jeśli możecie to podzielcie się swoimi doświadczeniami.
Z góry dziękuję.
 
     
Black Dusty

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2018
Dołączył: 05 Lis 2019
Posty: 347
Wysłany: 2019-11-23, 01:50   

Gdy duster miał czujnik deszczu w obudowie lusterka to jedynym powodem do kupna zintegrowanego wideorejestratora było jego umieszczenie w tej obudowie i całkowity brak czegokolwiek na szybie jeżeli było to dla kogoś ważne. Prócz tego zintegrowanego w dusterze mam jeszcze 70mai pro i viofo a119 v3, oba są zdecydowanie tańsze i jednocześnie lepsze.
 
     
pazuzu

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Dołączył: 31 Paź 2019
Posty: 6
Wysłany: 2019-11-24, 10:56   

Black Dusty napisał/a:
Gdy duster miał czujnik deszczu w obudowie lusterka to jedynym powodem do kupna zintegrowanego wideorejestratora było jego umieszczenie w tej obudowie i całkowity brak czegokolwiek na szybie jeżeli było to dla kogoś ważne. Prócz tego zintegrowanego w dusterze mam jeszcze 70mai pro i viofo a119 v3, oba są zdecydowanie tańsze i jednocześnie lepsze.


Mógłbyś się podzielić opinią na temat a119 v3 oraz napisać w jaki sposób poprowadziłeś kable i gdzie je podłączyłeś?
 
     
Black Dusty

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2018
Dołączył: 05 Lis 2019
Posty: 347
Wysłany: 2019-11-24, 17:54   

pazuzu napisał/a:
Mógłbyś się podzielić opinią na temat a119 v3 oraz napisać w jaki sposób poprowadziłeś kable i gdzie je podłączyłeś?

Opinia jest pozytywna, nagrywa dobrze w dzień i w nocy, funkcja parkingowa działa też bez zastrzeżeń, jest dość łatwy do schowania w okolicy lusterka tak że z pozycji kierowcy jest praktycznie niewidoczny. Podłączony mam go przez https://allegro.pl/oferta/viofo-adapter-zasilania-acc-hardwire-kit-12-24-hk3-8491449923 . Kabelek pociągnięty na styku szyby z podsufitką i dalej pod uszczelką słupka podpięty do bezpieczników przez takie przejściówki https://allegro.pl/oferta/viofo-przejsciowki-na-bezpieczniki-adapter-hk2-hk3-8684064089
Jest to typowy sposób pociągnięcia kabla i podłączenia prawie dla każdego samochodu, 70mai pro mam tak samo podłączone tylko w innym samochodzie. Różnice są tylko takie że raz jest łatwiej a raz trudniej schować kabel nad podsufitkę czy przy słupku lub doprowadzić do bezpieczników dlatego w każdym samochodzie trzeba trochę indywidualnego podejścia. Czasem trzeba skorzystać np. z czegoś takiego https://allegro.pl/oferta/klipsy-montazowe-spinki-kabla-przewodu-ladowarki-8550679614 lub samemu wykombinować nie rzucający się w oczy montaż kabla przy szybie jak nie ma możliwości schować go nad podsufitkę.
 
     
viper126pzgc
viper126pzgc


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Wiek: 53
Dołączył: 16 Gru 2018
Posty: 58
Wysłany: 2019-11-26, 20:01   

Black Dusty napisał/a:
Podłączony mam go przez....


Ja zamówiłem z podłączeniem w ASO, fakt koszt podłączenia spory :) ale nie musiałem sam kombinować.
Co do opinii, to podzielam tą Black Dusty. Dodam od siebie, że czasem nie nagrywa i brak jest fragmentów trasy, po kontakcie z producentem dowiedziałem się, że to wina GPS-u, który nieraz gubi sygnał i wówczas nie rejestruje niczego. Można powiedzieć - ten typ tak ma :) Ogólna ocena w skali 1 - 10 z mojej strony to 8. Spełnia swoje zadanie.
Jeżeli chodzi o kontakt z producentem, to był on bardzo rzeczowy, tu duży plus za profesjonalizm. Uzyskałem fachową pomoc w związku z uszkodzeniem rejestratora przez złodzieja i mogłem go naprawić samodzielnie nie popadając w dodatkowe koszty bądź konieczność zakupu nowego wideorejestratora.
 
     
Black Dusty

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2018
Dołączył: 05 Lis 2019
Posty: 347
Wysłany: 2019-11-26, 20:51   

viper126pzgc napisał/a:
Ja zamówiłem z podłączeniem w ASO

Ja też mam ten w Dusterze podłączony w ASO przy odbiorze, te inne podłączałem sam bo są w innych samochodach. Co do oceny oryginalnego to ja daję mu tylko 6.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 12