Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki olej do dustera?
Autor Wiadomość
Pan_Jozek

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Blackstorm
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 114
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2015-01-17, 14:21   Jaki olej do dustera?

Producent zaleca Elf evolution SXR 5W-40, Elf evolutnion SXR 5W-30 lub ELf competiton 10W-40? Podane w kolejności od najdroższego do najtańszego :-) A może stosujecie z powodzeniem inne marki?
 
     
BLONDI83


Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Delsey
Napęd: 4x4
Rocznik: 2012
Wiek: 40
Dołączyła: 02 Paź 2013
Posty: 276
Skąd: ok. Częstochowy
Wysłany: 2015-01-17, 19:38   

Ja stosowałam SXR, ale jak chciałam sobie go ostatnio kupić, to nie mogłam go dostać. Jeden z Panów, który zajmował się sprzedażą olejów samochodowych powiedział mi, że ELF ujednolicił etykiety, aby nie było jakieś zamieszania w związku z tym jaki olej wybrać do swojego auta i zakupiłam ELF EVOLUTION 900 NF, w ASO powiedzieli, że jest OK.
_________________
Pokonać góry morza, nigdy asfalt zawsze wybieraj bezdroża!
 
 
     
rzekot


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Dołączył: 22 Mar 2014
Posty: 154
Skąd: Polska
Wysłany: 2015-01-17, 21:37   

no i ja go też sam kupiłem na pierwszy przegląd po 20 tys., bo w ASO chcieli mi wlać... Motrio
_________________
prawdziwi faceci nie jedzą miodu... prawdziwi faceci żują pszczoły:)
 
     
BLONDI83


Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Delsey
Napęd: 4x4
Rocznik: 2012
Wiek: 40
Dołączyła: 02 Paź 2013
Posty: 276
Skąd: ok. Częstochowy
Wysłany: 2015-01-17, 22:17   

rzekot, Motrio... nie wiedziałam, że mają oleje myślałam, iż mają tylko filtry.
Dziwne, że w ASO chcieli Ci "to" wlać, nie wiesz ile sobie za ten olej zażyczyli?
A sam kupiłeś Elf SXR czy 900 NF?
_________________
Pokonać góry morza, nigdy asfalt zawsze wybieraj bezdroża!
 
 
     
rzekot


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Dołączył: 22 Mar 2014
Posty: 154
Skąd: Polska
Wysłany: 2015-01-17, 23:23   

z tymi olejami w ASO to jest w ogóle kosmos jakiś większy ale po kolei:)
w Bielsku-Białej gdzie kupiłem DD chcieli mi wlać Castrola,
w W-wie zaproponowali Motrio - cena: olej+filtr+uszczelka+robocizna wyceniona została przez ASO na 333 PLN, postanowiłem więc zakupić zestaw samemu w MOTO-DYNAMIC 125 PLN+21 przesyłka i pojechałem do ASO, które za przegląd wzięło z faktury: 1,3 roboczogodziny - 222PLN ale nie pytaj jak liczyli, bo sam nie wiem:) ja skupiłem się na pilnowaniu mojego DD co nie było wcale łatwe - w drodze najwyższego wyjątku dopuszczony zostałem łaskawie do operacji wlewania oleju:) Olej 900 NF
_________________
prawdziwi faceci nie jedzą miodu... prawdziwi faceci żują pszczoły:)
 
     
BLONDI83


Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Delsey
Napęd: 4x4
Rocznik: 2012
Wiek: 40
Dołączyła: 02 Paź 2013
Posty: 276
Skąd: ok. Częstochowy
Wysłany: 2015-01-18, 11:06   

Ja na moją Dacię czekałam 4 godziny. Od zawsze zastrzegałam sobie w tym czy w innym samochodzie, aby nie wymieniali mi oleju "na szybko" niech on sobie spokojnie spłynie, kapie kap kap kap...
_________________
Pokonać góry morza, nigdy asfalt zawsze wybieraj bezdroża!
 
 
     
Dar1962
Diabelska Drakula


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Wiek: 62
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 654
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2015-01-18, 11:27   

za dwa dni jadę na przegląd po 3 roku i zaopatrzyłem się po raz ostatni w Elfa - tym razem SRX-a bo Excelium rzeczywiście zniknęło z rynku (choć prawdę mówiąc to zniknęła jedynie nazwa handlowa) Jest to ostatni przypadek, kiedy użyję tego oleju. Następnym razem będzie już Shell Helix Ultra 5W40
 
     
BLONDI83


Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Delsey
Napęd: 4x4
Rocznik: 2012
Wiek: 40
Dołączyła: 02 Paź 2013
Posty: 276
Skąd: ok. Częstochowy
Wysłany: 2015-01-18, 21:26   

Skąd ta decyzja, aby "przejść" na Shella? Robiłeś rekonesans olejowy? Ja jeszcze nie wiem co wleję, a będę wlewać w czerwcu
_________________
Pokonać góry morza, nigdy asfalt zawsze wybieraj bezdroża!
 
 
     
lajkonik

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Ambiance
Napęd: 4x2
Rocznik: 2010
Wiek: 50
Dołączył: 20 Paź 2014
Posty: 70
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-01-19, 08:00   

A ja kupiłem i wlałem ELF EVOLUTION 900 SXR 5W40 5L i jest OK.
_________________
 
     
Dar1962
Diabelska Drakula


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Wiek: 62
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 654
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2015-01-19, 08:05   

To dobry, wysokiej klasy,sprawdzony w wielu moich poprzednich autach olej, który nadaje się do benzynowego silnika Dustera. Helix Ultra to pełny syntetyk w nie substancja "na bazie" syntetyku, jak często piszą na produktach Elfa. I jest jeszcze jedna, prozaiczna przyczyna - po przeglądzie zamierzam wziąć rozwód z aso, przechodząc z serwisowaniem i przeglądami auta do położonego za płotem Bosch Service. A oni leją głównie Shell (mają umowę z koncernem, niezłe ceny,nie liczą robocizny za wymianę filtra i oleju tej marki)
 
     
Pan_Jozek

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Blackstorm
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 114
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2015-01-20, 21:21   

Na przeglądzie zdecydowałem się ostatecznie na Elf evolution sxr 5W40 :-) poprzednio w ASO nalali mi Castrol proffesional
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2015-01-21, 04:57   

BLONDI83 napisał/a:
Od zawsze zastrzegałam sobie w tym czy w innym samochodzie, aby nie wymieniali mi oleju "na szybko" niech on sobie spokojnie spłynie, kapie kap kap kap...
I bardzo słusznie :-D .

Dar1962 napisał/a:
Następnym razem będzie już Shell Helix Ultra 5W40
Mogę przyklasnąć :-) , bo sam go niedawno już trzeci raz do QQ 1.5dCi bez DPFa kupiłem (a wymiana własnymi ręcami :mrgreen: ), a dokładniej to Shell Helix Ultra Diesel 5W40, ale gdyby akurat nie bylo "diesel", to wziąłbym też "bez", oba spełniaja nornę RN 0710 (i RN 0700 oczywiście też).

Dar1962 napisał/a:
po przeglądzie zamierzam wziąć rozwód z aso, przechodząc z serwisowaniem i przeglądami auta do położonego za płotem Bosch Service.
A dlaczego dopiero po przeglądzie? Boisz się, że jeszcze coś poważnego Ci na nim wykryją ;-) ?. Jesli jednak jesteś zdecydowany jechać na ten ostatni przegląd, to chyba warto opóźnić jego termn jak tylko się "legalnie" da (na wypadek, gdyby jeszcze coś padło w ostatniej chwili). BoloSr pisal tutaj o tolerancji +10% zarówno pod względem przebiegu (i tak robisz nieduże przebiegi) jak i czasu. 10% z roku to nieco ponad miesiąc.
_________________
pozdrawiam DD
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2015-01-21, 05:39   

Przeniołem z tego wątka tutaj, bo tam wg zalecenia admina "nie komentujemy tylko podajemy suche fakty."

Pan Józek napisał/a:
Dodam jeszcze, że tylko na przeglądzie po dotarciu dostałem ELf. Potem Castrol Professional Powerflow C3. Ciekawe czemu nie zalecany elf?
Trzeba było się na to nie godzić. A gdyby np. powiedzieli, że nie mają innego, to przyjechać ze swoim (5W40, RN 0700). C3 to jest niepotrzebnie dużo droższy olej, bo przeznaczony do diesli z DPFem (RN 0720). Żeby było jeszcze śmieszniej, to ten olej pewnie nie spełnia normy, jaką wg zaleceń Renaulta/Dacii powinien spelniać olej do silnika K4M (1.6 16V), a mianowicie RN 0700.
_________________
pozdrawiam DD
 
     
Dar1962
Diabelska Drakula


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Wiek: 62
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 654
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2015-01-21, 08:35   

DD napisał/a:
Dar1962 napisał/a:
po przeglądzie zamierzam wziąć rozwód z aso, przechodząc z serwisowaniem i przeglądami auta do położonego za płotem Bosch Service.
A dlaczego dopiero po przeglądzie? Boisz się, że jeszcze coś poważnego Ci na nim wykryją ;-) ?.

chudziło mi wyłącznie o poprawienie w ramach gwarancji "trąbki" w manetce, którą wprawdzie zreperował mi za grosze elektryk w Boschu, ale aso w ramach tejże gwarancji wymienia ten feralny, czarny kabelek na dłuższy, grubszy i puszcza go nieco inaczej, co ma rozwiązać problem odłamywania się miejsca lutowania. Zgłosiłem i poprawili. Innych usterek nie było. Auto na przestrzeni tych 3 lat ogólnie sprawuje się doskonale (w tym okresie wgrano nową mapę wtrysku, co rozwiązało te sporadyczne problemy z rozruchem, wymieniłem samodzielnie jeden spalony bezpiecznik i dwie żarówki H-7) Nie zapeszać.Pożyjemy, zobaczymy ;-)
a pomijając ten mały off top, za który biję się w piersi i wracając do tematu oleju - stosowałem Shell w wielu swoich autach i mam o nim jak najlepsze zdanie.
 
     
Pan_Jozek

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Blackstorm
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 114
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2015-01-21, 10:14   

DD napisał/a:
Trzeba było się na to nie godzić. A gdyby np. powiedzieli, że nie mają innego, to przyjechać ze swoim (5W40, RN 0700). C3 to jest niepotrzebnie dużo droższy olej, bo przeznaczony do diesli z DPFem (RN 0720). Żeby było jeszcze śmieszniej, to ten olej pewnie nie spełnia normy, jaką wg zaleceń Renaulta/Dacii powinien spelniać olej do silnika K4M (1.6 16V), a mianowicie RN 0700.



Cóż teraz jestem już bogatszy o te doświadczenia. W nowym miejscu serwisowania też mnie nieco oświecili co trzeba lać, a co nie. Elf evolution sxr 5W40 jest zalecany i dobrze dostosowany to tego silnika, o czym mnie solennie zapewniali (z resztą w instrukcji też jest). Tak jak pisałeś było to zwykłe przepłacanie :-)

PS. Gdzie kupujecie oleje? w sieci (allegro), czy w stacjonarnych sklepach?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
uzywane wozki widlowe sprzedaz
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 11