DACIA DUSTER - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER - KLUB POLSKA
Nieoficjalny Klub Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Huczenie w trakcie jazdy i bujanie w trakcie przyspieszania
Autor Wiadomość
Paw3los 

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Essential
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
  Wysłany: 2019-07-10, 10:20   Huczenie w trakcie jazdy i bujanie w trakcie przyspieszania

Na początku witam wszystkich Forumowiczów.
Dusterem jeżdżę od tygodnia i przejechałem nim 1600 km. Jest to auto nowe, z salonu. W ciągu tego dystansu zauważyłem niepokojące zachowanie i dźwięki. Mianowicie od 30-40 km/h słychać jakby huczenie po stronie kierowcy, którego rezonans przenosi się na kierownicę - da się to wyczuć dotykając poduszki w okolicach logo. Dźwięk przypomina kończące się łożysko. Dodatkowo w trakcie przyspieszania, szczególnie na 2-gim biegu, da się odczuć bujanie przodu auta, jakby uszkodzony przegub. Do tego wszystkiego dochodzą drgania kierownicy od mniej więcej 100-110 km/h (serwis już raz doważał koła). Ponieważ zawieszenie jest nowe, czuć mocne mrowienie i drżenie, nie ma jeszcze ruchów kierownicy na boki. Opony Continental, a felgi stalowe.
Czy spotkaliście się z wyżej wymienionymi objawami w trakcie eksploatacji swoich Dusterów?

Hiszpan_JS 

Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Wysłany: 2019-07-10, 21:49   

Sprawdź koła. W Dacii był problem ze stalowymi felgami (miały wzdłużne bicie).

Paw3los 

Wysłany: 2019-07-11, 19:42   

W poniedziałek jestem umówiony do ASO na korektę lakieru (pękła masa uszczelniająca na dachu :evil: ), i od razu zajmą się zgłoszonymi usterkami. Po wszystkim napiszę, co znaleźli i jak zrobili.

Maroko

Model: Duster 2
Wysłany: 2019-07-13, 09:03   

Poszarp za półosie jeśli maja luz promieniowy to pewnie znalazłeś przyczynę telepania podczas przyspieszania pod dużym obciążeniem a mała prędkością obrotowa.

Paw3los 

Wysłany: 2019-07-15, 17:52   

Odbyłem dzisiaj jazdę próbną z serwisantem i stwierdził, że nic odbiegającego od normy się nie dzieje. Wedle niego wszystkie Dustery powyżej 110 km/h mają drgania, a w moim są nawet mniejsze. Czy to prawda? Czy Wy też macie jazdę jakby po tarce powyżej tej prędkości?
Jechałem wczoraj po autostradzie (niemieckiej) 150 km/h i mało mi auto się nie rozpadło. Nawet żona zauważyła drgania podłogi po stronie pasażera.
Obiecali, że i tak przetrzepią auto i dadzą znać - coś mi się wydaje, że i tak nic nie znajdą.
Jakie w takim razie koła polecacie do Dustera, bo te oryginalne stalówki z Michelinami, to jakieś totalne śmietniki.

matiax

Wysłany: 2019-07-15, 20:50   

Ja nie mam żadnych drgań na żadnej prędkości nic się nie zwiększa. Te same koła i te same stalówki więc musi być jakiś problem . Jakbyś mógł przełożyć sobie komplet kół i sprawdzić czy to załatwi sprawę.

Paw3los 

Wysłany: 2019-07-22, 10:46   

Właśnie doszły do mnie nowe felgi aluminiowe. W środę będę je zakładał i dam znać, czy coś się zmieniło. Dodatkowo serwis ma jeszcze auto na weryfikacji i sprawdzają zawieszenie. Najlepsze jest to, że ich mechanik powiedział "wszystkie drgają".
Napisałem o tym do Renault Polska i prosili o VIN w celu rozpoczęcia procedury reklamacji :mrgreen: . Jeśli serwis i wymiana felg na nowe nie pomoże, to nie będę miał innego wyjścia, jak zgłosić tą reklamację.

onar

Wysłany: 2019-07-27, 10:15   

Gdyby to było tylko w trakcie jazdy, to obstawiałbym np piasty kół, ale tutaj dochodzi jeszcze przyśpieszanie - może coś ze skrzynią?

Generalnie trudno to zdiagnozować bez wjechania na ścieżkę (w jakiejś stacji kontroli pojazdów).

Oni tam szybko potrafią wyłapać co i jak. Części - szukaj np tutaj.
Ostatnio zmieniony przez onar 2019-07-29, 13:59, w całości zmieniany 2 razy  

Paw3los 

Wysłany: 2019-07-27, 11:23   

Zamieniłem stalówki na alusy i jest o niebo lepiej pod względem wibracji. Co prawda mają inne wymiary (ET40 i 7J), ale jeszcze się mieszczą w obrysie auta. Dwie oponki lekko się bujają, ale poszły na tył. Zobaczymy jak z trwałością tych alumek.
Zostaje kwestia bujania na boki w trakcie przyspieszania. Czuć to na drugim biegu przy energicznym dodaniu gazu. Serwis nie potwierdził żadnej ze zgłaszanych przeze mnie usterek.
Chyba dzisiaj podniosę auto i puszczę go na 3 biegu, żeby sprawdzić zachowanie półosi napędowych.

Hiszpan_JS 

Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Wysłany: 2019-07-27, 16:44   

Paw3los napisał/a:
Zostaje kwestia bujania na boki w trakcie przyspieszania.

Może to jest problemem?
Paw3los napisał/a:
Dwie oponki lekko się bujają, ale poszły na tył.

Paw3los 

Wysłany: 2019-07-30, 09:14   

Aktualizacja perypetii z autem.

Po weekendowej pielęgnacji auta zauważyłem łuszczący się lakier wokół lampy tylnej, a czujnik wskazał 220um powłoki. Dodatkowo w trakcie polerki ktoś przeszlifował tą lampę. Nie wiem, czy nie wykorzystać tej sytuacji do rękojmi i zakończenia przygody z Dacia/Renault. Wszystko dzięki salonowi w Gorzowie, który najpierw twierdzi, że auto drga przez zawieszenie, a po mojej wymianie kół i ustaniu zjawiska, wycofuje się z tego.

Odpowiedz do tematu