Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Klimatyzacja w DUSTERACH po liftingu
Autor Wiadomość
Zet Leon

Marka: Dacia
Model: DUSTER 4x4 1.5 dCi 110KM 2014
Dołączył: 11 Maj 2014
Posty: 6
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2015-02-08, 21:12   Klimatyzacja w DUSTERACH po liftingu

Szanowni Klubowicze
Temat może już był, ale moja frustracja powoli sięga zenitu. Chodzi o niedziałającą poprawnie klimatyzację w DUSTER model po liftingu 2014. To znaczy działa, przez 2-3 godziny jazdy non stop, potem pada (nawet nadmuch). W takiej sytuacji "pomaga" wyłączenie jej na 0.5-1 godziny, aby potem ponownie ją włączyć. Tylko tym razem na 1-1,5 godziny. Sytuacja powtarza się w koło macieju. 700 km w środku lata, z dziećmi w środku = 4-5 razy wyłączana.
Sprawa zgłoszona była w serwisie i w Centrali Renault w Polsce. Wszyscy przyjęli do wiadomości problem i tyle. NIEC SIĘ NIE DZIEJE!!! Wszystko wskazuje na to, że będzie to jakiś poważniejszy problem, bo sprawa miała być kierowana i do Francji i do Rumunii (producenta). Sam w swoim Serwisie pr4zy zgłaszaniu problemu widziałem listę 10 samochodów z mojego regionu, których dane razem z moim szy do Centrali z tym problemem. A to było lato 2014 ... Niedługo przyjdzie kolejne lato, i znowu zacznie się jazda bez działającej klimy. Teraz, kiedy jest chłodniej na zewnątrz, to problem rozkłada się w dłuższym czasie.
Mam wrażenie, że problem dotyczy większości aut po liftingu. To nie są pojedyncze przypadki.
A gdyby tak zgłosić sprawę na bardzo poważnym forum? Myślę do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów lub coś podobnego? Nie może przecież być tak, że przez prawie rok nic się nie robi.
Do samochodu ogólnie nic nie mam, do pierwszych "strzałów" już się przyzwyczaiłem, albo dałem na luz. Zakup był świadomym zakupem i nie żałuję go. Ale tej sprawy nie odpuszczę. Wk....m się z każdym kolejnym miesiącem bezczynności tamtej strony (bez definicji: Serwis, Dealer, Importer, Producent = g..... mnie obchodzi kto za tym ma stać).
Napiszcie proszę, co sądzicie o tym problemie, a raczej sposobie rozwiązania go?
Może sami znaleźliście jakieś rozwiązanie?
 
     
tomszafa
Admin


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 43
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 766
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-02-12, 16:10   

Przede wszystkim to proszę o trochę więcej spokoju.
To jest forum i nie warto tutaj aż tak się unosić (chociaż wiem, że może to denerwować). ;-)
Kolega BoloSr (nasz moderator) też walczył z klimą, u niego powodem było jakieś rozszczelnienie, ale pewnie zaraz tu zajrzy i Ci odpisze.
 
     
BoloSr
Czarny Zadymiacz


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Wiek: 49
Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 1205
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2015-02-12, 17:15   

Witam :)
Co do klimy to nie tylko po lifcie jest problem jak i przed tez :)
Sam mam z nia problem i do tej pory to nie jest rozwiazane :(
Z tego co wiem to jest pare osob co tez ma z tym problem i to przed liftem i po :(
Stawiam na to ze to ekologia nas zatwila a winna jest pewnie sprezarka w tym układzie :(
która ma spełniac Euro cos tam i to chodzi jak chodzi :( Też mam to zloszone w Renault ale jak narazie cisza w tej sprawie :(
_________________

1.5dCi 90KM (115KM/260Nm)
 
     
tomszafa
Admin


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 43
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 766
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-02-12, 21:55   

BoloSr napisał/a:
Witam :)
Co do klimy to nie tylko po lifcie jest problem jak i przed tez :)
Sam mam z nia problem i do tej pory to nie jest rozwiazane :(
Z tego co wiem to jest pare osob co tez ma z tym problem i to przed liftem i po :(
Stawiam na to ze to ekologia nas zatwila a winna jest pewnie sprezarka w tym układzie :(
która ma spełniac Euro cos tam i to chodzi jak chodzi :( Też mam to zloszone w Renault ale jak narazie cisza w tej sprawie :(


A tobie nic nie wymieniali juz?
 
     
BoloSr
Czarny Zadymiacz


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Wiek: 49
Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 1205
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2015-02-12, 22:00   

Niestety ale nie oprocz przewodu od klimy ktory padl przy sprężarce nic nie robili czy w lato bedzie problem.
_________________

1.5dCi 90KM (115KM/260Nm)
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2015-02-17, 23:43   

Panowie,
problem wygląda tak, jak kolega opisał. Wielokrotnie o tym dyskutowaliśmy: to wada konstrukcyjna. Producent/dystrybutor go zna i zapewnia, że centrala nad tym pracuje. Na razie nie ma efektu.
_________________
Piotrek
 
     
Andre59

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Open
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Dołączył: 14 Mar 2017
Posty: 37
Wysłany: 2017-03-15, 23:07   

Przepraszam za odgrzewanie kotleta, ale właśnie stoję przed wyborem zakupu DD z klimatyzacją czy bez klimatyzacji. Czytając ten wątek mam obawy, że sprawna klimatyzacja może drogo kosztować.
30 lat użytkuję samochody bez tego urządzenia i jakoś specjalnie mi to nie przeszkadzało. Czy tradycyjna wentylacja nadwozia Dustera jest wydajna na tyle by zrezygnować z klimatyzacji? Te 2500 PLN mógłbym przeznaczyć na opony zimowe i hak holowniczy...
Niewiele jeżdże, ok. 5 tys. km. rocznie. Na wakacje na południe Europy też się nie wybieram. Ogólnie samochód służy mi do turlania się po okolicy na krótkich dystansach.
Warto instalować klimatyzację skoro takie z nią kłopoty?
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2017-03-16, 09:58   

Andre59 napisał/a:
2500 PLN (...)Warto instalować klimatyzację skoro takie z nią kłopoty?


Nie ma z nią kłopotów, a w każdym razie chyba już wiadomo, jak je rozwiązać. Jeśli nie potrzebujesz klimy, nie bierz (czy to w ogóle możliwe w wyższych wersjach wyposażenia?).
_________________
Piotrek
 
     
Marek1603

Marka: Dacia
Model: Lodgy1,6 MPI, Duster4WD 1,6SCE AT-ki
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2016
Wiek: 50
Dołączył: 28 Sty 2016
Posty: 273
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2017-03-16, 12:10   

Problem zaczyna się w momencie sprzedaży auta. Mało kto chce teraz auto bez klimy. Nawet używane.
 
     
Kubuch

Marka: Volkswagen / Fiat
Model: Golf / 500
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 57
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2017-03-16, 22:53   

Andre59 napisał/a:
Niewiele jeżdże, ok. 5 tys. km. rocznie.


Nie będzie taniej taksówką? A nawet jeśli nie będzie to taki rumpel bez klimy będzie później niesprzedawalny. Poza tym jakie problemy z klimatyzacją?
 
     
Andre59

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Open
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Dołączył: 14 Mar 2017
Posty: 37
Wysłany: 2017-03-16, 23:19   

Kubuch napisał/a:
Nie będzie taniej taksówką?

Daruj sobie ten sarkazm.

Kubuch napisał/a:
Poza tym jakie problemy z klimatyzacją?

Choćby takie jak opisane powyżej.
 
     
olo
olo

Marka: Dacia Duster
Model: 4x2 Laureate,4x4 Urban Explorer,4x4 Prestige
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 07 Kwi 2015
Posty: 380
Wysłany: 2017-03-17, 12:28   

Andre-Duster jak na takie auto stosunkowo dobrze wypada podczas jazdy bez klimy,problem jest podczas wysokich temp.np.po dłuższym postoju lub powolnej jeździe w korkach.Piszę tu tylko o pojeździe z przyciemnionymi szybami.Problemy z klimatyzacją wynikają z: niechlujnego montażu( u mnie problem z siłą nawiewu spowodowany był kawałkiem styropianu),stosowaniu tanich filtrów kabinowych o zbyt dużych oporach przepływu.Wyłączenie klimatyzacji jest rzeczą normalną-stanowi zabezpieczenie przed zamarznięciem układu,ale...w Dusterze zbyt często się to zdarza(sam tak miałem).Winił bym tutaj chyba zawór rozprężny.Jeśli przyzwyczajony jesteś do jazdy bez klimy to wydanie tych pieniędzy na hak i opony jest ok.i jeszcze reszta zostanie ;-) A zadbany Duster salonowy długo na kupca nie czeka.
 
     
Andre59

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Open
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Dołączył: 14 Mar 2017
Posty: 37
Wysłany: 2017-03-17, 13:26   

Dzięki olo za konkretne informacje. Przy zakupie samochodu kieruję się chłodną kalkulacją, nie kręcą mnie bajery i ekstra dodatki. Mieszkam w mieście powiatowym gdzie korki uliczne są czymś nader rzadkim, a jeśli już się zdarzy to stosunkowo łatwo go ominąć. Kilkukrotny w ciągu roku wyjazd do dużego miasta też nie jest zbyt uciążliwy. Wyjazd zagraniczny raz na kilka lat również. Tak więc czytając o problemach technicznych z klimatyzacją w Dusterze poddałem w wątpliwość sens dopłacania. Być może przesadzam z tą oszczędnością i warto klimę w samochodzie mieć, najlepiej bezawaryjną ;-)
Niedługo zdecyduję. Rozważam różne za i przeciw, dlatego zabrałem głos w tym wątku. A że jestem człowiek "techniczny", więc lubię wiedzieć jak co działa i jakich problemów można się spodziewać podczas użytkowania samochodu.
 
     
Mulder1978

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Urban Explorer
Napęd: 4x2
Rocznik: 2016
Wiek: 45
Dołączył: 05 Sie 2016
Posty: 8
Skąd: Libiąż
Wysłany: 2017-03-17, 19:01   

Tak jak pisali powyżej w późniejszym etapie gdy dojdzie do sprzedaży będzie dużo ciężej go sprzedać większość kupców pierwsze pytanie czy klima jest i czy działa ;);))
A jeżeli jeździsz do tej pory bez klimy to i w nim wytrzymasz bez ;)
_________________
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Serwis klimatyzacji Warszawa
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 11