Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pojawiająca się rdza
Autor Wiadomość
Adameq1985

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Wiek: 38
Dołączył: 01 Wrz 2013
Posty: 10
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-02-26, 18:33   Pojawiająca się rdza

Dzisiaj zauważyłem, że w moim Dusterze (LPG) śrubka znajdująca się we wlewie paliwa konkretnie LPG jest zardzewiała. Niestety w tym miejscu po tankowaniu zbiera się woda i myślę, że stąd to wynika. Po drugie zauważyłem małe jakby rdzewiejące miejsca na felgach. Zamierzam pojechać do serwisu ponieważ auto jest na gwarancji, ale chciałbym się dowiedzieć, czy mieliście podobne sytuacje? Nie powiem, że nie jest to irytujące w półtorarocznym samochodzie...
_________________
Adameq
 
     
Ajgor

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Wiek: 54
Dołączył: 15 Lis 2014
Posty: 221
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2015-02-26, 21:28   

Miałem to samo, lecz po bliższej analizie okazało się że rdza to smar pokrywający śrubki mocujące.
_________________
Pozdrawiam.Ajgor.
 
     
Pan_Jozek

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Blackstorm
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 114
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2015-02-28, 15:46   

mi na gwarancji robili wlew paliwa, oczko holownicze z tyłu i progi tylne i parę innych rzeczy z tym, że należę do upierdliwych w temacie lakieru ;-) . mniej więcej było to o 2 latach. A felgi będą z czasem punktowo rdzewiały, na to nie ma siły. Choćby po wymianie opon pozostają ślady po ciężarkach wyważających.
 
     
Adameq1985

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Wiek: 38
Dołączył: 01 Wrz 2013
Posty: 10
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-03-02, 19:45   

Dzięki Koledzy za odpowiedź:) Właśnie to nie smar a normalna rdza niestety. I widzę, że nie obejdzie się bez wizyty w serwisie:)
_________________
Adameq
 
     
Pan_Jozek

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Blackstorm
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 114
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2015-03-11, 09:23   

Z ciekawostek dodam, że odkryłem rdzawy osad (pył) na łączeniu uszczelek na tylnych progach. Myślałem, że z progami coś się znowu dzieje, ale po krótkiej obdukcji ich stan był bez zarzutu. Ktoś ma pomysł skąd może być rdza w uszczelce w środku?
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2015-03-11, 10:03   

Uszczelka ktora jest wokol otworu do ktorej nastepnie dolegaja drzwi?
Jak tak to na koncach uszczelek sa takie pierscienie metalowe. Na filmiku LZParts demontowali je
 
     
Pan_Jozek

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Blackstorm
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 114
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2015-03-11, 11:24   

hmm, nie zauważyłem tam pierścieni. Po prostu guma się z gumą styka (ew. jest delikatny luz). Aczkolwiek sam nic nie demontowałem. Może posiadasz zdjęcie tego ustrojstwa?
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2015-03-11, 13:49   

Wieczorem podesle link do youtuba gdzie jest to pokazane. (Obecnie pisze z telefonu)
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2015-03-12, 07:45   

https://www.youtube.com/watch?v=_pPKbNI53EQ
 
     
Dar1962
Diabelska Drakula


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Wiek: 62
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 654
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2015-03-12, 08:48   

to taki rodzaj zbrojenia uszczelki w tym miejscu,żeby się nie zapadała na łączeniu i utrzymywała profil, można to spokojnie wywalić - jeśli w ogóle jest - u mnie tego nie ma i z uszczelką nie dzieje się nic złego
 
     
Adameq1985

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Wiek: 38
Dołączył: 01 Wrz 2013
Posty: 10
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-06-24, 10:02   

Hej:) Wczoraj byłem w serwisie gwarancyjnym i dowiedziałem się, że niestety Renault nie daje gwarancji na felgi stalowe i nie naprawi korozji na felgach. Czy ktoś z Was miał może podobny przypadek? Nie zostawię tego tak bo uważam, że korozja na felgach w dwu letnim samochodzie to przesada...
_________________
Adameq
 
     
Darek
Dardus


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 115KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2020
Dołączył: 10 Lut 2015
Posty: 254
Wysłany: 2016-02-08, 21:42   

Coś temat przycichł czyżby Dustery nie rdzewniały?
Chociaż w ubiegłym roku przeprowadziłem w swoim konserwację podwozia, nadkoli, profili itp. to po dokładnym wymyciu jak i czyszczeniu nie stwierdziłem żadnego niepokojącego widoku w postaci pęcherzy lub rudzielca, pomijając oczywiście układ wydechowy i bębny hamulcowe.
Myślę że jak na pięcio - letnie auto, gdyby było słabe zabezpieczenie to już powinny pojawiać się jakieś ogniska korozji.
Nie wiem tylko jak wygląda sprawa profili zamkniętych, tam już wglądu nie było, otrzymały tylko pokaźną dawkę specjalnego smaru do nich.
Z wprowadzeniem nie było kłopotu ponieważ w Dusterze w tych elementach jest dużo otworów rewizyjnych przez które łatwo można wprowadzić wężyk do konserwacji.
Po okresie zimowym znowu trzeba będzie zajrzeć pod spód i ocenić, ewentualnie wyeliminować niechciane przypadłości powstałe w wyniku eksploatacji lub czasu.
Co się tyczy felg stalowych, dobrze by było po zimie wyczyścić z ewent. rdzy i pomalować specjalnym sprajem do felg.
 
     
Piitubski

Marka: Dacia
Model: Duster
Dołączył: 29 Sty 2016
Posty: 33
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-02-08, 21:59   

Darek, Ty co roku konserwujesz Dustera?
 
     
Dar1962
Diabelska Drakula


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Wiek: 62
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 654
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2016-02-08, 22:15   

moje auto ma 4 lata i nic kompletnie nie konserwowałem ani nie zabezpieczałem. Karoseria jest czysta bez żadnych śladów - nawet zawiasy czy zaślepki. Pod podwozie nieczęsto mam okazję zaglądać ale z tego co stwierdziłem, to kropki są na przewodzie wydechowym, rudzieją bębny (raz je podmalowałem) i żeliwne elementy tylnego zawieszenia. Samo podwozie wygląda dobrze. No i ten odważnik w komorze silnika jest cudownie rudy :-P Blaszane felgi (nie oryginalne tylko dokupione) niestety tu i ówdzie zaczynają się psuć
 
     
Darek
Dardus


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 115KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2020
Dołączył: 10 Lut 2015
Posty: 254
Wysłany: 2016-02-09, 20:31   

[quote="Piitubski"]Darek, Ty co roku konserwujesz Dustera?

To by chyba było- Duster na konserwacji.
Konserwacja była przeprowadzana zaraz po kupnie.
Mimo że nie było " ciśnienia" na konserwację, to małe przytarcia w części progów i nadkoli już były widoczne. Wcześniej czy później i tak miałem to robić, bez względu na to czy jest tam jeszcze dobra orginalna konserwacja, jak to mówią -lepiej zapobiegać niż leczyć.
Jedno co zauważyłem niepokojącego, mianowicie konserwacja profili zamkniętych była u mnie dość skromna a tego z zewnątrz nie widać. Ciekawe jak sprawa wygląda w innych daćkach.

Dar1962
Ty masz jeszcze na to gwarancję.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 11