Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
"Młoda hoża Rumunka"
Autor Wiadomość
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2014-04-08, 09:17   Ile kosztuje jazda

Raport po kolejnych 12 tys. km: przejechałem tyle w niecałe 7 miesięcy. W tym okresie i na tym dystansie spaliłem 770 l paliwa (oleju napędowego), co kosztowało 4230 zł. Daje to wynik 6,42 l/100 km, a każde 100 km kosztowało średnio 35,5 zł.
Wygląda na to, że po dotarciu Rumunka bierze trochę mniej.
_________________
Piotrek
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2014-04-09, 19:55   półka

Pożegnałem się ze szmatą. Od dziś nad bagażnikiem mojej Rumunki leży normalna półka, taka, jak w Dusterach poliftingowych.
Okazało się, że nie jest tak prosto, jak to pokazywali Niemcy na filmie (w sumie można ten film uznać za niezbyt uczciwą propagandę). Żeby fachowo zamontować boczki i linki, należy wyciąć w karoserii cztery otwory: dwa na haczyki do linek podnoszących półkę podczas otwierania i dwa na wkręty do zamocowania boczków od strony pokrywy bagażnika. Muszę przyznać, że można też po prostu wkręcić blachowkręty wprost w karoserię, ale fachowo należało wyciąć otwory, w które wstawiono kołki rozporowe, a w nie dopiero wchodzą wkręty mocujące półkę. Zanim zamontowano boczki, otwory zostały fachowo, zgodnie z procedurą zabezpieczone antykorozyjnie (powiedziano mi czym i jak - ile warstw: podkład, farby, coś tam - ale nie pamiętam).
Zdecydowałem się na powierzenie zabiegu serwisowi autoryzowanemu, ponieważ samochód jest na gwarancji, a samodzielna (nie fachowa) ingerencja w karoserię mogłaby skutkować (w razie jakichś problemów) utratą gwarancji.
W każdym razie: części są dostępne i można taką modyfikację starego Dustera wykonać w rozsądnej cenie ok. 500 zł (materiały i robocizna). Sądzę, ze to wydatnie poprawiło komfort użytkowania samochodu.
_________________
Piotrek
 
     
Meikyo

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 21 Sty 2014
Posty: 37
Skąd: Grójec
Wysłany: 2014-04-09, 20:04   

W mojej Kasztance (ph2) półka jest fabrycznie zamontowana i jak porównuje to do rolety jaka mam w A-Klasie, to zgadzam się z kolegą piku, jakość użytkowania jest nieporównywalna. Ja mam to na szczęście w standardzie, ale w innym przypadku tez bym w to zainwestował.
 
     
BoloSr
Czarny Zadymiacz


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Wiek: 49
Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 1205
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2014-04-09, 20:06   Re: półka

piku napisał/a:
Pożegnałem się ze szmatą. Od dziś nad bagażnikiem mojej Rumunki leży normalna półka, taka, jak w Dusterach poliftingowych.
Okazało się, że nie jest tak prosto, jak to pokazywali Niemcy na filmie (w sumie można ten film uznać za niezbyt uczciwą propagandę). Żeby fachowo zamontować boczki i linki, należy wyciąć w karoserii cztery otwory: dwa na haczyki do linek podnoszących półkę podczas otwierania i dwa na wkręty do zamocowania boczków od strony pokrywy bagażnika. Muszę przyznać, że można też po prostu wkręcić blachowkręty wprost w karoserię, ale fachowo należało wyciąć otwory, w które wstawiono kołki rozporowe, a w nie dopiero wchodzą wkręty mocujące półkę. Zanim zamontowano boczki, otwory zostały fachowo, zgodnie z procedurą zabezpieczone antykorozyjnie (powiedziano mi czym i jak - ile warstw: podkład, farby, coś tam - ale nie pamiętam).
Zdecydowałem się na powierzenie zabiegu serwisowi autoryzowanemu, ponieważ samochód jest na gwarancji, a samodzielna (nie fachowa) ingerencja w karoserię mogłaby skutkować (w razie jakichś problemów) utratą gwarancji.
W każdym razie: części są dostępne i można taką modyfikację starego Dustera wykonać w rozsądnej cenie ok. 500 zł (materiały i robocizna). Sądzę, ze to wydatnie poprawiło komfort użytkowania samochodu.


a foty to gdzie ???
_________________

1.5dCi 90KM (115KM/260Nm)
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2014-04-12, 13:55   Re: półka

piku napisał/a:
W każdym razie: części są dostępne i można taką modyfikację starego Dustera wykonać w rozsądnej cenie ok. 500 zł (materiały i robocizna).

Tak z ciekawosci, ile kosztowala sama robocizna w ASO?

piku napisał/a:
Sądzę, ze to wydatnie poprawiło komfort użytkowania samochodu.

No bo przewaznie polka jest wygodniejsym i bardziej praktycznym rozwiazaniem, wyjatek stanowi sytuacja, gdy pakujemy samochod naprawde na full i wtedy polka (sztywna i pokaznych przeciez rozmiarow) przeszkadza, niebardzo jest co z nia zrobic i czasami konczny sie na tym, ze sie ja zostawia w domu/garazu.

Przylaczam sie do kol. BoloSr - fotki
_________________
pozdrawiam DD
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2014-04-14, 10:10   

No to próbuję wstawić fotografię starej Rumunki (widać już, że trochę zmieniła nazwę...Ale wciąż dość hoża jeszcze ;-) ) z nową półką bagażnika (szczegóły montażu w innym wątku w dziale technicznym):

duster półka bagażnika (1).jpg
Plik ściągnięto 197 raz(y) 67,67 KB

duster półka bagażnika (12).jpg
Plik ściągnięto 220 raz(y) 66,82 KB

_________________
Piotrek
 
     
BoloSr
Czarny Zadymiacz


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Wiek: 49
Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 1205
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2014-04-14, 10:14   

piku napisał/a:
No to próbuję wstawić fotografię starej Rumunki (widać już, że trochę zmieniła nazwę...Ale wciąż dość hoża jeszcze ;-) ) z nową półką bagażnika (szczegóły montażu w innym wątku w dziale technicznym):


A fotki tych mocowan co nie pasowaly i tych co trza bylo dorobic masz ??
_________________

1.5dCi 90KM (115KM/260Nm)
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2014-07-15, 14:04   

Rumunka w międzyczasie została wytłumiona (opisy w wątku wytłumienie). Teraz jest w niej cichuteńko. Jeszcze trochę wiatr szumi po budzie, ale muzykę naprawdę nieźle słychać. Nawet basy się pojawiły.
Rozwiązałem też kwestię postukiwania okularów w schowku nad lusterkiem: wykleiłem wnętrze filcem - tym samym, którym wcześniej wykleiłem gołe blachy w bagażniku i próg bagażnika.
I to wszystko, co udało mi się dołożyć do samochodu. Widać, ze sporo elementów, które początkowo wydawały mi się niezbędne, wciąż czeka na realizację. Z tych, które jednak wciąż chcę dołożyć: nie zamontowałem oświetlenie tylnej kanapy - muszę niedługo zrobić; nie zamontowałem termometru - nie znalazłem odpowiedniego (takiego, który wskazywałby temperaturę z dokładnością do 0,5 C).
Mimo, że nie minęło 60 tys. km wymieniłem filtr powietrza. To było bardzo dobre posunięcie - był już strasznie brudny. Trzeba go wymieniać przy każdym przeglądzie.
A co do przeglądów - postanowiłem robić je co 15 tys. km. Trzeba tak było od początku użytkowania...,

duster wytłumianie (36).JPG
filtr powietrza DD po 27 tys. km
Plik ściągnięto 314 raz(y) 115,41 KB

_________________
Piotrek
Ostatnio zmieniony przez piku 2014-10-04, 10:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Dar1962
Diabelska Drakula


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Wiek: 62
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 654
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2014-07-15, 15:05   

wymiana filtra powietrza co 60 tys to jakiś dowcip, ja robię to co roku wiosną nie patrząc na przebieg. Dobry zamiennik kosztuje ok 30 PLN, więc rezygnując z jednego szklanego opakowania o pojemności 0,7 l wysokoprocentowego trunku da się przeżyć :-P
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2014-07-16, 07:58   Re: półka

DD napisał/a:
Tak z ciekawosci, ile kosztowala sama robocizna w ASO?


Przepraszam, ale chyba odpowiadałem na to pytanie w wątku o rolecie bagażnika: dałem za wymianę 160 zł. W tamtym wątku są też dokładne zdjęcia co i jak należy zrobić, żeby zamontować półkę.
_________________
Piotrek
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2014-07-16, 08:01   

Dar1962 napisał/a:
wymiana filtra powietrza co 60 tys to jakiś dowcip, ja robię to co roku wiosną nie patrząc na przebieg.

Gdybym wymieniał razem z przeglądami, wyszłoby częściej. W dCi 1,5 110 KM wymiana filtra powietrza jest dość skomplikowana: wymaga odkręcenia osłony silnika, która jednak nie jest jedynie osłoną/maskownicą, ale pełni rolę konstrukcji wszelkich dolotów. Żeby ją zdjąć, trzeba odłączyć kilka rur. Ale cóż na to poradzić? Trzeba i tyle.
_________________
Piotrek
Ostatnio zmieniony przez piku 2015-01-11, 22:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2014-10-04, 09:49   

Zatem dołączam zdjęcia z ostatnich prac. W tym poście z oklejania filcem gołych blach w bagażniku.

duster wytłumianie (17).jpg
Plik ściągnięto 317 raz(y) 68,96 KB

duster wytłumianie (19).jpg
Plik ściągnięto 268 raz(y) 56,36 KB

duster wytłumianie (9).jpg
Plik ściągnięto 199 raz(y) 104,14 KB

duster wytłumianie (13).jpg
Plik ściągnięto 199 raz(y) 85,87 KB

_________________
Piotrek
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2014-10-04, 09:52   

A tu zdjęcia z wytłumiania bagażnika. Należy je oglądać od dołu. Nie potrafiłem wmontować w odpowiedniej kolejności...

duster wytłumianie (70).jpg
A tu zapinki, które się łamią: niebieska to oryginalna z Dustera; biała z gumową podkładką to Renault - takie dokupiłem w ASO po 7 zł; można kupić gdzie indziej po 2 zł.
Plik ściągnięto 263 raz(y) 103,42 KB

duster wytłumianie (69).jpg
nadkole oklejona ponownie pianką bodaj 3 mm. Teraz plastiki dały się założyć i zapiąć.
Plik ściągnięto 258 raz(y) 102,55 KB

duster wytłumianie (64).jpg
nadkole oklejone pianką GMS 10 mm. Niestety, okazało się, ze to za dużo/grubo. Musiałem zrywać piankę z boku nadkola.
Plik ściągnięto 199 raz(y) 112,06 KB

duster wytłumianie (60).jpg
wyklejony butylem cały bagażnik i nadkola
Plik ściągnięto 307 raz(y) 134,44 KB

duster wytłumianie (56).jpg
A tu nadkole
Plik ściągnięto 173 raz(y) 55,38 KB

duster wytłumianie (55).jpg
rozmonotowane plastikowe boki bagażnika i nadkoli tylnych. Widać, ze są dość solidnie okryte filcem ok. 10 mm grubości
Plik ściągnięto 242 raz(y) 125,62 KB

duster wytłumianie (21).jpg
A tu z filcem, który został pokryty pianką kauczukową 3 mm, żeby filc nie oklejał opony
Plik ściągnięto 169 raz(y) 102,04 KB

duster wytłumianie (20).jpg
wyklejone matą butylowo aluminiową wnętrze pojemnika na koło zapasowe
Plik ściągnięto 156 raz(y) 128,42 KB

duster wytłumianie (2).jpg
filc przyczepiał się do koła zapasowego
Plik ściągnięto 138 raz(y) 103,02 KB

duster wytłumianie (4).jpg
tak wygląda wnętrze pojemnika na koło zapasowe w DD 4x4. Widać ok. 2 cm filcu na gołej blasze.
Plik ściągnięto 188 raz(y) 75,13 KB

_________________
Piotrek
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2014-10-04, 10:06   

Zdjęcia z wytłumiania sufitu.

duster wytłumianie (38).jpg
rozmontowana podsufitka Dustera
Plik ściągnięto 319 raz(y) 86,81 KB

duster wytłumianie (39).jpg
kawałek materiału tłumiącego na środkowej części sufitu naklejony fabrycznie
Plik ściągnięto 317 raz(y) 80,47 KB

duster wytłumianie (50).jpg
Sufit wyklejony matą butylową
Plik ściągnięto 285 raz(y) 91,48 KB

duster wytłumianie (53).jpg
Wyklejony pianką kauczukową 9 mm sufit.
Plik ściągnięto 242 raz(y) 27,99 KB

duster wytłumianie (54).jpg
oklejony pianką kauczukową 9 mm sufit Dustera
Plik ściągnięto 241 raz(y) 49,37 KB

_________________
Piotrek
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2014-10-04, 10:15   

Zdjęcia z wytłumiania maski Dustera. Widać, ze musze zdjąć jeszcze raz oryginalne wytłumienie, podciąć matę GMS ok. 2 cm dookoła i nałożyć oryginał ponownie. Ale na razie mi się nie chce...

duster maska wytłumienie (5).jpg
Maska, a dokładniej przestrzenie, które nie są profilami zamkniętymi, wyklejone matą butylowo-aluminiową
Plik ściągnięto 253 raz(y) 87,78 KB

duster maska wytłumienie (6).jpg
maska wyklejona matą GMS 16 mm do silników diesla
Plik ściągnięto 224 raz(y) 134,36 KB

duster maska wytłumienie (7).jpg
maska wytłumiona. Oryginalne wytłumienie nałożone na wklejone dodatkowe materiały.
Plik ściągnięto 194 raz(y) 118,41 KB

_________________
Piotrek
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15