Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Montaż kamery cofania pod Media Nav
Autor Wiadomość
ken-wawa

Marka: w planach
Model: w planach
Dołączył: 24 Paź 2015
Posty: 127
Skąd: gdzies na polnocy
Wysłany: 2015-11-08, 15:54   Montaż kamery cofania pod Media Nav

Hej,

Troche przez przypadek znalazlem fajny filmik, jak zamontowac w Dusterze kamere cofania:

https://www.youtube.com/watch?v=L7HGulZzJXU

Swoja droga troche zabawy jest. Najwiecej chyba z przeciaganiem kabli od tylu do kokpitu - trzeba niezle wybebeszyc Dusterka.

Swoja droga szkoda, ze taka kamerka jest dostepna tylko jako opcja dla Prestige. Strasznie drogo to wychodzi.

Przy okazji pytanie, jesli mam fabryczne czujniki parkowania i wersje Dusterka bez zestawu multimedialnego (normalne radio), to info jest tylko dzwiekiem, czy gdzies na komputerze pokladowym wyswietal sie informacja ile kresek z kazdej strony zostalo do przeszkody?

P.S. Podobna operacja do Sandero, moze komus sie przyda https://www.youtube.com/watch?v=VXBT7N49UDM
Ostatnio zmieniony przez Dominus 2015-11-09, 17:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2015-11-08, 16:06   

Pod MediaNav można podłączyć dowolną kamerkę NTSC
Na wersji oprogramowania do 4.0.3 można bez problemu za free aktywować funkcję kamerki cofania, nie wiem jak w nowszych modelach MediaNav ale z tego co mi wiadomo już Renault zaczęło stosować zabezpieczenia w oprogramowaniu.

Ja zamontowałem kamerkę zintegrowaną w ramce tablicy rejestracyjnej







Co do czujników cofania, jedynie sygnał dźwiękowy , im bliżej przeszkody tym natężenie większe aż do zbliżenia przeszkody po ciągły sygnał
 
     
ken-wawa

Marka: w planach
Model: w planach
Dołączył: 24 Paź 2015
Posty: 127
Skąd: gdzies na polnocy
Wysłany: 2015-11-08, 16:11   

I jeszcze taka ciekawostka - http://allegro.pl/kamera-...5639205468.html (gdyby ktos sie zdecydowal kupis i zainstalowac, podzielcie sie koniecznie prosze wrazeniami, a najlepiej mala sesja foto jak to bylo montowane, bylaby mile widziana ;-) )
 
     
ken-wawa

Marka: w planach
Model: w planach
Dołączył: 24 Paź 2015
Posty: 127
Skąd: gdzies na polnocy
Wysłany: 2015-11-08, 16:21   

@Dominus, zajebiscie fajnie. Sam to robiles? Ile kosztowala cala "impreza"? Ciezko bylo pociagnac kable do przodu? Masz wciaz samochod na gwarancji czy juz po gwarancji?
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2015-11-08, 16:26   

Tak, samo to robiłem.
Koszt dla Mnie to tylko około 80zł - kamerka z wysyłką.
Jedynie przez klapę bagażnika trochę zabawy było z przeciąganiem.
Miałem wykupioną 5 letnią gwarancję, ale sporo rzeczy już modyfikowałem u siebie ( w tym właśnie montaż Media Nav do starszej wersji ph1 )
Miałem naprawy gwarancyjne lakiernicze i nic na moje inne rzeczy wykonane przy aucie nie mówili.
Jeżeli tylko coś nie padnie przy czym się grzebało to gwarancja powinna być. Np. może być Utrata gwarancji na dane elementy przy których modyfikowało się coś a nie na całe auto. ( ja tak przynajmniej to widzę)
 
     
ken-wawa

Marka: w planach
Model: w planach
Dołączył: 24 Paź 2015
Posty: 127
Skąd: gdzies na polnocy
Wysłany: 2015-11-08, 16:37   

Super! Musiales cos wiercic pomiedzy miejscem gdzie montowales ta ramke a wnetrzem pojazdu? Jesli tak, czy jakos zabezpieczales miejsce wiercenia by nie lapalo rdzy?

P.S. Inny sposob pociagniecia kabli do przodu samochodu: https://www.youtube.com/watch?v=Nvu0XVz1niM
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2015-11-08, 16:42   

W nakładce na klapie bagażnika (ta z napisem Duster) jest zamontowane oświetlenie tablicy rejestracyjnej tak więc aby wejść kablem, w blasze nie musiałem wiercić.
Tylko na frezowałem troszkę w plastiku na kabelek właśnie w tej nakładce, aby wszedł on pod nią by następnie przy kablach z oświetlenia ramki wszedł do środka (mam nadzieje że nie zbyt skomplikowanie opisałem)
Przy tej ramce z kamerką cofania jedynie co musiałem bardziej na boki wywiercić otwory na nowe nity by ładniej przylegała do klapy. Nawiercone otwory pokryłem zaprawką a potem zanitowałem.
 
     
ken-wawa

Marka: w planach
Model: w planach
Dołączył: 24 Paź 2015
Posty: 127
Skąd: gdzies na polnocy
Wysłany: 2015-11-08, 16:48   

I jeszcze mozliwosc zamiany standardowej nawigacji na urzadzonko na androidzie https://www.youtube.com/watch?v=fcstRUvgxU4

Swoja droga ciekawe czy jesli mam wersje tradycyjne radio bez medianav to musze wtedy jakos ciagnac kable do anteny gps i jak ja najlepiej umiescic (w sensie czy duster ma zawsze antene gps niezaleznie od wersji, czy tez przy wymianie standardowego radia na taki androidowy kombajn trzeba antene umiescic na podszybiu)? Gdzie w dusterze w medianav jest schowana antena gps?

A tu wybor z aliexpress takich urzadzonek http://www.aliexpress.com...ter+gps+android
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2015-11-08, 16:57   

Jakbyś chciał zmienić z Radia 2 din na MediaNav to musisz dokupić antenę gps.
Gdzie konkretnie jest montowana nie wiem (gdzieś w okolicy MediaNav bo kabel długi nie jest) , ale wystarczy że umiścić ją za MediaNav'em i przymocujesz ją aby nie latała zwykłą spinką zaciskową i będzie działać (tak zrobił znajomy właśnie w ph2 bo do fabrycznego miejsca na gps nie mógł się chyba dostać)
 
     
ken-wawa

Marka: w planach
Model: w planach
Dołączył: 24 Paź 2015
Posty: 127
Skąd: gdzies na polnocy
Wysłany: 2015-11-08, 17:01   

Wlasnie przymierzam sie do zamowienia Dusterka i zastanawiac sie czy brac z medianav czy bez. Ten mediavan niezbyt mi sie podoba, aktualizacje map drogie, a pewnie docelowo, jak juz ochlone po wydatkach na nowy samochod, chcialbym to wymienic na nawigacje androidowa. Pytanie wiec czy jako tymczasowe rozwiazanie nie bedzie lepsze zwykle radio i tysiac zlotych w kieszeni.
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2015-11-08, 17:11   

Jesteś na bieżąco w cenach? Jak jest różnica przy nie zamawianiu MediaNav'a? 1000zł?

Jak tak to ja bym brał bez.
Kupisz bez problemu używaną MediaNav z Logiem starowym Dacia na sofie 4.0.3 (możliwość aktywacji kamerki cofania czy też bezpłatnego dogrywania map poprzez nakładkę kolegi z DaciaKlub ) za ~300/350zł do tego antena GPS do 100zł.
A swoje radio sprzedać możesz.
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2015-11-08, 17:19   Re: Kamera cofania - montaz

ken-wawa napisał/a:
Troche przez przypadek znalazlem fajny filmik, jak zamontowac w Dusterze kamere cofania:
https://www.youtube.com/watch?v=L7HGulZzJXU
Fajny filmik :-) , może się przydać także przy innych okazjach niż tylko montaż kamerki cofania.
_________________
pozdrawiam DD
 
     
ken-wawa

Marka: w planach
Model: w planach
Dołączył: 24 Paź 2015
Posty: 127
Skąd: gdzies na polnocy
Wysłany: 2015-11-08, 17:44   

Dominus napisał/a:
Jesteś na bieżąco w cenach? Jak jest różnica przy nie zamawianiu MediaNav'a? 1000zł?


Dokladnie 950 zl + 300 zl za mape europy wschodniej.

Generalnie wstepnie zalozylem, ze kupie standardowe radio bez medianav, tym bardziej, ze obecnie 99% czasu jezdze po trasach, ktore znam na pamiec. Jesli kiedys bede mial za duzo forsy :-P albo zaczne czesciej jezdzic po malo znanych trasach, to wowczas planuje androidowa zabawke, ktora ma dwie zalety:
- bezplatne mapy (do medianav aktualizacje sa dosc drogie, tez chyba 300 zl rocznie),
- aktualne info o sytuacji na drogach, korki itp. (oczywiscie w zamian trzeba miec polaczenie z netem, ale dzis net jest tani, a dwa, ze zawsze mozna zrobic tethering z komorki, gdzie i tak kupuje pakiet).
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2015-11-09, 04:29   

suplement ;-) do ww filmiku o montażu kamery cofania w Dusterze (pdf): http://www.tech-accessoir...ocument_id=4800
_________________
pozdrawiam DD
 
     
Adam TG

Marka: Dacia
Model: Duster Urban Explorer
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Urban Explorer
Napęd: 4x2
Rocznik: 2016
Dołączył: 26 Sie 2017
Posty: 2
Wysłany: 2017-08-26, 12:24   

Witam.
Jestem nowy na tym forum i mam pytanie bo nigdzie indziej nie znalazłem odpowiedzi.
Posiadam dd urban Explorer i chciałem zamontować kamerę cofania ale w mojej kostce w radiu w polu 3,10,22 mam już oryginalnie wpiete kabelki, gdzie znajdę kostkę, gniazdo z tych kabli aby podpiąć kamerkę.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 11