Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
temperatura silnika
Autor Wiadomość
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2016-10-09, 11:35   

Sławek napisał/a:
W końcu się zabrałem i wymieniłem termostat (razem z czujnikiem i obudową).Jak nie widać 4 kresek trzeba wymienić termostat i tyle...


Masz benzynę czy diesla? W moim 1,5 dCi 110 KM cztery kreski to tylko latem przy temperaturze zewnętrznej powyżej 20 C. Teraz to raczej 2 kreski tylko i tak pozostanie do kwietnia-maja.
_________________
Piotrek
 
     
BoloSr
Czarny Zadymiacz


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Wiek: 49
Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 1205
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2016-10-09, 15:34   

piku napisał/a:
Sławek napisał/a:
W końcu się zabrałem i wymieniłem termostat (razem z czujnikiem i obudową).Jak nie widać 4 kresek trzeba wymienić termostat i tyle...


Masz benzynę czy diesla? W moim 1,5 dCi 110 KM cztery kreski to tylko latem przy temperaturze zewnętrznej powyżej 20 C. Teraz to raczej 2 kreski tylko i tak pozostanie do kwietnia-maja.


Ale trzeba pamietac ze to tylko przypadlość wersji 110 KM bo w wersji 90 KM to zawsze sa 4 kreski :)
_________________

1.5dCi 90KM (115KM/260Nm)
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2016-10-09, 18:02   

BoloSr napisał/a:
piku napisał/a:
W moim 1,5 dCi 110 KM cztery kreski to tylko latem przy temperaturze zewnętrznej powyżej 20 C. Teraz to raczej 2 kreski tylko i tak pozostanie do kwietnia-maja.

Ale trzeba pamietac ze to tylko przypadlość wersji 110 KM bo w wersji 90 KM to zawsze sa 4 kreski :)


Możliwe. Tym bardziej warto sprawdzić, jak działa termostat i w razie, gdyby coś było nie tak, wymienić póki auto na gwarancji.
_________________
Piotrek
 
     
destyl2

Marka: Dacia
Model: Duster 1,6 Sce 4x4
Dołączył: 18 Sty 2017
Posty: 23
Wysłany: 2017-01-23, 18:35   

Fajnie wam,że możecie sobie kontrolować tempetarurę, bo w moim benzyniaku mogę o tym tylko pomarzyć, a przyznam,że chciałoby sie czasem to wiedzieć (chociaż ciesze sie autem dopiero 5 dni) :-D
 
     
Darek
Dardus


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 115KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2020
Dołączył: 10 Lut 2015
Posty: 254
Wysłany: 2017-02-13, 09:50   

Niestety te typy teraz tak mają, ale Możesz jeszcze kontrolować temperaturę i inne parametry przez złącze diagnosryczne, za pomocą ELM 327 i smartfoa. Sposób był już opisywany jest bezinwazyjny i sprawdzony w wielu samochodach. :mrgreen:
 
     
Witek1952

Marka: Duster
Model: Ambiance
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Ambiance
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Wiek: 71
Dołączył: 28 Wrz 2014
Posty: 216
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2017-02-13, 19:29   

Darek napisał/a:
Niestety te typy teraz tak mają, ale Możesz jeszcze kontrolować temperaturę i inne parametry przez złącze diagnosryczne, za pomocą ELM 327 i smartfoa. Sposób był już opisywany jest bezinwazyjny i sprawdzony w wielu samochodach. :mrgreen:
Jescze jest możliwość śledzenia temperatury na wyświetlaczu przeziernym ( HUD ) Można kupić na aukcji lub na Aliexpress. Dodatkowo widać na szybie prędkość, obroty, napięcie i zużycie paliwa.
_________________
Witek
 
     
Darek
Dardus


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 115KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2020
Dołączył: 10 Lut 2015
Posty: 254
Wysłany: 2017-02-13, 20:15   

Nawet brałem to pod uwagę, trochę mi nie pasuje jak leży to na kokpicie i jest za bardzo widoczne z zewnątrz, mogli by to zrobić bezprzewodowe bo ten kabelek to.....i nie wiadomo czy nie byłby za krótki.
Zasada działania taka jak w ELM-ie, dane ze złącza diagnostycznego. Na androidzie jest sporo tego typu apek i chyba niektóre posiadają funkcję HUD, dodatkowo mogą odczytywać błędy i kasować je.
Obecnie korzystam ze starego smartfona, przyczepionego na stałe do szyby i jest ok. Dane z silnika mam już wyświetlane na bierząco jak tylko włączę zapłon.
 
     
Witek1952

Marka: Duster
Model: Ambiance
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Ambiance
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Wiek: 71
Dołączył: 28 Wrz 2014
Posty: 216
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2017-02-17, 11:57   

Jest darmowa aplikacja Olivia Drive. Tam jest też opcja używania smartfona jako HUD. Samą folię można kupić na Aliexpress. Kosztuje grosze. Pozdrawiam.
_________________
Witek
 
     
Darek
Dardus


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 115KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2020
Dołączył: 10 Lut 2015
Posty: 254
Wysłany: 2017-04-07, 16:56   

Testuję już od jakiegoś czasu OliviaDrive i powiem, że Pistona bije o głowę.
Wskazania spalania chwilowego i średnie wychodzi dokładniej jak z pokładowego komputera, nie wspominając już o innych parametrach. U mnie średnie spalanie przeważnie zawsze nie pokrywało się z rzeczywistym, a chwilowogo nie ma w ogóle w pokładowym.
Jeżdżąc według wskazania parametru spalania chwilowego na smartfonie spada mi zużycie również na pokładowym. Najlepsze jest to że przy tankowaniu wychodzi spalanie według pomiaru Olivia.
 
     
Mieschko
Dusteromaniak

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2011
Wiek: 50
Dołączył: 18 Lut 2017
Posty: 23
Skąd: PO / PZ
Wysłany: 2017-04-09, 08:54   

Co do HUD'a zastanawiam się na czymś takim...
_________________
Duster Laureate 2011 1,6 105km
Duster Laureate 2015 1,6 105km
Tak, 2 szt... :D
 
 
     
patrick-o
Dacia Duster Elf Cup


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Napęd: 4x4
Rocznik: 2017
Wiek: 31
Dołączył: 20 Paź 2017
Posty: 10
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2017-10-25, 20:10   

Cześć Wszystkim!
W silnikach 1.5 dCi seryjnie montowane są termostaty 83*C. Zamienniki to najczęściej 89*C. Dlatego jeżeli zawsze są 4 kreski to prawdopodobnie termostat był już wymieniany. Ogólnie diesle generują znacznie mniej ciepła od benzyniaków i dlatego są też dostosowane do pracy w nieco niższej temperaturze. Co do jego umiejscowienia to po otwarciu maski widać go z prawej strony silnika między silnikiem i akumulatorem w gąszczu przewodów. Niestety dostęp nie jest zbyt łatwy.
Po wymianie i uzupełnieniu wody w układzie nie wolno zapomnieć o odpowietrzeniu. Przy pracującym silniku należy odkręcić kapturek na kolanku idącym do nagrzewnicy przy ścianie grodziowej. Wygląda jak zwykły kapturek na wentyl. Odkręcamy i czekamy aż zacznie lecieć woda.
 
     
krykle1971

Marka: dacia
Model: duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2010
Dołączył: 05 Lut 2019
Posty: 1
Skąd: Resko
Wysłany: 2019-02-09, 21:21   

Witam. Pragnę odświeżyć temat niedogrzanego silnika (1,5 dci 110 km), czyli przysłowiowych dwóch cegiełek. Jestem właścicielem Dastera od około 2 miesięcy. Po zakupie powrót do domu to około 500 km. Przez całą drogę tylko podświetlone dwie kreseczki. Podłączony interfejs diagnostyczny pokazywał ok. 75-77 stopni. Pierwsza myśl to oczywiście wymiana termostatu na nowy. Przed zakupem poczytałem na forach, że oryginalny to 83 stopnie. w sklepie nie chciano mi nic innego sprzedać. Wymiana na nowy spowodowała, że temperatura oscylowała w granicach 78-80 stopni. To jednak nadal było za mało na podświetlenie czterech cegiełek. Zakupiłem więc termostat o temperaturze otwarcia 89 stopni dedykowany do tego silnika i montowany w innych pojazdach poza Dacią ( np. Nissan). Po wymianie temperatura silnika 85-90 i oczywiście zapalone cztery cegiełki. Silnik pracuje ciszej i na trasie spalił około 1 litra mniej. Polecam tę "przeróbkę". jest ona bezpieczna dla silnika i tak naprawdę nie wiem dlaczego Rumuni uparli się na taki termostat który powoduje niedogrzanie naszych samochodów.
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2019-02-24, 16:20   

krykle1971 napisał/a:
Witam. Pragnę odświeżyć temat niedogrzanego silnika (1,5 dci 110 km), (…) Zakupiłem więc termostat o temperaturze otwarcia 89 stopni dedykowany do tego silnika i montowany w innych pojazdach poza Dacią ( np. Nissan). Po wymianie temperatura silnika 85-90 i oczywiście zapalone cztery cegiełki. Silnik pracuje ciszej i na trasie spalił około 1 litra mniej. Polecam tę "przeróbkę". jest ona bezpieczna dla silnika


Możesz podać dokładną nazwę tego termostatu, jakieś numery oraz miejsce zakupu i cenę?
_________________
Piotrek
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 10