Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakup Dustera z instalacją LPG
Autor Wiadomość
tommylee1

Marka: Dacia
Model: Duster 1.6 SCE LPG
Wersja: Comfort
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Mar 2019
Posty: 130
Wysłany: 2019-04-01, 20:25   

dragoStin jeśli można wiedzieć, gdzie kopiłeś auto?


Co do objęcia przedłużoną gwarancją LPG, we wszystkich salonach z którymi się kontaktowałem, potwierdzali, że instalacja jest objęta gwarancją.

Mam nawet maila od dilera, gdzie jasno odpowiada na moje pytanie po przeczytaniu OWU Easy Service:

Czy instalacja LPG jest wyłączona z pakietu przedłużającego serwis i gwarancje?

Odpowiedź:

Panie Tomaszu,
Potwierdzam, że FABRYCZNA instalacja LPG objęta jest przedłużoną gwarancją easy service.
Instalacje LPG montowane poza fabryką są wyłączone z easy service.

Gdzie słyszałeś o wyłączeniu LPG z easy service?
 
     
dragoStin

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 20 Gru 2018
Posty: 33
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2019-04-02, 15:47   

tommylee1 napisał/a:
dragoStin jeśli można wiedzieć, gdzie kopiłeś auto?

Co do objęcia przedłużoną gwarancją LPG, we wszystkich salonach z którymi się kontaktowałem, potwierdzali, że instalacja jest objęta gwarancją.

Mam nawet maila od dilera, gdzie jasno odpowiada na moje pytanie po przeczytaniu OWU Easy Service:

Czy instalacja LPG jest wyłączona z pakietu przedłużającego serwis i gwarancje?

Odpowiedź:

Panie Tomaszu,
Potwierdzam, że FABRYCZNA instalacja LPG objęta jest przedłużoną gwarancją easy service.
Instalacje LPG montowane poza fabryką są wyłączone z easy service.

Gdzie słyszałeś o wyłączeniu LPG z easy service?


Witaj,

Kupowałem w Oświęcimiu to tam mi powiedzieli że fabryczna instalacja 'nie lapie się na ease service'... no coż po prostu zadzwoniłem do daci i zadałem pytanie :) Na infolinii Pan powiedział, że już takie pytanie było i wytłumaczył mi, że choć mamy
3.2 – Umowa Serwisowa “Easy Service” nie obejmuje
...
systemów alarmowych i instalacji LPG, …
;

To nie stosuje się tego to fabrycznej instalacji LPG gdyż na końcu jest 'magiczne' wyrażenie "
a także inne akcesoria nie będące wyposażeniem fabrycznym pojazdu
Co jasno wskazuje na to że chodzi tutaj o 'akcesoria' lub instalacje NIE będące na fabrycznym wyposażeniu (np. instalacje LPG robiona po zakupie w serwisie)

Więc suma suma sumarum jak najbardziej fabryczne LPG 'łapie' się na przedłużoną gwarancję.
Szkoda tylko że wydłużyli cykl przeglądów do 30000km co powoduje że pakiet easy service nie jest już tak atrakcyjny
Konsultant na linii telefonicznej powiedział także, że "nie przewidują wymiany rozrządu" w planie serwisów no chyba że będzie na to wskazywał jego stan... znaczy się jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę...

p.s.
Jaki kupujesz plan easy service ?

pozdrawiam
_________________
Zakupiona Dacia Duster LPG - Faza 'testów' :)
 
     
tommylee1

Marka: Dacia
Model: Duster 1.6 SCE LPG
Wersja: Comfort
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Mar 2019
Posty: 130
Wysłany: 2019-04-02, 16:49   

;-)

Też dzwoniłem na info line Dacia i też mi powiedziano, że już dziś takie zapytanie było :-) . Pewnie to Ty.

Pani obiecała mi, że prześle odpowiedź mailem. Powiedziała, że instalacja zamontowana w fabryce jest integralną częścią auta, ale żeby nie było wątpliwości, to postara się o pisemną odpowiedź z potwierdzeniem.

Co do easy service, interesował mnie 5 lat/80000 za 2299. Ty w jednym ze swoich poprzednich wpisów napisałeś, że 5 lat/120k km kosztować ma Cię 2900 zł. Ja biorę również finansowanie Renault (leasing), ale cena za taki pakiet w lutym była 3899.

Kiedy pytałeś o ceny pakietów? Czyżby po zmianie przeglądów co 30000 km zmienili cenę easy service?
 
     
dragoStin

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 20 Gru 2018
Posty: 33
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2019-04-02, 17:25   

tommylee1 napisał/a:
;-)

Kiedy pytałeś o ceny pakietów? Czyżby po zmianie przeglądów co 30000 km zmienili cenę easy service?


No właśnie po twoim mailu sprawdziłem jeszcze raz, okazuje się że spojrzałem na tabele dla firm - co prawda taniej ale na 4 lata, ten sam pakiet dla opcji 100km kosztuje 3300 a dla 120 km 4000 w promocji (wiec trzeba doliczyć koszty kredytu - ok 1000zł ). Wobec tego oraz biorąc pod uwagę fakt że teraz wydłużono okres przeglądów do 30kkm to nie opłaca się to za bardzo od strony finansowej - jak pisałem na dzień dzisiejszy komplet przeglądów na 5 lat to ok 3000 zł oraz brak w planie serwisowym wymiany rozrządu - choćby przy tych 120kkm. Widać że chcą 'zmęczyć' przeciwnika - bo do 120kkm będzie ok a potem kto wie ….
Więc pozostaje pytanie czy 'wybulić' te 2000 aby mieć spokój sumienia ???


pozdrawiam
Paweł
_________________
Zakupiona Dacia Duster LPG - Faza 'testów' :)
 
     
tommylee1

Marka: Dacia
Model: Duster 1.6 SCE LPG
Wersja: Comfort
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Mar 2019
Posty: 130
Wysłany: 2019-04-02, 17:50   

Też miałem myśl żeby zrezygnować z easy service.

Podzwoniłem i pomimo, że przegląd z wymianą oleju jest dopiero po 30 tyś to po roku i tak muszę przyjechać na mały przegląd zgodnie planem przeglądów. Średnio kręcę 21k km, chcę mieć auto 3-4 lata i brać następne w leasing. To założenia na dziś.

Popytałem o ceny przeglądów (Łódź, Katowice). Ten pierwszy roczny to koszt około 400 zł, ten drugi (dwa lata bądź 30k km) to już od 700 do 850 zł. Później znów wpada mały przegląd po 40k km za 400 zł i na koniec 60 tysi a tutaj to już "gruba robota" dochodzą jak mówił pan z serwisu świece :-) i kosz takiego przeglądu to dziś od 1200 do 1350 zł. Tak wiec biorąc w leasing będę musiał zaliczyć wszystko. Jak się podliczy to do 60 tyś km koszt jest już ponad 2700. Easy service jest za 2300 na 5 lat i 80k km. Dlatego wybiorę tą opcję. Może za trzy lata coś mi się odmieni i auto zostanie i jeszcze będę miał zabezpieczenie kosztów przeglądów na rok, a jak nawet wszystko pójdzie z moim planem i będę sprzedawał auto, to auto z gwarancją będzie bardziej atrakcyjne.
Na pewno koszt przeglądów można obniżyć kupując np olej itd samemu. Ale nie da rady raczej zmniejszyć ich o połowę. W serwisach bardzo drogie są roboczogodziny.
Zamawiając auto chciałem dodać plastikowe nadkola. Wyszło, że roboczogodzina serwisu to 240 zł. Podziękowałem, kupie i zamontuję sam.
Na pewno zrobię pierwszą wymianę oleju po 10k km. Różniej zobaczę ile będzie to kosztowało w czasie moich corocznych wizyt i korzystania w easy service.
Niestety kupno nowego auta jest dla ludzi, którzy maja pieniądze na jego utrzymanie.
A oleje i filtry to podstawa sprawa zwłaszcza przy LPG.
Wszystko będzie udokumentowane w historii auto, przyszły nabywca będzie zadowolony i nie będzie kupował ze strachem.
 
     
dragoStin

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 20 Gru 2018
Posty: 33
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2019-04-02, 18:21   

tommylee1 napisał/a:

...
Na pewno zrobię pierwszą wymianę oleju po 10k km. Różniej zobaczę ile będzie to kosztowało w czasie moich corocznych wizyt i korzystania w easy service.
Niestety kupno nowego auta jest dla ludzi, którzy maja pieniądze na jego utrzymanie.
A oleje i filtry to podstawa sprawa zwłaszcza przy LPG.
Wszystko będzie udokumentowane w historii auto, przyszły nabywca będzie zadowolony i nie będzie kupował ze strachem.


Ja zamierzam podobnie zrobić - wymiana oleju po 10kkm na własny koszt - w serwisie nawet podali jaki ma być olej (jego parametry). I koniec końców też chyba się zdecyduję na ES 100kkm/5 lat - jest to cena przeglądów w czasie 5 lat płacona 'z góry', a w bonusie jest gwarancja.
Jak się uda to chciałem sprzedać auto po 5 latach i kupić nowe - pytanie czy będzie jeszcze coś dostępnego z fabrycznym LPG, bo dacia od przyszłego roku rezygnuje z silników 1.6.

Pozdrawiam
Paweł
_________________
Zakupiona Dacia Duster LPG - Faza 'testów' :)
 
     
tommylee1

Marka: Dacia
Model: Duster 1.6 SCE LPG
Wersja: Comfort
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Mar 2019
Posty: 130
Wysłany: 2019-04-02, 18:51   

Cytat:
... pytanie czy będzie jeszcze coś dostępnego z fabrycznym LPG,


Niestety mało tego już zostało. Ja byłem nastawiony na Tipo z LPG ale jak dowiedziałem się, że nie przedłużają gwarancji na auta nawet z fabrycznym LPG, to zrezygnowałem i chyba nie żałuje.
Dustera zauważa się na ulicy ;-) . Teraz zostało tylko czekać na odbiór.
 
     
bbbartosz
bbbartosz

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Dołączył: 30 Mar 2019
Posty: 6
Wysłany: 2019-04-02, 21:32   

widze fajna dyskusja sie rozwiązała.

Ja dodam odnośnie tego lpg farbycznego takie info:

Podzwoniłem dzisiaj do kilku niezależnych gazowników i podpytałem co sądzą o tej instalacji fabrycznej lub o montowaniu lpg u nich do nowego Dustera...zdania były podzielone z przewagą na fabryczną instalacje. Większość nie wierzy w te rewelacje, które są wypisywane na tym forum (przedstawiłem moje wątpliwości i to co wyczytałem na forum)). Większość poleca kupić auto z lpg fabrycznym z zastrzeżeniem przestrzegania wymiany filtrów itp. Ponadto jest wydłużona gwarancja, która obejmuje cały silnik itp. Jest pewność. Gazownicy, którzy dają gwarancję (stag) na silnik tj. tzw przejęcie gwarancji na silnik dotyczy tylko głowicy i podzespołów stricte związanych z gazem, więc szkoda tracić gwarancji producenta.

Ponadto rozmawiałem w serwisie- auto z niefabryczną instalacją może okazać, że troszke szybciej straci na wartości ponieważ wg producenta silnik z fabrycznym gazem ma wzmocnione elementy.

Ja podjąłem decyzję- będzie co będzie mam nadzieje, że będzie ok. Zamawiam LPG fabryczny:)

Tak piszę jakby miał ktoś jeszcze rozkminy tego typu- bo ja nie umiałem znalezc konkretnej odpowiedzi.
 
     
dragoStin

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 20 Gru 2018
Posty: 33
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2019-04-02, 22:20   

bbbartosz napisał/a:

Ja podjąłem decyzję- będzie co będzie mam nadzieje, że będzie ok. Zamawiam LPG fabryczny:)
Tak piszę jakby miał ktoś jeszcze rozkminy tego typu- bo ja nie umiałem znalezc konkretnej odpowiedzi.


Na samochodach się znam cienko (siedzę w IT), więc prawie 'doktorat' zrobiłem z budowy silnika i wpływu LPG na jego żywotność. W końcu żona powiedziała "co ma być to będzie, po co się na zapas martwić" - ja tylko teraz się zastanawiałem nad opcją ES w razie "W".

Na koniec mogę zacytować moją Mamę "chcesz mieć dobrze, zrób se sam" - i tak to niestety bywa - w serwisie mówią jedno a okazuje się coś innego i aby być pewnym należy zgłębić temat i zbytnio nie liczyć na to co mówią.

p.s.
Nie wiem jak jest z tymi gniazdami, ale namierzyłem taki artykuł (czyżby 'sponsorowany')
https://gazeo.pl/informacje/samochody/osobowe/Nowa-Dacia-Duster-w-wersji-LPG,artykul,10274.html
_________________
Zakupiona Dacia Duster LPG - Faza 'testów' :)
 
     
bbbartosz
bbbartosz

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Dołączył: 30 Mar 2019
Posty: 6
Wysłany: 2019-04-03, 06:53   

No niestety serwis serwisowi nie jest równy. Coś tam wiedzą coś ściemniają i tak to się kręci niestety. Ja sugerowałem się tym jakie info dostałem od gazowników niezależnych, gdyby uważali, że LPG fabryczne jest bezsensu to by na pewno o tym powiedzieli z nadzieją, że u nich zamontuje ich instalacje więc myślę, że jest to w miare wiarygodna opinia.

Co do ES myślę, że nawet jak powyżej kolega napisał, że Dacia wydłużyła okres przeglądów do 30 tys (chociaż ja dostałem info w salonie, że jest co 15) to i tak się opłaca. kosztuje to koło 3 tys. , ale w tym jest przedłużona gwarancja i serwisy do 100 tys to się nazywa Pakiet Serwisowy więc to się opłaca nawet jeśli miały by być 3 przeglądy co 30 tys. Wiadomo, że trzeba zrobić je częściej odpłatnie ale te 3 masz w cenie więc jest ok.

Czasami mam wrażenie, że negatywnie wypowiadają się osoby, które z założenia muszą ponarzekać. Przejrzałem kilka opini na forach tutaj i Dacii na Facebooku i generalnie negtywów jest mało- pojedyńcze i głównie osób, które coś gdzieś słyszeli albo myślą, że tak będzie.....tj teoretyzowanie. Pozostałe osoby mają LPG fabryczne i jeżdżą.

W skrócie opinie mam taką:

Świat jest pełen zazdrości, hejtu itd....ktoś słyszy Dacia myśli "dziadostwo" a jak dodać LPG tj jeszcze gorzej. Także powodzenia szydercom w swoim GOLFIE 3 lub innym bmw z 20 letnim stażem i powypadkowymi przeróbkami z przebiegiem 197 tys. :):):) .....proszę jeszcze wyśmiewców rumuńskich aut o przedstawienie kilka polskich samochodów osobowych (produkowanych obecnie), których marka jest rozpoznawalna gdziekolwiek....

Na koniec sentencja odnośnie uwag o niemożliwości montowannia lpg w tych silnikach:)

https://www.youtube.com/watch?v=DmEoC6Jt_PM
 
     
tommylee1

Marka: Dacia
Model: Duster 1.6 SCE LPG
Wersja: Comfort
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Mar 2019
Posty: 130
Wysłany: 2019-04-03, 16:49   

Otrzymałem dziś na maila potwierdzenie, tego co usłyszeliśmy u dilerów i na infolinii:


"W nawiązniu do rozmowy telefonicznej dotyczącej ogólnych warunków umowy serwisowej Easy Service uprzejmie informuję, iż przedłużona gwarancja obejmuje fabrycznie zamontowaną instalacje LPG."

To zamyka temat.
 
     
dragoStin

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 20 Gru 2018
Posty: 33
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2019-04-03, 17:10   

tommylee1 napisał/a:
Otrzymałem dziś na maila potwierdzenie, tego co usłyszeliśmy u dilerów i na infolinii:

"W nawiązniu do rozmowy telefonicznej dotyczącej ogólnych warunków umowy serwisowej Easy Service uprzejmie informuję, iż przedłużona gwarancja obejmuje fabrycznie zamontowaną instalacje LPG."

To zamyka temat.


No i malina :)
Ja walczę jeszcze z firmą bo chcą się wymigać z promocji "dacia dla przyjaciół"
Jak mówiłem "chcesz mieć dobrze zrób se sam" :)
_________________
Zakupiona Dacia Duster LPG - Faza 'testów' :)
 
     
tommylee1

Marka: Dacia
Model: Duster 1.6 SCE LPG
Wersja: Comfort
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Mar 2019
Posty: 130
Wysłany: 2019-04-03, 19:07   

Cytat:
”dacia dla przyjsciół”


Mógłbyś rozwinąć temat? Może też się kwalifikuje.
:-)
 
     
matiax

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Wiek: 53
Dołączył: 17 Lut 2019
Posty: 94
Skąd: Katowice
Wysłany: 2019-04-03, 19:44   

Program Voucher dla przyjaciół skończył się 28 lutego. Jedyne odstępstwo to wcześniej zamówione auto i zarejestrowany voucher. tylko trzeba dzwonić do centrali Renault na infolinię i podać wszystkie dane.
Wszystkie samochody zamówione po 28 lutego choćbyście mieli wcześniej voucher program nie obejmuje.
 
     
tommylee1

Marka: Dacia
Model: Duster 1.6 SCE LPG
Wersja: Comfort
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Mar 2019
Posty: 130
Wysłany: 2019-04-03, 20:37   

No to ja się nie kwalifikuje.
Dzień decyzji - 01.03 :-)

Dzięki za wyjaśnienie.

A tak z ciekawości, na kiedy datę wydania auta oszacowali?
U mnie pani powiedziałem, 16 maja dostawa do polski, wydanie połowa czerwca. Ale profilaktycznie wpisała 07.07
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 10