Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakup Dustera z instalacją LPG
Autor Wiadomość
dragoStin

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 20 Gru 2018
Posty: 33
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2019-04-03, 23:21   

matiax napisał/a:
Program Voucher dla przyjaciół skończył się 28 lutego. Jedyne odstępstwo to wcześniej zamówione auto i zarejestrowany voucher. tylko trzeba dzwonić do centrali Renault na infolinię i podać wszystkie dane.
Wszystkie samochody zamówione po 28 lutego choćbyście mieli wcześniej voucher program nie obejmuje.


No niestety w moim przypadku odbyło się to inaczej. Podczas zamawiana samochodu (grudzień 2018) diler odmówił przyjęcia vouchera - motywował to tym że samochód będzie odbierany po dacie promocji. Nie znając regulaminu wziąłem to za dobrą monetę. Ale po przyjeździe do domu przeczytałem regulamin, wysłałem do dilera voucher mailowo (przeczuwałem problemy) i zadzwoniłem na infolinie Dacia Polska. Otrzymałem odpowiedź, że voucher powinien być uwzględniony - po kolejnych interwencjach Salon/Dacia Polska i braku reakcji zgłosiłem sprawę do Renault Polska z początkiem lutego 2019 i co … i nic gra na zwłokę (brak osoby decyzyjnej) - odbijanie piłeczki pod tytułem sprawdzamy/konsultujemy, ale ma Pan rację... w tym tygodniu odbieram samochód, sprawę zgłaszam do Rzecznika Praw Konsumenta zobaczymy jak się skończy.
_________________
Zakupiona Dacia Duster LPG - Faza 'testów' :)
 
     
tommylee1

Marka: Dacia
Model: Duster 1.6 SCE LPG
Wersja: Comfort
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Mar 2019
Posty: 130
Wysłany: 2019-04-04, 06:54   

Cytat:
diler odmówił przyjęcia vouchera


Czasem zastanawiam się czy wprost nie powinniśmy pisać nazwy dilera jeżeli okazuje niekompetencje, ignorancję i nierzetelność.

Kiedy szukałem odpowiedniej dla mnie oferty na DD2 i nie mam tu na myśli tylko rabatu od ceny, ale również koszty finansowania (leasingu), czy dodatkowe wyposażenie, to miałem wrażenie, że niektórzy sprzedawcy myślą, że łaskę mi zrobią drukując ofertę.
 
     
yunior81

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Dołączył: 27 Lis 2018
Posty: 109
Wysłany: 2019-04-04, 08:36   

bbbartosz napisał/a:
widze fajna dyskusja sie rozwiązała.

Ja dodam odnośnie tego lpg farbycznego takie info:

Podzwoniłem dzisiaj do kilku niezależnych gazowników i podpytałem co sądzą o tej instalacji fabrycznej lub o montowaniu lpg u nich do nowego Dustera...zdania były podzielone z przewagą na fabryczną instalacje.


Większych bajek nie słyszałem ;)
Jak normalny gazownik może doradzić instalację fabryczną o której nie ma zielonego pojęcia ? Jak może w ogóle doradzać klientowi ww instalację, która w serwisowaniu jest droga a w dodatku trwałość wtryskiwaczy, reduktora, cewek jest słabiutka. Do tego dochodzi zablokowany sterownik, wtryski montowane na sztukę, o braku strojenia już nie wspominając.
Jeśli jakiś gazownik poleca taką instalację tzn., że nie ma pojęcia o instalacjach i powinno się go omijać szerokim łukiem, żeby nie mieć problemów na przyszłość.
 
     
dragoStin

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 20 Gru 2018
Posty: 33
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2019-04-04, 09:34   

yunior81 napisał/a:

Jak może w ogóle doradzać klientowi ww instalację, która w serwisowaniu jest droga a w dodatku trwałość wtryskiwaczy, reduktora, cewek jest słabiutka. Do tego dochodzi zablokowany sterownik, wtryski montowane na sztukę, o braku strojenia już nie wspominając.


Mój obecny "Gazownik" powiedział że w instalacji Landi Renzo widzi 2 problemy:
1. Cena części (2 x drożej niż Stag)
2. Zablokowany sterownik - tylko serwis ma dostęp do o ustawień
Ja słyszałem jeszcze ze jest "podatna" na zanieczyszczenia.

Co do kompetencji w serwisie to się nie wypowiadam - choć tutaj jest jak na mój gust większe kompetencje posiada ten z większym doświadczeniem (ilość i Różnorodność instalacji/silnikow/samochodów)

Osobiście pytałem dwie osoby z instalacją (firmowa) w dusterze jak się sprawuje.
Jedna powiedziała "leje i jeżdżę, zero problemów, mam ciężką nogę więc pali 11l"
Druga powiedziała "nigdy więcej gazu, cały czas coś się psuje, goście w serwisie nie mogą sobie poradzić"
_________________
Zakupiona Dacia Duster LPG - Faza 'testów' :)
 
     
yunior81

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Dołączył: 27 Lis 2018
Posty: 109
Wysłany: 2019-04-04, 10:05   

dragoStin napisał/a:
Co do kompetencji w serwisie to się nie wypowiadam -


Ja się wypowiem, nie mają pojęcia o instalacjach a najlepsze jest to, że do fabrycznego sterownika nawet autoryzowane warsztaty Landi Renzo nie mają PEŁNEGO wglądu a co za tym idzie, nie mogą w pełni wystroić instalacji. Nawet wydłużona gwarancja nie daje "świętego spokoju".
 
     
tommylee1

Marka: Dacia
Model: Duster 1.6 SCE LPG
Wersja: Comfort
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Mar 2019
Posty: 130
Wysłany: 2019-04-04, 10:19   

Cytat:
nie daje "świętego spokoju".


A co daje święty spokój?

Krytyka konstruktywna miłe widziana. Bez tego to raczej jest to mieszanie ludziom w głowie.
 
     
yunior81

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Dołączył: 27 Lis 2018
Posty: 109
Wysłany: 2019-04-04, 10:51   

tommylee1 napisał/a:
Bez tego to raczej jest to mieszanie ludziom w głowie


Jaki mieszanie ?
Prościej się już nie da..... kup samochód bez fabrycznej instalacji i "sam" ją sobie załóż, oczywiście wybierając odpowiedniego gazownika.
 
     
tommylee1

Marka: Dacia
Model: Duster 1.6 SCE LPG
Wersja: Comfort
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Mar 2019
Posty: 130
Wysłany: 2019-04-04, 11:44   

O i teraz Twoją wypowiedz odbieram jak radę.

Rozważałem takie rozwiązanie. Biorę auto w leasing. Po przeczytaniu warunków leasingu, takie rozwiązanie nie wchodzi w grę.

Poza tym, teraz też myślę, że instalacja zamontowana poza produkcją to idealna pożywka dla serwisu, aby wykręcać się z wszelkiej odpowiedzialności wynikającej z gwarancji.

W kategoriach świetego spokoju - stawiam to na równi z fabryczną instalacją LPG.
 
     
yunior81

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Dołączył: 27 Lis 2018
Posty: 109
Wysłany: 2019-04-04, 12:04   

Każdy już sam podejmuje decyzję, co w jego sytuacji jest opcją najlepszą.
 
     
Sajmon117

Marka: Dacia
Model: DUSTER 2 LPG
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2021
Dołączył: 09 Cze 2018
Posty: 418
Skąd: pow,wejherowski
Wysłany: 2019-04-04, 21:24   

Na koniec monologu który przeczytałem to proponuję

DCI
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2019-04-04, 21:40   

Sajmon117 napisał/a:
Na koniec monologu który przeczytałem to proponuję

DCI

Nie mieszaj dwóch światów :lol:
 
     
Sajmon117

Marka: Dacia
Model: DUSTER 2 LPG
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2021
Dołączył: 09 Cze 2018
Posty: 418
Skąd: pow,wejherowski
Wysłany: 2019-04-04, 21:58   

Bo ? :roll: :roll: :roll:
 
     
bbbartosz
bbbartosz

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Dołączył: 30 Mar 2019
Posty: 6
Wysłany: 2019-04-04, 23:19   

[quote="dragoStin"]
yunior81 napisał/a:

Jak może w ogóle doradzać klientowi ww instalację, która w serwisowaniu jest droga a w dodatku trwałość wtryskiwaczy, reduktora, cewek jest słabiutka. Do tego dochodzi zablokowany sterownik, wtryski montowane na sztukę, o braku strojenia już nie wspominając.


Szczerze???? nie wiem:)

Każdy jest specjalistą w swojej dziedzinie. Gdyby Religa nie spróbował z sercem świni to teraz nie było by tak zaawansowanych przeszczepów. Skoda, Fordy- tego nigdy sie nie gazuje bo to nie lubi gazu....

Trudny wybór LPG comfort czy Prestige benzyna.....

Każdy robi wywiad. Każdy czyta. Liczy, że może znajdzie jakąs godna uwagi informację. Nie....nie da się. Wręcz przeciwnie. Mętlik w głowie.

Każdy jest inny. Dlatego jest tak szeroka gama silników- dla każdego. Jeśli ktoś nie chce gazu nikt mu nie każe...diesla to samo!!!

Natomiast jeśli ktoś chce pomóc innym (bo mało tu jest konkretnych wpisów) bo popytał kilku specjalistów w swojej dziedzinie (większość uznanych opiniami gazowników plus jeden prwyatny, który zakładał gaz u mnie w samochodzie), sprzedawców- gdzie każdy mówi co innego ale dzięki tej różnorodności pewne kwestie się powtarzają. Serwisantów....i podjął tę decyzję z pełną to odpowiedzialnością...to jest negowany.

Ja nie twierdzę, że tj super połączenie. Nie znam się. Liczę, że nienajgorsze. 5 lat gwarancji daje komfort nieprzejmowania się. Pieniądze zaoszczędzone przez te 5 lat??? Zależy kto ile jezdzi. Ale spokojnie wystarczą na remonty. W silnikach bez lpg oszczędności nie ma a remont jak najbardziej możliwy:)

Proszę podać przykłady problemów z LPG fabrycznym w nowym Dusterze???? (>1 i inne niż w 1.6 bez lpg...falujące obroty),
Kto już wymieniał szklanki?
Kto miał problem ze sterownikiem?
Kto płacił 4000tys zł za wyjęcie silnika i regulację zaworów?

Proszę bardzo bo jak ja szukałem to niestety nikt wylewny nie był.....za to Ci co nie mają tego silnika i nawet Dacii to już owszem....byli.

Jak już pisałem nie wiem jak będzie. Zobaczymy:) Na pewno po jakimś czasie opiszę i moją przygode z nową Dacią Duster z fabrycznym LPG.
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2019-04-05, 14:37   

Sajmon117 napisał/a:
Bo ? :roll: :roll: :roll:

Chyba widzisz , że koledzy są zdecydowani na LPG :mrgreen:
Ja ich rozumiem , każde moje auto to benzyna lub benzyna + LPG .
Widziałeś ostatnio ceny ? LPG 2,20zł a reszta przekroczyła 5 zł .
 
     
dragoStin

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 20 Gru 2018
Posty: 33
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2019-04-08, 11:27   

Witam,

Odnośnie promocji "dacia dla przyjaciół" - po wysłaniu maila do Renault, gdzie zagroziłem skierowaniem sprawy do Rzecznika Praw Konsumenta (sprawa była zgłoszona w styczniu), okazało się nagle że promocja została zrealizowana :) Cóż z tego jeśli zwykłego 'przpraszam' od nikogo nie usłyszałem. Czyli jakbym się nie wykłucał to bym miał figę z makiem...

Obecny 'gazownik' powiedzial że 'szum' wokół trwałości silnika był chyba za bardzo rozdmuchany (jeśli chodzi o środowisko i osoby zainteresowane) bo już trochę tych samochodów jeździ i jest raczej OK. On sam zrobił ich ok 4 od 2018r i do tej pory nikt nie wrócił z problemami. Co do regulacji luzów polecił odpytać infolinię Nissana - bo tam quasquhai ma ten sam silnik podobno więc będzie porównania.

edit: W serwisie nissana powiedzieli ze w tym silniku (ale bez lpg) luzy sprawdzaja co 100kkm

Miałbym natomiast pytanie - czy na dotarciu jeździmy na gazie/benzynie czy jest to obojętne ?

Pozdrawiam
_________________
Zakupiona Dacia Duster LPG - Faza 'testów' :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 10