Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakup Dustera z instalacją LPG
Autor Wiadomość
zwadaa

Marka: Dacia
Model: Duster LPG
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Wiek: 36
Dołączył: 23 Sty 2018
Posty: 10
Wysłany: 2019-04-25, 10:35   

Pojechałem dzisiaj do ASO na czyszczenie elektrozaworu. Powiedzieli mi, że wczoraj pojawiło się z centrali rozwiązanie problemu z instalacjami gazowymi. Niestety nie dostali jeszcze części. Jestem umówiony na 9 maja, zobaczymy co z tego będzie.
 
     
Logier

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: ---
Dołączył: 25 Kwi 2019
Posty: 6
Wysłany: 2019-04-25, 11:12   

Nie wiem czy zauważyliście (jeśli tak to sorry) ale już nie można zamówić Dustera z LPG - dostępne są tylko ze "składu" (wg. cennika z dnia 15.04.2019 r.)
 
     
JS
JS


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Dołączył: 25 Sie 2017
Posty: 237
Skąd: CRY
Wysłany: 2019-04-25, 12:34   

No jasne. Teraz sobie na pewno poprawią sprzedaż. Co za jełop to wymyślił!? Rozumiem, że jest parcie na te silniki TCe 130 i 150, ale nie za każdą cenę. Zresztą cudów po tych TCe się nie spodziewam: ani w zakresie osiągów, ani spalania, ani ekologiczności filtrów FAP.
 
     
harald

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Dołączył: 09 Mar 2019
Posty: 36
Wysłany: 2019-04-25, 16:14   

Bo podobno do września tego roku mają wycofać 1.6
_________________
hary
 
     
mroczny-kosiarz


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Wersja: Open
Napęd: 4x2
Rocznik: 2016
Wiek: 56
Dołączył: 20 Sty 2016
Posty: 116
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-05-15, 22:39   Re: Spalanie i koszty

JS napisał/a:
Mam Dustera z 2017. Oto koszty za 2018 r.: LPG - 4829 zł (czyli 2211 litrów średnio po 2,15 zł z całego roku) + Pb - 681,64 zł (czyli 140 litrów średnio po 4,94 zł)= 5510,56 zł łącznie przy 25236 km, co daje ~22 grosze za km.
Pb zawsze do pełna, średnie roczne zużycie LPG - 8,47 l/100 km mierzone z dystrybutora (bo okrojony komputer w wersjach z lpg nie wskazuje).

Oprócz obowiązkowego rocznego przeglądu 162 zł - żadnych innych kosztów. Mam 5 lat Easy service i drażnię nieco ASO, bo auto ma chodzić jak zegarek, więc poprawiają pierdoły na gwarancji.

Robiłem różne symulacje cenowe i różnica waha się około 3000-4000 zł na korzyść lpg (nie wartościuję tutaj kosztów zakupu w cyklu kilkuletnim, ale koszt nabycia diesla znacznie ochładza głowę - chociaż nie ukrywam, że o nim myślałem, bo jeździ pięknie, nawet ten nieco słabszy).


Mój Diesel ma 90 KM. Prowadzę w Excellu skrupulatnie zapisy z każdego tankowania, poniesionych kosztów i liczby przejechanych kilometrów.

Średni koszt przejechania 1 km z ostatnich trzech lat wyniósł u mnie 29 groszy/km.

Zużycie ON na 100 km wynosiło od 4,9 do 7,2 l; średnio 6,2 l (jeżdżę dużo po mieście).

W 2016 roku, gdy kupowałem samochód, dopłata za silnik Diesla wynosiła 7 tys. zł (dziś 9 tys.).
_________________
Pozdrawiam -
 
     
JS
JS


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Dołączył: 25 Sie 2017
Posty: 237
Skąd: CRY
Wysłany: 2019-05-16, 07:23   1.6 SCe

W nowym cenniku silnik 1.6 SCe też już wyłącznie ze składów - jak wcześniej z LGP. Ciekawi mnie jakaś nowa alternatywa zamiast wolnossącego. Czy ktoś coś wie o tym zapowiadanym na forach 1.0 (?) SCe? TCe? 100 KM? Szału na pewno też nie zrobi, ale może uda się wstawić LPG.
 
     
13dp

Marka: Dacia
Model: Duster 2
Silnik: 1.6 SCe
Dołączył: 14 Maj 2019
Posty: 14
Wysłany: 2019-05-16, 08:25   

No właśnie ciekawe co to będzie czy wejdzie jeszcze jednak jakiś budżetowy motor do oferty czy jednaki najtańszy Duster do produkcji będzie przez dłuższy czas już nie za 39 900 PLN a 56 100 PLN :shock:
 
     
tommylee1

Marka: Dacia
Model: Duster 1.6 SCE LPG
Wersja: Comfort
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Mar 2019
Posty: 130
Wysłany: 2019-05-19, 06:34   

Mam pytanie do osób, które przejechały pierwsze 1000-2000 km. Czy Ktoś z Was zrobił wymianę oleju na własną rękę?
Jeżeli tak to jaki okej użyliśmy do DD2 1.6 sce LPG. I
gdzie zakupiliście oryginalny filtr?
 
     
yunior81

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Dołączył: 27 Lis 2018
Posty: 109
Wysłany: 2019-05-20, 09:07   Re: 1.6 SCe

JS napisał/a:
W nowym cenniku silnik 1.6 SCe też już wyłącznie ze składów - jak wcześniej z LGP. Ciekawi mnie jakaś nowa alternatywa zamiast wolnossącego. Czy ktoś coś wie o tym zapowiadanym na forach 1.0 (?) SCe? TCe? 100 KM? Szału na pewno też nie zrobi, ale może uda się wstawić LPG.


Przecież silniki TCe są już od dawna gazowalne...... przy porządnym montażu i wystrojeniu instalacji, dotrysk Pb wynosi max. 1L. Oczywiście nie mam tu na myśli najnowsze jednostki.
 
     
AndrewMD

Marka: Dacia
Model: Duster
Dołączył: 11 Lip 2019
Posty: 39
Wysłany: 2019-07-18, 21:10   

tommylee1 napisał/a:
Mam pytanie do osób, które przejechały pierwsze 1000-2000 km. Czy Ktoś z Was zrobił wymianę oleju na własną rękę?


Też się bym chciał dowiedzieć jak z tą wymianą było w waszym wypadku.
 
     
Hiszpan_JS


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 25 Lut 2019
Posty: 388
Skąd: KTA
Wysłany: 2019-07-18, 21:35   

tommylee1 napisał/a:
Mam pytanie do osób, które przejechały pierwsze 1000-2000 km. Czy Ktoś z Was zrobił wymianę oleju na własną rękę?
Jeżeli tak to jaki okej użyliśmy do DD2 1.6 sce LPG. I
gdzie zakupiliście oryginalny filtr?

Nie wiem czy Ci to pomoże, bo nie mam LPG. Ja robiłem wymianę po 3 tys. U znajomego mechanika. Olej to Elf Evolution 900 SXR 5W40. Orginalny filtr kupiłem w Moto-Dynamic.
_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
----------------------------
Witaj Gość :-)
 
     
tommylee1

Marka: Dacia
Model: Duster 1.6 SCE LPG
Wersja: Comfort
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Mar 2019
Posty: 130
Wysłany: 2019-07-18, 22:25   

Mam już auto od miesiąca. Dziś przekroczyłem 3700 km. W sobotę ruszam w trasę ma dwa tygodnie po Włoszech. Jak wrócę będę miał pewnie ponad 8k przejechane. W sierpniu wyjazd na Ukrainę, we wrześniu podobnie. Przewiduje, ze do końca października przekroczę 15k.
Zrezygnowałem z wymiany po 3k ze względu na to, że w bardzo krótkim czasie osiągnę 15k km.
 
     
Nerrob


Marka: Dacia
Model: Duster II 1,6 SCe LPG
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 15 Gru 2019
Posty: 33
Wysłany: 2020-08-15, 12:06   

zwadaa napisał/a:
Pojechałem dzisiaj do ASO na czyszczenie elektrozaworu. Powiedzieli mi, że wczoraj pojawiło się z centrali rozwiązanie problemu z instalacjami gazowymi. Niestety nie dostali jeszcze części. Jestem umówiony na 9 maja, zobaczymy co z tego będzie.
Ciekawa sprawa, nie napisałeś co po 9 maja 2019 ? Mam nieszczęsne (niestety) auto z fabrycznym LPG, od momentu odbioru w marcu 2019 do dzisiaj zrobiłem prawie 70 kkm, w tym czasie byłem w serwisie, z powodu gazu, chyba z 10 razy. Ostatnio w lipcu 2020, odbierając auto po kolejnej wymianie elektrozaworu, usłyszałem że podobno problem niedługo zostanie rozwiązany . Oprócz tego w okresie od zakupu wymienili mi katalizator i alternator. Teraz padła klima, w ogóle nie chłodzi, jestem umówiony na 20.08. na diagnozowanie. Dobrze, że jest jeszcze gwarancja, ale w związku z tym, że Duster służy mi do zarabiania pieniędzy na życie, każda usterka to przestój i brak dochodów. Nie wiem czy kupiłbym Dustera po raz kolejny. Przed zakupem naczytałem się i nasłuchałem jaki to Duster jest bezawaryjny i ... może to ja jestem pechowy ?
 
     
JS
JS


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Dołączył: 25 Sie 2017
Posty: 237
Skąd: CRY
Wysłany: 2020-08-15, 13:24   

Do Nerrob: Ja także wiosną przeszedłem tę ścieżkę wymiany elektrozaworu na nowszą (lepszą?) wersję. Wytrzymał 14.000 km, po czym się znowu poddał. Wczoraj byłem na kolejnym czyszczeniu (równocześnie telefony i pisma reklamacyjne do Renault/Dacia etc. - bo to już co najmniej 7. interwencja w sprawie instalacji LPG, czyli przy moim obecnym przebiegu 68000 średnio niemal co 8 tys. km).
Motyw brudnego gazu pomijam, bo to standard i w ASO, i w centrali Dacii.

W międzyczasie obdzwoniłem gazowników, którzy spytawszy, jaka marka i jaka instalacja, oferowali załatwienie sprawy drobną modyfikacją instalacji w pół godziny (o koszty nie pytałem, bo jeszcze ważna gwarancja - to samo potwierdziła centrala Landi Renzo, dość oględnie informując, że reduktor i elektrozawór zostały źle założone już na etapie fabrycznym, o czym oni doskonale wiedzą, ale też nie mogą ingerować w montaż fabryczny bez utraty gwarancji itp.).

Skończywszy wizytę w ASO, dowiedziałem się od przemiłej pani, do której chyba zadzwonił ktoś z centrali, że na początku września 2020 mają wejść dodatkowe zestawy akcesoriów usprawniających pracę instalacji LPG, czyli jak przypuszczam to, co oferowali gazownicy: dodatkowe obejście, odwrócenie czy też wspomożenie reduktora poprzez drobną modyfikację systemu. Mam to mieć zamontowane w ramach gwarancji, bo i tak wiedzą, że im nie popuszczę - a gwarancja z ES na 5 lat, więc nasz związek klient-ASO zdąży się zacieśnić.

Na razie jeżdżę na przeczyszczonym (i wcześniej 2 razy wymienianym) elektrozaworze i czekam na rozwój wypadków.

Rozglądam się powoli za kolejnym autem, a z racji bezwarunkowej miłości do LPG (koszty, nie ekologia!) pozostaję w kręgu Renault/Dacia, bo tylko oni jeszcze kładą LPG: Duster, Captur albo nowe Sandero Stepway - o ile nie zrobią jakiejś koszmarnej biedy. Dopłata za LPG w Daciach tylko 1000 zł, czyli za darmo, w Capturze - 2.000 zł, a w Clio, czego nie rozumiem i nie akceptuję - 3000 zł.

A co do kosztów: jakkolwiek bym liczył, włączając w to dodatkowe przeglądy, zmieniane częściej na mój koszt filtry i wizyty w ASO na czyszczenie, to i tak jestem do przodu, bo benzynka by mnie zjadła, a diesel nie wchodzi w grę (choć jeździ pięknie) z uwagi na mój tryb jazdy: często, choć niekoniecznie daleko.
Pozdrawiam!
 
     
Nerrob


Marka: Dacia
Model: Duster II 1,6 SCe LPG
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 15 Gru 2019
Posty: 33
Wysłany: 2020-08-15, 15:43   

JS napisał/a:

Motyw brudnego gazu pomijam, bo to standard i w ASO, i w centrali Dacii.


Już w zeszłym roku napisałem, że latem przez 3 tygodnie jeździłem i tankowałem w Niemczech i ... po 2 tygodniach pojawił się problem z przełączaniem na tym lepszym niemieckim czyściejszym ;-) gazie . Ale Renault/Dacia Polska nadal twierdzi, że to polski "brudny" gaz powoduje usterkę. Rynce opadywujo :(.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10