Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przedłużenie gwarancji do 5 lat
Autor Wiadomość
mroczny-kosiarz


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Wersja: Open
Napęd: 4x2
Rocznik: 2016
Wiek: 56
Dołączył: 20 Sty 2016
Posty: 116
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-03-08, 13:38   Przedłużenie gwarancji do 5 lat

Mam pytanie do Użytkowników Dustera. Czy warto przedłużać gwarancję do 5 lat za 499,- zł? Czy przedłużenie gwarancji oznacza, że konieczne są obowiązkowe przeglądy w autoryzowanym serwisie?
_________________
Pozdrawiam -
 
     
keisyzrk

Marka: opel
Model: omega
Dołączył: 29 Lis 2015
Posty: 21
Skąd: lubaczów
Wysłany: 2016-03-08, 13:48   

a nie lepiej za 1zł? ogólnie zawsze lepiej jest coś mieć niż tego nie mieć...poczekaj na komentarze kolegów którzy z tego korzystali...
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2016-03-09, 09:17   

->mroczny-kosiarz: To zależy, bo jeśli np. ktoś nie zamierza po drugim czy trzecim przeglądzie rocznym więcej pojawić się w ASO, to w takim przypadku te ew. 499zł byłoby wyrzucone w błoto.
_________________
pozdrawiam DD
 
     
mroczny-kosiarz


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Wersja: Open
Napęd: 4x2
Rocznik: 2016
Wiek: 56
Dołączył: 20 Sty 2016
Posty: 116
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-03-09, 20:40   

DD napisał/a:
->mroczny-kosiarz: To zależy, bo jeśli np. ktoś nie zamierza po drugim czy trzecim przeglądzie rocznym więcej pojawić się w ASO, to w takim przypadku te ew. 499zł byłoby wyrzucone w błoto.


Myślę, że po 3 latach użytkowania samochodu już na pewno bym wiedział, ile warta jest obsługa w ASO, w jakim stanie jest 3-letni samochód i jakie jest prawdopodobieństwo wystąpienia poważnych usterek, które lepiej byłoby usuwać w ramach gwarancji, niż na własny koszt.

Ale niestety decyzję muszę podjąć teraz, nie mając tych informacji.

Na pewno po upływie okresu gwarancji znajdę sobie tańszych mechaników niż w ASO, zwłaszcza jeśli chodziłoby tylko o sprawy eksploatacyjne, takie jak wymiana oleju, filtrów, czy klocków hamulcowych. Jeśli jednak po 3 latach jest ryzyko wystąpienia poważniejszych usterek, których koszt usunięcia byłby większy niż 500 zł, to wówczas warto byłoby wykupić przedłużenie gwarancji.

Stąd moje pytania, adresowane zwłaszcza do tych Klubowiczów, którzy mają Dustery 3 letnie i starsze niż 3 lata - jakie awarie u Was wystąpiły i jaki był koszt ich usunięcia? Jak oceniacie obsługę w ASO, jej jakość i koszt w stosunku do niezależnych mechaników?

Jeśli u kogoś nie było żadnych awarii po 3 latach użytkowania Dustera, także byłbym wdzięczny za wiadomość. :-)
_________________
Pozdrawiam -
 
     
keisyzrk

Marka: opel
Model: omega
Dołączył: 29 Lis 2015
Posty: 21
Skąd: lubaczów
Wysłany: 2016-03-09, 21:10   

staraj się wynegocjować to gwarancję za 1zł- zazwyczaj nie jest to trudne. Jeżeli dealer będzie się upierał że da za 1zł i nie śpieszy Ci się z zamówieniem auta to możesz poczekać na program Dacia Ambasador-bardzo często się pojawia i ludzie maja do oddania kupony. Z tego co ja czytałem zanim kupiłem dustera to użytkownicy go sobie chwalili, chociaż teraz zaczynam się zastanawiać czy aby jakość tych samochodów nie spadła, bo co chwile pojawiają się jakieś problemy(wadliwa sonda lamba-która nie jest nigdzie dostępna, ściąganie w jedną stronę, bujający i skrzypiący fotel, albo przestawiona tylna belka) i to w dodatku te same u różnych osób...
 
     
mroczny-kosiarz


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Wersja: Open
Napęd: 4x2
Rocznik: 2016
Wiek: 56
Dołączył: 20 Sty 2016
Posty: 116
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-03-09, 21:12   

keisyzrk napisał/a:
staraj się wynegocjować to gwarancję za 1zł- zazwyczaj nie jest to trudne.


Niestety, już złożyłem zamówienie miesiąc temu...
_________________
Pozdrawiam -
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2016-03-10, 11:53   

Ja mam przedłużoną gwarancję. Nie jestem pewien czego dotyczy (czy wszystkiego, czy może są jakieś ograniczenia). W ciągu trzech lata (akurat tyle ma auto) z awarii wymagających interwencji serwisu zdarzyła się tylko wymiana końcówki drążka kierowniczego (lekko postukiwało na nierównościach). No i klima - znana wada w postaci zamarzania parownika - która jutro ma być usunięta (wymiana czujnika).
_________________
Piotrek
 
     
Witek1952

Marka: Duster
Model: Ambiance
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Ambiance
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Wiek: 71
Dołączył: 28 Wrz 2014
Posty: 216
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2016-03-10, 19:11   

Witam serdecznie. Jak wziąłem 5 letnią gwarancję to dostałem też 500 zł zniżki w ubezpieczeniu. Zamiast 1910 zł ( Alianz) zapłaciłem 1410 zł. W sumie dodatkowe 2 lata gwarancji za darmo. Jak się mi to znudzi to kto mi zabroni po trzech lub czterech latach przestać jeździć do serwisu? Jeżeli na moich warunkach to oczywiście brać. Pozdrawiam.
_________________
Witek
 
     
casablanka

Marka: dacia
Model: duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 04 Kwi 2015
Posty: 22
Skąd: nowe miasto lub.
Wysłany: 2016-03-10, 22:56   

witam - tez mam gwarancje na 5 lat za jedyne 499 przy zakupie, wybieram sie w kwietniu na drugi przeglad a trzeci podobno po 4 latach lub 60 tys , ale dzis juz bym nie przedluzal mam 24 tys przejechane chodzi jak zegarek poza wskaznikiem paliiwa ktorego nijak nie moga wyregulowac i pewnie ten drugi serwis bedzie ostatnim i mam pytanie czy macie wpisane przeglady w ksiazce serwisiwej bo mi powiedzieli w aso ze maja elektroniczny zapis u siebie i nie musza mi wpisywac do ksiazki co w tej chwili wymusze na nich by dikonali zaleglego wpisu jak i biezacy poniewaz w chwili sprzedazy oni mi moga nie udostepnic swoich - pozdrawiam
_________________
zk
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2016-03-10, 23:34   

casablanka napisał/a:
czy macie wpisane przeglady w ksiazce serwisiwej bo mi powiedzieli w aso ze maja elektroniczny zapis u siebie i nie musza mi wpisywac do ksiazki

Niestety, lubelski serwis Renault jest pod względem formalnym fatalny: nie dają wykazu prac wykonanych przy przeglądzie, nie wpisują do książki przeglądów (tj. wpisują po podłożeniu im książki i zażyczeniu sobie tego). Ja prowadzę książkę serwisową i wpisuję przeglądy, Mówiono mi też, że wszystko wpisują do komputera, a tu okazało się, że nie mają wpisanej wymiany filtra paliwa po 37 tys. km. (tłumaczenie: "bo pewnie pan przyniósł własny filtr"). W ogóle w serwisie otrzymuję sprzeczne informacje na ten sam temat od różnych osób, a czasem od tej samej osoby przy różnych okazjach.
_________________
Piotrek
Ostatnio zmieniony przez piku 2016-03-13, 22:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Witek1952

Marka: Duster
Model: Ambiance
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Ambiance
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Wiek: 71
Dołączył: 28 Wrz 2014
Posty: 216
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2016-03-13, 22:18   

Witam serdecznie. Żądajcie wpisów w książce bo potem w razie sprzedaży wzrośnie wartość pojazdu.
_________________
Witek
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2016-03-14, 02:34   

->mroczny-kosiarz: Ta "przedłużona gwarancja" zwie się chyba "usługa serwisowa Formula Non Stop". I cały wic polega na tym, co owa "usługa serwisowa Formula Non Stop" obejmuje oraz (a może przede wszystkim) czego nie obejmuje. Warto sie tego dokładnie dowiedzieć przed jej wykupieniem. Żeby później nie było zdiwka po tych ponad trzech latach. To podobnie jak z kupnem AC, fundamentalne znaczenie mają tzw. OWU. W ciemno się AC raczej nie bierze i podobnie wypadałoby postepować w przypadku Formuły Non Stop.
_________________
pozdrawiam DD
 
     
mroczny-kosiarz


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Wersja: Open
Napęd: 4x2
Rocznik: 2016
Wiek: 56
Dołączył: 20 Sty 2016
Posty: 116
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-03-18, 00:19   

Bardzo Wam dziękuję za wszystkie rady. :-)
_________________
Pozdrawiam -
 
     
Piitubski

Marka: Dacia
Model: Duster
Dołączył: 29 Sty 2016
Posty: 33
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-03-18, 14:43   

Przeczytałem warunki FNS i uważam, że warto, bo obejmuje większość elementów samochodu.
 
     
Tolkien

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2014
Wiek: 40
Dołączył: 28 Mar 2014
Posty: 82
Skąd: Myślenice
Wysłany: 2016-03-19, 13:40   

Hej. Ja mam 5- letnie przedłużenie za 1 zł. Na razie poza falującymi obrotami nic nie zgłaszałem ale to dopiero 1,5 roku jazdy i 13.000 km. Ja wziąłem przedłużenie bo autem jeździ też żona więc w razie "W" gdyby jej coś się z autem stało chciałem mieć pewność że bezproblemowo załatwione będzie wszystko w ASO.

Z drugiej strony lista rzeczy do zrobienia w aucie po zakończeniu gwarancji już kilka pozycji ma ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
yarden cabernet sauvignon
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 11