Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Co was najbardziej denerwuje w waszej Drakuli?
Autor Wiadomość
lajkonik

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Ambiance
Napęd: 4x2
Rocznik: 2010
Wiek: 50
Dołączył: 20 Paź 2014
Posty: 70
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-06-01, 09:38   

Najlepiej rozebrać i przesmarować. Tylko dostęp jest niewygodny. Trzeba trochę poćwiczyć jogę :mrgreen:
_________________
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2015-06-01, 10:59   

Swoją drogą to może skrzypieć pedał sprzęgła, albo czujnik/włącznik z nim związany.
_________________
pozdrawiam DD
 
     
Darek
Dardus


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 115KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2020
Dołączył: 10 Lut 2015
Posty: 254
Wysłany: 2015-06-01, 22:43   

rzekot napisał/a:
... i co z tym pedałem zrobić? :)


Miałem podobny przypadek, tylko u mnie winowajcą był plastikowy łącznik między pedałem sprzęgła a pompą, jak widać w załączniku. Samego łącznika ciężko było kupić a autko potrzebne, więc musiałem na szybko coś wymyślić. Jak do tej pory nie słychać żadnych pisków, co wcześniej mnie też wk...... :oops:
Myślę że już tak zostanie :lol:


http://www.daciaklub.pl/f...ad.php?id=12418
 
     
lajkonik

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Ambiance
Napęd: 4x2
Rocznik: 2010
Wiek: 50
Dołączył: 20 Paź 2014
Posty: 70
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-06-02, 07:12   

U mnie skrzypiał "zawias" pedału sprzęgła, ale na razie obyło się bez rozbierania. Wystarczyła odpowiednia ilość smaru silikonowego. Też było trochę gimnastyki żeby dotarł na samą górę, wiec się od razu przyjrzałem na przyszłość jak to rozebrać.
_________________
 
     
Ajgor

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Wiek: 54
Dołączył: 15 Lis 2014
Posty: 221
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2015-06-02, 20:14   

Telepiąca się szyba przy otwartym oknie pasażera z przodu :-x
_________________
Pozdrawiam.Ajgor.
 
     
Harry718

Marka: Dacia
Model: Duster FL
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2013
Wiek: 41
Dołączył: 16 Wrz 2015
Posty: 21
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-09-29, 21:36   Wrażenia po pierwszej dłuższej jeździe

Dustera mam krótko, gdyż odebrałem go wczoraj wieczorem.
Dzisiaj zrobiłem nim 400 km i ogólnie jest ok.
Z denerwujących rzeczy:
- komputer pokładowy - zgadzam się z wcześniejszym postem, że programowała go osoba, która chyba nigdy nie jeździła autem ...
- podłokietnik, ręczny, regulacja lusterek - takie duże auto, tyle miejsca, a tak spier... sprawę ? Przecież jest bardzo dużo aut, w którym nie ma konfliktu pomiędzy ręcznym, podłokietnikiem i ustawianiem lusterek - swoją drogą, ktoś, kto umieściła tam ten przełącznik musiał mieć niezłą fazę.
- fabryczne wycieraczki - po pierwszym ich użyciu zatrzymałem się na stacji benzynowej, kupiłem dłuższe pióro firmy na B i poprawiłem ramię wycieraczki kierowcy. Różnica kolosalna.
- wskaźnik poziomu paliwa - mam nie oryginalną (fabryczną) instalację LPG, więc posiadam komputer. I moje zdziwienie polega na tym, że wskaźnik paliwa nie mierzy rzeczywistego poziomu paliwa w baku (za pomocą pływaka) tylko "obniża" się na podstawie średniego zużycia paliwa. Efekt - przy jeździe na LPG i przejechaniu 200 km zdziwiłem się, że tyle zeszło mi paliwa. Że w Poznaniu był duży korek, zgasiłem auto, by niepotrzebnie chodziło. Po ponownym odpaleniu - szok. Pełen bak paliwa ...
- osłony przeciwsłoneczne z lusterkiem bez jego zaślepki - kto to wymyślił ?!
- sterowanie radia i gałka - niestety nie jest intuicyjna. Owszem jest opisana, ale ... można to było zrobić lepiej.
- brak stałego zegarka lub termometru - trzeba będzie przerobić ten z "new beatle"
- podłokietnik w drzwiach kierowcy - beznadziejnie twardy.
- zamykanie tylnej klapy - mam wrażenie jakbym trzaskał jakimiś drzwiami od PRL'owskiego garażu
- klakson - takie rozwiązanie miałem kiedyś w AXie i miałem nadzieje, że w XXI wieku już go nie spotkam. A jednak ...
- najgorsza wada, którą ciężko mi przeboleć - uchwyty na kubki są beznadziejne i nie mieści mi się tam mój kubek termiczny !!

I tak na razie to tyle "plusów ujemnych".
Plusów dodatnich jest więcej :)
Po trasie 200 km w jedną stronę - rewelacja, nic nie boli.
W miejscach w których swoim ufo musiałem zwalniać praktycznie do 0 - tutaj tylko odpuszczam gaz.
Wygodna, wysoka pozycja kierowcy - nie siedzi się jak u mnie praktycznie na podłodze.


A największą wadą niestety jest to - że autkiem będzie jeździć głownie moja żona a nie ja :/
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2015-10-02, 21:36   Re: Wrażenia po pierwszej dłuższej jeździe

Harry718 napisał/a:
- wskaźnik poziomu paliwa - mam nie oryginalną (fabryczną) instalację LPG, więc posiadam komputer. I moje zdziwienie polega na tym, że wskaźnik paliwa nie mierzy rzeczywistego poziomu paliwa w baku (za pomocą pływaka) tylko "obniża" się na podstawie średniego zużycia paliwa. Efekt - przy jeździe na LPG i przejechaniu 200 km zdziwiłem się, że tyle zeszło mi paliwa. Że w Poznaniu był duży korek, zgasiłem auto, by niepotrzebnie chodziło. Po ponownym odpaleniu - szok. Pełen bak paliwa ...
No niestety tak to jest z tym wskaźnikiem w niektórych autach. Czy za każdym razem, niezależnie od poziomu nPb w baku (a nie tylko przy pełnym), po wyłączniu i włączeniu zapłonu Ci się "restuje" wskaźnik paliwa do właściwego wskazania? Jeśli tak, to ciesz się, że chociaż tak masz :-) . Bo są samochody, w których są nawet większe z tym problemy i w ostateczności montuje się tzw. emulator wskaźnika paliwa.

Harry718 napisał/a:
- osłony przeciwsłoneczne z lusterkiem bez jego zaślepki - kto to wymyślił ?!
Chodzi o coś, co zakrywa lusterko, żeby po opuszczeniu osłony przeciwsłonecznej pasażer i/lub kierowca nie musiał oglądać swojej facjaty, gdy sobie tego nie życzy ;-) ? Jeśli tak, to chyba nie miałem okazji się z czymś takim spotkać (w każdym razie nie przypominam sobie). Raczej tylko albo lusterko bylo bez żadnej klapki/pokrywki, albo go w ogóle nie bylo.

Harry718 napisał/a:
- zamykanie tylnej klapy - mam wrażenie jakbym trzaskał jakimiś drzwiami od PRL'owskiego garażu
Może to ta dodatkowa ramka tablicy rejestracyjnej rezonuje i uderza/ociera o blachę klapy podczas jej (klapy) zamykania-zatrzaskiwania? Warto to sprawdzić, bo jesli tak jest, to ramka po jakiś czasie poważnie uszkodzi Ci lakier. Ja w moim DD tak miałem i na razie prowizorycznie wcinąlem pod ramkę kawałek złożonej kilkakrotnie gazety (w przyszlości oczywiście muszę to porządnie rozwiązać). Po tym zabiegu efekty dzwiękowe towarzyszące zamykaniu klapy są o wiele cichsze :-D .

Harry718 napisał/a:
- klakson - takie rozwiązanie miałem kiedyś w AXie i miałem nadzieje, że w XXI wieku już go nie spotkam. A jednak ...
Nie wiem jak teraz, ale przez wieeele lat to był standard we francuzach. Z resztą nie tylko w nich, np. rownież stare Skody (do Favoritki włącznie) miały przycisk klaksonu w manetce.

Harry718 napisał/a:

A największą wadą niestety jest to - że autkiem będzie jeździć głownie moja żona a nie ja :/

Daj żonie swoje Ufo, a sam pomykaj Dusterkiem :mrgreen: .
_________________
pozdrawiam DD
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 10