Dacia Duster Klub Polska Strona Główna Dacia Duster Klub Polska
Klub miłośników Dacii Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy Duster 2018
Autor Wiadomość
BoloSr 
Czarny Zadymiacz

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Wysłany: 2017-09-12, 18:30   

https://www.dacia.pl/samo...owy-duster.html

https://www.youtube.com/watch?v=KO7GL9U40kE

http://www.test.auto.pl/n...ia-duster-2018/

troche tego jest :)

piku 

Silnik: 1.5 dCi 110KM
Napęd: 4x4
Rocznik: 2012
Wysłany: 2017-09-12, 20:07   

jacek217 napisał/a:
Dzisiaj miala byc premiera nowego Dustera ale wszedzie cisza. Ktos cos wie wiecej na jego temat? .

Kolega ma zatyczki w uszach?
Choćby tu jest gorąco od dawna:
http://www.daciaklub.pl/f...r=asc&start=300

barti 
Barti

Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wysłany: 2017-09-12, 21:37   

JA jestem trochę zawiedziony (zbyt małymi zmianami zew.).
Wiem, że może dla niektórych to pikuś ale te klamki zewnętrzne są nieakceptowalne :/

JS 
JS

Rocznik: 2017
Wysłany: 2017-09-13, 12:43   

Witam. Na forum Dacia klub toczy się dyskusja o funkcjonalności karty hands free, typowej dla niektórych aut Renault, a także dla nowej Dacii Duster.
Użytkowałem taką w Lagunie III i ani poprzedni właściciel, ani ja przez 10 lat nie stwierdziliśmy żadnych problemów z tą kartą. Trzeba jedynie pamiętać o zapasowej baterii do karty (koszt 2 zł raz do roku albo rzadziej). Wygoda rewelacyjna. Jeśli będzie w Dacii, to nieco podniesie jej wartość wizerunkową i jakościową.
Ostatnio przypadkiem dowiedziałem się w ASO, że w takiej karcie jest zapisany autentyczny przebieg auta (podobnie jak w pompie abs) - po przyłożeniu do ich czytnika podaje dokładny przebieg. Niejeden pewniak się podobno zdziwił, wykrzykując sakramentalne: ożeż k...!).
Wolę nie wiedzieć, ile kosztuje wymiana i programowanie zgubionej albo uszkodzonej...

barti 
Barti

Rocznik: 2010
Wysłany: 2017-09-13, 20:43   

Widzę, że już cisza nastała :)
Co wy na to:
http://www.daciaduster.or...design-version/

Czytałem, że 7os wersji nie będzie jednak wciąż żyję nadzieją, że jednak będzie :)

piku 

Wysłany: 2017-09-13, 23:28   

JS napisał/a:
dyskusja o funkcjonalności karty hands free, typowej (...) Wolę nie wiedzieć, ile kosztuje wymiana i programowanie zgubionej albo uszkodzonej...

O, widzisz! Podałeś argument przeciwko, a poszukujemy argumentów za. Jak sprawdzasz, czy auto zostało zamknięte? Jak zamykasz/otwierasz auto, gdy chcesz w nim posiedzieć dłużej, czy przespać się?

JS 
JS

Wysłany: 2017-09-14, 09:35   

Ależ ja podałem argumenty i za kartą, i przeciw niej. Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Wiadomo, że im więcej elektroniki, tym więcej kłopotów, ale jakieś plusy są także.

Żywiec 
Żywiec

Wysłany: 2017-09-14, 13:24   

Sam użytkowałem pojazd (Laguna) z kartą przez 5 lat i wg. mnie jedyna wada tej karty to jest jej kształt. Jak się ją włoży do kieszeni spodni zwłaszcza tylnej to człowiek może na niej usiąść i tak ową kartę uszkodzić ;), na kluczyku jak usiądę to albo uszkodzę "zadek" albo spodnie bądź to i to ;). Poza uszkodzeniami czysto mechanicznymi z winy własnej nie narzekałem na to ustrojstwo a wręcz sobie je chwaliłem.

piku 

Wysłany: 2017-09-14, 13:45   

Żywiec napisał/a:
Sam użytkowałem pojazd (Laguna) z kartą przez 5 lat i wg. mnie jedyna wada tej karty to jest jej kształt. (...).

A jak z zamykaniem auta od środka, gdy chcesz w nim nocować?
Jak sprawdzasz czy auto jest zamknięte (gdy nie składają się lusterka (zresztą - to nie jest 100% gwarancja, że się zamknęło)?
Co się dzieje, gdy daleko w górach zabraknie baterii do karty - czy można auto po prostu zamknąć mechanicznie, odpalić w inny sposób?
Co do przydatności do uruchamiania auta, czy otwierania w normalnych,. miejskich warunkach nie mam wielkich wątpliwości; rodzą się, gdy pomyślę o innych momentach potrzeby użycia zamka w aucie, czy też kosztach naprawy/wymiany uszkodzonej karty.
Oczywiście, to nie jest czynnik krytyczny w samochodzie, który zadecyduje o jego zakupie (chyba, żeby...).

BoloSr 
Czarny Zadymiacz

Wysłany: 2017-09-14, 17:30   

Troche zdjęć z netu :)

Reszta fotek tu :)

Żywiec 
Żywiec

Wysłany: 2017-09-14, 20:05   

piku napisał/a:
Żywiec napisał/a:
Sam użytkowałem pojazd (Laguna) z kartą przez 5 lat i wg. mnie jedyna wada tej karty to jest jej kształt. (...).

A jak z zamykaniem auta od środka, gdy chcesz w nim nocować?
Jak sprawdzasz czy auto jest zamknięte (gdy nie składają się lusterka (zresztą - to nie jest 100% gwarancja, że się zamknęło)?
Co się dzieje, gdy daleko w górach zabraknie baterii do karty - czy można auto po prostu zamknąć mechanicznie, odpalić w inny sposób?
Co do przydatności do uruchamiania auta, czy otwierania w normalnych,. miejskich warunkach nie mam wielkich wątpliwości; rodzą się, gdy pomyślę o innych momentach potrzeby użycia zamka w aucie, czy też kosztach naprawy/wymiany uszkodzonej karty.
Oczywiście, to nie jest czynnik krytyczny w samochodzie, który zadecyduje o jego zakupie (chyba, żeby...).

Możesz zamknąć naciskając guzik na karcie, nigdy nie sprawdzałem czy faktycznie jest zamknięty czy nie, zawsze odchodząc słyszałem charakterystyczny dźwięk zamka, jak któreś z drzwi były niedomknięte (za lekko zostały pchnięte i zamek nie zaskoczył na wszystkie blokady) to dźwięk powtarzał się dwa razy, czyli zamykał i otwierał zamki, jak bateria padnie w karcie, wyjmujesz z karty kluczyk i otwierasz drzwi kluczykiem (pod maskownicą na klamce kierowcy jest wejście na kluczyk awaryjny (taki mały mieszczący się w karcie) a kartę wkładasz do czytnika. jak karta jest w czytniku nie musi być zasilana baterią. Naprawa karty (nie w ASO) kosztowała mnie coś ok 130 PLN bez wymiany obudowy (obudowę posklejali mi SuperGlu)

piku 

Wysłany: 2017-09-14, 23:22   

Na jednym z powyższych zdjęć widać, że jest wersja z kluczykiem, a nie kartą. Zatem karta to pierwsza rzecz, z której chętnie zrezygnuję, jeśli trzeba będzie do niej dopłacać.
Na rosyjskim filmie (https://www.youtube.com/watch?v=rC8ipTg6yNQ&feature=youtu.be&t=14m27s) widać też, że blacha na wejściu do bagażnika jest osłonięte plastikiem. Drobiazg, a cieszy.

piku 

Wysłany: 2017-09-14, 23:23   

Na jednym z powyższych zdjęć widać, że jest wersja z kluczykiem, a nie kartą. Zatem karta to pierwsza rzecz, z której chętnie zrezygnuję, jeśli trzeba będzie do niej dopłacać.
Na rosyjskim filmie (https://www.youtube.com/watch?v=rC8ipTg6yNQ&feature=youtu.be&t=14m27s) widać też, że blacha na wejściu do bagażnika jest osłonięte plastikiem. Drobiazg, a cieszy.

olo 
olo

Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2015
Wysłany: 2017-09-15, 04:57   

Pamiętajcie tylko,że to wszystko dotyczy opcji"wystawowej".Pewne jest to,że zmieniono konsolę,wprowadzono klimatronic(jako opcja),podobnie jak kartę,zmieniono przetłoczenie blach,nowe wzory tapicerek,pełną regulację fotela kierowcy i parę innych drobnych rzeczy.Co na jakim rynku będzie dostępne zobaczymy.Ale i tak czekam z niecierpliwością na cennik.

BoloSr 
Czarny Zadymiacz

Wysłany: 2017-09-17, 18:29   

https://www.youtube.com/w...1&v=jR0LZxpHUpM

Odpowiedz do tematu