Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Klimatyzacja automatyczna czy manualna.
Autor Wiadomość
jammo


Marka: Opel , Hyundai, Dacia
Model: Astra, i30, Duster2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Wiek: 61
Dołączył: 26 Lip 2017
Posty: 226
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-01-17, 20:32   Klimatyzacja automatyczna czy manualna.

Witam , mam pytanie dotyczące klimatyzacji a konkretnie jej wyboru pomiędzy : manualna czy automatyczna. Prawdę powiedziawszy jak dotąd nie miałem jeszcze do czynienia w swoich samochodach z tzw. klimatronikiem i nie wiem jaka jest naprawdę różnica pomiędzy nimi. Oczywiście orientuje się , że manual ustawiamy ręcznie a automatyczna ? czy tylko temperaturę ustawiamy odpowiednim pokrętłem a reszta sama się ustawia? Przy zakupie nowego będę musiał zdecydować, czy dopłacić i wybrać automatyczną czy zostać przy manualnej. Z tego co się orientuję dopłata do automatycznej będzie około 1300 zł, tylko czy warto dopłacać i co na tym skorzystam w praktyce, pozdrawiam.
 
     
psz

Marka: Honda
Model: Civic VII sedan
Rocznik: 2004
Dołączył: 16 Sty 2018
Posty: 15
Wysłany: 2018-01-18, 17:56   

Jeżdżę teraz z klimatyzacja automatyczną, poprzednie auto miałem z manualną.

Automatyczna jest wygodniejsza, bo zarówno przy chłodzeniu, jak i grzaniu ustawiasz pożądaną temperaturę i system sam sobie steruje nawiewami, moca nawiewu i temperaturą nadmuchu, żeby ją osiągnąć.

W przypadku manuala to wszystko robi się samodzielnie, na czuja. Sam musisz zdecydować, którymi nawiewami ma dmuchać powietrze (szyba, korpus, nogi etc.), z jaką mocą a temperaturę regulujesz na czuja pokrętłem.

Klimatyzacja automatyczna jest więc bardziej bezobsługowa, ale dla mnie przede wszystkim liczy się, żeby w ogóle była klima. Spokojnie wybrałbym manualną, jeśli dzięki temu byłoby mnie na przykład stać na kamerę cofania, reflektor przeciwmgielne, lepszy silnik lub napęd 4x4.
 
     
jammo


Marka: Opel , Hyundai, Dacia
Model: Astra, i30, Duster2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Wiek: 61
Dołączył: 26 Lip 2017
Posty: 226
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-01-19, 18:51   

Dzięki, jeżeli potwierdzi się u nas cena dopłaty ta z Czeskiej strony Daci to raczej kupię z automatyczną.Ale zobaczymy w lutym jak będą ceny. Oscyluję z ceną za Dustera w kwocie około 60-65 tyś zł , najlepiej w wersji Prestige, . więc myślę, że może starczy i na 4x4 i na klimę automatyczna, pozdrawiam.
 
     
psz

Marka: Honda
Model: Civic VII sedan
Rocznik: 2004
Dołączył: 16 Sty 2018
Posty: 15
Wysłany: 2018-01-19, 20:47   

Czyli jednak będzie 4x4? ;-)
 
     
jammo


Marka: Opel , Hyundai, Dacia
Model: Astra, i30, Duster2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Wiek: 61
Dołączył: 26 Lip 2017
Posty: 226
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-01-21, 18:16   

Bardzo chciałbym, chociaż wiem , że spalanie będzie większe. Pisałem do jednego kolegi z forum Daci o opinię , bo on miał i niedawno sprzedał 4 letniego Dustera z 4x4 i to on powiedział mi , że wychodziło mu spalanie o 1.5 litra większe niż z 4x2, chociaż ja myślę , że to też zależy głównie od stylu jazdy, i jednemu wyjdzie 1,5 l a drugiemu 0,8 l na 100 km, mimo wszystko zachęcał do kupna z 4x4 nawet kosztem uboższego wyposażenia.
Dzisiaj prześledziłem konfigurator na Dacia.cz i w wersjach Comfort jak i tej najbogatszej Prestige w standardzie jest klima manualna tak , że wszędzie trzeba dopłacać do automatycznej. Po dołożeniu tej automatycznej wersja Presige 1.6 SCe 115 4x4 kosztowała by mnie trochę ponad 67 tyś zł oczywiście z kołem zapasowym . Co wybiorę to się zobaczy ale jak na razie to biorę tą opcję pod uwagę :-) . Na razie czekam na polskie cenniki czy się to potwierdzi, może będzie deczko taniej? no i może jakieś upusty by dało radę wywalczyć :mrgreen: zobaczymy :-) .
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 10