Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
DD 1,6 16V 4x4 Laureate
Autor Wiadomość
Dar1962
Diabelska Drakula


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Wiek: 62
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 654
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2013-01-16, 14:46   DD 1,6 16V 4x4 Laureate

szary bazalt - kolor aktualnie już limitowany a więc exclusive :-)

radio.JPG
Plik ściągnięto 484 raz(y) 179,42 KB

2.jpg
Plik ściągnięto 492 raz(y) 157,59 KB

IMG_0414.JPG
Plik ściągnięto 505 raz(y) 214,16 KB

1.jpg
Plik ściągnięto 530 raz(y) 176,85 KB

 
     
TomaszDuster

Dołączył: 23 Sty 2013
Posty: 27
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2013-01-24, 09:31   

Zastanawiam się dlaczego wycofali ten lakier. Mało zamówień mieli? Ja jestem z niego bardzo zadowolony, nie widać brudu (nasze drogi są tak brudne, że wracając z myjni samochód już jest upaćkany), widać ciekawą linię nadwozia a zwłaszcza fajny jest kontrast między lakierem a czarnymi elementami (nakładki), relingami,itd.
 
     
tomszafa
Admin


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 43
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 766
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-01-24, 10:33   

TomaszDuster napisał/a:
Zastanawiam się dlaczego wycofali ten lakier.


Bo brzydki jest? :mrgreen:
Żart.
Pewnie dlatego, ze mało się sprzedawał i w sumie to widać bo najwiecej Dusterów jest Czarnych i Brązowych ;-)
Chcociaż w Dacii to ciezko coś wytłumaczyć logicznie... oni mają swój świat :-D
 
     
TomaszDuster

Dołączył: 23 Sty 2013
Posty: 27
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2013-01-24, 10:52   

Chyba tak, kwestia ilości sprzedanych sztuk... W Szczecinie widziałem tylko jedną sztukę bazaltową, poza moim egzemplarzem. Generalnie w Szczecinie mało jest Dacii... Chyba dla ludzi jest zbyt mało 'markowa' i wolą szpanować czymś innym... Ostatnio wysyp Nissanów Qasqai, jakaś moda czy co... ;-) Na małym parkingu obok mojej Drakuli to chwilami stoją nawet 3 Qasqai'e ... Ale ja wolę jednak Drakulę. Qasqai to taki bardziej mieszczuch a Drakula bardziej wywrotowiec ;-)
 
     
Dar1962
Diabelska Drakula


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Wiek: 62
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 654
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2013-01-24, 16:18   

nie mam nic przeciwko temu,żeby bazaltowych było jak najmniej :-P
 
     
Dar1962
Diabelska Drakula


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Wiek: 62
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 654
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2013-01-25, 18:20   

Jestem świeżutko po przeglądzie mojego bazaltowego DD 1,6 16V 4x4 (baz LPG), oto moje Wrażenia:
- przegląd po pierwszym roku eksploatacji (przy stanie licznika 7546)
-miejsce ASO Nazaruk Service Lublin ul. Abramowicka 45
-materiały eksploatacyjne (olej Elf Evolution 5W40, filtr oleju Paraflux,filtr kabinowy Valeo,uszczelka korka spustowego) własne zakupione przez net
-umówiłem się telefonicznie, auto przyjęto punktualnie, kopię zlecenie dostałem do ręki
-nie podawałem żadnych usterek ani niedomagań, bo ich po prostu nie było
-serwis nie wybrzydzał z tytułu dostarczenia im materiałów (są przyzwyczajeni)
-obsługa trwała około 1,5 godz + co najmniej 40 minut czekania na umycie i odkurzenie auta (robią to gratis ale nie mają własnej myjni, tylko w ramach jazdy próbnej jadą gdzieś w pobliżu i często czekają w kolejce) Mnie w tym czasie zaproszono do poczekalni dla klientów (duża plazma, w miarę wygodna sofa, bezpłatna kawa)
-obsługę można obserwować przez oszkloną ścianę
-pytano mnie czy życzę sobie zwrot wymienioanych materiałów
-nudząc się zwiedzałem salon - nowoczesny obiekt z dużą wystawą aut, obejrzałem Dokkera, Lodgy,nowe Sandero (zwykłe i Stepway) oraz z ciekawości nowe clio (stała też cała gama renault)
-w czasie mojej bytności z puntu wydawania aut dla klientów wyjechały dwie Dacie (nowe Sandero i DD) i zero renówek(pan Wojciech z Kunickiego działa sprawnie)
-auto wydano przyzwoicie umyte i odkurzone, bez żadnych zastrzeżeń co do stanu ani żadnych zaleceń na przyszłość
-pytałem w serwisie o problemy z napędem 4x4 ale stwierdzili,że nie mieli u siebie ani jednego takiego zgłoszenia
-pytałem o awaryjność cewek - w DD montowane są cewki Bosch (Sagemy dawno zaprzestali montować) i awaryjność tychże jest praktycznie żadna
-płatność - ciekawostka, na początku dowiedziałem się, że zapłacę circa 430 PLN za robociznę. Przed wystawieniem rachunku zacząłem z lekka molestować kierownika, że w innych aso są ceny bardziej konkurencyjne, że powinien mnie zachęcić jakoś do kolejnej wizyty itd. Nie wiem, czy podziałało, ale ostateczna suma za robociznę opiewała na kwotę 380 PLN
-w międzyczasie pan z puntu sprzedaży kusił mnie ofertą w postaci dodatkowej 2 letniej gwarancji (ograniczonej przebiegiem 100 tys km) czyli razem 5 lat za 499 PLN. Musiałem podjąć decyzję niemal od razu, bo za 5 dni autko skończy pełny rok i oferta stanie się nieaktualna za w/w kwotę. Po wywiadzie u serwisantów (stwierdzili, w tym modelu po kilkuletniej eksploatacji poddają się zwykle drobiazgi: końcówki drążka, stabilizatora, dobre zamienniki kosztują grosze a naprawa banalna - uznałem,że gra jest niewarta świeczki - z oferty zrezygnowałem

Wnioski:
- z obsługi jestem w sumie zadowolony, wszystko (za wyjątkiem mycia) poszło szybko, sprawnie i bezproblemowo,
-za obsługę mogę wystawić ASO 4+
-WARTO negocjować płatność za robociznę(gdybym nie zapytał, pewnie by mnie skasowali na te 430 PLN)
 
     
TomaszDuster

Dołączył: 23 Sty 2013
Posty: 27
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2013-01-25, 22:40   

Bazaltowe Gratulacje i dalszej bezawaryjnej jazdy :-)
 
     
tomszafa
Admin


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 43
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 766
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-01-28, 08:43   

Czyli w sumie ile Cie wyniósł cały przegląd razem z materiałami?
 
     
Dar1962
Diabelska Drakula


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Wiek: 62
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 654
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2013-01-28, 21:12   

-zestaw serwisowy z tego sklepu:
http://www.renault-czesci...3,211,164).aspx
62+16 za przesyłkę =78
olej 84+20 przesyłka=104
razem materiały - 182
robocizna - 380
RAZEM - 562

plus stówa na paliwo do Lublina i z powrotem :-P
szału nie ma
gdybym zrobił to samo za płotem w Bosch Service (50 m od mojego domu) to przy podobnej cenie materiałów robocizna wyniosłaby 60 PLN i obeszłoby się bez wydatku na benzynę :evil:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 12