Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Koszty serwisowe - opłacalność EasyService
Autor Wiadomość
nuarb

Marka: Dacia
Model: Duster 1.0 lpg
Dołączył: 01 Lip 2019
Posty: 9
Wysłany: 2020-03-07, 19:50   Koszty serwisowe - opłacalność EasyService

Witam. Mógłby ktoś się wypowiedzieć jakie aktualnie są koszty serwisowe w okresie gwarancyjnym w ASO - chodzi mi tylko o standardowe usługi - serwis olejowy filtry itp zgodnie z harmonogramem. Chcę przekalkulować opłacalność pakietu Easy Service, gdzie przy obecnych interwałach wymiany oleju (30 000km) nie wiem czy w ogóle ma to sens. Ja zamierzam wymienić olej po pierwszych 2000 potem co 15 000. Oczywiście promocyjna cena pakietu wymusza zakup w kredycie - co ogólnie jeszcze podnosi koszt. Silnik 1.0 Tce - czekam na odbiór w Lubelskim salonie.
 
     
mikeleft

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 115KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 29 Lip 2019
Posty: 271
Wysłany: 2020-03-07, 20:11   

Cześć.
Serwisant ASO wyliczył mi, że zaoszczędzę 1000pln w ciągu 5-ciu lat. Oczywiście przy obecnych ASO-wskich cenach części i robocizny. Na przykład litr oleju za 70pln.

Kupiłem EasyService bardziej jako ubezpieczenie na dużego pecha, niż żeby mieć tańszy serwis.

Pozdrawiam,
Michał
 
     
Armoth

Marka: Dacia
Model: Duster 150 FAP
Napęd: 4x2
Wiek: 47
Dołączył: 18 Gru 2018
Posty: 22
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-03-12, 11:23   

Ja wziąłem w promocyjnej cenie przy kredycie. Też pomyślałem o zabezpieczeniu w razie przygód drogowych. Gdyby nie promocja pewnie bym się nie zdecydował :)
Wymiana oleju co 30 000 to głupota, dlatego przy przeglądzie dopłaciłem za to. W Warszawie zaśpiewali mi 580 PLN.
 
     
kantor

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Access
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 24 Lis 2019
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-09-10, 13:37   

Armoth napisał/a:
Ja wziąłem w promocyjnej cenie przy kredycie. Też pomyślałem o zabezpieczeniu w razie przygód drogowych. Gdyby nie promocja pewnie bym się nie zdecydował :)
Wymiana oleju co 30 000 to głupota, dlatego przy przeglądzie dopłaciłem za to. W Warszawie zaśpiewali mi 580 PLN.
 
     
kantor

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Access
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 24 Lis 2019
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-09-10, 13:45   

kantor,
Cytat:
Ja kupiłem pojazd w Warszawie i zapewnili mnie, że co roku na przeglądzie będzie wymiana oleju bez względu na przebieg.
 
     
lukis

Marka: Dacia
Model: Duster
Dołączył: 11 Wrz 2020
Posty: 1
Wysłany: 2020-09-11, 14:41   

Witajcie,

Jest gdzieś regulamin usługi Easy Service? Bo na stronie tylko ogólne informacje. Co dokładnie ona pokrywa? Zużycie części typu wahacz/amortyzator itp? Czy tylko koszty przeglądów obowiązkowych i ewentualne naprawy gwarancyjne?
Czy serwis jest w stanie wykryć, że wymieniam olej częściej poza serwisem fabrycznym? Chodzi mi o częstsze wymiany niż zaleca producent.
 
     
mikeleft

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 115KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 29 Lip 2019
Posty: 271
Wysłany: 2020-09-11, 23:47   

Warunki easy service dostaniesz na papierze w salonie. Ogólnie ta umowa pokrywa naprawy silnika, skrzyni biegów i układu napędowego oraz koszty okresowych przegłądów. Naprawiają to, co im wskażesz lub to, co zauważą na przeglądach. U mnie uszczelniali juz miskę i wymieniali łacznik stabilizatora.

Czy serwis zauważy częstsze zmiany oleju? Dasz inną uszczelkę pod korek spustowy, inny filtr oleju, porozlewasz olej itp, to mechanik Aso to zauważy. Czy zareaguje, to zależy od człowieka. Jeden się ucieszy , że dbasz o auto, inny ci uwali gwarancję. Komputerowa kontrola jakości/czystości oleju to raczej bujda.
Ostatnio zmieniony przez mikeleft 2020-09-14, 09:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2020-09-12, 21:19   

lukis napisał/a:

Czy serwis jest w stanie wykryć, że wymieniam olej częściej poza serwisem fabrycznym? Chodzi mi o częstsze wymiany niż zaleca producent.


Jeśli wymieniałeś na olej o parametrach podanych przez producenta, to ASO nic złego na to powiedzieć nie może. Dawno, dawno temu niektóre marki robiły z tego problem ale teraz prawo takie, że im nie wolno wymuszać wymiany oleju u siebie. Mają też obowiązek poinformować jaki olej jest ok. (kiedyś używali nazw własnych :roll: ).
Częściej wymieniać też wolno. Ja po dotarciu wymieniłem w ASO. Wiele osób tak robi. "Moje" ASO aby zachęcić do robienia tej nieobowiązkowej wymiany u nich... nawet promocję miało.

Ps.
Witaj na forum :mrgreen:
 
     
irbis11

Marka: Dacia
Model: Daster
Dołączył: 16 Wrz 2020
Posty: 1
Wysłany: 2020-09-16, 15:43   

Który z autoryzowanych serwisów krakowskich oceniacie jako najlepszy? Radziłem się kolegów, odsyłali do Wieliczki, ale przecież w samym Kraku też są solidni fachowcy. Na kogo się zdecydować??
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 11