Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Odchodzący płatami lakier
Autor Wiadomość
MisiekT


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Ambiance
Napęd: 4x4
Rocznik: 2014
Dołączył: 23 Cze 2013
Posty: 51
Skąd: Budy Mszczonowskie
Wysłany: 2020-07-28, 13:45   Odchodzący płatami lakier

Mam w swoim dusterze miejsca, gdzie lakier odchodzi "płatkami" do podkładu, np. przy podszybiu oraz pod klapką wlewu paliwa (postaram sie zrobić fotki i umieścić Wam jak sprawa wygląda). Nie są to uszkodzenia mechaniczne.
Czy komuś z Was przydażyło się coś takiego i czy mogę powołać się na gwarancję powłoki lakierniczej?
Oczywiście myślałem też, żeby w pewnych miejscach użyć tzw. poliuretanowej powłoki ochronnej, ale moje auto ma 6 wiosen i zdaje się, że mam gwarancję na powłokę mam.
_________________
MisiekT
wersja silnika: K4M 646
 
     
Szumak


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Ambiance
Napęd: 4x4
Rocznik: 2014
Wiek: 49
Dołączył: 11 Lip 2020
Posty: 5
Skąd: GWE
Wysłany: 2020-10-13, 21:36   

U mnie złazi tak samo z tylnych drzwi. Lakier oryginał, nie było tam poprawek. Zaczęło się na myjni. Wniosek jest taki, że 6-cio letnich dusterów nie można już myć :D
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2020-10-13, 23:27   

Raz już na tym forum natrafiłem na tezę, że Dustera czyści się tylko w środku.
W sumie...
 
     
Violator

Marka: Opel
Model: Meriva
Rocznik: 2008
Wiek: 49
Dołączył: 17 Paź 2020
Posty: 1
Wysłany: 2020-10-18, 11:18   Re: Odchodzący płatami lakier

MisiekT napisał/a:
Mam w swoim dusterze miejsca, gdzie lakier odchodzi "płatkami" do podkładu, np. przy podszybiu oraz pod klapką wlewu paliwa (postaram sie zrobić fotki i umieścić Wam jak sprawa wygląda). Nie są to uszkodzenia mechaniczne.
Czy komuś z Was przydażyło się coś takiego i czy mogę powołać się na gwarancję powłoki lakierniczej?
Oczywiście myślałem też, żeby w pewnych miejscach użyć tzw. poliuretanowej powłoki ochronnej, ale moje auto ma 6 wiosen i zdaje się, że mam gwarancję na powłokę mam.

Witam i jak problem rozwiązałeś w ramach gwarancji?
 
     
MisiekT


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Ambiance
Napęd: 4x4
Rocznik: 2014
Dołączył: 23 Cze 2013
Posty: 51
Skąd: Budy Mszczonowskie
Wysłany: 2020-10-29, 01:48   Re: Odchodzący płatami lakier

Violator napisał/a:
MisiekT napisał/a:
Mam w swoim dusterze miejsca, gdzie lakier odchodzi "płatkami" do podkładu, np. przy podszybiu oraz pod klapką wlewu paliwa (postaram sie zrobić fotki i umieścić Wam jak sprawa wygląda). Nie są to uszkodzenia mechaniczne.
Czy komuś z Was przydażyło się coś takiego i czy mogę powołać się na gwarancję powłoki lakierniczej?
Oczywiście myślałem też, żeby w pewnych miejscach użyć tzw. poliuretanowej powłoki ochronnej, ale moje auto ma 6 wiosen i zdaje się, że mam gwarancję na powłokę mam.

Witam i jak problem rozwiązałeś w ramach gwarancji?


Jeszcze tego nie zgłosiłem. Nie wiem jak wygląda procedura. Obawiam się, że to będzie jakaś droga przez mękę, ale spróbuję - do odważnych świat należy. Jeśli będą to jakieś duże problemy, to zmatowię powierzchnię i użyję pancernego raptora :-)

Ale jeśli masz/macie jakieś doświadczenie w tej sprawie, to chętnie skorzystam z rad.

P.S. Ostatnio sam w ramach swojego doświadczenia naprawiałem na tylnym błotniku ubytek po trzaśnięciu w kant. Zabezpieczyłem powierzchnię epksydem (wcześniej czyszcząc powierzchnię) i auto już jest po drugim myciu - efekt wszystko jest OK. Nic się nie dzieje. Następny etap, to będzie w tym miejscu plastidip, a na to plastikowe listwy ochronne.
_________________
MisiekT
wersja silnika: K4M 646
 
     
MisiekT


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Ambiance
Napęd: 4x4
Rocznik: 2014
Dołączył: 23 Cze 2013
Posty: 51
Skąd: Budy Mszczonowskie
Wysłany: 2020-10-31, 11:15   PODSZYBIE

A jeszcze tak wracając do tematu, czy ktoś spotkał się z czymś podobnym, jak pod tym linkiem?
https://goduster.pl/wymiana-i-dobor-podszybia-w-dacia-duster/

Może znacie kogoś, kto sprowadza takie akcesoria?

Nasze Heko ma ubogą ofertę jeśli chodzi DD.
_________________
MisiekT
wersja silnika: K4M 646
 
     
BLACHA_997

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 194
Skąd: Polska
Wysłany: 2020-11-22, 11:28   

Na bratnim forum ktoś sprowadzał akcesoria z Rosji bądź Ukrainy - było to podszybie do DD I, ale chyba też są podszybia do "dwójki". Poszukaj w sklepach internetowych i youtubie np. tutaj:https://dustershop77.ru/?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 11