Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Opony zimowe do Dustera.
Autor Wiadomość
gilban

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 53
Dołączył: 12 Maj 2013
Posty: 14
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-05-25, 11:50   Opony zimowe do Dustera.

Witam.

Ponieważ felgi stalowe zostały już kupione o te i u tego gościa: Link do strony z felgami jeszcze chciałbym kupić opony.

Teraz mam pytanie czy można kupić nowe chińskie i czy ktoś już takie kupował: przykład tych opon: Link do aukcji 1 oraz Indonezyjskie: Link do aukcji 2

Które lepsze? A może są jakieś inne lepsze ale w rozsądnej cenie?

ps. Jeszcze muszę kupić śruby, ale pewnie je kupię w serwisie Bosch Service, jak tu ktoś poradził.
 
     
Dar1962
Diabelska Drakula


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Wiek: 62
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 654
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2013-05-25, 13:06   

chińskie odradzam, jeśli nie planujesz zapuszczać się w głębsze śniegi (a 2x4 nie pozwoli raczej na ekstremalne zabawy) optymalnym i rozsądnym cenowo rozwiązaniem jest nabycie kompletu opon zimowych typu szosowego do zwykłej osobówki. Są tańsze od takich samych opon dedykowanych do suvów. Te ostatnie mają rzekomo wzmocniony odpowiednio bark. W przypadku użytkowania stosunkowo lekkiego auta jakim jest DD na bitych drogach przepłacanie za ten element jest mało sensowne.Kupowanie opon premium to duży wydatek. Ja kierując się ceną i ocenami użytkowników wybrałem coś ze śreniej półki i kupiłem Uniroyale MS Plus 66. Po dwóch sezonach zimowych -szczególnie po ostatnim, jestem z nich bardzo zadowolony. Dobrze radzą sobie zarówno w kopnym śniegu (często zjeżdżałem w teren) jak w w błocie pośniegowym, są dość ciche.Dotychczas niewiele się zużyły. Mogę je polecić z całą odpowiedzialnością
link do testu
http://www.opony.com.pl/t...66/?p=2,52,1368

Fot-0004.jpg
Plik ściągnięto 181 raz(y) 89,66 KB

Fot-0002.jpg
Plik ściągnięto 195 raz(y) 113,52 KB

 
     
gilban

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 53
Dołączył: 12 Maj 2013
Posty: 14
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-05-25, 13:49   

A co chińskim oponom dolega, że je odradzasz? Pytam bo dalej nie wiem. I oczekuję bardziej konstruktywnych odpowiedzi.

A ewentualnie takie coś: Link do opon taiwańskich
 
     
Dar1962
Diabelska Drakula


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Wiek: 62
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 654
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2013-05-25, 19:07   

Swoją opinię opieram o dotychczas przeprowadzone testy publikowane w prasie motoryzacyjnej, które śledzę zawsze ze sporą uwagę. Było ich niemało w ciągu kilku ostatnich lat. Chińskie produkty zajmują w nich regularnie końcowe lokaty. To często kopie czołowych producentów. Niestety, skopiowanie rzeźby bieżnika nie załatwia wszystkiego. Są nieprzewidywalne,często niedbale odlane powodując kłopoty z wyważeniem, mają dłuższą drogę hamowania, szybko się zużywają.A ich cena nie jest aż tak atrakcyjna,żeby oszczędzając na portfelu oszczędzać jednocześnie na bezpieczeństwie własnym i przewożonych pasażerów. Producenci chińscy za parę lat pewnie poprawią jakość - tak jak zrobili to Koreańczycy ze swoim Hankookiem. Tylko,że za poprawą jakości musi nastąpić skok ceny.
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2013-05-25, 19:53   

Kolego gilban ostatnim czasie zastanawiałem się nad zakupem opon zimowych.
Myślałem nad Uniroyalami które gorąco poleca Dar1962, również zastanawiałem się nad Brigstonami LM-80 (jednymi z najlepszych ale i nie tanich) jednakże ze względu na moje nie duże przebiegi i studiująć opinie w interniecie zakupiłem właśnie GOODRIDE SW608.
Opinie są dobre nawet bardzo dobre, dobra jakość opony i cena nie wygurowana.
Opona dobrze sobie radzi zimą i nie żużywa się w oczach.

Ostateczną decyzje że je zakupię poparłem rozmową z kolega z DaciaKlubPolska który jeździ Dusterem i ma ten model Goodride już od dwóch sezonów, rocznie robi 30tys km czyli po dwóch zimach mniej więcej z 30tys km przejeżdził i poleca te oponki, bieżnik bardzo dobry nie zużyty.
Ja kupiłem i zobaczymy.

Ja swoje opony kupiłem przez serwiś oponypso z odbiorem w serwisie wulkanizyjnym który współpracuje z nimi, pełno ich jest więc do wyboru gdzie nam pasuje.
Ty u siebie w Warszawie też znajdziesz coś koło siebie , w chwili obecnej są po 246,99 + dolicza się 20zł za transport z centrali do punktu odbioru gdzie sobie wyznaczysz więc taniej niż z allegro a dwa możesz pojechać od razu z felgami i montaż na miejscu :-)



Należy jednak pamiętać że żadna opona nie ochroni nas w 100% przed wypadnięciem z trasy, kolizją, zimą jednak zawsze trzeba spuścić nogę z gazu , jechać rozsądnie.
 
     
Dar1962
Diabelska Drakula


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Wiek: 62
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 654
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2013-05-25, 20:56   

ta tajwańska opona ma wprawdzie ocenę 4,5 ale jest to średnia raptem 4 opinii. Moim zdaniem trudno o jej wiarygodność.
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2013-05-25, 21:03   

A opinia od użytkownika z DKP który śmiga na nich swoim Dusterem już dwa sezony?
Ona jak dla mnie wiarygodna i ona zadecydowała o zakupie jak już pisałem.
Czytałem nie tylko opinie o modelu SW608 ale ogólnie o marce opon
 
     
gilban

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 53
Dołączył: 12 Maj 2013
Posty: 14
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-05-26, 12:15   

Dziękuję wszystkim za informację.

No i się stało. Zamówiłem te opony GOODRIDE SW608. Ja wiem że są chińskie i jedni je chwalą a inni ganią. Pewne jest natomiast. Ojciec mój kupił samochód w tym roku. Dał około 30 tys teraz i drugie 30 tys ma zapłacić za rok. Nie chce wydawać na opony fortuny. No i najważniejsze nie jeździ samochodem niewiadomo ile. Poprzedni samochód który kupował w 2000 r. to był Polonez ATU (wówczas też nowy). Sprzedał go w tym roku, a na liczniku miał około 130 tys kilometrów. Czyli wywnioskować można, że rocznie robi około 10 tys kilometrów w ogóle. Czyli czy ma to sens kupowanie drogich opon, jak się mało jeździ ? A nie chciał ojciec na te opony fortuny wydawać. Bo i tak się uzbierało. Oprócz samochodu kupił hak + montaż, teraz felgi stalowe do opon, teraz będą opony i jeszcze śruby trzeba kupić
to się spoko około 3 tys zrobi.

Dopowiem jeszcze, że czytałem Jemu wasze komentarze i jest świadomy ryzyka. Jednak jest jak jest. Zobaczymy co z tego wyniknie.
 
     
Dar1962
Diabelska Drakula


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Wiek: 62
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 654
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2013-05-26, 16:09   

Dominus napisał/a:
A opinia od użytkownika z DKP który śmiga na nich swoim Dusterem już dwa sezony?

jest mniej więcej tak samo wiarygodna i subiektywna jak moja :-P .Tyle,że akurat o mim ogumieniu wystawiono kilkaset innych, w większości pozytywnych opinii.Ale, jak to się mówi moje pieniądze, moja sprawa
 
     
junior

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Wiek: 47
Dołączył: 07 Sty 2014
Posty: 87
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2014-08-04, 21:33   

Witam czy może mi ktoś podpowiedzieć gdzie kupie zimowe opony z oryginalnymi białymi napisami bo pisałem kilka tygodni temu do rożnych fachowców od opon i cisza jak makiem zasiał.
 
     
johnson

Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2013
Dołączył: 15 Paź 2013
Posty: 59
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-08-05, 15:52   

junior napisał/a:
Witam czy może mi ktoś podpowiedzieć gdzie kupie zimowe opony z oryginalnymi białymi napisami bo pisałem kilka tygodni temu do rożnych fachowców od opon i cisza jak makiem zasiał.

jak wpisze owl w szukajke na stronce z oponami to nic nie znajduje?
edit: tak bym szukal:
OWL: Outline White Lettering
ORWL: Outlined Raised White Lettering
RWL: Raised White Lettering
 
     
HuroN_PL

Marka: Dacia
Model: Duster
Napęd: 4x4
Rocznik: 2011
Dołączył: 29 Lip 2014
Posty: 133
Skąd: Z Zaskoczenia
Wysłany: 2014-08-05, 16:36   

a jaki rozmiar opon z białymi literami interesuje?
coś takiego:
http://www.ebay.co.uk/itm...=item4d20782940


albo można zrobić tak:
http://allegro.pl/marker-...4470532980.html
_________________
Pozdrawiam

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 13