Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Bagażnik rowerowy
Autor Wiadomość
przemyku

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Ambiance
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Wiek: 42
Dołączył: 05 Maj 2014
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-09, 15:30   Bagażnik rowerowy

Słuchajcie, czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z bagażnikami rowerowymi?

Planuję zakupić coś do samochodu, żeby wybierać się gdzieś dalej poza miasto na rower.
Szukam konstrukcji i te mocowane na haku do mnie nie przemawiają (tym bardziej, że nie mam haku więc byłby to dodatkowy koszt). Pozostają te mocowane na relingach fabrycznych Dustera.
Czyli dwie poprzeczki i uchwyt na rower.

Możecie coś polecić?

Idealne dla mnie rozwiązanie na wyprawy rowerowe to jakiś węższy kufer montowany na dachu oraz uchwyt na jeden rower (dwa już pewnie z kufrem się nie zmieszczą :/ )

z góry dziękuję!
 
     
Tolkien

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2014
Wiek: 40
Dołączył: 28 Mar 2014
Posty: 82
Skąd: Myślenice
Wysłany: 2014-09-09, 16:39   

Widziałem Dustera z dwoma rowerami na dachu, ale z tego co mi się wydaje kierowca przyczepił je tak, jak mocowało się walizki do bagażnika dachowego w maluchu - linkami.
 
     
przemyku

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Ambiance
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Wiek: 42
Dołączył: 05 Maj 2014
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-09, 16:49   

ryzykant :) jednak wybrałbym jakieś systemowe rozwiązanie :)
 
     
rakso70

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Ambiance
Napęd: 4x4
Rocznik: 2013
Wiek: 53
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 85
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2014-09-10, 10:47   

Lepszy bedzie na hak. Ja mam Thule RideOn 9502

Są też rowiązania dla bardziej wymagających klientów, jednak droższe.

Wiadomo, że hak to dodatkowy koszt. Może się on jednak czasami przydać, nie tylko do wożenia rowerów.
Chyba, że wolisz budżetowe rozwiązanie: belki na relingi + uchwyty rowerowe. Wiele lat temu kupiłem takie, lecz stalowe, za około 20 zł za sztukę. Widzę jednak, ze Twój Duster to chyba "dwójka", zatem tanie belki z Lidla, Biedronki do niego nie będą pasowały.

Moim zdaniem za "hakowym" przemawiają:
- łatwość załadunku rowerów; Duster niski nie jest. Gdy montuję box to do jego obsługi używam aluminiowej drabinki (dwa stopnie).
- małe opory powietrza,
- łacniej wjechać autem na podziemny parking.

Forum DKP - belki/poprzeczki

Forum DKP - bagażnik na hak
_________________
https://picasaweb.google.com/rakso70
 
     
rzekot


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Dołączył: 22 Mar 2014
Posty: 154
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-09-14, 03:39   

z tymi oporami powietrza jest niestety zupełnie na odwrót.
oglądałem kiedyś w telewizji niemieckie testy bagażników rowerowych i ich wpływ na spalanie. te montowane na hakach, chociaż wygodne, bo niskie powodują tak niemiłosierne zawirowania powietrza za pojazdem, że spalanie na trasie może w naszym aucie wzrosnąć nawet o 30 procent. paradoksalnie mniejszy wpływ na aerodynamikę mają te montowane na dachu, no i zależy czy jeden czy dwa, a jak już jeden to czy z boku, czy na środku ale i tak to było coś około 10 procent. pytanie tylko w przypadku dustera ile wytrzyma nasz kręgosłup... no tak, można jeździć jeszcze ze stołeczkiem:)
podsumowując - na krótkie trasy, jeśli chodzi o spalanie i wydaną kasę chyba jak kto woli ale jak gdzieś dalej radzę skalkulować...
_________________
prawdziwi faceci nie jedzą miodu... prawdziwi faceci żują pszczoły:)
 
     
Vader

Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 05 Lip 2014
Posty: 14
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: 2014-09-14, 08:18   

Miałem kiedyś bagażnik na 3 rowerowy montowany na tylną klapę w sedanie audi A4 . Spalanie jakoś drastycznie nie rosło ale sama jazda kiepska , ciągła wrażenie , że to ustrojstwo na łukach odpadnie :-) . Największa prędkość podróżowania z bagażnikiem to 130 więc na autostradzie TIR-ów nie blokowałem :-D ( tylko w sumie ile mamy takich autostrad podczas naszych wycieczek po kraju ) . Kolejny minus to pasy mocujące które co 100 km musiałem mimo wszystko dociągać a jeden dolny obtarł mi lakierowany zderzak . No i na koniec to sam załadunek i rozładunek - delikatnie mówiąc można było to zrobić w 20 minut ale rowery ulegały obtarciom gdzie się ,,dotykały'' podczas jazdy . Bagażnik auta oczywiście był niedostępny z powodu tej konstrukcji . Podsumowując : teraz do DD kupuję porządny markowy na dach i małą drabinkę do bagażnika :mrgreen: . Dlaczego nie na hak ? Bo ten na hak jest i tak dużo droższy a montaż samego haka to już jakiś kosmos . Dodatkowo wciąż wg polskiego prawa nie możemy w sumie zakładać takiego bagażnika na hak - chodzi o tablice rejestracyjne i ten nonsens który z tego potem wynika .
_________________
Niech Moc Będzie z Wami !
 
     
rakso70

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Ambiance
Napęd: 4x4
Rocznik: 2013
Wiek: 53
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 85
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2014-09-14, 12:14   

Vader napisał/a:
Dlaczego nie na hak ? Bo ten na hak jest i tak dużo droższy a montaż samego haka to już jakiś kosmos . Dodatkowo wciąż wg polskiego prawa nie możemy w sumie zakładać takiego bagażnika na hak - chodzi o tablice rejestracyjne i ten nonsens który z tego potem wynika .


Dlaczego montaż haka to Twoim zdaniem kosmos? To godzina z przysłowiowym hakiem. Kup trzy markowe uchwyty rowerowe, plus belki do DD II, to zobaczysz czy to takie tanie rozwiązanie, a w każdym razie dużo tańsze niźli rozwiązanie na hak.
Temat z dodatkowa tablica rejestracyjną urasta już do cyklu z serii urban legend.
Nie upieram się przy swoim rozwiązaniu. Subiektywnie, zapewne, uznałem że ma więcej zalet.
_________________
https://picasaweb.google.com/rakso70
Ostatnio zmieniony przez rakso70 2014-09-14, 16:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Vader

Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 05 Lip 2014
Posty: 14
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: 2014-09-14, 17:50   

Rakso , teraz potrzebuję już tylko bagażnik na dwa rowery więc idę w kierunku uchwytów na dach . Co do haka to przy konfiguracji auta świadomie z niego zrezygnowałem po rozmowie z dilerem , bagażnik rowerowy zakładałbym na niego okazjonalnie a ciągać przyczep nie mam zamiaru i nie potrzebuję ( mam busa na takie okazje ) . Teraz na stronie Dacii jest pakiet country ( czyli m. in. hak ) w cenie promocyjnej 1795 PLN a dodatkowo przecież jeszcze trzeba też zakupić sam bagażnik więc wyjdzie mnie to dużo drożej niż to co chcę zrobić przy samych uchwytach . Można oczywiście hak kupić niekoniecznie w salonie i założyć go samemu wtedy będzie taniej :-) ale ..... każdy wybiera co mu pasuje . Ja tylko opisałem jakie minusy są przy bagażniku na klapę wg mojej opinii , forum jest po to żeby wyrażać swoje spostrzeżenia a zainteresowani wątkiem czytelnicy niech już sami resztę przemyślą i wybiorą sobie najlepszą opcję . Jak przerobię dachowy to też się podzielę opinią , być może na hak byłby najlepszy ( montąż rowerów na pewno byłby na nim lżejszy niż na każdym innym ) ale dla moich potrzeb dachowy spełnia wszystkie moje aktualne wymagania . :-D
_________________
Niech Moc Będzie z Wami !
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2014-09-15, 19:46   

Vader napisał/a:
potrzebuję już tylko bagażnik na dwa rowery więc idę w kierunku uchwytów na dach .D


Dwa rowery spokojnie zmieścisz w środku. To był jeden z warunków przy zakupie auta. Duster go spełnia.
_________________
Piotrek
 
     
Andrzej Zajczuk
AjZ

Marka: Dacia
Model: DUSTER
Wersja: Delsey
Napęd: 4x4
Wiek: 68
Dołączył: 04 Mar 2013
Posty: 86
Skąd: Białystok
Wysłany: 2014-09-15, 21:55   

Sprawdzałem bagażnik na klapę. Jak na zdjęciach.
Nie zasłania świateł i numeru rej.
Niestety przy korzystaniu z bagażnika trzeba uważać bo siłowniki nie dają rady utrzymać bagażnika uniesionego.
Spalanie na autostradzie wzrosło mi o 3 litry.

DSC02957.JPG
Plik ściągnięto 23504 raz(y) 57,04 KB

DSC02958.JPG
Plik ściągnięto 640 raz(y) 147,73 KB

_________________
Dotychczas ujeżdżone: Wołga M-21, Syrena 102, f126p, Tawria, Nexia 1,5GL , Astra H 1,6
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2014-09-16, 06:56   

Andrzej Zajczuk napisał/a:
Sprawdzałem bagażnik na klapę. Spalanie na autostradzie wzrosło mi o 3 litry.

Na autostradzie - może tak się dziać. W Octavii z 3 rowerami na dachu spalanie wynosiło ok. 6,5-7 l na zwykłej drodze (długie trasy do Rumunii powtarzane przez wiele lat) i ok 8-9 na autostardzie. Wzrost prędkości powoduje gwałtowne zwiększenie oporów i zużycia paliwa. Wożenie/zaczepianie rowerów na klapie bagażnika wydaje mi się ryzykowne, prawdę mówiąc.
_________________
Piotrek
 
     
wolvier

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe 100
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 09 Lis 2019
Posty: 11
Wysłany: 2021-01-01, 15:32   

taki będzie dobry na 1 rower? dusty 2 1.0

https://www.interpack.eu/...na-1-rower.html
 
     
Bogdan Misiek

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 04 Cze 2019
Posty: 306
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2021-01-05, 20:57   

Bagażnik na haku jeszcze ma taką zaletę, że nie podwyższa środka ciężkości i tak wysokiemu Dusterowi.
Można (jak masz hak) pożyczyć jeszcze przyczepkę i przywieźć drewno do kominka albo coś.
Tablicę rejestracyjną chyba można na dodatkowy bagażnik otrzymać, ale mam ładną atrapę i też dobrze.
 
     
robercik
robert

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Wiek: 52
Dołączył: 25 Lis 2019
Posty: 131
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2021-01-06, 09:49   

samochod kupiłem żęby wozić rowery. Jestem zapalonym kolarzem. Często zabieram ze sobą rowery. Tylko bagażnik na hak. I niestety liczą się tylko dwie marki. Łatwość załadunku roweru. Mój bagażnik mieści się do bagażnika samochodu. Więc gdy zostawiam samochód to moge schować bagażnik i nic mi nie zginie. Gdy wracam ubłoconym, brudnym rowerem nie ma problemu. Nie wiesz kiedy zachce Ci się dalej pojechać z rowerami. Tablicę rejestracyjną trzecią do kompletu urząd wyda. Wiem bo mam. Z atrapą bym nie ryzykował. Jest jeszcze kwestia ładowaności. Coraz modniejsze stają się E rowery. Jak kupisz hakowy bagażnik to są też takie które dają radę i z takim rowerem.
 
     
robercik
robert

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Wiek: 52
Dołączył: 25 Lis 2019
Posty: 131
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2021-01-06, 09:50   

Bagażniki na klapę podobno rysują samochód. Wiem wiem. Dustera nie szkoda ale...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
https://www.edu24site.net/pl/motoryzacja/sklep-z-kolpakami-samochodowymi-jaki-najlepszy.html
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 14