Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Opony zimowe + koła stalowe...
Autor Wiadomość
Xizorr

Marka: niedługo Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Open
Napęd: 4x2
Rocznik: 2016
Wiek: 45
Dołączył: 04 Wrz 2016
Posty: 24
Skąd: Czewa
Wysłany: 2016-09-23, 10:12   Opony zimowe + koła stalowe...

Witam!
Na wstępie napisze , że mój. Biały dusterek już czeka na mnie w Katowicach. Obszywają mu skórą kierownicę, montują podłokietnik oraz pakiet silver:)
Jako , że dostane go na wielosezonówkach, chciałbym zawczasu zakupić opony wraz ze stalówkami. I tu pytamie do Was szanowni forumowicze , jakie koła stalowe kupić, na co zwrócić uwagę, na allegro są czarne - komplet 500zł. Nasuwa się kwestia homologacji, wytrzymalości i rozsstawu. śrub.. :cry: :-|
Co do opon jestem prawie pewny. , że wezmę. Dunlop SP. Winter Sport 5

Bardzo proszę o uwagi. W tym temacie. :)
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2016-09-23, 13:53   Re: Opony zimowe + koła stalowe...

Xizorr napisał/a:
jakie koła stalowe kupić, na co zwrócić uwagę, na allegro są czarne - komplet 500zł. (...) Co do opon jestem prawie pewny. , że wezmę. Dunlop SP. Winter Sport 5


Koła weź oryginalne lub inne 16 calowe o zbliżonym do oryginalnego ET 50 (np. 48); szerokość 6,5 cala, rozstaw śrub 5x114,3 (to ważny parametr).
Oponki wyglądają na fajne, mają niezłe teoretyczne parametry i można kupić po 400 zł za sztukę (no, inne bywają tańsze, ale jak się chce i może mieć klasę premium...)
_________________
Piotrek
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2016-09-23, 14:50   

->Xizorr: Co tematu felg do DD, ich parametów, jakie, jakich firm i gdzie kupić itd. jest już co najmniej jeden wątek na forum. Później jeszcze rozwinę temat i odniosę się do tych "okazji" za ok. 500zł za 4szt. nowych stalówek.

Twojego DD 1.6SCe Open zamówiłeś na stalówkach, czy na alusach?


Xizorr napisał/a:
Co do opon jestem prawie pewny. , że wezmę. Dunlop SP. Winter Sport 5
Na oponeo możesz obecnie kupić Dunlop Winter Sport 5 215/65R16 98H za 399zł/szt. (dostawa gratis), zaś na skleponon są w tej chwili za 402,24zł/szt (+50zł za transport 4szt.!).
_________________
pozdrawiam DD
 
     
Xizorr

Marka: niedługo Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Open
Napęd: 4x2
Rocznik: 2016
Wiek: 45
Dołączył: 04 Wrz 2016
Posty: 24
Skąd: Czewa
Wysłany: 2016-09-23, 16:25   

Dzieki za odpowiedzi :-) . Co do opon to chce wziąć możliwie najlepsze, duster z napędem na jedną oś chyba wymaga lepszych opon...tak mi się wydaje....aa iwłaśnie zamierzam je kupić na oponeo.

Dzięki za parametry odnośnie stalówek, może wiecie gdzie i jakie najlepiej kupić( możliwie najtaniej).
Dustera będe miał na alufelgach.

Parametr ET tych allegrowych to 40. , napiszcie prosze jakie to ma znaczenie.
Z góry dzieki za odp.

Na oponeo znalazłem takie. Eurawheels Eurasteel 16-9563

Czytaj więcej: http://www.oponeo.pl/felg...6-9563#19284311
Ale to 220 zł więcej. :/


Aaa właśnie mi sie przypomnialo...co z czujńikami cisnienia..?
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2016-09-23, 18:20   

Xizorr napisał/a:
Parametr ET tych allegrowych to 40.


To znaczy, że każde koło będzie wysunięte 1 cm na zewnątrz w stosunku do oryginału z ET 50. Trzeba wziąć pod uwagę, że Duster i tak chlapie po bokach, gdy wysuniesz koła na zewnątrz, będzie chlapał bardziej. Z drugiej strony - chyba takie koła zmieszczą się w zarysie karoserii (czego wymaga prawo), bo błotniki są dość okazałe. Jest jeszcze pytanie o zgodność z homologacją (nie znam odpowiedzi). Ja kupiłem drugi komplet felg o oryginalnych parametrach.
_________________
Piotrek
 
     
Xizorr

Marka: niedługo Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Open
Napęd: 4x2
Rocznik: 2016
Wiek: 45
Dołączył: 04 Wrz 2016
Posty: 24
Skąd: Czewa
Wysłany: 2016-09-23, 18:58   

Dzięki za odpowiedź.
Póki co ciężko coś znaleźć, na allegro jest komplet czarnych za niecale 600 zł ale niewiadomo co z trwałością.
Zadzwoniłem do Autozięby w Katowicach skąd będe odbierał autko, mają mi przysłać oferte na felgi i opony.. Aż sie boje co wymodzą. Z ceną :-P
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2016-09-24, 14:19   

Tylko nie kupuj opon i felg w salonie/ASO, bo wydasz majątek ;-) .

Teraz niestety nie mam czasu, odpowiem na Twoje pytanka i wątpliwości najpóźniej wieczorem/w_nocy :-) .
A jak z moim wcześniejszym pytankiem :-) - Dustera 1.6SCe Open zamówiłeś na stalówkach, czy na alusach?
_________________
pozdrawiam DD
 
     
BoloSr
Czarny Zadymiacz


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Wiek: 49
Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 1205
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2016-09-24, 15:17   

DD napisał/a:
Tylko nie kupuj opon i felg w salonie/ASO, bo wydasz majątek ;-) .

Teraz niestety nie mam czasu, odpowiem na Twoje pytanka i wątpliwości najpóźniej wieczorem/w_nocy :-) .
A jak z moim wcześniejszym pytankiem :-) - Dustera 1.6SCe Open zamówiłeś na stalówkach, czy na alusach?


Toc powiedzial ze na alu :)
_________________

1.5dCi 90KM (115KM/260Nm)
 
     
Xizorr

Marka: niedługo Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Open
Napęd: 4x2
Rocznik: 2016
Wiek: 45
Dołączył: 04 Wrz 2016
Posty: 24
Skąd: Czewa
Wysłany: 2016-09-24, 20:23   

Opony Semperit speed gri 2. 1200zł kmplet + certyfikowane czarne stelle alufelgi 1360 zł.
Troche hardcorowo jeżeli chodzi o cene. Macie jakieś pomysły bo żona mi marudZi:-P

Tak zamówiłem DD z alufelgami:)
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2016-09-25, 12:24   

Xizorr napisał/a:
Opony Semperit speed gri 2. 1200zł kmplet + certyfikowane czarne stelle alufelgi 1360 zł.
Cenowo całkiem niezła oferta, a jak na salon to wręcz super... tylko że Ty przecież nie zamierzasz kupować kolejnego kompletu alufelg, a co do zimówek, to już chyba wybrałeś. Gdybyś jednak zastanawiał sie nad jakąś wyraźnie tańszą alternatywą, to może np. Sava Eskimo HP2 (obecna cena 289zł/szt, zupełnie nowy model, prod. 2016, "Made in Germany").

Co do felg stalowych i powiązanej tematyki, sorrki za poślizg czasowy, już się biorę za pisanie, ale jeszcze to niemało potrwa...
_________________
pozdrawiam DD
 
     
Xizorr

Marka: niedługo Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Open
Napęd: 4x2
Rocznik: 2016
Wiek: 45
Dołączył: 04 Wrz 2016
Posty: 24
Skąd: Czewa
Wysłany: 2016-09-25, 16:09   

Ta oferta nie jest od dealera tylko z alegro:). Pospieszyłem się wczoraj i kupiłem te stelle.
Te same u dealera kolo. 2000 zl za komplet
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2016-09-25, 16:55   

Xizorr napisał/a:
Ta oferta nie jest od dealera tylko z alegro:).
Aaa, no to się wyjaśniło, co to za cud się stał, że (domniemana) oferta dilera była taka super :lol: .

Xizorr napisał/a:
Pospieszyłem się wczoraj i kupiłem te stelle.
Te same u dealera kolo. 2000 zl za komplet
No to faktycznie żeś się pospieszył z tym drugim kompletem alusów. Na początku pisałeś, że do zimówek chcesz stalowe kupić. Teraz to już oczywiście musztarda po obiedzie, ale skoro i tak ostatecznie dokupiłeś alusy, to trza było Dustra na stalówkach zamiawiać: http://www.dusterklub.pl/...p?p=15025#15025

Dobrze, że chociaż nie kupiłeś za 500zł tych stalówek z krainy ryżu, z ET40 i niedusterowym wyglądem. Markowe stalowe felgi, odpowiednie do DD parametrami i wyglądem, bylyby obecnie na oponeo po 179zł/szt. lub 189zł.szt. (zależnie od firmy). Z tym, że jeszcze dochodziłyby sprawy kołpaczków czy kolpaków i śrub. Po doliczeniu kosztu kołpaczków i śrub robi się spora suma, dlatego właśnie lepiej zamawiać na stalowych, a dokupić alu. No i właśnie ze wzgledu na kolpaczki i śruby pytałem wcześniej, czy Duster kupiony na stalówkach czy na alusach.

W kwestii czujników ciśnienia, sprawdź, czy masz na drzwiach kierowcy taka naklejkę:


Jesłi masz taką naklejkę, to nie będziesz potrzebował czujników ciśnienia (cz. TPMS), a co za tym idzie, sporo dutków zostanie Ci w kieszeni :-) .
_________________
pozdrawiam DD
Ostatnio zmieniony przez DD 2016-09-26, 01:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Xizorr

Marka: niedługo Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Open
Napęd: 4x2
Rocznik: 2016
Wiek: 45
Dołączył: 04 Wrz 2016
Posty: 24
Skąd: Czewa
Wysłany: 2016-09-25, 20:39   

To prawda, że mogłem zamówić na stalówkach, ale to wszystko już po czasie...w każdym razie za stalówki pewnie wyszło by ze wszystkim koło 900 zł. A tu mam czarne alu do białego DD, zawsze mi sie to podobało.
Zostaje kwestia śrub, czy będą w komplecie, jak nie bede musial uzyc od oryginalnych alu : :-|
No i czy czujniki sie przeklada cZy trzeba dokupić.

Jaką mam naklejke nie wi em, do piero wtym tyg. jadę po auto :->


Opony semperit ponoć bardzo dobre i niedrogie, ale na forum nic o nich nie ma.
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2016-09-25, 22:56   

Xizorr napisał/a:
Zostaje kwestia śrub, czy będą w komplecie, jak nie bede musial uzyc od oryginalnych alu : :-|
Bywają w komplecie, jak kiedyś kupowałem alusy na oponeo, to w komplecie dodawali śruby, dekielki, naklejki i pierścienie redukcyjne do danego modelu samochodu. Jak będzie w Twoim przypadku, tego nie wiem, można (było) zapytać sprzedawcę.

Xizorr napisał/a:
No i czy czujniki sie przeklada cZy trzeba dokupić.
Da się przełozyć, tylko po co? Przełozenie kosztuje, trzeba wcześniej zdjąc opony (nie jest to obojętne dla opon, felg), traci się też wyważenie. Jeśli będą potrzebne, to dokupić.. a może akurat nie będą, zobaczysz po ww. naklejce (na drzwiach kierowcy, na tej samej płaszczyżnie co naklejka z tabelką z zalecanymi ciśnieniami w oponach).

Xizorr napisał/a:
Opony semperit ponoć bardzo dobre i niedrogie, ale na forum nic o nich nie ma.
Mam wrażenie, że Semperity ostatnimi laty jakoś mniej popularne się stały (kiedyś były bardziej, mi zane są od kilkudziesięciu lat). Nie martw się ;-) , raczej nie powinny być złe - firma z bardzo długą tradycja, marka od ponad 30-tu lat należy do Continentala.
_________________
pozdrawiam DD
 
     
Xizorr

Marka: niedługo Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Open
Napęd: 4x2
Rocznik: 2016
Wiek: 45
Dołączył: 04 Wrz 2016
Posty: 24
Skąd: Czewa
Wysłany: 2016-09-26, 09:40   

Dekielki będą w komplecie ale pierścienie redukcyjne i naklejki :shock: nie wiem czy bedą poza tym bladego pojęcia nie mam po co to ;-)

Semperity mają dobrą cene i dobrze wypadają w testach, więc też je zamówie.

Dzięki za pomoc.

Hmmchyba że jeszcze Yokohama w drive japońskie klasy premium w tej cenie?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
http://www.swimlite.pl/
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11