Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Rejestrator/Kamerka
Autor Wiadomość
Black Dusty

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2018
Dołączył: 05 Lis 2019
Posty: 347
Wysłany: 2019-12-23, 09:51   

DusterFaster! napisał/a:
o tyle podczas nocnej jazdy często tablice odbijają tylko światło i numerów nie da rady odczytać.

Musisz znaleźć tę klatkę z której da się odczytać, zawsze się taka znajdzie. Czasami w rejestratorach lepszy efekt daje większa ilość klatek niż większa rozdzielczość jak jest taka możliwość wyboru.
 
     
DusterFaster!

Marka: Dacia Duster
Model: Urban Explorer 1.6 2WD 2016
Dołączył: 05 Wrz 2019
Posty: 152
Wysłany: 2019-12-23, 10:07   

Faktycznie na pojedynczych klatkach czasem da się odczytać.
Muszę jeszcze pokombinować z ustawieniem świateł. Auto wysokie i kiedy główny strumień świateł trafia w tablice to nic nie da się odczytać. Spróbuję sprawdzić na maksymalnie obniżonych światłach, chociaż tak nie lubię jeździć bo bardzo krótko świecą.
 
     
BLACHA_997

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 194
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-12-23, 11:19   

Tego typu urządzenia (rejestratory, czy budżetowe kamerki sportowe) mają to do siebie, że faktycznie podawana liczba klatek na sekundę jest ... delikatnie mówiąc "fikcyjna" Sprzęt rzeczywiście rejestruje określoną (zgodną ze specyfikacją) ilość klatek, ale w rzeczywistości ilość rzeczywistych obrazów jest mniejsza, a pozostałe klatki są "replikowane" aby uzyskać wymagany standard. Droższe modele takiej "specyfikacji" nie mają. Wszystko ładnie widać gdy taki materiał zaimportuje się do jakiegokolwiek programu edycyjnego. Odtwarzając dynamiczną scenę widać, że zmienia się ona co kilka klatek, a powinna być różna w każdej klatce. Stąd nieraz problemy np. z odczytem szczegółów sceny.
 
     
Black Dusty

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2018
Dołączył: 05 Lis 2019
Posty: 347
Wysłany: 2019-12-23, 18:50   

askr_poz napisał/a:
Daj sobie spokój z kodekami, to nie 2003 rok.
Zainstaluj VLC.


DusterFaster! napisał/a:

Próbowałem. Też nie daje rady z plynnym odtwarzaniem.



Rozwiązania z 2003 :-P są jednak lepsze od Twoich bo u mnie odtwarza i Allplayer i VLC( na andku też ma problemy z pewnymi plikami)
 
     
jammo


Marka: Opel , Hyundai, Dacia
Model: Astra, i30, Duster2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Wiek: 61
Dołączył: 26 Lip 2017
Posty: 226
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2019-12-27, 18:20   

Kolego Black Dusty, czy mógłbyś się pokusić o taką rzeczową ocenę tych dwóch swoich wideo rejestratorów o których pisałeś wyżej tzn. 70mai PRO i viofo 119 v3 ? Chodzi mi głównie o porównanie tych modeli między sobą. Osobiście jestem na etapie zakupu kamerki, ale po przeczytaniu twojego postu zainteresowałem się tym modelem 70mai Pro. Z tego co wyczytałem o nim, jest to dość dobra oferta jakościowo cenowa. Niestety ciekawi mnie, jak ma się ta oferta 70mai Pro do drugiego modelu o którym wspomniałeś wyżej, czyli Viofo a119 v3. Zerkając do internetu zauważyłem niestety, ze cena tego viofo a119 v3 jest dość znaczna, a prawdę mówiąc jest droższa o prawie 100% w porównaniu z 70mai Pro. Dlatego rodzi się pytanie, czy ta wyższa cena przekłada się też na jakość? Czy biorąc pod uwagę te dwa modele, warto jest dołożyć ponad 300zł do viofo a119 ( z tego co widzę trzeba zakupić też kable) czy jednak ten 70mai Pro jest w zupełności wystarczający, pozdrawiam.
 
     
Black Dusty

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2018
Dołączył: 05 Lis 2019
Posty: 347
Wysłany: 2019-12-27, 19:54   

Kolego jammo rzeczowo choć krótko powiem że jakość nagrań 70 mai pro jest zupełnie wystarczająca i jakby kosztowała dwa razy tyle to też nie można by jej nic zarzucić( mrówek nie zauważysz na nagraniu w żadnym rejestratorze) Jedyną przewagą Viofo jest tryb parkingowy jeżeli na nim Ci zależy to nie 70 mai pro. Kable są dla obu takie same tylko do zapalniczki, adaptery zasilania musisz dokupić do obu(wg. mnie warto choćby ze względów estetycznych) jak coś konkretnego jeszcze Cię nurtuje to pytaj bo zamontowałem i zapomniałem.
 
     
jammo


Marka: Opel , Hyundai, Dacia
Model: Astra, i30, Duster2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Wiek: 61
Dołączył: 26 Lip 2017
Posty: 226
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2019-12-28, 12:23   

Dzięki kolego za odpowiedz. Co do tego trybu parkingowego to nie jest on priorytetem, gdyż moje auto na ogół stoi na prywatnej posesji w garażu, więc kradzieże sa raczej utrudnione :). Aczkolwiek, gdy oglądałem dzisiaj na YT wideo na temat tej kamerki 70mai Pro https://www.youtube.com/watch?v=oCOxB3Sxi8A , to z postów użytkowników pod tym filmikiem wynika, że ten model 70mai Pro ( może chodzi o te zmodernizowane nowe modele z 2019r) też posiada tryb parkingowy. Czy może ten model viofo ma jakąś bardziej rozbudowaną opcję tego trybu parkingowego? Co do tego adaptera, to rozumiem, że służy on do opcji stałego podłączenia kamerki pod zasilanie z pominięciem zapalniczki ?
 
     
Black Dusty

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2018
Dołączył: 05 Lis 2019
Posty: 347
Wysłany: 2019-12-28, 12:41   

jammo napisał/a:
Czy może ten model viofo ma jakąś bardziej rozbudowaną opcję tego trybu parkingowego? Co do tego adaptera, to rozumiem, że służy on do opcji stałego podłączenia kamerki pod zasilanie z pominięciem zapalniczki ?


70 mai ma tryb parkingowy ale pasywny czyli nie reaguje na ruch tylko na wstrząsy/uderzenia i wtedy działa przez określony czas a Viofo ma aktywny - reaguje na ruch przed obiektywem i jak ustawisz na najczulszy to potrafi nagrywać cały czas bo byle ruch drzew czy krzaków, człowiek, samochód już ją uruchamia( taki mini monitoring może być).
Adapter tak jak napisałeś z tym że ten lepszy posiada 4 progi ustawiane dla zabezpieczenia przed rozładowaniem akumulatora.
 
     
DusterFaster!

Marka: Dacia Duster
Model: Urban Explorer 1.6 2WD 2016
Dołączył: 05 Wrz 2019
Posty: 152
Wysłany: 2019-12-28, 13:57   

Taka ciekawostka...U mnie w 70mai pro tryb parkingowy uruchamia się nawet przy mocniejszym trzaśnieciu drzwiami. Zmniejszenie czułości kamerki na wstrząsy wiele nie pomogło.
 
     
Black Dusty

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2018
Dołączył: 05 Lis 2019
Posty: 347
Wysłany: 2019-12-28, 14:22   

DusterFaster! napisał/a:
Taka ciekawostka

To nie ciekawostka a wstrząs/uderzenie o którym napisałem że uruchamia rejestrowanie bo pobudziło czujnik kamerki. Viofo/ Mio i kilka innych nie potrzebuje takiego impulsu bo reaguje już na ruch przed obiektywem ale czujnik wstrząsowy też posiada gdy zdarzenie wystąpi poza obiektywem kamerki.
 
     
DusterFaster!

Marka: Dacia Duster
Model: Urban Explorer 1.6 2WD 2016
Dołączył: 05 Wrz 2019
Posty: 152
Wysłany: 2019-12-28, 14:42   

Dla mnie jednak bylo to zaskakujące, że nawet zamknięcie drzwi uruchamia kamerkę. Z tego powodu praktycznie za każdym razem jak wsiadam do auta słyszę komunikat o sprawdzeniu nagrania z trybu parkingowego ;-)
 
     
jammo


Marka: Opel , Hyundai, Dacia
Model: Astra, i30, Duster2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Wiek: 61
Dołączył: 26 Lip 2017
Posty: 226
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2019-12-28, 15:04   

Dzięki za te informacje, chociaż jak robię kalkulację, to chyba jak dla mnie trochę drogo wychodzi za to Viofo, tym bardziej, że osobiście mało jeżdżę a parking mam w garażu :-) , więc zwyczajna opcja taka jak w 70mai Pro chyba raczej starczy i raczej do tej kamerki się ograniczę. Mam do was jeszcze pytanko odnośnie tej 70mai. Co to jest to "power bank" . Czytałem o tym w komentarzach odnośnie kamerki gdzie zalecali, aby podłączać kamerę pod to w trybie parkingowym, wtedy nie będzie cierpiał akumulator. Sprawa druga , jak jest z nagrywaniem ciągłym podczas jazdy w tej kamerce 70mai Pro, gdyż w opisach wspominają coś o czasach 1 minutowych lub po aktualizacji 3 minutowych. Czy jest jakiś rozdział pomiędzy tymi sesjami nagrywania i jak to wygląda w praktyce. Kolejna sprawa to zakup GPS. Czy jest to w praktyce w ogóle potrzebne, oprócz tego, że widać na ekranie szybkość i chyba współrzędne.
 
     
Black Dusty

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2018
Dołączył: 05 Lis 2019
Posty: 347
Wysłany: 2019-12-28, 16:27   

jammo napisał/a:
Co to jest to "power bank"

Myślę że ktoś tak nazwał adapter zasilania (https://allegro.pl/oferta/adapter-zasilania-mivue-smartbox-ii-powerbank-8522427970) bo używanie normalnego power banku jest raczej upierdliwe choć przy bardzo długich przestojach pozwala zasilić kamerkę gdy wbudowana bateria szybko się wyładuje bo kamera podłączona do zapalniczki generalnie nie ma wtedy ładowania. Długość nagrań wybierasz w menu tak jak w innych rejestratorach1,2,3 lub 5 min. rozdział jest praktycznie niezauważalny na nagraniach choć są to odrębne pliki. Jeżeli nie chcesz archiwizować tras swoich przejazdów z podglądem na mapach to GPS jest zbędny. Prędkość jazdy na nagraniu ewentualnie można by użyć np. przy sądzeniu się z Policją w przypadku mandatu jeżeli takie coś by Cię interesowało.
 
     
DusterFaster!

Marka: Dacia Duster
Model: Urban Explorer 1.6 2WD 2016
Dołączył: 05 Wrz 2019
Posty: 152
Wysłany: 2019-12-28, 20:26   

Według opisu dokupienie przystawki GPS pozwala jeszcze na wykorzystywanie opcji asystenta kierowcy ADAS w postaci ostrzegania przy przekroczeniu linii rozdzielającej jezdnie i przy zbliżeniu się zbyt blisko do poprzedzającego pojazdu. Nie wiem jednak jak to sprawdza się w praktyce. Sam sie zastanawiam czy te opcje są tak naprawdę potrzebne i czy warto kupić GPS do 70mai pro. Cena 80 zł nie odstrasza, ale nie wiem czy to co oferuje jest faktycznie w praktyce przydatne.

Black Dusty napisał/a:
Prędkość jazdy na nagraniu ewentualnie można by użyć np. przy sądzeniu się z Policją w przypadku mandatu jeżeli takie coś by Cię interesowało.

Prędkość jazdy na podstawie nagrania można dosyć łatwo obliczyć bez widocznych wskazań i myślę, że w razie konieczności sądzenia się biegły sądowy zrobi to bez problemu.
 
     
Black Dusty

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2018
Dołączył: 05 Lis 2019
Posty: 347
Wysłany: 2019-12-28, 21:56   

DusterFaster! napisał/a:
Prędkość jazdy na podstawie nagrania można dosyć łatwo obliczyć bez widocznych wskazań i myślę, że w razie konieczności sądzenia się biegły sądowy zrobi to bez problemu.

Wiem że można ustalić. Na ten temat można długo dyskutować ale tak myślę że w razie poważniejszej rozbieżności jak pokażesz policjantowi na miejscu to każdy normalny zrezygnuje i sądu nie będzie a jak będzie to normalny sędzia po obejrzeniu nagrania nie będzie się bawił w powoływanie biegłych i sprawę zwyczajnie zamknie.
GPS mam ale nie używam dodatkowych funkcji więc nie wiem czy są użyteczne, uważam je raczej za zbyteczny bajer.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 10