Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Światła do jazdy dziennej gdzie najlepiej zamntować LED DRL

Które świtała dzienne wybierasz?
1 razem z kierunkowskazami w jednej żarówce
20%
 20%  [ 1 ]
2G w grilu na górze
0%
 0%  [ 0 ]
2D w grilu na dole
20%
 20%  [ 1 ]
3 w miejscu przeciwmgielnych świateł
60%
 60%  [ 3 ]
Głosowań: 5
Wszystkich Głosów: 5

Autor Wiadomość
M@ciek

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2010
Dołączył: 30 Cze 2018
Posty: 14
Wysłany: 2018-06-30, 01:30   Światła do jazdy dziennej gdzie najlepiej zamntować LED DRL

Witam,
pytanie jakie światła zamontować i gdzie najlepiej będzie to wyglądać, załączam zdjęcie,

1. w miejsce kierunkowskazów chyba najszybszy montaż i nic nie widać z zewnątrz wymieniamy żarówki na takie jak poniżej koszt <100zł

https://allegro.pl/listing?string=%C5%9Bwiat%C5%82a%20led%20dzienne%20kierunkowskazy%20drl&order=m&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-wp-mp-aut-1-4-0621

2. w grillu na górze lub na dole również szybki montaż, koszt <140zł

http://allegro.pl/swiatla...48.html#thumb/1

3. w miejscu na światła przeciwmgielne tutaj może być troszkę więcej zabawy jak ktoś nie przeciwmgielnych ale zyskamy dodatkowe oświetlenie, potrzebny będzie jeszcze przełącznik lub włączanie razem z tylnymi światłami,

Tylko rodzi się pytanie tylko czy jak nie było oryginalnie przeciwmgielnych to czy są tam jakieś mocowania na przykręcenie tych lamp koszt <200zł

https://pl.aliexpress.com/item/For-Renault-DUSTER-Closed-Off-Road-Vehicle-2012-2015-Angel-eye-LED-fog-lamp-9CM-daytime/32817862064.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.2ae22e0eXGRNUO

pozdraiwam i zapraszam do komentowania

IMG_20180629_105015.jpg
Plik ściągnięto 99 raz(y) 140,29 KB

 
     
Witek1952

Marka: Duster
Model: Ambiance
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Ambiance
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Wiek: 71
Dołączył: 28 Wrz 2014
Posty: 216
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2018-06-30, 12:15   

Witam serdecznie. Światła do jazdy dziennej muszą mieć homologację. Żarówki wkładane do reflektora nie spełniają jej warunków. Można zastosować tylko oddzielne lampy z homologacją. Inaczej będą kłopoty podczas każdej kontroli. Tu wklejam ściągawkę: Zgodnie z nowymi przepisami podczas montażu takiego dodatkowego oświetlenia należy zwrócić uwagę na kilka istotnych wymogów:
1) każda lampa musi mieć na kloszu wytłoczony znak homologacji,
2) światła do jazdy dziennej powinny się automatycznie włączać po włączeniu zapłonu,
3) muszą dawać światło barwy białej,
4) powinny się automatycznie wyłączyć po włączeniu świateł mijania, drogowych lub przeciwmgielnych,
5) powinny być zamontowane na wysokości od 25 do 150 cm nad ziemią,
6) powinny znajdować się maksymalnie 40 cm od bocznego obrysu pojazdu,
7) odległość między nimi nie może być mniejsza od 60 cm,

Zobacz również: Co zrobić, gdy światła wydają się świecić słabiej niż powinny?

Z powodu różnic w odniesieniu do poprzednio obowiązujących przepisów, w stosunku do aut zarejestrowanych po raz pierwszy do dnia 31 grudnia 2009 roku dopuszczony jest taki montaż świateł do jazdy dziennej przy którym razem z nimi zapalone są również światła pozycyjne tylne i podświetlenie tablicy rejestracyjnej. Jeśli montaż dokonujemy w pojeździe pierwszy raz zarejestrowany po 31 grudnia 2009 roku niedopuszczone jest, aby razem ze światłami do jazdy dziennej uruchamiały się przednie i tylne światła pozycyjne, przednie, boczne i tylne światła obrysowe oraz podświetlenie tablicy rejestracyjnej. Pozdrawiam.
_________________
Witek
 
     
tomekptk
I like Duster


Marka: Dacia
Model: Duster f.2
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2022
Dołączył: 31 Paź 2014
Posty: 95
Skąd: OK, DKL
Wysłany: 2018-06-30, 12:19   

Kolego!
Ad. 1 montowanie innych świateł niż oryginalne do istniejących kloszy jest ryzykowne, gdyż lampa zawsze jest homologowana z odpowiednią żarówką – grozi to problemami na przeglądzie okresowym lub z policją.

Ad 2 może być problem bo trzeba pamiętać o odstępie co najmniej 60 cm (wysokość 25-150 cm nad ziemią).

Ad. 3 ja światła dzienne zamontowałem w miejscu przeciwmgielnych, których fabrycznie nie było. Faktycznie trochę zabawy, ale wolne miejsce kusiło. Trzeba było wyciąć okrągłe otwory bo zderzak był w tej wersji jednolity i nie było praktycznie żadnych mocowań. Poza tym spełniało ono wymagania ustawowe (wysokość od drogi i rozstaw). Oczywiście lampy homologowane (wybita na kloszu), zawsze wożę też certyfikat homologacji – na wszelki wypadek. Te które proponujesz chyba nie mają homologacji, a to oznacza kłopoty w razie kontroli.
Zgodnie z przepisami światła dzienne powinny się włączać po przekręceniu stacyjki, a gasnąć po włączeniu świateł mijania. Nie mogą się palić jednocześnie ze światłami mijania! Nie powinny działać też tylne światła pozycyjne, ale jest to dopuszczalne. Dlatego nie mogą być skojarzone z tylnymi światłami. Ja znalazłem w skrzynce bezpiecznikowej kabelek „po kluczyku” (zwykle żółty) i on uruchamia mi światła dzienne.

Duster dzienne.jpg
Moja realizacja
Plik ściągnięto 191 raz(y) 189,04 KB

_________________
I like Duster
 
     
ddaria74

Marka: dacia
Model: duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Duster
Napęd: 4x4
Rocznik: 2014
Wiek: 50
Dołączył: 18 Lut 2018
Posty: 58
Skąd: Rogalinek
Wysłany: 2018-06-30, 14:58   

Witek1952- . Jeśli montaż dokonujemy w pojeździe pierwszy raz zarejestrowany po 31 grudnia 2009 roku niedopuszczone jest, aby razem ze światłami do jazdy dziennej uruchamiały się przednie i tylne światła pozycyjne, przednie, boczne i tylne światła obrysowe oraz podświetlenie tablicy rejestracyjnej.
….… z tym pierwszy raz się spotykam -czy mógłbyś jakiś link gdzieś o tym ? znalazłeś?
montowałem wiele razy DRL i zawsze polecałem aby "postoje" też świeciły....pozdrawiam
 
     
TomaszDuster

Dołączył: 23 Sty 2013
Posty: 27
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2018-07-02, 10:01   

ddaria74 napisał/a:
Witek1952- . Jeśli montaż dokonujemy w pojeździe pierwszy raz zarejestrowany po 31 grudnia 2009 roku niedopuszczone jest, aby razem ze światłami do jazdy dziennej uruchamiały się przednie i tylne światła pozycyjne, przednie, boczne i tylne światła obrysowe oraz podświetlenie tablicy rejestracyjnej.
….… z tym pierwszy raz się spotykam -czy mógłbyś jakiś link gdzieś o tym ? znalazłeś?
montowałem wiele razy DRL i zawsze polecałem aby "postoje" też świeciły....pozdrawiam


Tak to wygląda. Czyli w autach rejestrowanych po raz pierwszy od roku 2010 - dzienne muszą się świecić bez żadnych postojówek. Tylko same dzienne. Na marginesie dodam, że na szczęście nowelizacja z 2016 dopuściła w końcu dzienne w motocyklach i tam jest dozwolone by dzienne swieciły się z postojowymi. Ot, taka ciekawostka :-)
 
     
Witek1952

Marka: Duster
Model: Ambiance
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Ambiance
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Wiek: 71
Dołączył: 28 Wrz 2014
Posty: 216
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2018-07-02, 11:42   

Witam serdecznie. Znalazłem w sieci i sam też kiedyś montowałem. Podłączenie razem z pozycyjnymi było dopuszczalne przed przyjęciem prawa unijnego w tym zakresie więc nie dotyczy młodszych samochodów. Tu masz link do Auto-świat w tym temacie:http://www.auto-swiat.pl/prawo/swiatla-do-jazdy-dziennej-jak-ich-uzywac/8y1jdv
_________________
Witek
 
     
traks

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Rocznik: 2012
Dołączył: 20 Kwi 2018
Posty: 158
Wysłany: 2018-07-02, 11:59   

Ja w poprzednim aucie montowałem światła od Mitsubishi, bodajże ASX, dwa w jednym, przeciwmgielne zintegrowane z dziennymi.
 
     
tomszafa
Admin


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 43
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 766
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-07-02, 13:47   

Polecam kupić takie http://allegro.pl/swiatla...7250469548.html
Mam je u siebie, pasują idealnie. Montaż prosty i do tego wyglądają jak oryginalne ;-)
 
     
M@ciek

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2010
Dołączył: 30 Cze 2018
Posty: 14
Wysłany: 2018-07-03, 00:30   

tomekptk napisał/a:
Kolego!

Ad. 3 Trzeba było wyciąć okrągłe otwory bo zderzak był w tej wersji jednolity i nie było praktycznie żadnych mocowań..... Ja znalazłem w skrzynce bezpiecznikowej kabelek „po kluczyku” (zwykle żółty) i on uruchamia mi światła dzienne.


też mam jednolity zderzak i obawiałem się że nie będzie tam mocowań
jakie dokupywałeś/dorabiałeś te mocowania do okrągłych lampeczek ? :)

kabelek żółty się przyda nie trzeba już szukać, rozumiem że to + po zapłonie :)
 
     
M@ciek

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2010
Dołączył: 30 Cze 2018
Posty: 14
Wysłany: 2018-07-03, 00:37   

traks napisał/a:
Ja w poprzednim aucie montowałem światła od Mitsubishi, bodajże ASX, dwa w jednym, przeciwmgielne zintegrowane z dziennymi.

też mają 9 cm średnicy? czy dorabiałeś jakieś mocowania, poproszę zdjęcie i zapraszam do oddania głosu w sondzie na górze postu
 
     
M@ciek

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2010
Dołączył: 30 Cze 2018
Posty: 14
Wysłany: 2018-07-03, 00:41   

tomszafa napisał/a:
Polecam kupić takie http://allegro.pl/swiatla...7250469548.html
Mam je u siebie, pasują idealnie. Montaż prosty i do tego wyglądają jak oryginalne ;-)

masz może zdjęcie z bliska po montażu? sprzedawca twierdzi że oryginał nawet pudełko renault
zapraszam do głosowania
 
     
tomszafa
Admin


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 43
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 766
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-07-03, 08:22   

M@ciek napisał/a:
tomszafa napisał/a:
Polecam kupić takie http://allegro.pl/swiatla...7250469548.html
Mam je u siebie, pasują idealnie. Montaż prosty i do tego wyglądają jak oryginalne ;-)

masz może zdjęcie z bliska po montażu? sprzedawca twierdzi że oryginał nawet pudełko renault
zapraszam do głosowania


Dokładnie bo to jest oryginał. A przynajmniej było pudło Renault ;-)
Postaram się zrobić fotkę.
 
     
TomaszDuster

Dołączył: 23 Sty 2013
Posty: 27
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2018-07-03, 16:24   

tomszafa napisał/a:
M@ciek napisał/a:
tomszafa napisał/a:
Polecam kupić takie http://allegro.pl/swiatla...7250469548.html
Mam je u siebie, pasują idealnie. Montaż prosty i do tego wyglądają jak oryginalne ;-)

masz może zdjęcie z bliska po montażu? sprzedawca twierdzi że oryginał nawet pudełko renault
zapraszam do głosowania


Dokładnie bo to jest oryginał. A przynajmniej było pudło Renault ;-)
Postaram się zrobić fotkę.


Jeśli dobrze pamiętam odległości, to montaż dziennych podłużnych na grilu nie spełnia wymogu odległości między światłami czyli 60 cm. Tam jest kilka cm mniej. To taka uwaga odnośnie formalności. Jesli sie trafi upierdliwy policjant to walnie mandat, itd. Ale to raczej wątpliwe bo musiał by zmierzyć rozstaw.
 
     
tomekptk
I like Duster


Marka: Dacia
Model: Duster f.2
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2022
Dołączył: 31 Paź 2014
Posty: 95
Skąd: OK, DKL
Wysłany: 2018-07-04, 08:00   

[quote="M@ciek"]
tomekptk napisał/a:
Kolego!

też mam jednolity zderzak i obawiałem się że nie będzie tam mocowań
jakie dokupywałeś/dorabiałeś te mocowania do okrągłych lampeczek ? :)

kabelek żółty się przyda nie trzeba już szukać, rozumiem że to + po zapłonie :)


Te lampy, które kupiłem miały blaszane uchwyty, które po prostu przykręcilem wewnątrz do kanału na lampę.
_________________
I like Duster
 
     
tomszafa
Admin


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 43
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 766
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-07-04, 12:53   

TomaszDuster napisał/a:
tomszafa napisał/a:
M@ciek napisał/a:
tomszafa napisał/a:
Polecam kupić takie http://allegro.pl/swiatla...7250469548.html
Mam je u siebie, pasują idealnie. Montaż prosty i do tego wyglądają jak oryginalne ;-)

masz może zdjęcie z bliska po montażu? sprzedawca twierdzi że oryginał nawet pudełko renault
zapraszam do głosowania


Dokładnie bo to jest oryginał. A przynajmniej było pudło Renault ;-)
Postaram się zrobić fotkę.


Jeśli dobrze pamiętam odległości, to montaż dziennych podłużnych na grilu nie spełnia wymogu odległości między światłami czyli 60 cm. Tam jest kilka cm mniej. To taka uwaga odnośnie formalności. Jesli sie trafi upierdliwy policjant to walnie mandat, itd. Ale to raczej wątpliwe bo musiał by zmierzyć rozstaw.


Spełnia. Akurat te oryginalne spełniają ten warunek. Jest dokładnie 60cm.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
montaz-anten.pl anteny ccrw.pl/eksport-do-rosji wymagana deklaracja do rosji
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 14