Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Media Nav - Yanosik, Youtube, Chrome itd.
Autor Wiadomość
Phoenix

Marka: Duster
Model: Duster
Dołączył: 27 Maj 2019
Posty: 8
Wysłany: 2019-05-27, 12:08   Media Nav - Yanosik, Youtube, Chrome itd.

Witam,

Trochę spędziłem nad tym czasu więc może komuś ta wiedza się przyda.

Zacznę od tego, że pod koniec 2018 zamówiłem Dustera z Gazem i poza innymi dodatkami zaznaczyłem, że chcę Nawigację z Androidem. Gdzieś w necie czytałem, że wersja 2019 ma to już mieć. Niestety autko przyjechało w 2019 roku tylko z android auto zamiast ze zwykłym Androidem. Potem doczytałem, że android będzie ale w Renault Duster czyli tej wersji przeznaczonej na wschód Europy.

Nerwy trochę miałem bo nie po to kupiłem nowe auto, żeby dalej wieszać telefon na szybie.
Ale cóż, pierwsze co to zacząłem szukać nowego radia zamiennika do Dustera. Niestety ale na chińskim ani amerykańskim rynku nie ma jeszcze do wersji 2019. Jest we włoszech do wersji 2018 i podobno działa też do 2019 ale kosztuje około 500 EURO + plus pewnie podatek.

Więc niestety zacząłem grzebać w necie po forach zagranicznych i rosyjskich. Finalnie udało mi się uruchomić zwykłego androida.

Co jest potrzebne do tego triku:

1. Telefon z Androidem minimum 5.0. I tutaj uwaga, wersja 5.0 to minimum natomiast wersje najnowsze 8 i 9 mogą robić problemy dlatego, że google ciągle blokuje takie sztuczki przy najnowszych aktualizacjach.

2. Nasz system Android musi posiadać ROOTA. Dla tych co nie wiedzą root to taka specjalna modyfikacja naszego systemu, która podnosi nam uprawnienia do administratora. Dodam tylko, że zrobienia ROOTA na nowym telefonie równa się z utratą gwarancji.

3.Kabel USB do podłączenia telefonu z naszym radiem od Dustera. Niestety ale bluetooth nie przesyła Internetu a to jest potrzebne do działania Androida.

4. Kiedy już mamy powyższe rzeczy to na telefonie instalujemy pierwszy program CARSTREM z linku tutaj:
Kod:
https://github.com/thekirankumar/carstream-android-auto/releases/tag/untagged-7666cf8b031e67be69d2


Ten program to Youtube dla naszego Dustera. Za jego pomocą można również uruchamiać filmy z telefonu. Ku mojemu zaskoczeniu Ekrany Nawigacji w DUSTERZE mają bardzo dobrą jakość.

5. Aby mieć kopię obrazu z telefonu na naszej nawigacji czyli cały nasz telefon bedzie widoczny na jednostce Duster będziemy potrzebowali dwóch programów:

AA mirror:
Kod:
https://github.com/slashmax/AAMirror/tree/master/apk


oraz AAPhenotype PAtcher :
Kod:
https://github.com/Eselter/AA-Phenotype-Patcher/tree/master/app/release


Jęśli mamy to wszytko zainstalowane to po uruchomieniu android auto i wybraniu ostatniej ikony tego prędkościomierza pokażą nam się nowe opcje do wyboru.

Teraz trochę opiszę jak to jest w praktyce:
Carstream działa naprawdę fajnie. Jedynym minus to małe przyciski do przewijania kolejnych filmów.

Jeśli chodzi o AA Mirror, to wszystkie aplikacje z telefonu działają. Problemem są aplikacje chronione za pomocą DRM, czyli np Netflix. Nie da się go oglądać na skopiowanym obrazie, będzie czarny ekran na nawigacji i będzie tylko dzwięk.
Minusem AA Mirror jest fakt ze wyświetlacz telefonu jest ciągle włączony. Jedynie co zostaje to po prostu ściemnić obraz.

Wszystkie programy typu Yanosik, Facebook, Youtube działają bez problemu.

Miłego korzystania.
 
     
waw

Marka: Dacia
Model: Duster 2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 19 Mar 2019
Posty: 35
Wysłany: 2019-08-02, 21:42   

mi na telefonie Redmi Note 3 Pro działa AA mirror i car stream
minus taki ze podczas uzywania AA mirror nie mozna wylaczyc ekranu telefonu no i filmiki z you tube mi sie zacinaly co pare minut
fajny bajer, ale chyba nieprzydatny dla mnie, bo mam nawigacje z telefonu lub AA, a muzyke z pendrive
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
www.meskiswiat.net
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 10