Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Podwieszany sufit w garażu
Autor Wiadomość
onar
[Usunięty]

Wysłany: 2020-01-22, 07:46   Podwieszany sufit w garażu

Mam garaż, wysokość to 3m. Zastanawiam się nad możliwością wykonania podwieszanego sufitu, który zamaskowałby te wszystkie instlaacje ciągnące się pod sufitem. Mam tutaj na myśli wentylację, kable, oświetlenie itd. Tak, aby wyglądało to dostatecznie atrakcyjnie. Pojawia się pytanie o to, czy takie płyty G-K sprawdzą się w garażu, który naturalnie jest chłodniejszym, a wiec i wilgotniejszym pomieszczeniem?
 
     
Black Dusty

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2018
Dołączył: 05 Lis 2019
Posty: 347
Wysłany: 2020-01-22, 09:39   

Może jakaś rama po obwodzie (ewentualnie w środku jeżeli jest szeroki) na którą położysz coś w rodzaju paneli łatwych do zdemontowania bo wcześniej czy później będziesz musiał tam zajrzeć, no i schować coś co używasz raz w roku czy raz na kilka lat można.
 
     
maugu

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączyła: 16 Gru 2017
Posty: 137
Wysłany: 2020-01-22, 10:16   

A może coś takiego:
http://poradnikbudowlany....-podwieszanych/
Widziałam podobną konstrukcję w jednym magazynie - sufit była wykonany we własnym zakresie i tanio bo ze zwykłej tkaniny syntetycznej (nie termokurczliwej), a i tak wyglądał dość ciekawie. Dodatkowo był łatwy w demontażu.
_________________
Od f126p do Dustera
 
     
star
[Usunięty]

Wysłany: 2020-01-22, 12:53   

Tzw zabudowa sucha, to szybki i stosunkowo tani sposób. wykończenie pomieszczeń.
Aby wykonać sufit, przybudówki, ścianki działowe lub inne tego rodzaju instalacje. W zasadzie wszystko robi się podobnie - wykonuje się szkielet z profilów stalowych, do których montuje się płyty g-k. Następnie gładź, zacieranie i malowanie. Nie do odróżnienia w stosunku do tradycyjnej zabudowy.
Tutaj instrukcja: https://www.siniat.pl/pl-...suchej-zabudowy
W jaki sposób efektywnie podwiesić sufit.
Ostatnio zmieniony przez 2020-01-30, 08:39, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
mistakos

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 09 Sty 2019
Posty: 92
Wysłany: 2020-01-24, 20:21   

Dodam tylko, że zawsze możesz wykorzystać płyty G-K do łazienek. Są droższe, więc zwróć uwagę na różnice w cenach. Generalnie też, takie podwieszenie zrobisz z kimś we własnym zakresie, nawet jeżeli nigdy nie robiłeś. Na YT są fajne filmy instruktażowe. Ja robiłem w domu z kumplem, jest ok, więc w garażu na pewno będzie spoko ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 11