Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przeglądy Dustera - Dyskusja
Autor Wiadomość
silvertm


Marka: Dacia
Model: Duster Fl/Sandero 2 1.2 16V SL Blackline
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2014
Wiek: 37
Dołączył: 04 Mar 2014
Posty: 96
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-07-28, 15:59   

Informacja z dzisiaj koszt wymiany oleju w serwisie ( Lublin Nazaruk ) 280zł wszystko. Jak ze swoimi olejami 80zł. A tak z ciekawości zapytałem o koszt oleju + filtra w ASO: Olej 46zl/L filtr 50zł uszczelka 8zł. Mówiąc w prost ceny mają straszne. Ja w Oplu Insignia wymieniam Olej w ASO za 199zł. Zachęcają tylko do zamawiania oleju poza serwisem i wymianą na własną rękę ( w pierwszym lepszym warsztacie 30zł jak ktoś dobrze poszuka to i za 20zł wymieniają )
_________________
Duster
Sandero
 
 
     
Dar1962
Diabelska Drakula


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Wiek: 62
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 654
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2014-07-28, 16:43   

za tą ostatnią kwotę np w Bosch Service. A cały przegląd około setki, czyli mniej niż 1/3 cennika ASO - dlatego w styczniu 2015 "Bye, bye!" ;-)
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2014-07-29, 12:53   

I odpadnie Ci koszt ok. 100zl za dojazd do/z Lublina :-) .
_________________
pozdrawiam DD
 
     
Dar1962
Diabelska Drakula


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Wiek: 62
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 654
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2014-07-30, 08:13   

dokładnie
 
     
rzekot


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Dołączył: 22 Mar 2014
Posty: 154
Skąd: Polska
Wysłany: 2015-01-14, 23:09   

Dzisiaj mój DD zaliczył pierwszy przegląd po 20 tys.
ASO Warszawa - Aleje Jerozolimskie

żeby uniknąć niemiłych rozczarowań postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce i tak:
w polecanym na forum MOTO-DYNAMIC zakupiłem:
- olej - ELF Evolution 900NF 5W40 - 5L, filtr oleju org., podkładka pod korek spustu, filtr kabinowy org. - koszt z przesyłką - 184 PLN.
- uzupełniłem wcześniej płyn do spryskiwaczy, płyn chłodniczy i zastrzegłem od razu, że wycieraczek nie trzeba wymieniać, bo są dobre:) powiedziałem również żeby nie wymieniali mi filtra kabinowego, bo... fabrycznie tam go nie było (wymienię sobie sam). zastrzegłem i po wielkich bojach wywalczyłem obecność przynajmniej przy wlewaniu świeżego oleju, pozostały czas to kanapa i kawa z automatu (za swoje:)
Robocizna ASO została wyceniona na 222 PLN no i umyli auto - z zewnątrz chyba całe, a w środku tylko dywanik kierowcy:) na pierwszy rzut oka chyba nic nie popsuli i powiedzieli, że wszystko jest super:) usterek żadnych nie zgłaszałem, bo... z poprzednich doświadczeń z ASO bałem się po prostu żeby czegoś nie pobabrali. zagaiłem o falowaniu obrotów na zimnym silniku ale po tłumaczeniach szybko odpuściłem, bo rozmowa kompletnie bez sensu.

Podsumowując dodam, że wcześniej dowiedziałem się jeszcze o koszt przeglądu z materiałami ASO: Robocizna + olej Motrio + filtr + uszczelka - 330 PLN.
_________________
prawdziwi faceci nie jedzą miodu... prawdziwi faceci żują pszczoły:)
 
     
Pan_Jozek

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Blackstorm
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 114
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2015-01-15, 11:56   

Wczoraj dowiedziałem się, w serwisie nieautoryzowanym, że jeżeli spełnia on normy Renault (a mają certyfikat), to zgodnie z wymogami EU, Renault musi honorować takie przeglądy w ramach gwarancji. Potrzebna jest tylko faktura odpowiedniego wzoru. Za przegląd po 60 tyś z wymianą świec i czyszczeniem przepustnicy extra proponowali 597zł. Sądzę, że w ASO bez tysiąca pln by się nie obyło. Muszę się zastanowić na wizytą. Naturalnie w żadnym ASO tej informacji nie udzielą :mrgreen:
 
     
johnson

Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2013
Dołączył: 15 Paź 2013
Posty: 59
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-01-15, 18:34   

Pan Józek napisał/a:
Wczoraj dowiedziałem się, w serwisie nieautoryzowanym, że jeżeli spełnia on normy Renault (a mają certyfikat), to zgodnie z wymogami EU, Renault musi honorować takie przeglądy w ramach gwarancji. Potrzebna jest tylko faktura odpowiedniego wzoru. Za przegląd po 60 tyś z wymianą świec i czyszczeniem przepustnicy extra proponowali 597zł. Sądzę, że w ASO bez tysiąca pln by się nie obyło. Muszę się zastanowić na wizytą. Naturalnie w żadnym ASO tej informacji nie udzielą :mrgreen:

powodzenia w zdobyciu tych norm i zeby potem sie udalo wygzekwowac gwarancje w takim przypadku....
 
     
Pan_Jozek

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Blackstorm
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 114
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2015-01-15, 23:04   

z gwarancji zostały mi dwa lata na perforację. Reszta już przeleciała. Temat podobno już sprawdzony na linii warsztat aso. Zbadam temat. Serwis nie aso spełnia normy renault między innymi wtedy jeżeli legalnie może korzystać i używać znaku renault, np na swoich reklamach, czy logo. W tym przypadku tak jest

PS. Czy ktokolwiek z szanownych forumowiczów serwisował się w ASO w Grudziądzu?
 
     
silvertm


Marka: Dacia
Model: Duster Fl/Sandero 2 1.2 16V SL Blackline
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2014
Wiek: 37
Dołączył: 04 Mar 2014
Posty: 96
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-02-18, 16:45   

Sprawdziłem tak z ciekawości ile kosztuje taki normalny przegląd ( wymiana oleju, filtra oleju, filtra kabinowego oraz podstawowy przegląd Europa czy jakoś tak ) , interesowała mnie sama robocizna. Dostałem odpowiedź "...robocizna 431,73zł." Albo ceny podskoczyły albo kilka postów wcześniej była podana inna cena. Ciekawe czy można od tego uzyskać jakiś rabat.

Bo cena jest śmieszna a w tym całym poważnie brzmiącym pakiecie przegląd Europa zawarte są takie czynności które zrobi każdy mechanik gdy się go po prostu poprosi.

Ba sprawdzenie klocków i innych czynności zawartych w tym przeglądzie w serwisie robią też za darmo wystarczy podjechać i powiedzieć że chyba tarcze się kończą zerknie mechanik z ASO czy aby nie da się naciągnąć na wymianę klocków + cała reszta czy by nie skasować lepiej. Ale to takie gdybanie. Wiadomo o co chodzi byle by skasować.

Wychodzi że w lublinie najtaniej można zrobić przegląd z własnymi oryginalnymi częściami za jakieś około 600zł ( zależy za ile części kupimy )

Cena 100km dalej w Zamościu około 230zł zamiast 431zł super.
_________________
Duster
Sandero
 
 
     
Dar1962
Diabelska Drakula


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Wiek: 62
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 654
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2015-02-18, 19:00   

ja z końcem stycznia w Lublinie za robociznę zapłaciłem bodaj 340 zł, więc nieźle się podnieśli :-P
 
     
Pan_Jozek

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Blackstorm
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 114
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2015-02-28, 15:58   

Apropos ASO w Grudziądzu. Teściowie kupili DD i przypadkiem przebili oponę na leżącym gwoździu na drodze (nie wiedząc o tym fakcie). Zapaliła się czerwona lampka kontroli i czujnik ciśnienia na tablicy. Wezwani serwisanci nie potrafili tego zdiagnozować, że jest to przebita opona na miejscu i musieli zabrać auto do serwisu na lawecie. A potem jeszcze kazali czekać do poniedziałku (zdarzenie z soboty) z wulkanizacją :-P wulkanizator z poza aso naprawił oponę w 10 minut... ASO Grudziądz raczej omijać ;-)

ciekawe, że jeszcze w renault polska nie wymyślili, żeby w ramach gwarancji jeździć do aso nawet z dziurawą oponą no bo czujniki ;-)
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2015-02-28, 23:51   

Pan Józek napisał/a:
Apropos ASO w Grudziądzu. Teściowie kupili DD i przypadkiem przebili oponę na leżącym gwoździu na drodze (nie wiedząc o tym fakcie). Zapaliła się czerwona lampka kontroli i czujnik ciśnienia na tablicy. Wezwani serwisanci nie potrafili tego zdiagnozować, że jest to przebita opona na miejscu i musieli zabrać auto do serwisu na lawecie. A potem jeszcze kazali czekać do poniedziałku (zdarzenie z soboty) z wulkanizacją :-P wulkanizator z poza aso naprawił oponę w 10 minut...

Kiedyś, kiedyś o podobnych historiach slyszało się w odniesieniu do drogich marek samochodów. Teraz dożyliśmy czasów, gdy już nawet w Daciach urzeczywistnia się czarny scenariusz, że mimo blahej usterki, ale z powodu nadmiernej ilości elektroniki, auta muszą jechać do serwisu na lawecie :mrgreen: .
_________________
pozdrawiam DD
 
     
Darek
Dardus


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 115KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2020
Dołączył: 10 Lut 2015
Posty: 254
Wysłany: 2015-03-01, 22:50   

Zalety samochodów pogwarancyjnych.
Cena za materiały i części
Serwis to już i gdzie jak kto woli, bez przymusu w ASO.
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2015-03-02, 20:00   

silvertm napisał/a:
Wychodzi że w lublinie najtaniej można zrobić przegląd z własnymi oryginalnymi częściami za jakieś około 600zł ( zależy za ile części kupimy )
Cena 100km dalej w Zamościu około 230zł zamiast 431zł super.


Chciałeś napisać zapewne, że w Lublinie "najtaniej, czyli najdrożej"... Niestety, do Zamościa nie opłaca się jechać. Za daleko, drogo, podróż zajmie sporo czasu ...
_________________
Piotrek
 
     
brian749


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2014
Wiek: 50
Dołączył: 16 Cze 2014
Posty: 153
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2015-03-03, 16:42   

Przegląd po 20 000 km
Mory-Ożarów Mazowiecki
towar z naszego internetowego super sklepu :-) (filtr oleju , podkładka pod korek spustowy , filtr kabinowy wszystko 80 zł z przesyłką).Olej ELF Evolution SXR 900 5W40-5l-od kumpla ze sklepu 110 zł.
Robocizna 220 zł
czas 2.10h
Pytanie o umycie samochodu...podziękowałem auto było czyste przed przeglądem.
Wszystko pozytywnie bez zarzutu :-) .
W kwietniu jadę na przegląd gazowy....oczywiście swój filtr gazu fazy lotnej...połowę tańszy :-)
_________________

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 10