Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
zimno w samochodzie
Autor Wiadomość
bazylator48

Marka: Duster
Model: SUV
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Dołączył: 20 Gru 2012
Posty: 15
Skąd: opolskie
Wysłany: 2012-12-31, 10:12   zimno w samochodzie

Witam miłośników DD. Mam problem, odkąd spadła temperatura otoczenia mam problem
z temperaturą silnika a co za tym idzie z temperaturą wewnątrz samochodu. Rozważam
możliwość zasłonięcia wlotu na chłodnicę poniżej zderzaka, swego czasu miałem taką
osłonę w Polonezie. Może ktoś ma na ten temat jakiś pomysł to proszę napisać.
Życzę wszystkim pomyślności w Nowym Roku i samych Radości z Dustera.
ps. mój to 1,5dci 4x2
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2012-12-31, 18:51   

Masz na myśli tego typu osłone co produkuje np Heko??
http://www.heko.pl/index.php?opt=gal_zim
niestety takiej dla DD nie robią
 
     
bazylator48

Marka: Duster
Model: SUV
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Dołączył: 20 Gru 2012
Posty: 15
Skąd: opolskie
Wysłany: 2013-01-01, 19:39   zimno w samochodzie

Witam Cię serdecznie w Nowym Roku. Życzę pomyślności, właśnie o taką osłonę by chodziło ale jak widać do Dustera jeszcze nie produkują, a szkoda może kiedyś.
Pozdrawiam.
 
     
bazylator48

Marka: Duster
Model: SUV
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Dołączył: 20 Gru 2012
Posty: 15
Skąd: opolskie
Wysłany: 2013-01-02, 10:37   zimno w samochodzie

Witam , po przeczytaniu informacji jaką otrzymałem napisałem maila do HEKO w tej sprawie,
napiszę co odpisali (jeżeli odpiszą).
Pozdrawiam
 
     
tomszafa
Admin


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 43
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 766
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-01-02, 13:15   

Zastanawia mnie co taka oslona miala by dac?
Przeciez zanim auto (silnik) sie nagrzeje i to i tak termostat puszcza plyn w tak zwany maly obieg i chodnica nie bierze udzialu w chlodzeniu silnika dopiero pozniej jak dojdzie do odpowiedniej temp. i otwiera obieg na chlodnice. Przy sprawnym termostacie nie ma zadnego sensu stosowania takiej oslony. Takie jest przynajmniej moje zdanie ;-)
 
     
bazylator48

Marka: Duster
Model: SUV
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Dołączył: 20 Gru 2012
Posty: 15
Skąd: opolskie
Wysłany: 2013-01-02, 15:13   zimno w samochodzie

Odpowiadam:Przysłonięcie chłodnicy=mniej zimnego powietrza w komorze silnika=silnik mniej oddaje do otoczenia=płyn jest cieplejszy=silnik cieplejszy i trzyma temperaturę=płyn w nagrzewnicy cieplejszy=cieplej w środku, tak mi się wydaje bo już to przerabiałem w innych
autach i sądząc po produkcji HEKO to tych myślących jak ja (tak mi się wydaje) jest więcej.
Pozdrawiam
 
     
tomszafa
Admin


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 43
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 766
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-01-03, 12:47   Re: zimno w samochodzie

bazylator48 napisał/a:
Odpowiadam:Przysłonięcie chłodnicy=mniej zimnego powietrza w komorze silnika=silnik mniej oddaje do otoczenia=płyn jest cieplejszy=silnik cieplejszy i trzyma temperaturę=płyn w nagrzewnicy cieplejszy=cieplej w środku, tak mi się wydaje bo już to przerabiałem w innych
autach i sądząc po produkcji HEKO to tych myślących jak ja (tak mi się wydaje) jest więcej.
Pozdrawiam


Całkiem możliwe, ja jedynie twierdze, ze przy sprawnym termostacie w silniku nic takiego nie powinno się stosowac. Ja nigdy nic nie stosowałem i auta działay (ogrzewanie) nawet w największe mrozy bez zarzuty (nawet w dieslu).

Pozdrawiam
 
     
TomaszDuster

Dołączył: 23 Sty 2013
Posty: 27
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2013-01-24, 09:27   

Witam.

Osłona na chłodnicy pomaga. Używałem takiej przysłony w Tico (Heko), 125P (fabryczna), dla testów przysłaniałem kilka razy w Hyundai Accent (samoróbka) i jest różnica. Po pierwsze w czasie mrozów, w czasie jazdy - mimo, że chłodnica nie jest otwarta (mały obieg) - silnik mniej się wychładza. Im większa prędkość i niższa temperatura tym większy efekt. Przydaje się również w czasie pozostawiania auta na mrozie. Jest mniejsza przestrzeń przez którą ucieka ciepło.
Mocno obserwuję temperaturę w Dusterze i zauważyłem, że nieco dłużej trzyma temperaturę na postoju - od czasu gdy założyłem uszczelkę pokrywy silnika. Niby nic a jednak daje poprawę (poza mniejszym brudzeniem się silnika). Porównanie robiłem przez kilka dni w podobnych warunkach, to samo miejsce postoju, ustawienie samochodu, temperatura.

Szkoda, że do Dustera nie ma akcesorium w postaci przysłony wlotu powietrza na chłodnicę. Ja aktualnie docinam siatkę aluminiową na atrapę przed chłodnicą (ochrona przed kamieniami, już pierwsze kamyki walnęły w chłodnicę) i jak już ją zamocuję to pomyślę o zakładaniu na nią jakiejś plastikowej/czarnej przesłony na zimę. Zobaczymy...
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2013-01-24, 15:04   

można by bylo sie pokusić o napisanie maila do Heko w,sprawie produkcji do DD
 
     
TomaszDuster

Dołączył: 23 Sty 2013
Posty: 27
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2013-01-24, 15:13   

Może to dobry pomysł. Napiszę jutro jak będę miał chwilę do Heko czy planują coś takiego do Dustera ;-)
 
     
bazylator48

Marka: Duster
Model: SUV
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Dołączył: 20 Gru 2012
Posty: 15
Skąd: opolskie
Wysłany: 2013-01-26, 11:06   osłona

Witam, pisałem już do HEKO w tej sprawie, ale nie mam odpowiedzi, napiszę do nich ponownie,
może jak będzie nas kilku do nich pisało to może odpowiedzą.
POzdrawiam
 
     
TomaszDuster

Dołączył: 23 Sty 2013
Posty: 27
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2013-01-26, 23:36   

Ja również nie otrzymałem żadnej odpowiedzi od Heko... Generalnie od poważnej firmy można by oczekiwać chociaż krótkiej odpowiedzi "nie posiadamy" albo "nie planujemy". Ale jak widać mają nas gdzieś...
 
     
bazylator48

Marka: Duster
Model: SUV
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Dołączył: 20 Gru 2012
Posty: 15
Skąd: opolskie
Wysłany: 2013-01-28, 15:31   osłona

Witam, otrzymałem informację z HEKO, że w sprawie osłony należy kontaktować się
z Panem Tadeuszem Lasota nr tel. 609 098 575 , jest to osoba odpowiedzialna za wprowadzenie nowych osłon. Spróbuję się jutro z tym panem skontaktować, napiszę co mi odpowiedział, jeżeli ktoś również zadzwoni to niech napisze.Pozdrawiam
 
     
tomszafa
Admin


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 43
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 766
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-01-28, 15:32   Re: osłona

bazylator48 napisał/a:
Witam, otrzymałem informację z HEKO, że w sprawie osłony należy kontaktować się
z Panem Tadeuszem Lasota nr tel. 609 098 575 , jest to osoba odpowiedzialna za wprowadzenie nowych osłon. Spróbuję się jutro z tym panem skontaktować, napiszę co mi odpowiedział, jeżeli ktoś również zadzwoni to niech napisze.Pozdrawiam


W takim razie czekamy na jakieś info.

Chociaz dalej mnie to zastanawia czy ta oslona naprawde tak duzo daje? Hmm...
 
     
TomaszDuster

Dołączył: 23 Sty 2013
Posty: 27
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2013-01-28, 16:37   

bazylator48:
Fajnie, że jest jakaś odpowiedź z Heko. Myślę, że skoro Ty otrzymałeś jakiś kontakt to nie będziemy atakować dalej Heko z różnych stron tylko zostańmy przy Twoim kontakcie i zobaczymy co powiedzą. Choć dziwne, że nie przekazali naszych emaili/pytania bezpośrednio do tego Pana i w ciągu minuty sprawa by była wyjaśniona - jednym emailem zwrotnym.

tomszafa:
Spoko. Naprawdę osłona dużo daje. Kilka lat jeździłem samochodami, w których miałem osłony. Tak jak wspomniałem jedna osłona to była oryginalna Heko w Tico. Była ogromna różnica i nie tylko w trzymaniu ciepła ale przede wszystkim samochód w mrozy mniej palił i to w tych samych warunkach nawet 0.5-0.8 litra mniej. A przy tak małym całościowym zużyciu jak w Tico to było sporo. Przypomniałem sobie, że taką zasłonę (ale samoróbę) zakładałem też przez kilka lat w Daihatsu Charade... Był taki samochodzik na świecie ;-)

Pamiętam, że ciekawym miarodajnym testem była jazda na trasie w mrozy. Bez zasłony temperatura silnika delikatnie spadała na wskaźniku i po zatrzymaniu się od razu wracała do normy. Z zasłoną nie było aż takiego efektu w czasie jazdy. Tak silnik był wychładzany przez lodowate powietrze. Oczywiście nie da się uniknąć wychładzania się silnika poprzez dolną część komory silnika/podwozie - ale w Dusterze tam jest przyzwoita osłona więc wiatr mniej bryka niż w innych autach.

Ps.Przez ostatni rok jeździłem Nissanem Almerą i tylko z braku czasu nie założyłem jakiejś osłony na chłodnice. Nawet jeśli silnik w mrozie pracuje w małym obiegu to i tak mocno jest wychładzany przez lodowate powietrze. W Almerze papierkiem lakmusowym było nagrzewanie się wnętrza. Im szybsza jazda tym słabiej grzał nogi/kabine. A po zatrzymaniu po chwili od razu było cieplej...

Masakra jak sięrozpisałem... :-)

Ps.Nie wiem dlaczego, ale ta osłona Heko jakoś mi nie podoba się zbytnio. Nie jestem estetą ale sam nie wiem. Albo ta grubość/wystaje, a może te brzydkie stalowe wkręty na koniec... :-)

http://www.youtube.com/watch?v=VeOEEcQWgDw
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 11