Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy nabytek auto do kompletu
Autor Wiadomość
Dusterklub
Administrator

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Wiek: 44
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 126
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2014-04-23, 15:58   Nowy nabytek auto do kompletu

Ponieważ czas oczekiwania na dokkera w wersji van mnie przeraził a że auto potrzebne mi na gwałt padło na Fiata fiorino z silnikiem 1,3 MJ 75KM wersja elegant kolor biały:)

Jak już go odbiorę dam jakieś fotki

Może ktoś miał już styczność z tym autkiem bardziej chodzi mi o silnik bo auto podobne tylko francowate ma kolega ale tam inny silnik siedzi.
_________________
FAS objawy
 
     
Dar1962
Diabelska Drakula


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Wiek: 62
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 654
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2014-04-23, 16:38   

Silnik pali nieco więcej niż podają fabryczne (pewnie zrobione w laboratorium) normy, co w Fiorino (z racji gabarytów i wagi) da się pewnie szybko zaobserwować.Jest dość elastyczny, ale potrafi zużywać olej (pilnować poziomu) i trzeba zwracać uwagę, czy nie rozciąga się łańcuch (hałasuje), bo to przypadłość tej jednostki. Warto skrócić nieco interwały wymiany oleju, co mu wyjdzie z pewnością na zdrowie i absolutnie nie katować silnika dynamiczną jazdą, bo to dramatycznie skraca żywot łańcucha i sprzęgła (nieco za słabego do tej jednostki). Nie wiem jak to wygląda w Fiorino, ale np w Pandzie delikatna miska olejowa jest bardzo nisko, co trzeba mieć na uwadze jeżdżąc po nierównościach. Obawiam się, że może być nieco słabowity w tym całkiem sporym aucie.Generalnie jednak - przynajmniej w mojej ocenie - silniki JTD to obecnie najlepsze jednostki wysokoprężne - lepsze zarówno od niemieckich jaki francuskich
 
     
Dusterklub
Administrator

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Wiek: 44
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 126
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2014-04-24, 06:21   

MJ to to samo co JTD???

Co do spalania to 4-5 litrów by mnie zadowalało, daster wciąga mi 10 litrów gazu i jeszcze do tego bene ba rozgrzanie wiec 4-5 ropy nie będzie tragedii obym sie tylko zmieścił w tym przedziale bo lubię wysokie obroty wiec może być różnie.
_________________
FAS objawy
 
     
Dar1962
Diabelska Drakula


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Wiek: 62
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 654
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2014-04-24, 07:49   

Dusterklub napisał/a:
MJ to to samo co JTD???

miałem na myśli ogólnie wszystkie współczesne włoskie silniki wysokoprężne, MJ jest rozwinięciem starszych konstrukcji - i niestety podobnie jak w innych koncernach, mniej bezawaryjnym, delikatniejszym i bardziej wrażliwym na złe warunki eksploatacji. Najbardziej "pancerne" były stare 8-zaworowe JTD
 
     
Dusterklub
Administrator

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Wiek: 44
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 126
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2014-05-13, 09:58   

Na dziś mam zrobione 1500 km auto może być średnie spalanie 5-6 litrów co jest dla mnie akceptowalne:)
_________________
FAS objawy
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 11