Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Marząc o SUV-ie stąpajmy twardo po ziemi
Autor Wiadomość
Dar1962
Diabelska Drakula


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Wiek: 62
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 654
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2014-05-12, 20:36   Marząc o SUV-ie stąpajmy twardo po ziemi

taki tytuł mi się nasunął po przestudiowaniu zestawienia
O tym,że SUV kosztuje więcej niż porównywalny kompakt, w oparciu o którego powstał jest ogólnie wiadome. Podobnie wiadome jest,że koszty utrzymania takiego pojazdu również przewyższają auta kompaktowe a czasem nawet klasę średnią. Nabywca takiego auta jest skłonny płacić większe pieniądze za jego lepsze możliwości na gorszych nawierzchniach, wyższą pozycję za kierownicą, często lepszą widoczność, atrakcyjny wygląd i na końcu - modę na takie pojazdy, która cały czas się utrzymuje, nadal rośnie popyt, więc każdy liczący się producent oferuje tego typu konstrukcje. W przypadku decyzji o zakupie auta z salonu sprzedaży ograniczeniem jest jedynie grubość portfela i preferencje kupującego. Przez pierwsze lata eksploatacji ochronę zapewnia gwarancja. Schody zaczynają się później - gdy ktoś decyduje się nabyć z drugiej ręki wymarzonego suva "prawie nówkę". Poniższe, dość szczegółowe i chyba uczciwe (źródło Motor) porównanie pokazuje jaką ogromną rozbieżnością w kosztach eksploatacyjnych może zakończyć się nie do końca przemyślany wybór. Przypominam,że cały czas chodzi o suvy kompaktowe. Porównanie klasy wyższej (rodzaju Land Cruiser , Range Rover, Nissan Patrol itd) przyniosłoby rezultaty jeszcze ciekawsze. I nie uprawiam tu żadnej kryptoreklamy marki. W przypadku DD wynik był do przewidzenia. I na koniec rzecz ciekawa - ważne stwierdzenie w artykule: SUV z silnikiem benzynowym w ogólnym rozrachunku jest TAŃSZY w eksploatacji. Porównanie opracowano w oparciu o auta rocznik 2010

1.JPG
Plik ściągnięto 198 raz(y) 200,75 KB

2.JPG
Plik ściągnięto 406 raz(y) 201,9 KB

3.JPG
Plik ściągnięto 336 raz(y) 217,88 KB

4.JPG
Plik ściągnięto 234 raz(y) 205,54 KB

 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2014-05-15, 21:52   

Bardzo interesujące zestawienie. Kupując to auto - Dustera 4x4 1,5 dCi 110 KM - miałem świadomość, że kupuję samochód z wyżyłowanym, małym silnikiem o ledwie wystarczającej mocy (oj, 1,6 dCi 130 KM by się bardzo przydał!). Przejechałem się jednak benzyniakiem przed zakupem - nie satysfakcjonowały mnie osiągi (podobała się cicha, kulturalna praca). Jeżdżę dość dużo - ok. 23-24 tys. rocznie. Zdecydowałem się na diesla. Dotychczas użytkowałem dwa samochody z turbodoładowanymi dieslami, każdy ok. 200 tys. km. Z żadnym nie miałem problemu. To były niemieckie tdi 1,9 110 i 105 KM. Zatem mam nadzieję, że i tym razem silnik wytrzyma. Mój kolega, który zawodowo zajmuje się samochodami twierdzi, ze najsłabszym punktem wszystkich samochodów są blachy. A reszta? Zobaczymy. Na razie samochód ma 25900, więc trudno powiedzieć cokolwiek o trwałości. Części do Dustera są na szczęście relatywnie tanie.
_________________
Piotrek
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2014-05-29, 03:23   

"Marząc o SUV-ie stąpajmy twardo po ziemi" Akurat wybierajac sposrod SUVow Dustera raczej bardzo twardo stapamy po ziemi :mrgreen: .
_________________
pozdrawiam DD
 
     
Dar1962
Diabelska Drakula


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Wiek: 62
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 654
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2014-05-29, 17:33   

czego dowodem jest powyższe zestawienie :-D
zawsze jestem pełen podziwu dla odwagi ludzi kupujących 10 czy 15 letniego Range Rovera lub Mercedesa ML
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2014-05-29, 18:48   

Dar1962 napisał/a:
jestem pełen podziwu dla odwagi ludzi kupujących 10 czy 15 letniego Range Rovera lub Mercedesa ML


Hmm, mam kolegów, którzy zawsze kupują stare terenówki (np. Toyoty Land Cruisery z obsługi lotnisk), przystosowują je do swoich potrzeb i jeżdżą nimi na fantastyczne wyprawy offroadowe. Używają potem te auta przez długie lata z powodzeniem. To kwestia wyboru.
Oczywiście, jestem pełen podziwu dla ich odwagi i determinacji :-)
_________________
Piotrek
 
     
RamoDuster

Marka: Dacia
Model: Duster ph2
Silnik: 1.0 TCe 100
Napęd: 4x2
Rocznik: 2020
Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 82
Skąd: mazowsze
Wysłany: 2014-06-01, 15:50   

piku napisał/a:
Przejechałem się jednak benzyniakiem przed zakupem - nie satysfakcjonowały mnie osiągi (podobała się cicha, kulturalna praca).
To był powód dla którego ja też skreśliłem zwykłe benzyny. To zresztą było widać po danych technicznych - jeśli maksymalny moment jest przy 3750 o/min a maksymalna moc przy 5750 o/min to znaczy że go trzeba masakrycznie wysoko kręcić. Do d..y taki silnik... Przy "dyzlu" auto ciągnie jak smok (110KM) od nieco ponad 1500 i to jest i wygodne i bezpieczne.
 
 
     
andrzej12345

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2010
Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 36
Skąd: okolice w-wy WZ.
Wysłany: 2014-08-10, 12:21   

Witam. Posiadam DD 4x4 1,5dci z 2010r - 85 000km. przejechałem sporo km w offroad Na razie żadnych kłopotów. Stosuje paliwo to lepsze ,wymiana oleju co 15000 km, wymiana filtra paliwa co roku. Aby tak dalej się spisywała!.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Skrzynia biegów Alfa Romeo M32 http://adrkurs.pl/szkolenia/hds/
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 12