Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Piękna zima na początku wiosny
Autor Wiadomość
Dar1962
Diabelska Drakula


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Wiek: 62
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 654
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2013-03-15, 10:50   Piękna zima na początku wiosny

Na kresach wschodnich od wczorajszego wieczora sypie gęsty śnieg.A dziś od samego rana dołączyła potężna zawieja i wszędzie porobiły się zaspy.W tej chwili jest już co najmniej 15-20 cm i nadal szybko przybywa. Służby miejskie czekają cierpliwie, aż przyjdzie wiosna i samo się stopi. Ruch na ulicach i okolicznych drogach praktycznie zamarł. Opracowałem ciekawą taktykę - kierują się na ulice i trasy najmniej odśnieżone. Na nich ruchu w zasadzie nie ma, bo wszyscy trzymają się kurczowo tych, gdzie przejechał pług. W efekcie jazda DD w takich warunkach to czysta, niewypowiedziana rozkosz. Działamy wg hasła poniżej: :-P . Ciekaw jestem co się dzieje w innych rejonach?

z.jpg
Plik ściągnięto 12063 raz(y) 5,51 KB

Zdjęcie0059.jpg
Plik ściągnięto 74 raz(y) 51,69 KB

 
     
Michał
majster klepka ;)


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Wiek: 43
Dołączył: 30 Sty 2013
Posty: 176
Skąd: południe łódzkiego
Wysłany: 2013-03-15, 17:58   

No u nas w centralnej Polsce tylko wiatr :evil:
Śniegu tyle co kot napłakał i tylko na polach :-( a na drogach za to pojawiły się same dziury (w niepospolitej ilości :mrgreen: )
 
     
Dar1962
Diabelska Drakula


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Wiek: 62
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 654
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2013-03-15, 19:23   

dziś około 13.00 zdecydowałem się dobrnąć jakoś do garażu (mam w szeregowcu prawie na końcu) Zmierzyłem śnieg przed wrotami - ok 150 cm. Pół godziny rękami i nogami kopałem jak Eskimos,żeby uchylić trochę wrota i dostać się do łopaty (która oczywiście stała w środku). Potem 2,5 godz odkopywałem wyjazd. wycofałem auto i stanąłem przed dylematem iście szekspirowskim: -przejadę czy nie przejadę, oto jest pytanie :-P - przede mną 50 metrowa trasa zasypana na wysokość 60-80 cm a gdzieniegdzie i więcej. Śnieg dziewiczy. Zapodałem 4x4, wyłączyłem ESP_ASR. Jedynka, gaz i heja!. Kocham to auto ;-) W takich chwilach warte jest każdej, wydanej na nie złotówki. Bez najmniejszych kłopotów pchając przed sobą jeszcze miękki na szczęście śnieg przetrałowałem trasę i wyjechałem na teren osiedla. Tam corrida. Ci co ruszyli, utknęli i kręcąc bezradnie kółkami zablokowali praktycznie wyjazdówki. Niewiele myśląc przez krawężnik (i tak go nie widać) po trawnikach (tam jeszcze większe zaspy więc przynajmniej nikt nie jeździ i nie blokuje) wyjechałem jak panisko na ulicę. Tam corridy ciąg dalszy. Pługi jeżdżące sporadycznie porozpychały wprawdzie nieco drogi na szerokość jednego lemiesza ale powstały makabryczne hałdy przy każdym skrzyżowaniu a minięcie aut wymagało wjechania w nieodśnieżony, usypany pługiem wał śnieżny. Efekt? dziesiątki pojazdów utkniętych. Na kilku skrzyżowaniach porobiły się takie korki,że policja kierowała ręcznie ruchem. W mieście wszystkie parkingi moje (nikt ich nie odśnieżył,więc mało kto zaryzykował wjazd). Po powrocie do domu poświęciłem jeszcze drobną godzinkę na ponowne odsypanie wrót do garażu. Jest wieczór, nadal ostro sypie i wieje, więc jutro szykuje się powtórka z rozrywki.
 
     
tomszafa
Admin


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 43
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 766
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-03-15, 20:56   

No i wlasnie dlatego Duster to fajne autko.
Potrafi dać dużo radości z jazdy :-D
I mina innych jak przejeżdżasz obok nich pewnie bezcenna :mrgreen:
 
     
Dar1962
Diabelska Drakula


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Wiek: 62
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 654
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2013-03-15, 23:17   

szczególnie gdy mija się zagrzebane auto warte 250 lub więcej tysi :mrgreen:
 
     
Dar1962
Diabelska Drakula


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Wiek: 62
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 654
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2013-03-16, 13:34   

moje okolice dziś czyli 16 marca 2013 :-D

rzeczywistość drogowa.jpg
Plik ściągnięto 84 raz(y) 184,99 KB

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 14